Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 303725 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #735 -: Септември 25, 2015, 03:35:32 pm »
Аз съм за "златната среда". Нали това е принципът на Юпитер - умереността. Хубаво е човек да има амбиции, да работи за нещо, но всичко трябва да има разумни граници. Свръхамбицията, както и липсата на всякаква амбиция, са неприятни крайности според мен.

Аз си мисля какво ли им е сега на мутабелните, разпънати между Юпитер, Сатурн и Нептун.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #736 -: Септември 25, 2015, 03:59:56 pm »
Аз съм за "златната среда". Нали това е принципът на Юпитер - умереността. Хубаво е човек да има амбиции, да работи за нещо, но всичко трябва да има разумни граници. Свръхамбицията, както и липсата на всякаква амбиция, са неприятни крайности според мен.

Аз си мисля какво ли им е сега на мутабелните, разпънати между Юпитер, Сатурн и Нептун.
Юпитер не знае златната среда,той е експанзия до пръсване.Мутабелните ги чакат вътрешни бури,амбиции,ограничения,развинтени мечти.Дано реализират нещо,имат напрегнат аспект Нептун/Сатурн.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #737 -: Септември 25, 2015, 05:53:20 pm »
http://astra.la/forum/index.php?topic=56.0
Пусни въпроса тук и напиши от кой дом Юпитер прави тригона.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #738 -: Септември 25, 2015, 05:58:18 pm »
Да, между другото се гледа дали има мажорни аспекти към Асцендента и какви, с кои планети. Счита се, че такава планета допринася с нещо за личностните изяви, нативът е по-силно свързан с енергията на тази планета. Тоест може да се каже, че посредством личностните изяви тя се разгръща, става видима, а на принципа на магнетизма може да се привличат и съответните обстоятелства, свързани с аналогиите на планетата.

Не е по-малко важна и планета в мажорен аспект с МС - тя може да спомага или да пречи на нашата изява в социума. Ако имаме слаб управител на МС и празен 10 дом, допълнително се разглежда кои планети са в аспект към МС /с малка орбиса/. Планета в съвпад с МС в голяма степен може да определя характера и личностните характеристики на натива, дори да влияе върху излъчването, поведенческия маниер, външния вид /аналогично на планета близо до АС/. Не се свързва само с професионалните изяви.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #739 -: Септември 25, 2015, 07:11:46 pm »
Юпитер не знае златната среда,той е експанзия до пръсване.Мутабелните ги чакат вътрешни бури,амбиции,ограничения,развинтени мечти.Дано реализират нещо,имат напрегнат аспект Нептун/Сатурн.

По принцип и знаковата квадратура Юпитер/Сатурн има потенциал да понапъне двойните слънца, особено сега при верижната им рецепция с ретроМеркурий въобще не им е време за целеполагане и кошници.
De omnibus dubitandum est

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #740 -: Септември 25, 2015, 08:17:12 pm »
По принцип и знаковата квадратура Юпитер/Сатурн има потенциал да понапъне двойните слънца, особено сега при верижната им рецепция с ретроМеркурий въобще не им е време за целеполагане и кошници.

При мен е такава ситуацията - Слънце в Стрелец, но пък сега Юпитер прави тригон към натален Меркурий и транзитен Плутон ...

Как оценяш тази добавка?

Допълвам, че и Марс прави квадрат към Сатурн (транзитни и двата)  ::) Вярно, че няма да е за дълго, но все пак :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12546
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #741 -: Септември 26, 2015, 05:43:01 pm »
Аз съм за "златната среда". Нали това е принципът на Юпитер - умереността. Хубаво е човек да има амбиции, да работи за нещо, но всичко трябва да има разумни граници. Свръхамбицията, както и липсата на всякаква амбиция, са неприятни крайности според мен.

Аз си мисля какво ли им е сега на мутабелните, разпънати между Юпитер, Сатурн и Нептун.

Цитат
Нали това е принципът на Юпитер - умереността.

 Това  ми хареса, Мирабела.  :72:

Цитат
Аз си мисля какво ли им е сега на мутабелните, разпънати между Юпитер, Сатурн и Нептун.

Не знаят кой път да хванат, безпокойство, а им предстои и избор -нодалната ос влиза в Дева/Риби. Но пък (ще) компенсират с пророчество и бъдещи цели-кризи, свързани с миналото (им)  в развитието ,  сега ще ги качат със стъпало нагоре, в съответната най-силно хармонизирана от тях сфера.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #742 -: Септември 26, 2015, 07:19:59 pm »
Юпитер-умерен?
« Последна редакция: Септември 26, 2015, 10:08:47 pm от Papy »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #743 -: Септември 26, 2015, 08:37:55 pm »
Ох, моя стелиум в Дева и Мерк във Везни така страдат като виждат правописни, стилови и т.н. грешки, но .... ще дам повече свобода на Юпито и ще съм великодушна, или ... просто ще гледам по-отгоре на нещата :) - някакси е по-леко така - какво е файдата да показвам на някому грешката ... той ако иска, сам да си се образова. Но! Оценката ми за неговата грамотност си остава ... ще си ги колекционирам :)  :57: :57: :57:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #744 -: Септември 26, 2015, 08:43:28 pm »
Юпитер-умерен?

Това с Юпитер и умереността го прочетох преди време тук http://www.astromundi.com/downloads/Lots.pdf. Интересна статия, според мен.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #745 -: Септември 26, 2015, 09:02:08 pm »
Аз принципно не съм тръгнала с голямата кошница по отношение на дадения транзит :),така че не мога да кажа, че имам големи очаквания, но се надявам да ми донесе доза оптимизъм, ще видим дали това ще се случи.
Слънцето е жизнената енергия, а Юпитер дава разширение, с опитимизъм може и да не те зареди, но при всички случаи ще ти помогне по-леко да преминеш през сатурновия възврат.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #746 -: Септември 27, 2015, 11:20:27 am »
Сатурн каре Юпитер при мундо и рож.такъв , грешни инвестиции, финансови загуби,спънки и вяла борбеност,злоупотреба с доверие,власт,загуба на статус,късмет
Сатурн каре Нептун  при мундо и рож.такъв ,грешни избори, краш на мечти,обезверяване,здравословни проблеми заради преумора,изчерпани резерви,неудоволетворение от настоящето,но и краш на илюзиите,изкристализиране на истини,за които сме били слепи до сега
всичко това важи и за подвижният кръст,слънца,асц.
« Последна редакция: Септември 27, 2015, 11:42:46 am от strelicka »

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #747 -: Октомври 28, 2015, 05:21:12 pm »
Засега на Юпитер му пиша 2-ка  :012: Вятър и мъгла са тия тригони дето ги направи със стелиума ми. По-умрял период от тоя не съм имала  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #748 -: Октомври 28, 2015, 05:33:13 pm »
И при мен е пълна мъгла, а мина през МС и сега е в 10 дом. Измамена съм с пари от припадащото ми се наследство, само с това ще запомня дащния юпитеров период.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #749 -: Октомври 28, 2015, 05:39:01 pm »
При мен като мина  през МЦ-то също нищо не се случи. И най-тъпото е, че и транзитните планети през 10-ти дом също не дадоха резултат освен ходене на интервюта и разочароващ стаж.  :012: