Автор Тема: За красивото около нас  (Прочетена 131777 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За красивото около нас
« Отговор #120 -: Януари 05, 2016, 05:22:55 pm »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: За красивото около нас
« Отговор #121 -: Януари 05, 2016, 07:34:29 pm »
https://www.facebook.com/inspiration.in.life/videos/761541653898799/?pnref=story

Много красива анимация!
На кого е музиката, имаш ли представа?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За красивото около нас
« Отговор #122 -: Януари 06, 2016, 04:42:48 pm »
Веско, помниш ли като ми изпрати една мелодия и каза, че била на Бетовен, а тя не е. Отдавна беше, но тази тук е на същия автор-испаноезично име беше.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: За красивото около нас
« Отговор #123 -: Януари 06, 2016, 06:07:22 pm »
Не, аз тогава имах предвид за една друга мелодия, която търся и знам, че е на Бетовен, но нямам запис все още.
Като ми мине настинката и се докопам до пианото, ще се опитам да я изсвиря по слух, доколкото мога, лошото е, че не знам как да я запиша, понеже вече нямам микрофон на разположение.
А за тази, чак сега видях, че в края на клипа пише на кого е, ама кой да гледа...  :012:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За красивото около нас
« Отговор #124 -: Януари 06, 2016, 07:05:43 pm »
Не, аз тогава имах предвид за една друга мелодия, която търся и знам, че е на Бетовен, но нямам запис все още.
Като ми мине настинката и се докопам до пианото, ще се опитам да я изсвиря по слух, доколкото мога, лошото е, че не знам как да я запиша, понеже вече нямам микрофон на разположение.
А за тази, чак сега видях, че в края на клипа пише на кого е, ама кой да гледа...  :012:
Дай тогава, пак ще прослушам, предното ти свирене беше добро наистина!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: За красивото около нас
« Отговор #126 -: Януари 07, 2016, 03:08:05 pm »
...
Като ми мине настинката и се докопам до пианото, ще се опитам да я изсвиря по слух, доколкото мога, лошото е, че не знам как да я запиша, понеже вече нямам микрофон на разположение.
...

Смартфоните имат функция запис на звук - в краен случай с него  :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: За красивото около нас
« Отговор #127 -: Януари 07, 2016, 03:15:00 pm »
Веско може да няма смартфон. Иначе щеше да се е сетил :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За красивото около нас
« Отговор #128 -: Януари 07, 2016, 05:32:47 pm »
Не, нямам.  И в една предишна тема бях писал, нямам такива "екстри", които са ежедневие за останалите.
Весо, старите телефони също имат функция "запис на глас", стига си се оплаквал, а и в днешно време не е кой знае каква трудност да си вземеш нов андроид или смартфон на договор, в който има добавени минути разговор, интернет за 20-30лв на месец.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: За красивото около нас
« Отговор #129 -: Януари 16, 2016, 04:22:40 pm »
Сватба в Родопите, измечтана и изживяна сред приказните, личните и фолклорните истории на планината.
Yana Peneva





Любимите ми Родопи.  :58: :clap: :58:
Тази сватба много ме вдъхнови. Аз съм присъствала на родопска сватба с фолклорен състав, гайди, носии. Голяма магия беше. Много години не бях ходила в Родопите - около 4-5 години. Завръщането към корените беше вълшебно преди 6 години. Силен момент, който разтърси мен и седмодомието ми. Слизайки от колата пред нас излезе човек с гайда и засвири. Не го познавахме.  :72:

Любим храм в с. Борово.



Ако не сте го посещавали - поправете се. И без това е по пътя за Кръстова гора. Има какво да се види там.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: За красивото около нас
« Отговор #130 -: Януари 16, 2016, 04:58:23 pm »
Гледката и атмосферата около този храм наистина е изключителна, това е едно от местата които са живи в мен, а аз забравям бързо.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: За красивото около нас
« Отговор #131 -: Януари 16, 2016, 05:39:26 pm »
Ребекси  :08: :38:

Омаен е, нали?  :58:
Идвай, лято! Искам пътешествия в Родопите. Има няколко места, на които се чувствам много жива. Родопите и Странджа. Обичам и другите ни планини. Но там е различно, магично. Там се случват чудеса.  :08:
В Родопите може да те открие красива друза планински кристал. Тя те открива. Докато катериш малък връх в планината. Насред гората. Където няма изкопи, камъни. Сядаш да си починеш на едно паднало дърво, а в краката ти интересен камък с мъх. Разглеждаш го - цяла друза. Имам и много други подобни късметчета. Около потоците и мините е нормално да срещаш камъни и части от друзи. Но в гората... те са съкровища. Седмодомието ми откри огромна друза цитрин. Носихме я на смени по време на един от преходите ни в Родопите. Но след 5-6 километра я оставихме като дар на един скрит параклис в планината. С още няколко камъка. Защото беше много тежка.
Бяхме видели, че в друг параклис бяха зазидали друза планински кристал в стената му. Заради това решението за дар. След няколко дена Родопите ни направи подарък - намерихме си друга друза цитрин, по-малка и компактна.  :72: Която подарихме на една болна жена в нашия край. Защото много я хареса. Така е трябвало.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: За красивото около нас
« Отговор #132 -: Януари 16, 2016, 05:44:59 pm »
Нали си фен на пеперудите Ема, ти подарявам една, която кацна преди години вечерта от външната страна на прозореца в манастира на Кръстова гора, където нощувах. Снимката не е добра, но беше неблагоприятно за фото, иначе помислих, че птица се блъска в прозореца на стаята и като станах видях най-голямата европейска пеперуда -нощно пауново око. Бях изумена, защото не бях чувала и виждала, а тази ми се стори почти като гълъб или затлъстяло врабче-огромна :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: За красивото около нас
« Отговор #133 -: Януари 16, 2016, 05:51:10 pm »
Имам друза купена точно до този параклис, но за съжаление никога не съм имала възможност да ходя на лов за друзи, а наистина съм мечтала за това.Ето и част от параклиса :012:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: За красивото около нас
« Отговор #134 -: Януари 16, 2016, 06:00:34 pm »
Благодаря!  :38: :58: :38:

Красива е. А знам, че не се среща често. Такава пеперуда ме освободи от страха ми от нощни пеперуди. Влезе в стаята ми една нощ и я усетих като послание. Точно тогава четях интересна книга, в която пишеше хубави неща за нощните пеперуди. Сметнах го за знак. И започнах да им обръщам повече внимание, за да преодолея паниката си при среща с нощни пеперуди.
Имам и друго преживяване, но е много лично. Те могат да говорят. И усещат, когато им говориш.  :-*

Толкова магични неща са ми се случвали. Как да не вярвам в чудеса?! Аз съм много практична за битовата част от живота. Но това не ме кара да отричам чудесата.  :cheer:

Благодаря, Ребекси. За споделянето на твоя магичен момент.  :58:

А намери ли си камъчета с кръст на Кръстова гора?
Аз намерих доста. На хълма с малките параклисчета, които водят до големия кръст. Отстрани в гората. Колкото камъчета обърнах, толкова бяха с кръст. За ужас на моето седмодомие. Което обръща, рови се като прасе в тиква, но не намери с кръст. Аз му подарих моите.  :012:

А била ли си на Аязмото до Бачковския манастир? То е нагоре по пътеката към водопада. На 1-2 километра от манастира. И там имаме интересна история. Тази вода дава много сила, наистина много сила.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.