Автор Тема: Предаността  (Прочетена 8185 пъти)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Предаността
« -: Юни 17, 2013, 07:50:16 pm »
 Кои фактори в наталната карта най- значимо дават сведение за Предаността ?
 Тя , разбира се- предаността, може да бъде и въпрос на гледна точка - както биха казали "урановите" ми приятели, които са изключително предани, но към своя кодекс. Или пък въпрос на избор  :)
Някъде бях прочел, че Слънцето се разглежда като сигнифактор на лоялността.

из Тълковен речник  :)

предана, предано, мн. предани, прил. Който е изпълнен с вяра, вярност и любов към някого или към нещо. Предан съпруг. Предан привърженик на идеята.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предаността
« Отговор #1 -: Юни 17, 2013, 07:54:07 pm »
Веднага се преброявам тук, хем с водолейско слънце и собствен кодекс, хем не само преданност, ами лоялност под всякаква форма...докато сме заедно с въпросния човек :)
Отдавам го на венерата в козирог

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Предаността
« Отговор #2 -: Юни 17, 2013, 07:59:22 pm »
И моето водолейско Слънце е много предано докато не му писне и разтури "седянката". :D
Повече го отдавам на фиксираното тао 1-4-7 домове.

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Предаността
« Отговор #3 -: Юни 17, 2013, 08:13:57 pm »
да - венера в козирог я виждам в картата на познати, които са много верни както на партньори, така и на принципите си. Като я видя си представям сериозен човек, който няма да ме залее с емоции, но като го "прегърнат" лично става чудо  :D
За фиксираните тао- квадратури имам наблюдение за вихрещи се страсти, но това не изключва предаността, предполага се устойчивост и постоянен интерес.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Предаността
« Отговор #4 -: Юни 17, 2013, 08:17:47 pm »
Преданост-Сатурн?

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Предаността
« Отговор #5 -: Юни 17, 2013, 08:30:30 pm »
Аз имам много добро мнение за предаността на водолейските слънца - първото нещо, което научих от астрологията на 4год беше, че тате е водолей   :D
Но, все пак - по Слънцето / позиция/ аспекти ли търсим отношение на човека към предаността.
Днес докато вървят разгледах хипотезата за предаността и знаците, в които Сатурн има достойнство.
И пъврите асоциации - Овенът е предан - към "съм- то " на нещата- каквото прави- ако си с него си защитен вид. После - Рак- Сатурн в заточение- Раците, ако трябва да гушкат, че да покажат колко обичат- става задушаване, но съм забелязал при доста Раци "мощта на нуждата". Може да се каже,че Ракът е предан към онова, което чувства за дом и сантиментите. Лъв - преданост към желанията си, ако има устойчивост на идентификацията и желанието, имаме преданост към свързаните с него, а от друга гледна точка той иска от другите преданост ;D. Везни- Сатурн екзалтира- преданост към спора :D У доста Везни се наблюдава предаността на едно по- повърхностно ниво. Предаността е към нуждата от свързаност. А към конкретен човек ? - е тъкмо везнишка дилема. Козирог - преданост, най- плътно се изразява, към много неща е предан Козирога или би трябвало да се разгръща в тази посока- предаността като въпрос на честта, но - ето, че - както в картата, която бях пуснал за разглеждане- Козирог със Сатурн в Риби- към кое ще е предан?
Водолей- предаността е към приятелите, а интимните партньори също са и приятели . Преданост към идеите, хваща някоя книга, някоя идея и тя му става като "сакрален текст" за месеци или години напред.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предаността
« Отговор #6 -: Юни 17, 2013, 08:53:29 pm »
Огън,Слънце/Уран ,5/11 ,акцент на мъжкия принцип в натала .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Предаността
« Отговор #7 -: Юни 17, 2013, 08:58:11 pm »
Огън,Слънце/Уран ,5/11 ,акцент на мъжкия принцип в натала .

Toва ли е предпоставката?

Винаги съм си мислила (като млада), че ще ми е трудно да бъда предана- прекалено си обичам личната свобода, но се оказа, че ми е трудно да не бъда. Мислила съм си, че не ставам и за майка, но и тук се самоизненадах.
Явно лесно си жертвам личната свобода.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предаността
« Отговор #8 -: Юни 17, 2013, 09:12:01 pm »
Огън,Слънце/Уран ,5/11 ,акцент на мъжкия принцип в натала .

Toва ли е предпоставката?

Винаги съм си мислила (като млада), че ще ми е трудно да бъда предана- прекалено си обичам личната свобода, но се оказа, че ми е трудно да не бъда. Мислила съм си, че не ставам и за майка, но и тук се самоизненадах.
Явно лесно си жертвам личната свобода.

Там където има "прекалено" ,крайност има предпоставки за специфики като преданост в случая.Вече според това в какво се изразява това "прекалено", може да се конкретизира към какво ще е "краен" човек.Тук имаме ,идея-лоялност-отдаденост-честност ,затова предложих по-горната комбинация от астрофактори. :)

"Жертвите " по следващия коловоз ще ги търсим  , във всяка карта. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предаността
« Отговор #9 -: Юни 17, 2013, 09:35:17 pm »
Цитат на: Uran
Явно лесно си жертвам личната свобода.

ами ами, не може да няма една тайна мисъл, че децата все ще пораснат :)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Предаността
« Отговор #10 -: Юни 17, 2013, 10:35:35 pm »
Огън,Слънце/Уран ,5/11 ,акцент на мъжкия принцип в натала .
много добър отговор

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предаността
« Отговор #11 -: Юни 18, 2013, 12:07:48 pm »
Огън,Слънце/Уран ,5/11 ,акцент на мъжкия принцип в натала .
много добър отговор


Ако говорим за лоялност, и аз залагам на акцентиран огън - Лъв и Овен, при Стрелец е много по-слабо изразено.

Също така може да е изразено при водните знаци (тук говорим за силна емоционална привързаност), при фиксиран акцент.

Сатурн дава по-изразено чувство за дълг, оттам може да се свързе и с качеството лоялност, но не винаги. За сатурновите типове лоялността свършва там, където вече не съзират полезност (нямам предвид буквално и задължително изгода).


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предаността
« Отговор #12 -: Юни 18, 2013, 01:16:26 pm »
Че те гаджетата в някакъв смисъл са еднакво полезни/безполезни, значи според моята венера и твоята логика за сатурн-по-богатият печели. Практиката не го доказва

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предаността
« Отговор #13 -: Юни 18, 2013, 01:35:39 pm »
Не става въпрос за материално богатство, както казах по-горе.

При сатурнови акценти често съм наблюдавала подчертана и трайна лоялност, ако съзират някаква перспектива в дадени отношения, т.е. те с нещо трябва да допринасят, да са полезни. Сатурновите хора не се хабят да влагат нещо в отношения, в които не съзират смисъл и перспектива. И в тоя ред на мисли лоялността им е свързана със съображения за полезност, целесъобразност.

Докато лоялността на водните се гради на емоционална основа, често е ирационална, нелогична даже. Можеш да бъдеш лоялен дори към човек, от който не получаваш същото отношение, т.е. има едностранчивост. Това води до чести разочарования - в резултат на неспособността трезво и прагматично да се оцени ситуацията. Именно тази криворазбрана лоялност ни поставя в ситуации, в които биваме употребени. Пробвайте да употребите сатурнианец - трудно ще се случи.  :D



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предаността
« Отговор #14 -: Юни 18, 2013, 01:59:23 pm »
Мда, така съм съгласна, поне що се отнася за мен
Безперспективните отношения не си струва да бъдат изкуствено поддържани
Не че не ми се е случвало да изпадна в ситауация "аз много го харесвам, но той не знае" :)
Но това беше изключение