Автор Тема: Можем ли да чакаме?  (Прочетена 3826 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Можем ли да чакаме?
« -: Юли 03, 2013, 12:29:07 am »
В една статия за human design, която четох, пише, че 70% от хората, са тип генератори
Те са призвани да строят света, да са креативни, а най-големият им проблем е, че не могат да чакат, да се научат да чакат покана (разбирам го като външна провокация към действие), е урокът на живота им

Свързват урока със Сатурн
Уважаваме ли го този бог достатъчно?

Наистина ли умеем да чакаме и не идват ли оттам проблемите-желания в неправилно време, действия в неподходящ момент?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Можем ли да чакаме?
« Отговор #1 -: Юли 03, 2013, 10:14:50 am »
Ако статистиката от статията е вярна, 70% от нас имат проблеми с търпението
Осъзнатите или тръгналите по духовния път не са толкова много, колкото ни се иска
Имам пред очите си пример-цял живот цикли в/у въпроса "защо на мен", или по-точно "нищо хубаво не ми се случва"
Предполагам обаче, че този човек не е генератор, защото те се изнервят от неставането, а в моя пример каквото и да става, почти винаги се приема от негативната страна
Що за карма може да е това?
Възлите са в 1/7-ми

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Можем ли да чакаме?
« Отговор #2 -: Юли 03, 2013, 10:35:33 am »
Моето търпение е нулево  ;D Искам всичко в момента, в който съм го пожелала, ама още не съм си намерила вълшебната пръчка и ми се налага да чакам дълго и да плащам висока цена, за всяко мое желание ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Можем ли да чакаме?
« Отговор #3 -: Юли 23, 2013, 12:04:22 pm »
Попитай Луната си ,тя ще ти каже . :) Тя е тази ,която определя как реагираме инстинктивно на обстоятелствата и според знака ,в който се намира разбираме дали сме търпеливи или не ,в случая.Когато е в огнени или водни знаци тя реагира спонтанно или инертно ,без предварително да обмисля ,докато в земни и въздушни първо мисли и после действа (чрез Марс разбира се) според направената от "нея" оценка.Най-нетърпеливи са/сме онези ,които притежават/ме Луна в Овен и Стрелец,защото нас никога не ни липсва решителност и "скачаме" без да сме се огледали ,това е вътрешно усещане ,което често ни създава проблеми .
Това че някоя планета аспектира Луната ,не означава че ще промени този вид реакция ,а според вида аспект ,доколко ще я изразява свободно.
Колкото до Сатурн ,той може да ни научи да сме търпеливи ,чрез транзитите си във времето ,добавяйки тази ни вторична способност,но в натала няма как той да е "виновника" за това ,че сме нетърпеливи.Това че ограничава ,потиска ,предпазва,дисциплинира  ,е с цел и това е МЦ /"най-високото" и затова на всеки 7 години 'вади" показалката си и ни напомня за принципа си-усилие.
Аз имам Луна в Овен и съм крайно нетърпелива ,макар Сатурн да е съвпад с нея .Близките ми са с Луна във въздушни и земни знаци и проявяват търпение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“