Автор Тема: Осиновяване  (Прочетена 7515 пъти)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Осиновяване
« -: Юли 19, 2013, 11:39:27 am »
Искам да попитам кои според вас са сигнифактори за осиновени деца - някъде съм попадал, че отбелязват Уран и Нептун по Иц, но съвсем не винаги - имам доста познати такива и там няма такова нещо.
Има ли и други ?

Искам и да сложа една карта. На тази карта е правена ректификация, въпреки че момичето има някои колебания все още за асцендента си. Според вас има ли нещо, което подсказва осиновяване тук. Аз бих предположил управител на 4 в 11 и стелиума там.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Осиновяване
« Отговор #1 -: Юли 19, 2013, 12:08:42 pm »
Срещала съм мнения за силната роля на сатурн - авторитети, отговорност, единия родител (основен сигнификатор), тук виждам мц водолей
Сложи още няколко карти ако имаш възможност

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Осиновяване
« Отговор #2 -: Юли 19, 2013, 12:11:05 pm »
И аз се чудех за други карти сигурно трябва да изнамеря в астро банката да видя какво има в такива случаи.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Осиновяване
« Отговор #3 -: Юли 19, 2013, 04:19:47 pm »
И аз слагам карта на осиновено дете. Правена е ректификация в другия форум, но след нея и аз зорко следя за събития по тази карта. И откривам, че това е приблизителен час, ако не и много точен.
В момента Сатурн минава през Асцендента и си има всички възможни влияния. А и не само, няма да изброявам всичко, което засичам по картата.
Този човек има брат близнак, който е роден с около 20 минути по-късно.
Разбира за съществуването на брат си малко след казармата, това е приблизително 20-годишна възраст.

Орфей, и аз съм засичала замесен Уран. В този случай Водолей е упр на иц. И Уран се намира в 12 дом. Стар упр на Водолей е в съвпад с Венера и Марс, малко широк орбис, но се усеща като влияние.

Втората карта е с неизвестен час. Отново аспект между Уран и Слънце. Венера е ретроградна и отново върви към съвпад със Сатурн.
Роден е няколко дена преди слънчево затъмнение.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Осиновяване
« Отговор #4 -: Юли 19, 2013, 04:32:31 pm »
Хах - Валенс е написал - съвпад Юпитер/Сатурн-> осиновявания

В трите карти - юпитер в козирог, сигурно има и други връзки м/у двете планети, не ги разгледах подробно

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Осиновяване
« Отговор #5 -: Юли 20, 2013, 12:10:17 am »
Сега малко глупости ще напиша, но само мои  размишления  ;D. По принцип знам, че осиновените деца ( дали човек има желание да осинови, да бъде осиновител един вид) се гледат по 11-ти, Упр, планети там, възлите по оста и тн . Но за осиновени хора , не знам като правило . Предполагам се гледа 4ти дом, У на дома, тежки планети там ( уран, плутон) или възлите. Като гледах трите карти ми хрумна и 12-ти дом, и в 3-те има акцент на този дом- тежки планети там ( най-вече плутон и уран или северен възел в 12-ти или 4-ти). 12-ти го свъзрвам с изоставянето. НО после може би се гледа и 11-тидом , късмета един вид да бъдат осиновени ( а доколко е късмет и са попаднали в добра среда , никой не може да е сигурен).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Осиновяване
« Отговор #6 -: Юли 20, 2013, 09:29:34 am »
Птоломей в книга 3, гл 4 от "Тетрабиблоса", когато разглежда темата за родителите, заявява:"Слънцето и Сатурн кореспондират с бащата поради самата си природа. Луната и Венера-с майката, а връзката на тези тела, както помежду си, така и с останалите планети, показва съдбата на родителите, та и в трите карти родителската ос е диспозитирана от светилата лъв-водолей, рак-козирог,в напрегнат асп.с др.диспозитор уран,сатурн или с У11,което указва институции,социални,и изоставяне,липса на обич,топлота,семейна среда - венера-сатурн,,някъде четох ,че 7 дом на детето е социалната му среда, до като не се социализира в ясла,градина,училище и тази социална среда са неговите родители затова 7 дом показва и в каква соц.среда расте детето от бебче до градина,както и 12 дом за изолация,липси,самота в детството

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Осиновяване
« Отговор #7 -: Юли 20, 2013, 09:55:52 am »
в двете карти пуснати от Емма,разсъждавам си на глас

има връзка 7-12, указваща ранната социална среда на детето във връзка с родителската ос и 12 -социалните институции

в първата, 13-04-1972г.

Венера е У7 и 12 дом в 8 съвпад Сатурн,У4 семейството и опозе на Нептун,липса на такова

втората , 6 -07-1972г.

У 7 и 12 дом Марс/Меркурий Лъв са в съвпад близо до К11 в тригон Нептун,в каре към Луната У10,един от диспозиторите на родителстката и Меркурий ,управлява др.диспозитор Сатурн  У4 в съвпад с Венера
« Последна редакция: Юли 20, 2013, 10:04:01 am от strelicka »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Осиновяване
« Отговор #8 -: Юли 20, 2013, 04:51:55 pm »
Стреличка, втората карта е без час на раждане.

Имам още един приятел, който е осиновен, но датата му на раждане е голяма мистерия, която сам създава.
Но на мен ми прави впечатление, че при горните две карти има интересни събития - Новолуние в първата. И Слънчево затъмнение при втората карта, което е няколко дена преди раждането на мъжа.
Човекът с картата енигма е роден в някоя от следните дати: 14,15,16 Март 1972, Плевен. Според мен е на 15 Март, защото тогава има Новолуние. Новолунски рибок, което много му подхожда като нрав, живот.

При първата карта, която съм сложила горе, може да се направи още една, заради близнака. 20 минути по-късно е роден, което измества Сатурн в 7 дом.
При него детството е било по-трудно, отколкото при брат му. И двамата са знаели, че са осиновени. По-големият близнак не е знаел, че има брат. По-малък е знаел, издирил е родителите им, той е издирил и брат си(Тн).

Интересното е, че и двете бебета са били осиновени от приемното семейство на по-голям близнак(на ТН карта ;D). Но дни след осиновяването, от дома/служба са се свързали със семейството, за да им обяснят, че едното момче е тежко болно и ще умре, трябва да го върнат. Така и правят. Де факто, не е било нито болно, нито е щяло да умира, но явно са имали планове да бъде дадено на друго семейство.
Сатурн в 7 дом при него може би показва по-трудното детство и мнимата "смърт". Според мислите на Стреличка.
20-те минути разлика изместват Уран на к12 точно, което съвсем акцентира. А Лилит отива в 12 дом. При карта Тн Лилит е на Асцендента.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Осиновяване
« Отговор #9 -: Октомври 23, 2020, 01:25:11 pm »
Виждате ли осиновяване в тази карта?
Възможно ли е този човек да осинови дете?
У11 и У5.
Какво друго се гледа?
« Последна редакция: Октомври 23, 2020, 05:06:05 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Осиновяване
« Отговор #10 -: Октомври 23, 2020, 06:12:46 pm »
Виждате ли осиновяване в тази карта?
Възможно ли е този човек да осинови дете?
У11 и У5.
Какво друго се гледа?
осиновено дете от детски дом се гледа 12д, ако припознае дете на своя партньор оста 5-11д
в тази карта У5 с У11 са във взаимна рецепция по управление, децата на партньора ще са и негови деца

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Осиновяване
« Отговор #11 -: Октомври 23, 2020, 07:57:10 pm »
Мерси, Акрукс, полезна информация. Не знаех за 12д
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Осиновяване
« Отговор #12 -: Юли 23, 2022, 12:25:32 am »
Ако разглеждате карта, с приблизително точен час на раждане, бихте ли разпознали че човекът е осиновен?
« Последна редакция: Юли 23, 2022, 12:44:15 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Осиновяване
« Отговор #13 -: Юли 23, 2022, 03:12:12 am »
Целият ни живот е в наталната карта. Всичко е там.
А кой какво би видял и познал зависи от знания, опит и проглеждане, способност да виждаш.
Но двете неща нямат връзка. Няма куролация между написаното осиновяване и виждането му.

А за точен час на раждане при осиновени, трябва да се слага много голяма питанка, защото дори неосиновените се борим с часа на мама. И все още, днес, час на раждане се определя от обикновен часовник на стената, чиято точност може да подлежи на съмнение.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Осиновяване
« Отговор #14 -: Юли 23, 2022, 08:43:34 am »
Люба + :)