Автор Тема: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни  (Прочетена 27352 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Кардинален кръст /голям квадрат  спонсориращ моноспектакъла "Изкушенията на една жена" ,с участието на "Жената-Вамп" ,"Жената-Съвършенство" ,"Жената-Удоволствие" ,в три действия:
"Харесвам ли се ,такава каквато съм ?"
"Обичам ли се достатъчно?"
"Оценявам ли всичко ,онова което съм ?"

Завеса.
Публика...Реакции.  :)
 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Ха, Стар, особено по форумите, много ясно си личи, как някои хора винаги попадат на мързеливи колежки, на лицемерни приятелки, на използвачи-гаджета
Ти как мислиш-тяхната самооценка и оценка ок ли са?

Рени, забавна постановка на темата :)

Реакцията-поне моята в такива ситуации, е пълно неразбиране
За съжаление женските емоции от подобен тип продължават да са ми непознати и неразбираеми
Пък и не си представям жената-вамп да си задава въпроса "харесвам ли се"
Виж-пепеляшка-по-може

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Пепеляшка, горката, по-цял ден прислугва - няма време да се чуди дали се харесва или не. :D Ама тя си има добрата фея, а ние? :D

Както много хора казват, всичко идва от Луната. Папи, имаш късмет с тази Луна в юпитеров знак в компанията на Венера (във ведическата карта), свободна от влиянието на малефици. Е, почти свободна, получава аспектче откъм Марс, ама то не е за ярост, по-скоро за ентусиазъм и енергиен заряд и дозичка нетърпеливост.
Моята Луна е в падение, че и ударена от Сатурн, а за жалост управлява тъкмо 7-мия дом на отношенията с другите. Харесвам се, обичам се, обаче не усещам другите да ме обичат - имам предвид мъжете, с които имам нещо. Гледам как други жени са ухажвани, как се отнасят добре с тях, как се борят да ги спечелят, а мен - не. Няма, братче, привличам някакви страхливци ли, не знам как да ги нарека. Нямам намерение да ги обиждам, само да подчертая, че не ми харесва поведението им. Искам и на него да му пука за мен, както на мен ми пука за него, но уви, не е взаимно (него е не е някой конкретен в това изречение, обобщен образ е).

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Мирабела, струваш ми се много добричка, деликатна и мила. И ако попадаш на по-комплексирани и неуверени мъже може да злоупотребяват с теб, за да си чешат егото. Доста често срещано е за съжаление.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Мирабела, точно преди два дена си говорих с една близка по същия въпрос - как мъжът й не я обича достатъчно. Бях забравила картата й, но сега погледнах. Венера в козирог, в квадрат с марс и сатурн във везни
Той пък ми е приятел и за нещастие - водолей. Та си говорихме, че просто някои мъже (хора) са по-студени, някои жени (хора) - по-топли, и като се случи да са заедно - по-топлите страдат
Като спомена луната и венерата - аз нямам нужда от любовни обяснения и съм един от най-неромантичните хора, които познавам, но това въобще не означава, че съм лесен характер, или пък - че се живее лесно с мен

Просто в тия отношения май е по-добре да се запази едно по-егостично отношение, поне да момента, до който не ти се струва, че давате еднакво във връзката, или - бихте дали еднакво

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Сатин, благодаря ти за милите думи. Ти си мило и добро същество. ;)

Папи, за съжаление съм романтична натура. :D
Да, същата Венера имам като на твоята близка. Плюс и квадратура към Плутон, за да станат нещата още по-пресилени. И съм съгласна, че с такава конфигурация виждам любовта на отсрещния като недостатъчна.
Благодаря ти за съвета. Права си.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Оо-съвсем не исках да кажа, че задължително твоят поглед в/у ситуацията не е правилен
По мое наблюдение мъжете ухажват жени-кокетки-тук е проблемът
С тая конфигурация ти не можеш да си върти-опашка
То и аз не мога, но пък не ми е важно да ми свалят звезди, не вярвам на думи, понякога един поглед или малък жест (не подарък или цветя), са ми напълно красноречиви и достатъчни

Но и на мен са ми се лепяли смешници, дори са се вживявали в някаква мания за преследване, което е много по-страшно от това да не ти отворят вратата като минаваш

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
В повечето случаи мъжете ухажват докато не получат онова, което искат. Изгубят ли интерес, почувстват ли, че са получили желаното спират да свалят звезди. И аз съм романтична, но тази стратегия ми е леко лицемерна и обикновено им прекършвам крилцата още в началото.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Да, не въртя опашки. :D И аз харесвам малките жестове, погледи. Само да са истински.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Ето сега Уран може да ми се разсърди, ама и нея не си я представям в ситуация тип-пърхам с мигли :)

Сатен, теб по- мога :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Пепеляшка, горката, по-цял ден прислугва - няма време да се чуди дали се харесва или не. :D Ама тя си има добрата фея, а ние? :D

Както много хора казват, всичко идва от Луната. Папи, имаш късмет с тази Луна в юпитеров знак в компанията на Венера (във ведическата карта), свободна от влиянието на малефици. Е, почти свободна, получава аспектче откъм Марс, ама то не е за ярост, по-скоро за ентусиазъм и енергиен заряд и дозичка нетърпеливост.
Моята Луна е в падение, че и ударена от Сатурн, а за жалост управлява тъкмо 7-мия дом на отношенията с другите. Харесвам се, обичам се, обаче не усещам другите да ме обичат - имам предвид мъжете, с които имам нещо. Гледам как други жени са ухажвани, как се отнасят добре с тях, как се борят да ги спечелят, а мен - не. Няма, братче, привличам някакви страхливци ли, не знам как да ги нарека. Нямам намерение да ги обиждам, само да подчертая, че не ми харесва поведението им. Искам и на него да му пука за мен, както на мен ми пука за него, но уви, не е взаимно (него е не е някой конкретен в това изречение, обобщен образ е).

 Аз съм била винаги обичана, не мога да си кривя душата, но не съм била закриляна в онзи традиционен смисъл. Уж им е пукало, но не съвсем. Пример: Страхотна снежна буря, бременна, болна от пневмония и с температура, газя в снега за лекарства.
п.п.Примерът не е измислен. Аз съм и ми се случи. Детето също беше болно.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654

 Аз съм била винаги обичана, не мога да си кривя душата, но не съм била закриляна в онзи традиционен смисъл. Уж им е пукало, но не съвсем. Пример: Страхотна снежна буря, бременна, болна от пневмония и с температура, газя в снега за лекарства.
п.п.Примерът не е измислен. Аз съм и ми се случи. Детето също беше болно.

а, отказана ли ти е помощ при физическа възможност за това при другия?
ако да -
конкретният е много ярък пример за собствени възприятия на определена ситуация, предопределени по зададеното по натал (нищо не е по-силно от това по принцип)
ако не - няма нужда изобщо да го даваме за пример, просто инстинкт за самосъхранение

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Любовта на майката към децата й е най-силната любов. Твоята история ми напомни това, Уран.

Зима, минус 20 гр. (все пак слънчево време). Аз дойдох, той не. Било му студено. Вижда се колко много е искал да ме види. Аз като обичам някого, до Северния полюс ще отида, ако той е полярен изследовател. А той на минус 20 се уплаши. Ами горките жители на Чукотка тогава изобщо не би трябвало да се обичат. ;D

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Ето сега Уран може да ми се разсърди, ама и нея не си я представям в ситуация тип-пърхам с мигли :)

Сатен, теб по- мога :)

Не ти се сърдя. Така е, което не значи, че не искам да бъда щадена.
Мамка му, не ми личи дори и да заумирам. И си задавам, напоследък често,  въпроси от рода на: "Защо на другите- така, а на мен- онака?"  :D

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538

 Аз съм била винаги обичана, не мога да си кривя душата, но не съм била закриляна в онзи традиционен смисъл. Уж им е пукало, но не съвсем. Пример: Страхотна снежна буря, бременна, болна от пневмония и с температура, газя в снега за лекарства.
п.п.Примерът не е измислен. Аз съм и ми се случи. Детето също беше болно.

а, отказана ли ти е помощ при физическа възможност за това при другия?
ако да -
конкретният е много ярък пример за собствени възприятия на определена ситуация, предопределени по зададеното по натал (нищо не е по-силно от това по принцип)
ако не - няма нужда изобщо да го даваме за пример, просто инстинкт за самосъхранение
Каза, че ще ги вземе на другия ден. Наистина беше буря- от тези, които пръскат снежни иглички в очите и поривите на вяръра те връщат с няколко крачки назад. Аз се обляках и излязах без да се разправям излишно.