Автор Тема: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни  (Прочетена 25977 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #150 -: Септември 01, 2013, 02:00:30 pm »
Самоопределям се като вата/капха (така ми каза и друг ведически астролог), но има периоди, когато питта се обажда, особено когато изпитвам трайно раздразнение и гняв.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #151 -: Септември 04, 2013, 01:34:41 am »
То, най-качествено е май при аюрведичен лекар по пулс и други телесни знаци. Но и тук - на 53 страница тестът е доста "физиологичен", не психо. Затова ми се струва по-обективен.

Много благодаря!

Значи все пак съм си питта, подчертана е и вата. Че си ми отговаря и на западния, виж по ведическия не знам как се обяснява.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #152 -: Септември 04, 2013, 01:52:22 am »
А не се ли променят дошите периодично, нали и ние нещо там правим със себе си. Аз съм между две, май е нормално, но е време за нов тест, чисто физически много неща се промениха при мен напоследък.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #153 -: Септември 06, 2013, 09:28:16 am »
проблеми със самооценката имат всички слънца в напр.асп. с висшите планети в наше време,трудно се интегрира тяхната енергия в позитивна насока 8)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #154 -: Септември 06, 2013, 06:55:34 pm »
проблеми със самооценката имат всички слънца в напр.асп. с висшите планети в наше време,трудно се интегрира тяхната енергия в позитивна насока 8)

Какво общо има начинът ,по който трябва да   изразим или изразяваме себе си ,чрез аспектите със Слънцето ,с начинът ,по който изразяваме оценката и вниманието си,чрез аспектите на Венера ?!? ::)

Strelicka,периода 1962-1970 г ,всички ли хора със Слънце в подвижни знаци  имат проблеми със самооценката си,например  ?
Венера е пребивала във всички знаци,поставена в различни домове ,аспектирана или не от различни планети ,градуси ,диспозитор и т.н. ,в същия порядък се отнася и за 2-ри дом ,негов управител...
Символиката или боговете ,които се свързват със Слънцето демонстрират ,че са най-красивият/те и съвършени и това му стига (мъжки принцип) ,тогава какво ще си оценя  ::)
А Венера ,Венера.... на нея не и достатъчно ,че е най-красивата от богините ,тя постоянно трябва да бъде оценявана от другите  и да знае ,че е това е така -жена ,какво да я правиш  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #155 -: Септември 06, 2013, 10:38:43 pm »
А не се ли променят дошите периодично, нали и ние нещо там правим със себе си. Аз съм между две, май е нормално, но е време за нов тест, чисто физически много неща се промениха при мен напоследък.

Не би трябвало да се променят, или по-скоро, промяната им е свидетелство за натрупан дисбаланс на основната ни доша - тази, с която сме създадени и която отговаря на натурата ни. Чисто физиологично - най-вероятно в детските си години си се придължала интуитивно към такъв режим на хранене, сън, занимания, активност, който е най-здравословен и съответстващ на твоята рождена доша. С порастването са ти налагани други, "чужди" режими, които са ти дебалансирали твоето си "най-добро" състояние и може и да са довели до физически промени. До степен сега да се точкуваш като друга доша. Но най-доброто и най-подходящо за теб е да се върнеш към рождената си.
В много редки случаи ексцесиите в някоя доша се проявяват още в детството като физическо заболяване. Става по-нататък.
De omnibus dubitandum est

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #156 -: Септември 07, 2013, 12:47:09 pm »
проблеми със самооценката имат всички слънца в напр.асп. с висшите планети в наше време,трудно се интегрира тяхната енергия в позитивна насока 8)

Какво общо има начинът ,по който трябва да   изразим или изразяваме себе си ,чрез аспектите със Слънцето ,с начинът ,по който изразяваме оценката и вниманието си,чрез аспектите на Венера ?!? ::)

Strelicka,периода 1962-1970 г ,всички ли хора със Слънце в подвижни знаци  имат проблеми със самооценката си,например  ?

слънцето е основно светило,слънчевата воля е да бъдеш, указва личната самоувереност и себереализацията,а това е база за сравнение и оценка лична и социална -как си се справил,какво и до колко успешно си реализирал св.таланти и способности-венера,тя винаги ще придружава слънцето,но то е генерала и когато той е наранен от външните,то личната воля е подчинена на заповедите отгоре,на колективната,не отвътре ,отнемат ти избора и самостоятелните решения,а това бие болезнено по самооценката -аз съм
 започва с детсвото,когато се формира ,това е началото на осъзнаване и оценяване  чрез възпитанието от родителите,семейната среда,с бащата/слънце/- с действия или бездействия,той е отговорен за много комплекси и ниска самооценка или за нереално завишена,напомпана/гордост и високомерие/ в детството,както и луната ,ако са напр.аспектирани,от висшите,са намек за тежко ,изпълнено с трудности детство и някой хора цял живот не могат да ги превъзмогнат,въпреки личните постижения,самооценката им е неадекватна,нереална в посока двете крайности,защото проблемите в детството не са преодолени,ако постоянно ти е повтаряно,че за нищо не ставаш от бащата например,то  ниска самооценка,често неосъзнато, или социална оценка,каквото излъчваме това привличаме,се включва винаги когато искаш да бъдеш/постигнеш нещо в живота,
 динамичните аспекти на светилата с висши планети се свързват с конкретни и фиксирани модели, възприети от родителите,който трудно се променят,и често се повтарят в рода,малко хора успяват да надскочат наследствеността,ниската себеоценка на родителите "се предава по наследство"
венера се включва при соц.ни интеграция в градината,училище и соц.контакти на по-късен етап,а в началото нашата самооценка зависи изцяло от оценката на родителите, авторитетите и слънцето е точно това
« Последна редакция: Септември 07, 2013, 12:48:46 pm от strelicka »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #157 -: Септември 07, 2013, 01:17:55 pm »
Открих тази тема по въпроса и спора приключи,май си права , ;D но не само венера ;)язък за локумите де ги разтягах да убедя себе си  8)

http://astrosite.org/forum/index.php/topic,5998.0/wap2.html

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #158 -: Септември 07, 2013, 01:41:47 pm »
Открих тази тема по въпроса и спора приключи,май си права , ;D но не само венера ;)язък за локумите де ги разтягах да убедя себе си  8)

http://astrosite.org/forum/index.php/topic,5998.0/wap2.html

Strelichka,не съм достатъчно "подготвена" за да споря тук и аз като теб търся кое ,как и защо ,просто изказа ми  създава такова впечатление. ;)
Разбира се,че винаги гледаме цялата картина и тя е винаги с участието и на Слънцето ,но когато искаме конкретика ,за да тръгнем отнякъде вземаме под внимание съответните сигнификатори .
Самата дума крие в себе си "отговора" . :)

А,това ,което споделяш за Слънце е вярно ,когато е силно аспектирано- му се налага да изрази принципите на всички планети , с които е в контакт за да стигне до себе си и ако това са външните наистина е доста трудно поради причините изброени от теб.Тогава ,ако имаме една Венера добре стояща ,същата би подпомогнала Светилото да "стане" знака ,в който се намира ,чрез правилно "поставената" цена -самооценка.Предполагам това сме искали да кажем и двете. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #159 -: Септември 07, 2013, 06:29:06 pm »
 ;D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #160 -: Септември 12, 2013, 09:59:54 pm »
Полезен тест
Не е ли вредно да си прекалено доминираща примерно вата (или съвсем конкретно :) )?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #161 -: Септември 13, 2013, 11:14:28 am »
Самоопределям се ,нали не е аналог на самооценка ?!? :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“