Автор Тема: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни  (Прочетена 28016 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Пепеляшка, горката, по-цял ден прислугва - няма време да се чуди дали се харесва или не. :D Ама тя си има добрата фея, а ние? :D

Както много хора казват, всичко идва от Луната. Папи, имаш късмет с тази Луна в юпитеров знак в компанията на Венера (във ведическата карта), свободна от влиянието на малефици. Е, почти свободна, получава аспектче откъм Марс, ама то не е за ярост, по-скоро за ентусиазъм и енергиен заряд и дозичка нетърпеливост.
Моята Луна е в падение, че и ударена от Сатурн, а за жалост управлява тъкмо 7-мия дом на отношенията с другите. Харесвам се, обичам се, обаче не усещам другите да ме обичат - имам предвид мъжете, с които имам нещо. Гледам как други жени са ухажвани, как се отнасят добре с тях, как се борят да ги спечелят, а мен - не. Няма, братче, привличам някакви страхливци ли, не знам как да ги нарека. Нямам намерение да ги обиждам, само да подчертая, че не ми харесва поведението им. Искам и на него да му пука за мен, както на мен ми пука за него, но уви, не е взаимно (него е не е някой конкретен в това изречение, обобщен образ е).

 Аз съм била винаги обичана, не мога да си кривя душата, но не съм била закриляна в онзи традиционен смисъл. Уж им е пукало, но не съвсем. Пример: Страхотна снежна буря, бременна, болна от пневмония и с температура, газя в снега за лекарства.
п.п.Примерът не е измислен. Аз съм и ми се случи. Детето също беше болно.
ето, това е, тук видях общо ...и с Папи и Мирабела и с Уран...
силни жени, не-неженстени, дори романтични-какво имате-слънца в мъжки знак, както и аз-друго---сатурн-венера, луна-венера, търпеливи-пасивно -силни....едно време са си припадали жените, с цел манипулация, или пък не разбирам правилно -това да е женственото  поведение, прието за слабия пол, ест.това е крайност, само един пример...
може и да не съм права, но казват "в мекото е силата...", аз в трудни ситуации съм мека като жена, но и съм -сила в покой, и плутон го има тук...е какъв мъж да имам-трябва да е нещо свръх, а май господ е събирач за различните...
какво мислите?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Имаш предвид, че сме прекалено силни и не оставяме мъжете да са си мъже?

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Мога да отговоря само откъм по-студените, за другите предполагам
Астрологично-сатурн както се очаква


тц, и аз съм с преливащ Сатурн, че и на специално място поставен
външният израз при въздушните го виждаме, но не това беше въпроса - а какво изживяват при болка, какво се случва отвътре
защото веднага мога да дам пример с с въздушна приятелка, която вече 8 година не може да превъзмогне смъртта на мъжа си, нищо че отвън изглежда като камък (е, вярно Венера е в Риби)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Мога да отговоря само откъм по-студените, за другите предполагам
Астрологично-сатурн както се очаква
Може и просто пасивна изява-например въздушен марс, но не е равностойно

Ами на студените не им и хрумва, че примерно вечер гаджето/партньорът като се прибере вкъщи, трябва да ги прегърне, да ги целуне, "мила, как беше денят" и т.н. Нито го правят, нито го очакват
Ако някой се държи показно любвеобилно, пък не са в настроение, най-много да го ощипят-толкоз

Аз нали съм главно с въздушни наобиколена, това го възприемам за нормално, не страдам, не го забелязвам, не го правя и не го искам. И дори ми е малко странно примерно двама с осем-годишна връзка да се целуват и прегръщат по заведения-съвсем сериозно го казвам
Обаче една венера в риби ще види доста зор, или пък луна в телец-то да се пипне, да се усети, да се сподели емоция-много е важно

И аз давам един глас за Сатурн (личен опит ),но да ти кажа ,в последните няколко години ,по мои наблюдения ,същото забелязвам и при липса на хармония между Светилата ,даже и да не са в знаков твърд аспект,силен акцент върху стихия (даже и това да е Водата),ИЦ/4-ти дом комуникиращи с Нептун/Сатурн.

Не се "хващай "  на въдицата ,че Луна в Телец ,ще сподели емоция или е "топла" ,при един въздушен стелиум в същата карта и отсреща Плутон ,много трудно или пък Венера в Риби с Марсов акцент и въздушен АСЦ -изключено. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Не сме" силни" ,а реагираме или изразяваме своята женственост по нетипичен начин,който не е в унисон с общоприетите ценности за жената въобще.."Силната " жена е адаптивна,приемаща,емоционално стабилна,манипулативна,изкушаваща ...в следствие личната си самооценка,която пък е резултат от това как е поставена Венера в съответната карта .
Когато и Уран влезе в Телец ,такива като нас "нетипичните " ,ще се котират както и "силните" жени. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Имаш предвид, че сме прекалено силни и не оставяме мъжете да са си мъже?
Имам предвид сила на воля, характер и най-вече психически да си по-силна, каквото и да значи това. Повечето проблеми и борби накрая биват спечелени, ако си силен духом/не духовно имам предвид тук, но и то помага/. А психологически хората се надушват-първо там се печели битката, останалото е житейският театър....ама къде отидох аз, темата е друга :)
Като казвам печели, говоря за житейски ситуации...скоро си правих самоанализ, ами аз в почти всички случаи гледам да се справям сама , не търся помощ, може и да не е женствено и меко, но имам самооценка-по темата е това :), че ще се справя....детството-растейки не ме толерираха да търся помощ-сама да се оправям с повечето неща

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Пепеляшка, горката, по-цял ден прислугва - няма време да се чуди дали се харесва или не. :D Ама тя си има добрата фея, а ние? :D

Както много хора казват, всичко идва от Луната. Папи, имаш късмет с тази Луна в юпитеров знак в компанията на Венера (във ведическата карта), свободна от влиянието на малефици. Е, почти свободна, получава аспектче откъм Марс, ама то не е за ярост, по-скоро за ентусиазъм и енергиен заряд и дозичка нетърпеливост.
Моята Луна е в падение, че и ударена от Сатурн, а за жалост управлява тъкмо 7-мия дом на отношенията с другите. Харесвам се, обичам се, обаче не усещам другите да ме обичат - имам предвид мъжете, с които имам нещо. Гледам как други жени са ухажвани, как се отнасят добре с тях, как се борят да ги спечелят, а мен - не. Няма, братче, привличам някакви страхливци ли, не знам как да ги нарека. Нямам намерение да ги обиждам, само да подчертая, че не ми харесва поведението им. Искам и на него да му пука за мен, както на мен ми пука за него, но уви, не е взаимно (него е не е някой конкретен в това изречение, обобщен образ е).

Мирабела ,защо да нямаш фея/и -планети в Риби ,Нептун ,12-ти дом ...помечтай си за тях и готово ,така е направила и Пепеляшка. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Нямам пепеляшкови аспекти. :D Благодаря, Рени! ;) Тъкмо си харесах един актьор. Ще взема да си помечтая - холивуудска илюзия. ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Нямам пепеляшкови аспекти. :D Благодаря, Рени! ;) Тъкмо си харесах един актьор. Ще взема да си помечтая - холивуудска илюзия. ;D

Аз може би неправилно се изразих,аз имам "пепеляшкови аспекти" ,но съм далеч от образа на Пепеляшка(макар да съм си губила обувката ) ;D
За феите ставаше въпрос ,не за Пепеляшките ,но щом си се размечтала ,значи имаш достатъчно Рибки /Нептун на подходящото място (аз това питах ) и при добро желание някоя фея може да ти се обади  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
В Риби планети нямам. Нептун е в 11-ти дом (Стрелец) със секстили към Слънцето и Сатурн/Плутон. Венера е козирожка в квадрат към Сатурн (и Марс, и Плутон). Не знам откъде ми идва тази романтика. Би трябвало да съм гадна пресметлива кучка, ама не.
Извинявам се, че ви занимавам със себе си, не искам да превръщам темата в лична драма. Просто онази вечер не се сдържах и излях мъничко от мъката си. :D

Благодаря ти, Рени! Ще опитам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
 Мирабела ,трябваше да започнеш с Венера /Сатурн-винаги ще се извиняваш ,когато" ни" занимаваш със себе си (познато)  :)
А защо криеш Луната ?!?
Венера в 12-ти дом ли е ,близо до АСЦ или в 1-ви ?
Меркурий с кой се заиграва в картата?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
То пък ако съм гадже на Мирабела...тя все за актьори и спортисти мечтае, аз да търча на -20
Да бе, да
 :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Той ако беше спортна натура, -20 нямаше да го уплашат. ;D Не съм му говорила никога за актьори и др. Даже той ми говореше постоянно за някакви актриси. Тогава актьори не харесвах, между другото.

Направо си слагам картата, че да не пиша много. Тук сме наши хора, няма да се крия. По някое време ще я изтрия.

Добре, няма повече да говоря за известни личности от мъжки пол. ;D
« Последна редакция: Август 27, 2013, 09:00:53 pm от Mirabella »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Ами пък ти като си търсиш дара с венерини качества, как се очаква да се изтъпани мъжествено на минус 20. Там си трябва нещо по-урсуз.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Той ако беше спортна натура, -20 нямаше да го уплашат. ;D Не съм му говорила никога за актьори и др. Даже той ми говореше постоянно за някакви актриси. Тогава актьори не харесвах, между другото.

Направо си слагам картата, че да не пиша много. Тук сме наши хора, няма да се крия. По някое време ще я изтрия.

Направо си ...супер !!! ;) :-*
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“