Автор Тема: Слънцето в натала , това което сме...  (Прочетена 8810 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Слънцето в натала , това което сме...
« -: Август 31, 2013, 08:35:59 pm »
...или се опитваме да станем.

Защо пропускаме винаги Слънцето в темите ,не го ли "обиждаме "?!? :)
Успяваме ли да станем специални,не просто някой  ,в смисъл стигаме ли до знака ,в който е Слънцето ни,в зависимост от това ,къде е поставено Светилото и как е аспектирано?


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #1 -: Септември 01, 2013, 12:40:58 pm »
Аз май най-ярко си усещам слънцето ( е и луната де, все пак са светила).  :)  Моето е екзалтирало , в 10ти дом и съвпад със СЛВ, което предначертава голямата му роля. Във ведическата карта също е в екзалтация и съвпад с раху. Като че ли ми е по-лесно да интегрирам неговите принципи ( мъжкия принцип), отъждествявам се повече със слънчевия архетип ( което понякога блокира лунния, а това не е много добре, предвид това , че луната е на трон). Но лунния действа при близки контакти, в близкото обкръжение , в семейството и тн.  Осъзнавам обаче  , че заради раху ( може би) повече ме тегли към темите, които слънцето поставя на дневен ред.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #2 -: Септември 01, 2013, 05:52:00 pm »
Flora,каква е целта ,която преследваш в живота си ?
Споделяш че,се отъждествяваш със Слънцето си ,а започна така :"....най-ярко усещам " ,Слънце в Овен знае ,то не усеща  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #3 -: Септември 01, 2013, 08:17:23 pm »
Ами слънцето там знае, че усеща.  :) Ето така комбинирам вечната дилема при мен: "аз съм" срещу "аз чувствам " или усещам. Слънцето се изразява много по дома и най-вече украската от раху. Слънцето ми У2,3, единствения точен мажорен аспект ( осевн съвпада с възела) е тригона с уран ( който е в 6ти и У8,9). Ами да речем , че вярвам как хората имат мисия, но много често не си я следват. Или например как аз трябва да направя нещо определено в живота, по-рализно, по-интересно, което винаги съм си усещала като сорт "мисия" или предначертан път. Още като малка усещах, че светът на повечето хора ми е тесен( по някакъв начин) . Един пример от детството още. Това да се ожениш на 20-22 год например ( тук нищо лично ) , да си живееш на едно място , където си се родил, без да си видял и опитал друго, много ме депресираше. Като цяло се възхищавам на хора, които по някакъв начин са успели да променят човечеството или да го вдъхновят- чрез наука, изкуство , благотворителна дейност, философия и тн. И уважам много "личностите", защото вече все по-рядко се срещат. Слънцето ми е рисков играч, винаги готово за нови предизвикателства, открития и тн.  :) Харесвам хора, които за своята мечта или в името на някаква кауза са готови да се борят докрай (естествено в добрия смисъл, без да нарушават морални или обществени закони).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #4 -: Септември 01, 2013, 10:59:59 pm »
След 30-те, като се отчетох по луна и венера, наквадратеното ми слънце се пребори за място, но бавно, с години. Трудно се съвместяват луна и слънце като си жена, при мен нямат аспект, ама си струва кризите и невидимата борба с другите-да ти позволят вътре в себе си да имаш време и енергия да се намириш още и още..., хе-хе 8)
Аз мисля, че ние през цялото време сме в знака на слънцето[/b, то присъства невидимо във всички проявления на повечето планети, логично ,щом са в слънчевата система, то  е сърцето на хороскопа, поне личните планети често са му като "подличности", ако мога така да го сравня. Виж, по знак, дом и аспекти е друга работа. Кой си усеща добре, тоест силно, дори и за лошо-напр. с напрегнати аспекти-слънцето?-Огнените знаци със сигурност. Там където е пепригрин-може би по-друг начин. В езотериката му приписват връзка с духа, той поначало не е видим, в смисъла на светилото би трябвало да е усещането,че си успешен, завършен, себе си, "цял на себе си свой".Къде е на трон-в лъв, мунданно -5 дом, вътрешно единство и цялост, съзидателност. Екзалтира в овен-свободата да бъдеш себе си, да правиш, действаш...няма екзалтация в 10, нито в 7, в 11 пак не е добре, в последните 2 дома се иска и разтваряне на егото, за 12 и риби-да не говорим.
Тоест, ако го търсим като нещо, което идва отвън като реализация и постижения, няма да намерим винаги себе си, мое мнение-работата е отвътре-навън и то точно в смисъла на знака на слънцето. То си е един много интимен и труден момент да намериш вътрешното себе си, дълга и трудна работа.
Съжалявам за болда, марс се отърва, изби меркурий ;D
« Последна редакция: Септември 02, 2013, 12:40:25 am от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #5 -: Септември 02, 2013, 11:53:21 am »
Enigma ,колко невидимо е присъствието на огъня ,без значение къде ?!?
И имаш ли наблюдения ,че винаги Слънце в огнен знак ,в 1/5-ти домове ,се "усеща " добре и въобще дали винаги е изразено?
И защо е трудно ,когато си жена да си комуникират Слънце и Луна ?

Много интересни казуси и затова задавам въпроси. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #6 -: Септември 02, 2013, 12:00:41 pm »
Ами слънцето там знае, че усеща.  :) Ето така комбинирам вечната дилема при мен: "аз съм" срещу "аз чувствам " или усещам. Слънцето се изразява много по дома и най-вече украската от раху. Слънцето ми У2,3, единствения точен мажорен аспект ( осевн съвпада с възела) е тригона с уран ( който е в 6ти и У8,9). Ами да речем , че вярвам как хората имат мисия, но много често не си я следват. Или например как аз трябва да направя нещо определено в живота, по-рализно, по-интересно, което винаги съм си усещала като сорт "мисия" или предначертан път. Още като малка усещах, че светът на повечето хора ми е тесен( по някакъв начин) . Един пример от детството още. Това да се ожениш на 20-22 год например ( тук нищо лично ) , да си живееш на едно място , където си се родил, без да си видял и опитал друго, много ме депресираше. Като цяло се възхищавам на хора, които по някакъв начин са успели да променят човечеството или да го вдъхновят- чрез наука, изкуство , благотворителна дейност, философия и тн. И уважам много "личностите", защото вече все по-рядко се срещат. Слънцето ми е рисков играч, винаги готово за нови предизвикателства, открития и тн.  :) Харесвам хора, които за своята мечта или в името на някаква кауза са готови да се борят докрай (естествено в добрия смисъл, без да нарушават морални или обществени закони).

За хората...възхищавам се на другите ,тук къде е Овен-а ,не чух :"Аз знам това ! " , "Аз съм това !" ....Даже "АЗ " не се вижда ,Flora :)
АСЦ при теб ,в кой знак е ,управителя и какъв друг акцент измества вниманието от Слънцето ти ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #7 -: Септември 02, 2013, 12:22:14 pm »
Enigma ,колко невидимо е присъствието на огъня ,без значение къде ?!?
И имаш ли наблюдения ,че винаги Слънце в огнен знак ,в 1/5-ти домове ,се "усеща " добре и въобще дали винаги е изразено?
И защо е трудно ,когато си жена да си комуникират Слънце и Луна ?

Много интересни казуси и затова задавам въпроси. :)
Ако правилно те разбирам, слънцето трябва да получи външна реализация, признание за това, което е /иначе да си медитира само в някой ашрам/. Да, наистина човек не е остров, но ако слънцето е дух и осъзнаване, да е изразено, значи ли човек да е реализиран по 10 дом за теб? Западната астрология според мен значително е изменила значението на архетипите на планетите. Слънцето екзалтира мунданно в 1 дом, не в 10, това имам предвид. 1дом-екз. и 5 дом-трон-определят ги като духовните домове...в 10 екзалтира марс, той е "сечиво" на слънцето, но не е слънце. МЦ е реализацията в професията, живота, но и потвърдена с ов от другите-колектив, общество, в другите кардинални домове-в 4/мунданно отговарящ на рак/ е перигрин, в 7 е в падение. Значи много повече е осъзнаване, отколкото реализация...Когато съумееш да останеш отвътре на центъра си-слънце, не е нужно потвържение отвън. Вярно, че човек не е остров...в заглавието ти се съдържа част от отговора, според мен-ние цял живот "ставаме" слънцето си.
Това е мое мнение, но така съм го усетила от книжките, или пък така ми изнася тази философия за моя живот. ;D
Трудно е да си жена по отношения на  слънце и луна за мен, защото подобно на теб тези светила са ми в 2 съседни знака/не се гледат/ различни, колкото си искаш, просто така са ситуирани при мен.
« Последна редакция: Септември 02, 2013, 12:38:43 pm от enigma »

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #8 -: Септември 02, 2013, 12:47:43 pm »
има доста проста логика в "развитието" на слънцето по знаци:)
от  недорасляк в овен докато стигне до везни - където е в падение и запова да се развива усещане към другия и слънцето само поставя себе си на заден план т.е. всички знаци  след везните са  ти и аз, мое и твое,  аз и света, моята работа- моят дом винаги има ос на взаимоотношения  аз ( персонално или групово - ние)  срещу - другия, света, работата, дома,  желанията;
Слънцето във везни се счита, че е достигнало  здраво его в предишните си превъплъщения  и сега трябва да се научи да "подсветва" иззад и  покрай партньора.  Докато слънцето в  овен няма  казус  от типа : ама ако искам това то правилно ли е? обикновено слънце в овен е = на това което иска. Тук се проявява колебливостта на везната- не защото не знае какво иска, за защото не знае какво иска партньора или се опитва да нагоди  и вълка и агнето;
Не мисля, че  слънцето иска винаги на свети, а по - скоро да се осъществи:)







Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #9 -: Септември 02, 2013, 01:02:21 pm »
Под това което сме и/или да станем ...имам предвид ,да развием силата да създаваме себе си,ние да избираме , ние да сме причинители ,не само да реагираме.Това се случва като извършваме дейности ,които ни карат да се чувстваме добре  в кожата си ,правят ни живи,но тези дейности или това ,което творим на първо място е за самите нас,защото личността извлича удоволствие и гордост от съзиданието.Всичко това се случва ,както спомена и ти посредством "Цялото кралско войнство" (личните планети ).Предполагам под външна реализация визираш към обществото или в негова ползва ,чрез професия,хоби,различни занимания ?!? Но като цяло Огъня винаги търси външна изява ,така че да и според това къде и как е поставено Слънцето в натала ,показва лъде ще бъдем специални.
Та за специалното питах ,не затова "дали аз съм някой " -това е ясно ,че всички сме ,но успяваме ли да се отделим от майката ,разпознавайки своята собствена индивидуална идентичност?!?

А дали според теб само това е причината ,да си/сме трудно жени ,защото Светилата не се виждат по натал ? По прогресия това се случва в дадения период .Същият този казус важи ли и при мъжете ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #10 -: Септември 02, 2013, 01:09:47 pm »
има доста проста логика в "развитието" на слънцето по знаци:)
от  недорасляк в овен докато стигне до везни - където е в падение и запова да се развива усещане към другия и слънцето само поставя себе си на заден план т.е. всички знаци  след везните са  ти и аз, мое и твое,  аз и света, моята работа- моят дом винаги има ос на взаимоотношения  аз ( персонално или групово - ние)  срещу - другия, света, работата, дома,  желанията;
Слънцето във везни се счита, че е достигнало  здраво его в предишните си превъплъщения  и сега трябва да се научи да "подсветва" иззад и  покрай партньора.  Докато слънцето в  овен няма  казус  от типа : ама ако искам това то правилно ли е? обикновено слънце в овен е = на това което иска. Тук се проявява колебливостта на везната- не защото не знае какво иска, за защото не знае какво иска партньора или се опитва да нагоди  и вълка и агнето;
Не мисля, че  слънцето иска винаги на свети, а по - скоро да се осъществи:)

Какво те провокира да споделиш -наблюдения,личен опит ,че Слънцето не винаги иска да свети ?

Паднала му е батерията ,в болнични е ,на круиз ,решило е да спи до обяд ?!? ::) ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #11 -: Септември 02, 2013, 02:55:45 pm »
Друга идея-ами слънцето си е самодостатъчно, някой да е чувал то да пита-аз център ли съм за вас, то СИ Е ЦЕНТЪР, аз съм това, което съм, хм ;D
то не иска да свети-свети си просто, не за другите

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #12 -: Септември 02, 2013, 02:59:23 pm »

А дали според теб само това е причината ,да си/сме трудно жени ,защото Светилата не се виждат по натал ? По прогресия това се случва в дадения период .Същият този казус важи ли и при мъжете ?


След 35 и с помощта на астрологията-да се разбера, не съм лунна, затова писах, че се отчетох семейно, всякак. Работя по слънцето, доволна съм, развивам се.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #13 -: Септември 02, 2013, 04:46:37 pm »
Друга идея-ами слънцето си е самодостатъчно, някой да е чувал то да пита-аз център ли съм за вас, то СИ Е ЦЕНТЪР, аз съм това, което съм, хм ;D
то не иска да свети-свети си просто, не за другите

Не всеки умее да е самодостатъчен ,т.е. да бъде Слънцето си ,да има всичко от ,което се нуждае-внимание,обич,любов ,разбиране,приятелство...и не се налага да го търсиш някъде навън.
И затова питам ,кога това не се случва -поради лоша организация в царската свита ,предател,някой липсва ,вестоносеца не предава информацията между царя и свитата ,или пък има клика ,която е в ущърб на същия?!?  :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #14 -: Септември 02, 2013, 04:52:18 pm »

А дали според теб само това е причината ,да си/сме трудно жени ,защото Светилата не се виждат по натал ? По прогресия това се случва в дадения период .Същият този казус важи ли и при мъжете ?


След 35 и с помощта на астрологията-да се разбера, не съм лунна, затова писах, че се отчетох семейно, всякак. Работя по слънцето, доволна съм, развивам се.

Това означава ли ,че всички със сходна на нашата локализация на Светилата  ( тук говорим за жените ,нали )  имат тази възможност ,желание да се "отчетат " по Луна и Венера и след това да обърнат внимание и на Слънцето ?
А при мъжете как стоят нещата ?
Затова попитах имаш ли наблюдения дали винаги огненото Слънце е "едни гърди напред" и при двата пола .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“