Автор Тема: Слънцето в натала , това което сме...  (Прочетена 9062 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #15 -: Септември 02, 2013, 06:15:16 pm »

А дали според теб само това е причината ,да си/сме трудно жени ,защото Светилата не се виждат по натал ? По прогресия това се случва в дадения период .Същият този казус важи ли и при мъжете ?


След 35 и с помощта на астрологията-да се разбера, не съм лунна, затова писах, че се отчетох семейно, всякак. Работя по слънцето, доволна съм, развивам се.

Това означава ли ,че всички със сходна на нашата локализация на Светилата  ( тук говорим за жените ,нали )  имат тази възможност ,желание да се "отчетат " по Луна и Венера и след това да обърнат внимание и на Слънцето ?
А при мъжете как стоят нещата ?
Затова попитах имаш ли наблюдения дали винаги огненото Слънце е "едни гърди напред" и при двата пола .
Не знам, Рени, не е лесно, не и през цялото време. Чета и аз психологически студии-Грийн, Саспортас, нови имам,нечетени...
Често се питам, също и другите, които учат астрология-Ако не знаех това, какво щях да бъда, да се определя, да мисля, щях ли да модифицирам по същия начин характера, мисленето, оттам-а съдбата ми същата ли щеше да е?. Обикновено ми отговарят,че всички пътища водят към Рим-накрая, ако не е това ще е друго,което ще резонира на заложеното в мен...Понякога си мисля, че астрологията е много добра за диагноза на проблема, характера-прогнози...и т.н. ,дава отговори, но не казва-Как?
Иначе жените които имат напрегнати аспекти луна-венера също имат не по-малки дилеми от тези със слънце и луна-без аспект.
За огнените слънца-"едни гърди напред"-мисля, че е така при тях като самочувствие и самооценка, но тук говорим само като стихия извън афетиката. Някои се стремят според хороскопа към реализация, други са си самодостатъчни и лениви да  живеят вътре в екзалтирания, идеен свят и да се чувстват на мястото си. Моите хора са огнени, леко има завиждам, че не съм като тях. Общо взето живеят в идеите, проектите,   и мечтите в ума си, липсва им практичност и не обичат детайла и мръсната работа. Център са винаги-естествено някак, защото повечето искат да се самоусещат като тях. И да са безамбициозни, това не ги трови, отстрани го виждам малко илюзорно това тяхноти. Но някак живеят идеала си, и са си егоцентрични.
За мен "с едни гърди напред" са само като усещане за себе си, повече си вярват, повече оптимизъм и доза риск, често това е печеливш начин на мислене. Ако не е-поне винаги си "на кеф".
« Последна редакция: Септември 02, 2013, 08:50:39 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #16 -: Септември 03, 2013, 12:09:23 am »
Виж ,тук с теб имаме малко разминаване ,относно какво "дава" астрологията -аз не чакам от същата отговори и не мисля ,че може да ми ги даде ,но чрез нея мога да си обясня достатъчно неща . :)
Значи ти имаш наблюдения ,че огнените Слънца винаги ,при всички обстоятелства ,успяват да избират да са това ,което са ,без оглед как са поставени в натала ?!?
А при другите как това се случва или пък не се случва съответно ,астрологически?

Относно четивата и аз ги харесвам ,но рядко ги разлиствам,иначе никога няма да мога да разпозная себе си и след това да си позволя да "изгубя" себе си. :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #17 -: Септември 03, 2013, 08:19:09 am »
Виж ,тук с теб имаме малко разминаване ,относно какво "дава" астрологията -аз не чакам от същата отговори и не мисля ,че може да ми ги даде ,но чрез нея мога да си обясня достатъчно неща . :)
Значи ти имаш наблюдения ,че огнените Слънца винаги ,при всички обстоятелства ,успяват да избират да са това ,което са ,без оглед как са поставени в натала ?!?
А при другите как това се случва или пък не се случва съответно ,астрологически?

Относно четивата и аз ги харесвам ,но рядко ги разлиствам,иначе никога няма да мога да разпозная себе си и след това да си позволя да "изгубя" себе си. :)
винаги и никога са едни крайни думи...„с оглед как са поставени в натала-огнените слънца...понеже малко се разминаваме :D както отбелязваш, аз говорех за вътрешната страна и природа на светилото по знак и стихия-огнено слънце, предимно есенциално поставено. Иначе за статистика и "винаги" с две по-близки за мен слънца-не става.
Нямам ъглово слънце, може би затова не разбирам добре какво търсим.
А ти какви "отношения" имаш със своето слънце?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #18 -: Септември 03, 2013, 11:18:13 am »
Виж ,тук с теб имаме малко разминаване ,относно какво "дава" астрологията -аз не чакам от същата отговори и не мисля ,че може да ми ги даде ,но чрез нея мога да си обясня достатъчно неща . :)
Значи ти имаш наблюдения ,че огнените Слънца винаги ,при всички обстоятелства ,успяват да избират да са това ,което са ,без оглед как са поставени в натала ?!?
А при другите как това се случва или пък не се случва съответно ,астрологически?

Относно четивата и аз ги харесвам ,но рядко ги разлиствам,иначе никога няма да мога да разпозная себе си и след това да си позволя да "изгубя" себе си. :)
винаги и никога са едни крайни думи...„с оглед как са поставени в натала-огнените слънца...понеже малко се разминаваме :D както отбелязваш, аз говорех за вътрешната страна и природа на светилото по знак и стихия-огнено слънце, предимно есенциално поставено. Иначе за статистика и "винаги" с две по-близки за мен слънца-не става.
Нямам ъглово слънце, може би затова не разбирам добре какво търсим.
А ти какви "отношения" имаш със своето слънце?

В смисъл дали съм това ,което съм ?!?
Не ,не съм станала все още ,но се опитвам в последните 1-2 години да "помирявам" двете Светила ,макар на практика да не е толкова лесно ,колкото това че се случва на теория в главата ми. :)
Луната ми в Овен направо му 'спря тока " на Слънцето в Риби ,но все пак е Слънце и започна тактично да и напомня ,че не тя ,а той е 'главнокомандващият" на парада и то точно по нептуниански-охлади и ентусиазма,прати и копнежи ,не цели,започна да я облича ,вече не е амазонка ....
Как я излъга ли ?!? ....вкара я по прогресия в знак ,в който е диспозитора му,в дома на знака му и я срещна инкогнито с всички гости ,от собственият си дом и след един месец и предстои среща със самия него .
А как се сети затова Слънцето ?!? ...преди две години Уран го светна ,да се размърда и да си влезе в ролята.
Всичко това обаче се случва с височайшото благоволение на ....здравето ми. :-\ :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #19 -: Септември 03, 2013, 05:42:58 pm »

Какво те провокира да споделиш -наблюдения,личен опит ,че Слънцето не винаги иска да свети ?

Паднала му е батерията ,в болнични е ,на круиз ,решило е да спи до обяд ?!? ::) ;)


да:) понякога слънцето е в 12, понакога иска да е в болнични, да се разхожда или да свети със светлината на другия

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #20 -: Септември 03, 2013, 06:27:48 pm »

Какво те провокира да споделиш -наблюдения,личен опит ,че Слънцето не винаги иска да свети ?

Паднала му е батерията ,в болнични е ,на круиз ,решило е да спи до обяд ?!? ::) ;)


да:) понякога слънцето е в 12, понакога иска да е в болнични, да се разхожда или да свети със светлината на другия

Тогава няма да е Слънце.

Слънце в Риби ,в 4-ти дом ,светя че чак изгарям...другия/те . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #21 -: Септември 07, 2013, 12:27:24 pm »
Цитат
За хората...възхищавам се на другите ,тук къде е Овен-а ,не чух :"Аз знам това ! " , "Аз съм това !" ....Даже "АЗ " не се вижда ,Flora :)
АСЦ при теб ,в кой знак е ,управителя и какъв друг акцент измества вниманието от Слънцето ти ? :)

Еми, аз си знам каквото си знам, не ми е нужно да парадирам с това, което знам и не знам  :D  А иначе си права- асц е в рак, У на асцендента също тронова луна ( но на два градуса, понякога я усещам дори близнашка), забита в 12-ти дом. А слънцето огрява от 10-ти, мисля , че за обществото повече слънчевата страна се вижда, в личния живот- лунната. ;) Четох дискусията за това дали жените първо се отчитали по луна и венера- ами аз явно не съм от тия жени. Първо искам по слънцето да се отчета, а после по луната и венерата. Макар че сега откакто прогресивната влезе в рак , нещо ме навяват разни рачешки настроения... А в тази връзка, познавам и мъже , които първо си се отчитат по луната, а след това се сещат да гонят слънцето ( естествено при тях то е най-често водно).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #22 -: Септември 07, 2013, 05:29:38 pm »
Цитат
За хората...възхищавам се на другите ,тук къде е Овен-а ,не чух :"Аз знам това ! " , "Аз съм това !" ....Даже "АЗ " не се вижда ,Flora :)
АСЦ при теб ,в кой знак е ,управителя и какъв друг акцент измества вниманието от Слънцето ти ? :)

Еми, аз си знам каквото си знам, не ми е нужно да парадирам с това, което знам и не знам  :D  А иначе си права- асц е в рак, У на асцендента също тронова луна ( но на два градуса, понякога я усещам дори близнашка), забита в 12-ти дом. А слънцето огрява от 10-ти, мисля , че за обществото повече слънчевата страна се вижда, в личния живот- лунната. ;) Четох дискусията за това дали жените първо се отчитали по луна и венера- ами аз явно не съм от тия жени. Първо искам по слънцето да се отчета, а после по луната и венерата. Макар че сега откакто прогресивната влезе в рак , нещо ме навяват разни рачешки настроения... А в тази връзка, познавам и мъже , които първо си се отчитат по луната, а след това се сещат да гонят слънцето ( естествено при тях то е най-често водно).

Хм,интересно.... Flora  ;)
Опитвам се да разбера кога Слънце в Овен не парадира /демонстрира с това ,че е  Овен ,дали зависи от това какво се случва около АСЦ или от Марс ,като знак и аспектация и доколко Луна го подкрепя или не  ::)

Ето например ,аз съм с Луна в Овен и демонстративно показвам ,че знам ,но може би защото същата е част от  стелиум в този знак ,с Марс в 1-ви дом в "най-професорският "знак  ;D

Flora,даде ми тема за размисъл ,провокирайки ме със  споделеното от теб -благодаря  ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #23 -: Септември 08, 2013, 03:28:04 pm »
Цитат
Хм,интересно.... Flora  ;)
Опитвам се да разбера кога Слънце в Овен не парадира /демонстрира с това ,че е  Овен ,дали зависи от това какво се случва около АСЦ или от Марс ,като знак и аспектация и доколко Луна го подкрепя или не  ::)

Ето например ,аз съм с Луна в Овен и демонстративно показвам ,че знам ,но може би защото същата е част от  стелиум в този знак ,с Марс в 1-ви дом в "най-професорският "знак  ;D

Flora,даде ми тема за размисъл ,провокирайки ме със  споделеното от теб -благодаря  ;)



Моля. За нищо, както се казва.  ;)Радвам се ако поне една десета на някои мои постове провокират размисъл  :P :D При теб стелиума в овен го усещам, (а май беше със слънце в риби, или бъркам?) Къде ти е марсът btw? За мен е много важен и домът на слънцето - може да е овнешко, но едно в 10-ти дом ще се изявява по различен начин от 5-домно овнешко например- дали е в огнен, земен или воден дом. Ако е огнено в земен - ще бъде по-стрктурирано, може да изпълнява идеите си в реала и да дейтва по-практично и методично. Освен това за мен е много важен диспозитора- в случая марсът. В моя натал марсът е екзалтирал и съвпад с нептун ( от там сигурно се размива малко представата за огъня). Освен това слънцето се намира в сатурновия дом, което подсилва ролята на сатурн. Слагам си натала, ако имаш др. въпроси в тази връзка-питай. Не трябва да се забравя и нивото на развитие на натива, все пак картата е вид спомагателно средство, но доколко нативът е успял да интегрира някои енергии , а други не , май не може много да се съди само по картата.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #24 -: Септември 08, 2013, 09:23:14 pm »
Какво сме със слънце в 12-ти примерно?
И искаме ли да светим?

Преди мислех, че жените са 1-во луна, после слънце, сега-не
Но пък не съм изследвала дали при дневни карти сме 1-во слънце, при нощни-1-во луна
Май не
Винаги сме си първо слънце
М?

Относно кой колко може да интегрира-Флора, може да се познае, или поне има признаци

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #25 -: Септември 08, 2013, 10:14:44 pm »
Цитат
Относно кой колко може да интегрира-Флора, може да се познае, или поне има признаци

 :D  В кое по-точно?


Цитат
Какво сме със слънце в 12-ти примерно?
И искаме ли да светим?

Преди мислех, че жените са 1-во луна, после слънце, сега-не
Но пък не съм изследвала дали при дневни карти сме 1-во слънце, при нощни-1-во луна
Май не
Винаги сме си първо слънце
М?

Имам много наблюдения за слънца в 12-ти, като започна от сестра ми и стигна до познати разни. Свети си слънцето, но не се усеща още в началото. Моите впечатления са, че в ранна възраст на слънцето в 12-ти му е по-трудно да се оприличи като его, размива се малко в колективните енергии . И нали е много чувствително, ако е в добра среда е стимулирано да се изявява, ако не - просто се скрива. Много често слънцето в 12-ти предпочита да свети в чужбина ( при сестра ми например, при един др. познат , койо много пътува и работи основно в чужбина и тн.) Ако гледаме професиите по 12-ти: може някой със слънце там да работи с социланата сфера, в болници, затвори и тн. На слънцата в 12-ти май до сатурново завръщане им е трудно да сложат егото си на преден план ( тогава някоя друга доминантна планета заема това положение), после обаче се активизират ,като че ли и започват да се утвърждават. А иначе до 7 год възраст уж всички сме луна  :D
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #26 -: Септември 08, 2013, 10:30:22 pm »
Не е честно, затри ми се дългият пост за слънце в 12-ти
Айде друг път

За подсказки кой колко интегрира и къде стига-ми например винаги е добре в 10-ти от Lot of Fortune да има нещо.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #27 -: Септември 08, 2013, 10:41:46 pm »
Цитат
За подсказки кой колко интегрира и къде стига-ми например винаги е добре в 10-ти от Lot of Fortune да има нещо.

Там поне се отбелязвам, но да видим кога ще стигна лимита... В момента е процес на катерене  ;D...

А за поста- разбиам те , на мен ми се е случвало често и е много дразнещо.После човек няма нерви да поваря, ако повтори се синтезира бая информацията  ;)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #28 -: Септември 08, 2013, 10:45:41 pm »
Цитат
Хм,интересно.... Flora  ;)
Опитвам се да разбера кога Слънце в Овен не парадира /демонстрира с това ,че е  Овен ,дали зависи от това какво се случва около АСЦ или от Марс ,като знак и аспектация и доколко Луна го подкрепя или не  ::)

Ето например ,аз съм с Луна в Овен и демонстративно показвам ,че знам ,но може би защото същата е част от  стелиум в този знак ,с Марс в 1-ви дом в "най-професорският "знак  ;D

Flora,даде ми тема за размисъл ,провокирайки ме със  споделеното от теб -благодаря  ;)



Моля. За нищо, както се казва.  ;)Радвам се ако поне една десета на някои мои постове провокират размисъл  :P :D При теб стелиума в овен го усещам, (а май беше със слънце в риби, или бъркам?) Къде ти е марсът btw? За мен е много важен и домът на слънцето - може да е овнешко, но едно в 10-ти дом ще се изявява по различен начин от 5-домно овнешко например- дали е в огнен, земен или воден дом. Ако е огнено в земен - ще бъде по-стрктурирано, може да изпълнява идеите си в реала и да дейтва по-практично и методично. Освен това за мен е много важен диспозитора- в случая марсът. В моя натал марсът е екзалтирал и съвпад с нептун ( от там сигурно се размива малко представата за огъня). Освен това слънцето се намира в сатурновия дом, което подсилва ролята на сатурн. Слагам си натала, ако имаш др. въпроси в тази връзка-питай. Не трябва да се забравя и нивото на развитие на натива, все пак картата е вид спомагателно средство, но доколко нативът е успял да интегрира някои енергии , а други не , май не може много да се съди само по картата.

Нямаш твърд аспект към Слънце ,това е една от причините ,Марс е в Козирог и АСЦ Рак . :) Домът е полето на изява ,там добиваш опит .
Да ,със Слънце в Риби съм и Марс в Стрелец.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Слънцето в натала , това което сме...
« Отговор #29 -: Септември 08, 2013, 10:53:17 pm »
Цитат
Да ,със Слънце в Риби съм и Марс в Стрелец.

При теб са в знаков квадрат. Но май споемна, че марс е в 1ви дом, пък и огнен, подсилва принципа на овена  :)


Цитат
Нямаш твърд аспект към Слънце ,това е една от причините ,Марс е в Козирог и АСЦ Рак . :) Домът е полето на изява ,там добиваш опит .

Добре, че поне там съм пощадена, щото другото светило е бая ранено и наранено  ;D ;D
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name