Автор Тема: разговор  (Прочетена 28193 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Библейско пророчество
« Отговор #15 -: Юли 25, 2019, 01:04:52 pm »
А сравненията на Вавилонската кула със сградата на ЕП ги разпространяват из щатите да промиват мозъците на не особено интелигентните християни там и да ги плашат с евросъюза. :012:

Случайности няма, а от такъв порядък, пък, съвсем.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #16 -: Юли 25, 2019, 03:28:51 pm »
Романтика, прилепите спинкат през деня и през нощта се активизират. Влязъл е сутринта или през деня на при отворена, врата/прозорец, вероятно си е търсил обежище и си разбрала чак вечерта. В градската среда е пълно с прилепи, загледай се в небето вечер. Обикновено спят по тавани, необитавани сгради, паркове и т.н. При мен точно до входната врата имаше едно спящо, стана ми жал да го будя, само отворих врата.
Аз съм на мнение, че всяко нещо има логично обяснение. Всяко свръхестествено явление е смятано за такова, поради незнание.
Имах случай на халюционации с призраци и същества от друг свят. Това ме докара до там, че да мисля, че полудявам. Оказа се сънна парализа , разбрах след време. Преди това бях сигурна, че е било реално или че полудявам.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #17 -: Юли 25, 2019, 05:19:12 pm »
За мен не е случайно. Можеше и преди разговора да излезе беше късно вечерта. След време разбрах, че въпросният човек се е занимавал преди астрологията с тъмни 8-домни неща...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #18 -: Юли 25, 2019, 06:26:19 pm »
wiserneuron,събитието,което те е променило в 1 ви клас..........всъщност на тази възраст е първата квадратура на Сатурн.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #19 -: Юли 25, 2019, 11:01:37 pm »
ако не те затруднява,би ли качил карта за този ден с прогресии и дирекции+натал ,интересно е да разгледаме.Предполагам,чел си за Акашови записи

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #20 -: Юли 25, 2019, 11:16:16 pm »
Да, мога да кача, но незнам как точно да ги генерирам тези неща и има ли най-подходящ сайт за целта.
astrocom ,има опция влизаш Extended Chart Selection ,след това в прозореца долу избираш Natal,progressions and solar arc combined .Незная английски,дано съм обяснила разбираемо.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #21 -: Юли 26, 2019, 08:32:58 am »
Какво влагате в думата Бог ?
Аз съм атеист. Богът го разбирам като изражение на процесите в природата и Вселената. Като надличностен механизъм, който няма отношение, не отговаря и отразява индивидуално повикване, молба, псувня. :012: И ако човек среща отклик, който хармонира на вътрешните му потребности, желания, молби, искания, то е само защото индивидуалното е в синхрон с надличностното за именно този момент. От тази гледна точка не стои въпроса "Дали има Бог ?, но той не се върти около нашият пъп.

По повод това, че хората се замисляли дали да ядат месо. В "Черешката на тортата"  Андрей Слабаков каза нещо в този смисъл за вегетарианците " Доматът като го режеш и него го боли, ама ти не го чуваш, но аз го чувам". :D

Иначе информацията винаги е била и начин за манипулация на масите, за насаждане на определени нагласи.
« Последна редакция: Юли 26, 2019, 09:29:28 am от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #22 -: Юли 26, 2019, 09:24:07 am »
Болшинството от хората се интересуват предимно от съвсем тривиални и простички неща. Здраве, любов, пари, успешна кариера.

Поздрав за хората, които  търсят смисъла, изучават тайни

Стефан Вълдобрев и Обичайните заподозрени - По-полека
https://www.youtube.com/watch?v=nlTR052uku0
« Последна редакция: Юли 26, 2019, 09:54:08 am от starinthenightsky »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #23 -: Юли 26, 2019, 10:09:41 am »
Романтика, прилепите спинкат през деня и през нощта се активизират. Влязъл е сутринта или през деня на при отворена, врата/прозорец, вероятно си е търсил обежище и си разбрала чак вечерта. В градската среда е пълно с прилепи, загледай се в небето вечер. Обикновено спят по тавани, необитавани сгради, паркове и т.н. При мен точно до входната врата имаше едно спящо, стана ми жал да го будя, само отворих врата.
Аз съм на мнение, че всяко нещо има логично обяснение. Всяко свръхестествено явление е смятано за такова, поради незнание.
Имах случай на халюционации с призраци и същества от друг свят. Това ме докара до там, че да мисля, че полудявам. Оказа се сънна парализа , разбрах след време. Преди това бях сигурна, че е било реално или че полудявам.

Абсолютно съм съгласна. Търсенето на разни свръхестествени обяснения и събития е типично за земните доминанти (според Лиз Грийн) като компенсация на невъзможността на земята да види и осъзнае, че има нещо друго отвъд видимото за очите.


Да, мога да кача, но незнам как точно да ги генерирам тези неща и има ли най-подходящ сайт за целта.

Сериозно си програмист? :o
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #24 -: Юли 26, 2019, 10:34:44 am »
Тери,аз съм въздушна доминанта и до 30 годишна възраст не съм се вълнувала от никакви свръхестествени сили.След това ,много по-късно започнах да се ровя в астрологията,за да си обясня някои неща.Ти си млада,още не си се"бъгнала"сигурно. ;)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #25 -: Юли 26, 2019, 10:58:06 am »
едно от моите свръхестествени явления (споделяла съм тук,мисля)е:Спя си сладко една нощ ,сина ми беше на 4 годинки и спеше в нашата стая още.Изведнъж чувам гласът на брат ми ,който казва"Сестра ми,умирам!"Събуждам се на мига и поглеждам нагоре,цялата разтреперана от ужас.Прд мен се отвори нещо като екран/прозорец,прозрачен,в смисъл през него се вижда стаята в която съм.В екрана виждам брат ми да лежи в тъмнината на една поляна,отгоре се виждат и звездите,целият е в кръв и се държи за крака с едната ръка.Скочих от леглото и отидох на първият етаж в къщата,където живее брат ми.(аз живеех на вторият етаж).Влязох вътре и отидох в неговата стая,нямаше го.....това е през ноща,около 1 часа.Съседната стая е на майка.Нахълтах при нея и я събудих.Казах и ,че съм сънувала ужасен сън и знае ли къде е брат ми.Тя каза,че не знае и да си лягам.Качих се на вторият етаж,мъжа ми в просъница ме попита къде ходя и аз му казах за съня и какво съм видяла.Той не ми обърна много внимание,заспа си....Включих телефона(изключвахме го вечер,защото звъняха най-различни олигофрени по нощите).Телефонът е фирмен и номерът беше доста известен в населеното място.След 10 мин.,не съм сигурна,но горе-долу,телефонът иззвъня.Вдигнах.Казаха ми"Обаждаме се от полицията.Рени ,ти ли си?"Телефонът е фирмен както вече споменах и в района хората ни познават.Казах"ДА".Гласът каза"Нали брат ти се казва.....?.Аз потвърдих.Полицаят:"Намерихме го с много пробождания от нож,загубил е много кръв,в момента го транспортират към Пирогов.През това време,докато говоря по телефона,мъжа ми беше станал.И така........Брат ми прекара около месец в болница.След като го изписаха и се прибра в къщи,аз му разказах за странният си сън.Мислех си,че ще се изсмее.Попитах го дали е мислил за мен когато е лежал там ,в полето.Той каза:"Не,но си мислех,че умирам и погледнах нагоре към небето,имаше звезди и видях очите ти там.Гледаше ме .
« Последна редакция: Юли 26, 2019, 10:59:59 am от Сафо »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #26 -: Юли 26, 2019, 11:15:51 am »
Какво влагате в думата Бог ?
Аз съм атеист. Богът го разбирам като изражение на процесите в природата и Вселената. Като надличностен механизъм, който няма отношение, не отговаря и отразява индивидуално повикване, молба, псувня. :012: И ако човек среща отклик, който хармонира на вътрешните му потребности, желания, молби, искания, то е само защото индивидуалното е в синхрон с надличностното за именно този момент. От тази гледна точка не стои въпроса "Дали има Бог ?, но той не се върти около нашият пъп.

Съгласна съм със Стар!

Вярвам, в съществуването на нещо по-голямо, но то няма общо с богът от монотеизтичните религии, каквито са християнството и ислямът. Бог в тези религии е създаден единствено от нуждата на човекът да бъде воден/контролиран (щото си е стадно животно, нищо че се мисли за бог), както и нуждата да прехвърли отговорността върху някой/нещо друг/о. Какъв по-добър начин от това да се създаде някакво въображаемо същество с човешки характеристики. Също така, с измислянето на този бог с човешки качества /нищо, че по теория е уж обратното, човекът прилича на бог/, хората задоволяват вековното си чувство за малоценност и последвалата от това мания за величие и желание за властване над света. Тези богове са егоцентрични, властни тирани. Целият постулат на религиите се върти около това, че ако ти се подчиняваш безропотно и целуваш ******а на бог, ще бъдеш възнаграден в рая /забележете все с материални облаги/, ако ли не върху теб ще се стоварят всички нещастия тук на земята, ако и този номер /заплаха/ не мине, то се прибягна към по-страшна закана, а именно че душата ти ще гори в ада и ще си видиш 40-те девственици /каквито примерно ислямския бог обещава/, през крив макарон. То е смешно, историята за дядо Коледа ми звучи малко по-достоверна  :)  А и от къде на къде бог е мъж, пак е породено от чувството за малоценност и желанието за власт, и то главно при мъжете, защото да не забравяме, че в началото е било матриархат, а мъжът е служел за обслужване нуждите на майката и малките. Да не говорим, че пак според тези религии всяко друго живо същество е създадено тук на земята, за да задоволява и служи на човека. Що за арогантност и егоцентризъм??? Извън темата, ако има нещо вредно за света то това е видът хомосапиенс, туморът на планетата, но съзнанието му е толкова ограничено /нищо, че си мисли, че е най-интелигентното, глупости на търкалета/, че не може да излезе извън своите ограничения и да види отдалеч общата картина /ама това пак поради причините по-горе, а и по еволюционни причини/. Та тези монотеизтични богове, са нищо повече от измислени от хората тирани. Не намирате ли прилика между тях и Хитлер, Сатлин, Живков и т.н., с разликата, че при първите властта е по-мащабна и засилена от това, че нямат физически облик, а "божествен", но все пак притежаващи човешки качества /разбира се и свръх сили, за които човек така бленува/. Характерни за тези богове, са манията за величие и контрол, и огромното его.
Вярата на хората в тях е породена от нуждата от силна фигура, която да поема отговорност и която ще ги накаже, щом сгрешат, но и ще ги възнагради, когато се държат както трябва. На какво ви прилича това. Това в човешка форма не е нищо друго освен бащата и неговата роля. Та то си е казано и в религиите, че бог е бащата. Но реално бог е роден в този образ, само заради човешката нужда. Понякога в момент на слабост и аз имам нужда от него, но е породен само от нужда, не от истинска вяра и умишлено влизам във фаза на моментно самозалъгване.
Моята представа е различна. Припокрива се с написаното от Стар. Бог /или там както искате го наречете/ е общата вселенската енергия, тя не се интересува от индивидуалното. Тази енергия е хаус, който всъщност е съвършена хармония. Там всичко е част от общото, нищо не съществува само за себе си и човекът не е властелин /пак да си кажа, че той е злодеят в цялата история, защото само той руши хармонията/. Там няма отделни личности, няма его, няма желания, има само хармония и любов /но не с характеристиките, които ние влагаме в тази дума, няма нищо земно в нея/ в едно общо съзнание /отново да поясня, че не влагам в значението и на тази дума, земни характеристики/.



« Последна редакция: Юли 26, 2019, 11:18:17 am от Satin »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Библейско пророчество
« Отговор #27 -: Юли 26, 2019, 03:13:31 pm »


 Все повече хора спират да ядат месо или поне се замислят какво е това,

Наистина ли, вярваш, в писанията,  че Сократ, Платон, Конфуций, Буда, Леонардо да Винчи, са карали само на глухарчета и козе сирене ?!? Ами когато е било суша, преди 300 -500 г , например, и цялата реколта е била, мяу, какво са яли 'великите умове ", опушено и осолено месо или Нострадамус е предвидил и си е замразил левурда във фризера ? Много хора, които не консумират месо, не са мръднали на йота по отношение на осъзнат и духовен живот, както и други, които консумират месо си "говорят на някакъв странен език с невидимото". Климат, географска ширина, среда, позволяват или не избора на храна. Аналогично, това че, се занимаваш  с астрология, езотерика, не означава непременно, че си духовно извисен на всяка цена. На шаманите и жреците им е било забранено да ядат месо, но пък са пиели кръв, хм, много възвишено и вегетарианско/веганско звучи ? Понеже Петър Дънов е казал, че преди милиони години на земята е имало рай и растителността е била в изобилие и от това следва, че хората са се хранели само с плодове и зеленчуци, след това идва ледников период, изчезва голяма част от растителния свят и хората започват да се хранят  предимно с месо. Значи първо хората били много духовно извисени, умни, всестранно развити, комуникирали си с "нещо" от Сатурн, Юпитер, Венера, обаче "нещо " се случило и почнали да ядат месо и game over. От тогава към настоящия момент масово са тъпаци и веднъж на 100 г се раждат  двама-трима вегетарианци, в днешно време вече и вегани и директно правят връзка с кораба- майка. Аз съм разговаряла с човек, който е живял и се обучавал в манастир аналогичен на Шао Лин, такъв, който изучава и преподава Аюрведа и православен свещеник, по темата за месото, никой от тях не отрича приема на месо, но въздържанието периодично от храна или малкото количество храна е препоръчително, ако иска човек да е  (о)свободени сетивата му. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #28 -: Юли 26, 2019, 03:36:40 pm »
Пак ли допряхме до извисеността. Нищо човешко не е чуждо на абсолютно никого.
В астрологията няма нищо свръхестествено, мистично. Към астрологията като познание, главно се обръщат хора, които не са удовлетворени от живота си, търсят някакви отговори. Всякакви хора. Към астрология посягат и семпло скроени хора и търсещи умове. Преобладаващата мотивация не е че са жадни за някакво духовно знание, одухотворени са и са озарени от някаква висша мъдрост.  :012:

Никой не знае всички възможни отговори. Позоваването на някаква теория, идеология, знание за мен е вид следване на субективният свят, идеи на автора й, но той все пак е само човек. Дори и в историята да е сред хората оставили следа по някакъв начин. Представете си само моментът на раждане отразява един миг от Абсолюта, но не го обхваща в целия му спектър от варианти.

Религията е създадена с цел упование. Човек има нужда да вярва, че нещо има смисъл, че се случва по някаква причина, че Бог е промислил, че е за негово добро, че има някаква сила, която го подкрепя. Ама дори и Слави Трифонов не го знае номерът на Бог, за да си поиска Ферарито.  :012:
« Последна редакция: Юли 26, 2019, 04:16:57 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #29 -: Юли 26, 2019, 04:23:54 pm »
Нищо лично към астрологията, астролозите, вегетарианците, месоядните и духовно извисените хора. Няма и нищо свръхестествено и мистично в духовния елемент, който присъства във всеки, но обикновено стои инертен вътре в  нас и когато се отприщи и стане действащ ( с месо или без месо, с астрология, с молитви, посрещане на изгрева, липса на секс
  :012:)носи на човек радост, дава  му някаква завършеност и самия той излъчва благотворяща енергия.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“