Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 619981 пъти)

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Натални карти
« Отговор #3885 -: Август 20, 2018, 01:50:31 pm »
Поредицата затъмнения в моя 5-ти дом нищо не донесоха по любовните теми, както и тези в аспект със Слънцето У5. Когато натала непредполага нещо да се случи, всичко друго е все тая.

На голямата любов последното затъмнение в Лъв е съвпад Венерата му, тя на свой ред е в съвпад с Луната му в последен градус на Рак, оповестяване на сериозна връзка /не знам кога е започнала/, да отбележа, че дълги години беше сам, което му тежеше
За всяко нещо има Време, или има Сигнификатори на дадена тема, които когато станат Хронократори, се
случва това, което е заложено в наталната карта.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Натални карти
« Отговор #3886 -: Август 20, 2018, 09:31:39 pm »
Когато не ти е писано щастие в любовта, съответно няма подходящ период за такава любов.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Натални карти
« Отговор #3887 -: Август 20, 2018, 09:47:51 pm »
Когато не ти е писано щастие в любовта, съответно няма подходящ период за такава любов.
Твърде крайно изказване за човек като теб...
Кое в един натал показва дали човек ще е щастлив или вечно нещастен в любовта?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #3888 -: Август 20, 2018, 10:04:14 pm »
Когато не ти е писано щастие в любовта, съответно няма подходящ период за такава любов.

Именно  :)

В картата, която гледам, 5-тия ти дом се управлява от Луна, която е в падение и увредена от съвпада си с Плутон в 7д. Слънцето управлява вмъкнат знак в 5д. Все пак затъмненията са с по-продължително действие, СЛВ все още транзитира в твоя 5д, последното затъмнение спуска тригони към Венера и Марс в 1д, а дано изкочи най-после от някоя туфа заекът, време ти е... Догодина, през януари, има ЛЗ на 1гр Лъв, пак ще е в 5-ти дом, пр/дир Слънце все още ще е в съвпад с Венера и Марс, а пр Луна ще е във Водолей след някой месец, като настъпи Юпитер У9 в 11д може и сватба да вдигнеш, за тези неща не се иска кой знае колко време.

Акрукс, благодаря :)

По-склонна съм да приема Слънцето за У5, знам, че по Плацидус е Луната.
Като цяла картинката не е благоприятна за любов и взаимоотношения, та както каза Стар, няма подходящ момент за нея, тъй като я не е дадено да я има. Слънцето У5 в 12-ти квадрат Уран, У7 в падение в 1-ви, У1 в 1-ви, 7-ми дом пълна тиня. Та такава е реалността, правя опити да я приема. Другото, което е, че разочарованията ми дойдоха в повече, тоест прекърших се в това отношение и си давам сметка, че вече съм емоционално негодна за връзка.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3889 -: Август 20, 2018, 10:10:50 pm »
Щастие в любовта е доста относително понятие. Има го, но при някои може да бъде по-краткотрайно и нещо бързо да го помрачи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Натални карти
« Отговор #3890 -: Август 20, 2018, 10:16:45 pm »
За всяко нещо има Време, или има Сигнификатори на дадена тема, които когато станат Хронократори, се
случва това, което е заложено в наталната карта.

има неща, за които никога не идва време, дали поради натални предпоставки, дали поради летален изход предвид дължината на човешкия живот и ненастъпване на време за хронократорите в неговата рамка
нещо, като да кажеш, че не си със заложби да спечелиш от тотото, което е далеч по-лесно смилаемо и приемливо от неподлежащите на рационален контрол чувства и емоции, които са пряк донор на допамин на щастието, респективно на чиста енергия, от които психиката да се откаже е равносилно на смърт, не физическа
и никой не ще да я категоризира, нито отнася в крайности, нежели пък да я прогнозира

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Натални карти
« Отговор #3891 -: Август 20, 2018, 10:54:32 pm »
Щастие в любовта е доста относително понятие. Има го, но при някои може да бъде по-краткотрайно и нещо бързо да го помрачи.
Именно... А ние тук сме се събрали едни черногледи, претенциозни, търсещи причина за всяко нещо.
Колкото повече мисли и анализира човек, толкова по не му се получава .
Тоя ми пратил покана- ама защо, Оня ме покани на кафе- сигурно ще иска нещо...
Толкова мнителност и претенциозност не водят до нищо.
Не е упрек, същата съм... Не ми се рискува , при всичките шансове , които имах това лято и затова залагам на сигурното, което знам, че до нищо ново няма да доведе.
Но не си обвинявам картата, виждам, че всичко зависи от мен.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Натални карти
« Отговор #3892 -: Август 20, 2018, 11:19:44 pm »
Кои са показателите в натала за по-високи изисквания към партньора? Или за по-занижени такива. И кога те са нормални, има баланс в това което искаме и това което получаваме?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Натални карти
« Отговор #3893 -: Август 20, 2018, 11:39:25 pm »
Претенциозността е пряко свързана с усещането за себестойност. Ако правиш компромис със собствената себестойност, дали може да си щастлив ?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #3894 -: Август 20, 2018, 11:45:02 pm »
Претенциозността е пряко свързана с усещането за себестойност. Ако правиш компромис със собствената себестойност, дали може да си щастлив ?

Значи остта 2-8 дом?

За мен по-скоро сатурн (завишени очаквания) и нептун (занижени) свързани с аспект или управление със светилата и асц десц, конкретно за любовни взаимоотношения.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Натални карти
« Отговор #3895 -: Август 20, 2018, 11:49:54 pm »
Тия във връзка с невидимия със  занижени или завишени  критерии сме кУкУ  :012: 

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Натални карти
« Отговор #3896 -: Август 21, 2018, 12:11:50 am »
Претенциозността е пряко свързана с усещането за себестойност. Ако правиш компромис със собствената себестойност, дали може да си щастлив ?

Точно върху това разсъждавах, че дори и начина на хранене е показателен за самоуважението. А познавам сигурно само един човек, който знае как и го прави. И да изискванията са му много високи. Има струпване на планети във втори дом, знаците са различни, но У1 и Слънцето участват.
« Последна редакция: Август 21, 2018, 12:18:38 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #3897 -: Август 21, 2018, 12:24:03 am »
Не знам до колко е вярно, но пренетциите са свързани с липсата на любов. Наблюдавайки себе си и останалите "нещастни" около мен. Всъщност и двете крайности /липсата на претенции, само и само някой да не е сам/ са следствие на това. Но те нямат общо с любовта, просто са следствие на нейната липса.
Истината е че не е важно онзи отсреща колко е "добра партия" и колко не, важното е да е подходящият човек за теб и ти за него, и да се срещнете в подходящото време. Човек може да срещне любовта, но в неподходящ момент, може и никога да не я срещне. Това не е нещо, което зависи напълно от човека и неговата воля. Насила хубост не става, колкото и всички да се опитват да ме обеждават в противното /от опит го знам, не само от тая сфера, с всичките тия овчи планети, бая съм си трошила главата от инат, само и само да стане както аз искам, е ама не става/. При някои привидно може уж така да се получи, без реално да знаят, че е просто е дошъл правилният момент.


maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Натални карти
« Отговор #3898 -: Август 21, 2018, 12:49:37 am »
Дълготрайните отношение изискват компромиси и от двете страни. Такъв който да има стойност през времето и занапред. И да, когато има сблъсък в тези отношения и всеки е прав за себе наистина няма любов. Но зависи и от новото на самосъзнание. Понякога хората си затварят очите за истинските неща и правят живота си твърде сложен.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #3899 -: Август 21, 2018, 08:23:52 am »
Тия във връзка с невидимия със  занижени или завишени  критерии сме кУкУ  :012:

Беко, по телевизора дават много, намери някой видим там та поне на синастрии да си играеш :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.