Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 126409 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: За другите неща
« Отговор #1050 -: Ноември 21, 2018, 05:38:32 pm »
Аз мисля че знанията и главно знанията, за интуицията има други практики -хвърляне на боб, таро и прочие ,където също толкова безсмислици говорят под шепота на интуицията си. Пълен булшит- безплатни картинки от пиксабей и перифрази на дантелина перифраза.. Интуицията лъже и не може да чакаш на нея, анализа, синтеза на знанията и практиките,+ дори подсъзнателен не е интуиция а систематичен ум Само опита знанията и ерудицията правят разликата му всички лаладжии аматьори и истински астролог. Интуицията е сестра на самозаблудата -не знаеш коя виждаш. Знанията си искат черноработник и четене Къде ги гледаш тези неща Романтика, защо не кажеш  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: За другите неща
« Отговор #1051 -: Ноември 21, 2018, 05:51:14 pm »
Всъщност интуицията не лъже, но е бъркана със самозаблудата, а когато почнеш да заблуждаваш и други си е подсъдно. Ню ейджа изгради един култ към интуицията, като хвъри мъгла върху умувете на хората,разумът нарочно не се насърчава, за да тънем дружнo във луциферова лъжа и самодоволство. Аз за себе си знам, че нямам знания, просто купчинки с лайна -повечето  ;D но и нямам желание да чета и задълбавам тепърва в сериозни изтточници, но и на абсолютно никаква интуиция не разчитам вече -преживяла съм и това разочарование -да си самоповярвам на нептуновият промисъл-среден пръст, слаб 2 ооценката ми е била!  :012:

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #1052 -: Ноември 21, 2018, 06:25:12 pm »
Астролозите е хубаво да могат да притежават инициативност, съзидателност в мисленето, а не да преповтарят и назубрят шаблонно чужди мисли, изводи и след това да се правят на много вещи.
Интуиция е нужна, за да хванеш енергията на човек, който не познаваш изобщо. Това което стои зад графичното изображение на рождената карта. Триизмерното. Този, който няма интуиция, ще те закичи с клише от книжките.
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 06:37:21 pm от starinthenightsky »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: За другите неща
« Отговор #1053 -: Ноември 21, 2018, 08:48:33 pm »
Нали ти казах, че не ме приеха ,сега няма да си правя друг профил -имам де  ;D ,че да им влизам в секретното общество ,иб а си ,аз по рождение съм от Вълкадин говори с Бога  ;D  виждам и чувам небесните сфери без джойнт, че да им се натискам на мекоговорящата сбирка въй въй точка ком  :D  Намерих си нова група-"Плеядинците разговори с Духа" хем ги боли всичко, хем саа тъжни и дебели, нищо че тези симптоми са от бума на златната ера на ню ейджъ от преди заветната 2012  :D
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 09:02:59 pm от Ребека »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: За другите неща
« Отговор #1054 -: Ноември 21, 2018, 09:30:02 pm »
Всеки път си мисля да те питам на колко бутилки си, ама все си забравям. Може би е по-добре да пиша на Ева, ама всъщност не ме интересува де ;)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: За другите неща
« Отговор #1055 -: Ноември 21, 2018, 11:00:14 pm »
На много бутилки, който много живее, много е пил. Хиляди бутилки абсент и сироп за кашлица Тусирол с морфин и ефидрин  :29:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #1056 -: Ноември 22, 2018, 10:19:55 am »
Романтика, колкото повече имат хората, които се занимават с наука и работят с хора, е по-добре.
Ребека, гадаенето на боб, на мусака, на карти не се случва благодарение на интуицията. 
Възможността и надеждността на интуицията, както и знанията в дадена област са пряко зависими от опита и познанието придобити от  заниманието на човек с ангажираната от него област. Аз може да съм интуитивна по отношение на астрологията, но не съм такава по отношение на физическото  измерение на живота. :)
В астрологията има достатъчно аксиоми, които трябва да се знаят, така че "лични изказвания" в тази материя не могат да се очакват. Няма лошо в това , че се преписва, надписва и записва и както казваше една моя учителка :"Всеки да преписва толкова, колкото му акъла- тотаджийски работи не 'ща ". Освен това по хороскопа не се предсказва, а се правят изводи, не се гадае, а се предвижда-това е мотото на древните.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: За другите неща
« Отговор #1057 -: Ноември 22, 2018, 10:39:56 am »
Романтика, колкото повече имат хората, които се занимават с наука и работят с хора, е по-добре.
Ребека, гадаенето на боб, на мусака, на карти не се случва благодарение на интуицията. 
Възможността и надеждността на интуицията, както и знанията в дадена област са пряко зависими от опита и познанието придобити от  заниманието на човек с ангажираната от него област. Аз може да съм интуитивна по отношение на астрологията, но не съм такава по отношение на физическото  измерение на живота. :)
В астрологията има достатъчно аксиоми, които трябва да се знаят, така че "лични изказвания" в тази материя не могат да се очакват. Няма лошо в това , че се преписва, надписва и записва и както казваше една моя учителка :"Всеки да преписва толкова, колкото му акъла- тотаджийски работи не 'ща ". Освен това по хороскопа не се предсказва, а се правят изводи, не се гадае, а се предвижда-това е мотото на древните. В общи линии това казвам и аз

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #1058 -: Ноември 22, 2018, 12:31:25 pm »
Няма лошо, всекиму според интелектуалните способности. Не всеки може да има инициативно мислене, но за астрологията е препоръчително, именно защото става въпрос за аналитична дейност, която предполага инициатива. И интуиция. Ако се позоваваш на тази книжка, чутото от някой друг без за се замисляш, механично, анализът ще е съшит с бели конци. За някоя друга дисциплина механичното назубряне, заучаване, преповтаряне на чужди идеи по шаблон, ученето по рецепта може и да върши работа. В астрологията аксиомите са по-скоро отправни точки. Ориентири. Индивидуалното не се вмества по мярка в клишето.
Въпреки че са олицетворение на едно и също, наталната карта не прави човека, а обратното. И тук роля играе интуицията.

Доста хора свързват астрологията с гадаене, предсказване. И са с очаквания астрологът да им познае. Други пък смятат, че с астрологичното познание, могат да коват, моделират съдбата си. Трети пък внушават, че астрологичният съвет е едва ли не задължително условие, все едно от астролога зависи, обуславя успеха на нещо. Но и астролозите подпомагат дали умишлено или не, да има подобни нагласи.
« Последна редакция: Ноември 22, 2018, 01:00:43 pm от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #1059 -: Декември 22, 2018, 11:38:28 pm »
Тъй като всичко е енергия, възможно ли е да изградим енергийна стена, филтър и как, за да няма "канал" за връзка, по който да се закачат ?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: За другите неща
« Отговор #1060 -: Декември 23, 2018, 09:36:44 am »
Възможно е. Има специални енергийни техники. Но най-важното е да си винаги в центъра си, концентрирана върху твоите дела и цели. Тогава ставаш наистина енергийно много силна и неуязвима.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #1061 -: Декември 24, 2018, 06:14:47 pm »
А нещо по-конкретно да кажеш за тези техники ? Имам проблем с това да ми спазват границите.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: За другите неща
« Отговор #1062 -: Декември 24, 2018, 08:32:03 pm »
Вярвам че е свързано с любовта към себе си. Както е написала Делфин да правим това, което ни кара да се чувстваме щастливи. Никой не може да те изкара извън релси, ако си спокоен и в център, баланс.

Практиките според мои впечатления са медитация всекидневно. Нещо като ритуал, който дава основа за устойчивост. Каквото и да се случи ти ще обичаш. И ще усещаш хората, които са извън този център, а тези които са ще привличаш и то само добрите. Вчера гледах филм, който е показателен за любов и постоянство. За кучето Хачико, много красива история и малко тъжна.
« Последна редакция: Декември 24, 2018, 08:38:59 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: За другите неща
« Отговор #1063 -: Декември 25, 2018, 07:24:34 pm »
А нещо по-конкретно да кажеш за тези техники ? Имам проблем с това да ми спазват границите.

Преди всичко центриране. Могат да помогнат медтациите, но най-вече дихателните пректики, за да се успокоят ума и тялото.
Ако си визуален тип, можеш да се представяш обградена от колона светлина, която те пази. Но ако нямаш вътрешната настройка, че не си застрашена, нищо не би ти помогнало. Ако си настроена да се отбраняваш, другите ще те нападат. Всичко е въпрос на вътрешно усещане и увереност.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: За другите неща
« Отговор #1064 -: Декември 30, 2018, 11:54:01 pm »
Не се шегувам: питам сериозно -може ли да се дава някакво успокоително на куче -примерно половин валидол в наденица :012: Притесних се племенникът да не получи инфаркт от гърмежите, а после се оказа че наистината кучетата може да получат инфарнкт от ужас. От малък се наплаши жестоко, бяхме го изгубили и този ужас от пиратки си остана .Но днес не беше на себе си, наистина не знаеше къде е, в сляп амок, много дълго се тресеше после, той така ме дърпа ,че направо се душуше.. Какво мога да направя за него, защото все пак трябва да си върши дневните нужди, а от ужас не успя .