Автор Тема: Храната  (Прочетена 105384 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1877
Re: Храната
« Отговор #180 -: Март 16, 2015, 02:37:40 pm »
От бързина, че писах в обедната почивка съм изпуснала две 0. Редактирах се!

На доста места го пише, но ето едно видео: http://btvnovinite.bg/video/videos/news/spor-za-i-protiv-mljakoto.html

При стресов начин на живот още адреналин?!!
Тежко и горко на надбъбречните жлези и на щитовидната на този свръх стрес!!!

Всеки с избора си! И в крайна сметка ми е все тая кой ще пие кърма и кой ще ръфа пържола :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #181 -: Март 16, 2015, 02:39:33 pm »
Говоря за средностатистически човек,за норма .Друго е примерно при йогите,на които организма работи перфектно,те може  и да синтезират незаменими АК :017: или голяма част от необходимата енергия да доставят от преобразуване на други енергии .Топлокръвните горят 6 пъти по-вече енергия от студенокръвнитв,една змия или крокодил яде 1път в месеца, използват външната топлина,пести се енергия.Йогите дишат бавно,намаляват горенето,но пък го правят ефективно ,но пък тази система е възникнала и е за топлите страни преди всичко .Слаботелесните модели тип,,Кейт Мос,, изразходват енергия само за разходка по подиума-така става,но типа,,Наоми Кембъл,, не си я представям веган .Външните условия определят начина на живот,който определя по-голяма или по-малка нужда от протеини .

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Храната
« Отговор #182 -: Март 16, 2015, 02:46:49 pm »
Жалко, че толкова клишета има.
Моята половинка беше на твой акъл, Опозит. Спортува активно, по 2 пъти на ден, по няколко часа всяка тренировка. А е на 40+ години. Тялото му е в най-добрата форма, която съм виждала за толкова години. А сам казва, че му е много по-леко. Започна да прави упражнения, които преди не можеше, нямаше сила за тях.
Не съм го агитирала да спре с яденето на месо, мълчаливо започнах да се храня отделно, защото видях, че това не е мой начин на живот. Той сам опита и изяви желание. Вече 2 години по своя воля сме на един хранителен режим.

Ще ме караш да пускам снимки преди и сега.  ;D
Малко като шопите става - такова животно нЕма. Не агитирам никой за неядене на месо. Просто казвам, че има много клишета.
Пък спадане на либидото, безсексие и подобни неща.
Аз такова нещо не усещам, либидото ни си е на място. Правим достатъчно качестен и количествен секс. Не виждам неяденето на месо да се отразява на това. Единствената причина да не нося високи обувки, това е трудното шофиране с тях, не и неяденето на месо.
Не съм хвръкнала в небесата и не мисля, че всичко в живота ми зависи от месото.
Не мисля и, че имам лениви черва, както Опозит спомена за другите, които имат проблеми с месото.

По всичката логика трябва да съм изтрещяла активистка с проблемни черва, която няма сила да се помръдне, а какво остава секс да прави, носи ниски обувки и гледа злобно всеки, който яде месо.
Е, ами не съм такава, нито виждам Нереална като такава. Защо с толкова клишета? Може би хората си имат други проблеми и по тази причина изглеждат зле.

Виждам и баща ми, който е страстен месоядец - огромни проблеми има с отделителната система. Плашещи. Виждам и себе си, нямам никакви проблеми. Когато се хранех с месо, имах неговите проблеми.

В редките случи, в които ми се прияде нещо месно, съжалявам с дни, че съм се отдала на сладокустие.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Храната
« Отговор #183 -: Март 16, 2015, 03:19:30 pm »
Да, Дракониада, нали?
Уж месоядните трябва да са агресивни, а по тая тема е точно обратното-с вегетарианец трудно се излиза на глава.
Аз предлагам да създадем нова група-безмлечни
Кой идва?
Лили няма да дойде, щото е по сладоледа
Обаче, Лили, ядковото мляко също е яко, вероятно има и такъв сладолед :)
Не,че от растенията не могат да си набавят витамините Б,но те са най-много в месата.От там не могат да балансират стреса и стават непоносими.  ;) А месоядците "припалваме" от време на време,но това е нормално.Някои мои колеги за известно време бяха вегетарианци и изобщо не се търпяха-пушачи като спират цигарите са по-малко нервни от тях.

Аз не мога да вляза в безмлечната група защото пия кафето с мляко.  :'( :012: Иначе почти не го ползвам. Опитах ядкови млекцета,но изпадам в нервна криза от мисълта за ГМО  :91: -соево мляко!Вътре ще бъка от ГМО  :-\
« Последна редакция: Март 16, 2015, 03:22:43 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Храната
« Отговор #184 -: Март 16, 2015, 03:20:34 pm »
Не бъдете зли.  :( Без млечни... Ами сурова зелена чушка... напълнена със сиренце?  :(
На това кой може да устои и колко мъка ще му струва?  ;D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Храната
« Отговор #185 -: Март 16, 2015, 03:30:53 pm »
:012:. Ако поради други причини не искат да ядат месо, то това са техни лични причини и нямат абсолютно никакво право да си натрапват идеите на хора, които не ги харесват.

Аз съм с кръвна група нулева, а нулевата са ловци по генетични там разни работи и го ям месото с кеф - мазнички свински ребърца на скара и зелена салата са ми любимите  :d030:...

Случвало ми се е да не ям месо близо 2 години, но това си беше моят избор. Сега от време на време по 1 седмица не ям месо, защото организма ми го иска така, а аз си слушам лакомията винаги...  :012:
И аз си слушам лакомията и представата за моя здравословна храна.  ;D
Техните изцепки за вдигане на вибрациите са ми последната мисъл.
Една позната беше ходила на диетолог,който и беше казал да не яде месо според кръвната група Нула,защото в Нулата нямало компоненти,които да обработват месото и то ще я разболява и задръства.  :012: А друга със същата кр.гр беше ходила на кръвно изследване и и бяха казали да яде месо,защото Нула може да разгражда месото.  :-\ Изглежда всичко е по  усмотрение на лекаря,личните му предразсъдъци и колко е изтрещял във вегетарианството.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Храната
« Отговор #186 -: Март 16, 2015, 06:22:58 pm »
Уитч, ти интриги ли се опитваш да правиш?
За щастие повечето хора тук са над средно интелигентни


Гаури, там е работата, че каква е истината за ползите и вредите от дадено нещо - не се знае. Постоянно излизат твърдения и "научни факти", и, както виждаш, затова и тук спорим
Месото по магазините никой не го има за алтернатива. Соевото мляко също.
Но...
В домашната пилешка супа имало незнамкаквоси, което помагало при настинка. Или - когато се разболяваш-не яж никакви животински продукти, защото те затормозяват организма
и т.н.
Още не знам на кое да вярвам, в крайна сметка имаме и от двата вида зъби, не сме с 24 кътника...

П.п. Йогите може и да са много здрави, обаче аз красив йога не съм виждала, все едни измъчени, изпосталели, все едно от пустиня спасени

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #187 -: Март 16, 2015, 07:45:38 pm »
Аз познавам само един йога,комшия ,вярно много мършав ::) ,обаче пък на 92 години :29:.Чувам се хранел със светлина напоследък,но допълва с консервиран сок от диня в буркани сега зимата :D.За мен хранене със светлина може само доколкото инфрачервената топлина спестява енергия и така намалява нуждата от храна .Освен това се движи бавно,но пък без бастуни .

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Храната
« Отговор #188 -: Март 16, 2015, 07:54:54 pm »
Вегетарианствайте си на воля, щом ви влече! Аз сега си направих една голяма копаня със зелена салата, риба тон, слънчогледови семки и ленено семе, зехтин и лимон. И съм мноооооооогооооо доволна  :012:... Цял ден я карах на кремвиршки и най-накрая се наплющях като бял човек...  :043: :043: :043:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Храната
« Отговор #189 -: Март 16, 2015, 07:59:41 pm »
искам само да ви кажа, че ви е грешна представата за вегетарианците, веганите и дори йогите. слагате всички под един знаменател на база на двама, трима познати. както има странни  и откачени хора сред месоядните, така има и странни сред веганите и вегетарианците. повечето сме обикновени хора, които просто не ядат животински продукти, всеки по ред различни причини.
не убеждавам никой да се откаже от месото. пиша тук по темата, за тези които са готови да извадят от девет кладенеца вода, за да докажат, че човек не може без месо, а това е  само защото на тях им е вкусно. но аз и много други хора по света сме доказателство, че хората нямат нужда от животински продукти, за да са живи, здрави и да живеят пълноценно.  ::)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #190 -: Март 16, 2015, 08:38:55 pm »
Познавам човек много му прилича и е м/у 45-50 години ,така че предполагам е на толкова ::)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Храната
« Отговор #191 -: Март 16, 2015, 08:50:13 pm »
Гаури, аз не знаех, че се занимаваш системно, ти си доста красива жена

Понеже подсказа за йогата, ще му дам 68, ама не е само заради това-баба ми също беше държелива доскоро, та и по нея съдя
Снимката не е мн ясна де

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Храната
« Отговор #192 -: Март 16, 2015, 08:55:01 pm »
Относно храната-не слагам никакъв знаменател, имам приятели вегетарианци, въобще не знам какво да им готвя и затова рядко ги каня на гости :)
Например чета рецепта-веганска, коментарите отдолу-ау, супер е, пък на мен ми прилича на точно каквото е-бъркоч от банани, авокадо, ядки и брашно от рожков
Ами туй то-опитвам всичко, но не знам истината

Сега например купих книгата на Гайдурков "Човешкото хранене". Много ми я препоръчаха, още не съм изчела, за да кажа

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #193 -: Март 16, 2015, 09:06:19 pm »
Значи наистина има ефект !Аз по-вече от Кобра не рискувам,на глава ми е много,предпочитам полусвещ и рало .

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Храната
« Отговор #194 -: Март 16, 2015, 09:17:31 pm »
Относно храната-не слагам никакъв знаменател, имам приятели вегетарианци, въобще не знам какво да им готвя и затова рядко ги каня на гости :)
Например чета рецепта-веганска, коментарите отдолу-ау, супер е, пък на мен ми прилича на точно каквото е-бъркоч от банани, авокадо, ядки и брашно от рожков
Ами туй то-опитвам всичко, но не знам истината.
можеш да им сготвиш почти всичко, което готвиш с месо, само че без месото  ::)
печени картофи, картофи соте, ориз със зеленчуци, спаначена баница, кекс с моркови и ... още много рецепти има, които изглеждат красиво и са вкусни.

аз пък не виждам нищо съблазнително в отрязан пилешки крак в чинията  :012:
иначе бъркочи и аз не обичам. предпочитам да си изям банана натурален.