Автор Тема: Ретроградни планети  (Прочетена 31873 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #30 -: Януари 02, 2016, 03:29:00 pm »
Аз си мисля, че повечето, които сме тук - имаме какво да "чистим". Ако е вярно, че избираме в какъв живот - какви уроци да получим - ретроградните планети са само инструмент на обстоятелствата и канализиране на енергията. Човек избира толкова трудности, колкото е узрял да понесе. Ретроградните планети слагат акцент, фокус - над определени теми.

Ако няма ретроградни планети - предполагам все някоя ще е в сянка или стационарно положение - може да се провери :) Ако е преди ретро периода - този живот е встъпление в темата, ако е след - може би урокът вече е взет.  Е, не казвам, че човекът си е избрал "лесен живот", то лесно няма :) Фокус и акценти в картата може да има и без ретро планети :)
Над силата е само умението да я владеем!

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Ретроградни планети
« Отговор #31 -: Януари 02, 2016, 03:47:00 pm »
И за какво ти е да имаш ретроградни планети в натала???
Не, че ми трябват. Просто питам.
Ако няма ретроградни планети - предполагам все някоя ще е в сянка или стационарно положение - може да се провери :) Ако е преди ретро периода - този живот е встъпление в темата, ако е след - може би урокът вече е взет.  Е, не казвам, че човекът си е избрал "лесен живот", то лесно няма :) Фокус и акценти в картата може да има и без ретро планети :)
Прогресивният ми Меркурий в Риби в 5 дом е станал ретрограден, когато съм била на 11-12 години. Може това да е една от причините да се занимавам с изкуство.  ::)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #32 -: Януари 02, 2016, 03:56:32 pm »
Да, вероятно нещо, което помниш от преди :) А имаш ли в натала и други планети в сянка?
Над силата е само умението да я владеем!

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Ретроградни планети
« Отговор #33 -: Януари 02, 2016, 04:22:41 pm »
И Плутон, който се намира в Стрелец във 2 дом.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #34 -: Януари 02, 2016, 04:41:13 pm »
Ако тези двете са в ретроградната си сянка преди ретроградие в натала - вероятно в този живот се подготвяш по тези теми за следващия живот :) През прогресиите ще го усетиш вътрешно, като импулс, емоция, умение, нещо не толкова съзнателно. С Плутон във 2 дом - какво отношение имаш към парите, материалната осигуреност? Вече станал ли е ретро в прогерсия? АЦ ли ти управлява в натала?
Над силата е само умението да я владеем!

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Ретроградни планети
« Отговор #35 -: Януари 02, 2016, 05:23:59 pm »
За мен парите винаги са на последно място. Даже съм си мислила в бъдеще да се занимавам с нещо за благотворителност и в полза на хората, които наистина се нуждаят, но първо трябва да си стъпя на краката. Има ужасно много време докато Плутон стане ретрограден по прогресия и управлява 2 дом. :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #36 -: Февруари 18, 2016, 08:29:45 pm »
Има ли някой с ретроградни Марс и Сатурн в натала и в кои дом, знак? Как ги усещате? Как са аспектирани?
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #37 -: Февруари 18, 2016, 08:40:08 pm »
Хм, опозиция на Венера?   :017:   ::)  :017: И как те действа в тази опозиция?

Аз тъкмо си направих месечния солар, че ми започва от утре и гледам, че точно така цъфвам  ??? Тр. Венера опозе на натален ретро Сатурн  :'(
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #38 -: Февруари 18, 2016, 08:40:20 pm »
За карта, в която едновременно Марс и Сатурн са ретроградни, не се сещам в момента.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #39 -: Февруари 18, 2016, 08:58:47 pm »
Моята е такава, само те са ми ретоградни  :012: И аз не познавам други такива, затова питам - поне едната да е и как си я усеща човека :)
Над силата е само умението да я владеем!

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Ретроградни планети
« Отговор #40 -: Февруари 18, 2016, 09:17:54 pm »
Като мисля за моя ретроСатурн -усещам го като вътрешно стопиране,нежелание за кариера.след 12години ще се обърне директно-това е моментът насилна екстравертност на Сатурн,работа по кариерно развитие,ако гледам примера с Хенри Кисинджър  ::)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретроградни планети
« Отговор #41 -: Февруари 18, 2016, 09:38:43 pm »
Моята е такава, само те са ми ретоградни  :012: И аз не познавам други такива, затова питам - поне едната да е и как си я усеща човека :)
Имам  ретрограден марс, на 28 г. възраст е тръгнал прав, но не виждам промяна. Всичко, което пише е вярно за мен-трудно с енергията, затова пък правих и правих различни неща през годините, мисля че вече се разбрахме с него.
Не съм състезателен тип, хиперактивните около мен ми лазят по нервите, гневните хора са ми ежедневие, колеги, други-разпознавам гняв. Отстрани може и да изглежда, че съм спряла, но не е така. Затруднявам се да имам желания, малко глупаво звучи. Понякога и до скоро ми се налагаха по-активни персони.
За жени не е толкова страшно ретрограден марс.
За такъв сатурн имам наблюдения по близки хора-явява се някакво преекспониране на темите по дом и знак, които завежда. Сами виждат урока по-суров, отстрани така изглежда. Вероятно постигат повече в по-късна възраст-сатурн иска време и зрелост.

При теб в кой дом и знак са ситуирани тези двамата?
« Последна редакция: Февруари 18, 2016, 09:48:57 pm от enigma »

Spica

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Ретроградни планети
« Отговор #42 -: Февруари 18, 2016, 09:51:07 pm »
"Като мисля за моя ретроСатурн -усещам го като вътрешно стопиране" :clap: много точно!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #43 -: Февруари 18, 2016, 09:54:06 pm »
Ретро Сатурн в ъглов дом е особено неприятно изживяване, донякъде го казвам и от личен опит  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Ретроградни планети
« Отговор #44 -: Февруари 18, 2016, 09:57:40 pm »
Да,кардиналния до иска активност,поставя го на горещи точки,а понеже е ретро-той се дърпа,противоречиви тенденции .Символ-,,магаре на мост,, :D