Автор Тема: Ретроградни планети  (Прочетена 31847 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ретроградни планети
« Отговор #45 -: Февруари 18, 2016, 09:59:04 pm »
Ретро сатурн е кариерист само по принуда-в съответната област

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #46 -: Февруари 18, 2016, 10:00:43 pm »
Е, то като се каже за някоя планета на парче, какъв е смисълът?  :017:

Ретро Сатурн е заявка за някаква незавършеност и ситуации от миналото, към които нативът се връща и в сегашния живот. От гледна точка на кармата ако разглеждаме нещата. В този смисъл може да бъде и спирачка, зависи как и къде е поставен.

Моят в 10 дом от Лагна определено не е оферта, но доста правдоподобно описва обстоятелствата и пречките.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ретроградни планети
« Отговор #47 -: Февруари 18, 2016, 10:04:27 pm »
А, днес с дупето нагоре, ясно :)

Как мина интервюто?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #48 -: Февруари 18, 2016, 10:09:06 pm »
А, днес с дупето нагоре, ясно :)

Напротив, не съм. И даже нямам никакви претенции  ;D

Мисълта ми е, че трудно може да се дефинира влиянието на която и да било планета отделно от целия хороскоп.

Ретроградността винаги предполага някаква по-специфична изява, но трудно може да се каже в какво ще се изразява спецификата, ако не видим как кореспондира с цялата карта.

Наскоро четох едни неща и оставам с впечатлението, че Венера, Марс и Сатурн, ако са ретроградни, са с тенденция за повече проблематика. При Меркурий и Юпитер не е така изразено, в някои случаи даже могат да дават предимство.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретроградни планети
« Отговор #49 -: Февруари 18, 2016, 10:09:55 pm »
Първият сатурн е в телец във втори дом и опозиция от юпитер венера в скорпион-в 8 дом. Получи си законно обезщетение в хиляди лева при болест. Упорства, през крив макарон мина, но си го получи съвсем законно-хак им е на банките. :d030:
Другият-сатурн в овен ретро и  в 6 дом, опозиция с марс везни. Няма друго кардинално по знак и дом-все падащи знаци и домове. И той не е от "кариерните", но на средна възраст си повиши квалификацията, доказа се в неговата сфера и е ръководител. Нормално за 6 дом-над него има и други в йерархията. Идеята е, че се скъса години наред наистина да стане добър в същината на професията, за да се съгласи да води-други.
« Последна редакция: Февруари 18, 2016, 10:20:16 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #50 -: Февруари 18, 2016, 10:16:04 pm »
Специално за женска карта ретро Марс казват, че не е особено добра опция, особено ако е забутан в някой по-неблагоприятен дом - 8ми, 12ти. Това го казвам от гледна точка на ведическата астрология. Марс в женска карта символизира и отношенията с мъжете /съпруга/, а 8 и 12 дом също имат връзка с тези отношения /сексуална страна на връзката и като енергиен обмен/.

Търсех женска карта, в която Марс да е хем ретрограден, хем в кофти дом и открих - на най-добрата ми приятелка от ученическите години. Ретрограден, в 12 дом и в чепата накшатра - Ардра. Дава доста добро описание на отношенията ѝ с противоположния пол, с първия съпруг също. За втория не знам, привидно уж се разбират и вече отдавна са заедно. Но в по-млада възраст този Марс е докарал доста бури и сълзи в живота ѝ. В сексуален аспект също е имало проблеми и разочарования /като в сапунен сериал/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ретроградни планети
« Отговор #51 -: Февруари 18, 2016, 10:18:23 pm »
Моите наблюдения в/у ретро юпитер не са добри-не съм видяла бенефическа сила

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #52 -: Февруари 18, 2016, 11:01:24 pm »
От моите две ретро планети съм стигнала до прозрение, че когато имаш рерто планета в дадена тема - за решаване на ситуацията - ти не черпиш ресурси от средата, а ги носиш в себе си, но са заключени. Трябва сам да намериш начин да ги отключиш, опознаеш и управляваш.

Моят ретро Марс е в Близнаци и е ъглов - на К4 от към 3 дом. Овен е интерсептиран в 1 дом. А Сатурн е ретрограден в Лъв в 5 дом. Най-ярки изяви по двете планети имах в детството - разбиранията ми за живота бяха казарма, дисциплина, ред - приложени авторитарно и ако е нужно с насилие. Първата играчка, която помня и ми беше любима беше един танк с дистанционно управление. Сестра ми, макар и само година по-малка - беше под моя отговорност и налагах ред изключително силово и авторитарно - каквото кажа, както кажа, никаква опция за противопоставяне. Макар да съм го правила с любов и да сме се обичали много - и до сега е така.

В пубертета започнах да получавам уроци да овладявам тази енергия, аторитарност, поставена бях от другата страна, започнах да се вглеждам в себе си и обърнах плочата.

В моя случай на ретро Марс в надир, на К4 - виждам автоагресията. Била съм безпощадна към себе си, ако реша, че нещо "трябва", няма искам, няма не искам, никакво вслушване в посланията на сакрала си.

При ретро Сатурн - той е в Лъв и в 5 дом, управляван от Слънцето по дом и знак, а Слънцето пък е в дома и терма на Сатурн. Сатурн, изискващ признание и авторитет се чувства добре на тази Лъвска територия. Но двамата са в куинкос. Не се виждат добре, липсва свързващо звено. Виждам как в коя да е ситуация, че умея да поведа хорото, да подредя пръснатите фигури в схема така, че да работи безупречно, обаче после "почестите" ги обира някой друг. Колкото и странно да звучи - ретро  Сатурн в мен носи потенциала, прави го, но не се перчи после, свил е перките. И на работа често ми казват, че отнасям всичко, после се скатавам в пещерата, вместо да изляза на слънце и да се бия в гърдите. А искам да ме потупат по рамото. Ето и куинкокса между ретро Сатурна със свитите перки и 10 домното Слънце. А с лъвската луна в 6 дом .... най-вече го удрям на бачкане и обгрижване, с емоционална потребност да блесна, но спирачката идва от Сатурн, който и не е особено аспектиран.

И Сатурн в този живот няма да стане директен  ;D Марс вече е :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретроградни планети
« Отговор #53 -: Февруари 18, 2016, 11:35:25 pm »
Алена, както смяташ Марс като планета в 4 дом, смятай и Сатурн в 6 :) Разглеждам го по Региомонтанус.
Неглижирането на работното място откъм оценяване от страна на колеги - обиране на овациите, стопирането, много добре се връзва като изява на Сатурн в този дом. Където е той се чувстваме несигурни и прекомпенсираме, влагаме двойно повече усилия, за да се докажем. В 6 дом той дава стремеж да си полезен, способността да си експедитивен, точен, коректен. В Лъв иска да води, да доминира. Забелязвам, че си кариерно ориентирана и сега като се загледах, смятам че това не се дължи само на Слънцето ти в  дом :) а и точно на Сатурн в 6 дом. Но понеже е ретро, енергията му е обърната навътре и може би носи усещането за "искам, мога, но не ми се получава напълно".
Имам познат с ретро Сатурн в 10 дом. Също перфекционист, много добър в работата си, но винаги с усещането, че не е достатъчно, че може и по-добре. Доста голямо вътрешно напрежение съм забелязала  в него по тази тема.
« Последна редакция: Февруари 18, 2016, 11:42:52 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградни планети
« Отговор #54 -: Февруари 19, 2016, 10:11:52 am »


При ретро Сатурн - той е в Лъв и в 5 дом, управляван от Слънцето по дом и знак, а Слънцето пък е в дома и терма на Сатурн.

мислила ли си за нещо самостоятелно .... сама да си си шеф? Ако не си, помисли :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #55 -: Февруари 19, 2016, 10:18:15 am »
delphin  :) много добре казано :)

Сега предстои да бъде ретрограден, а после да премине през МЦ, да направи транзит в 10 дом и съвпад със Слънцето :) За първи път осъзнато ще наблюдавам и преживея ретроградието и на Марс и на Сатурн - едновременно, както е било при раждането, но на друго място, разбира се :) Очаквам да ми е силен период и да се чувствам в свои води.

При предния транзит на Сатурн през МС и 10 дом се подготвях за изпитите за езиковата гимназия, разбира се сама, съзнателно - решавах си задачи постоянно, всички списания Математика за години назад, сборници ... с лична воля :) Сатурн влиза 10 дом, движи напред, става ретрограден и точно при изпитите по български и математика прави съвпад със Слънцето ми. Бях приета пета по бал, с много високи оценки.

Сега да видим как ще се изяви и какви ще ги свърши при това рероградие, което предстои :) В края на годината ще мине през МЦ, но преди да стигне до Слънцето ми пак ще тръгне назад и вече на солара ми ще е в съвпад с него :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #56 -: Февруари 19, 2016, 10:21:08 am »
мислила ли си за нещо самостоятелно .... сама да си си шеф? Ако не си, помисли :)

Не ми излиза от главата и постоянно мисля за това  :08: И то не от скоро :) Дълги години съм работила за себе си и от момента, в който станах наемник - не спирам да мисля за другия вариант, но отчитам "сигурното" в това да имаш планиран и регулярен доход. И в двата варианта претеглям плюсовете и минусите и изчаквам удобен момент пак да работя за себе си :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградни планети
« Отговор #57 -: Февруари 19, 2016, 10:23:49 am »
Не ми излиза от главата и постоянно мисля за това  :08: И то не от скоро :) Дълги години съм работила за себе си и от момента, в който станах наемник - не спирам да мисля за другия вариант, но отчитам "сигурното" в това да имаш планиран и регулярен доход. И в двата варианта претеглям плюсовете и минусите и изчаквам удобен момент пак да работя за себе си :)

Лъв трудно работи за другите ...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #58 -: Февруари 19, 2016, 01:12:55 pm »
Лъв трудно работи за другите ...

По-скоро не "за", а "със" другите.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретроградни планети
« Отговор #59 -: Февруари 19, 2016, 01:36:49 pm »
Лъвът може да работи и за другите, и с другите, но по начин, който да го утвърждава. Да бъде, примерно, водещ, тип наставник.
Ежедневен пример за това ми е една колежка. Бурмичка, колелце, но работи в екип, влага много, също с ретро Сатурн :), води с точно начертан план за работа тези, с които в момента работи. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми