Автор Тема: Кошмари  (Прочетена 84943 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Кошмари
« -: Септември 29, 2014, 04:01:54 pm »
Аз обичам да сънувам кошмари, защото е някак по-забавно от скучен сън как отиваш до магазина и купуваш чушки...Обаче забелязах, че като спя в определени пози, почти задължително сънувам лоши сънища. Също и ако ям нещо трудносмилаемо за вечеря

Снощи например бях в някаква къща, уж празна, и чувам, че на тавана нещо трополи. Качвам се по стълбите да видя какво е, и естествено литвам до самия таван на помещението да огледам по-добре. Забелязвам една дупка и оттам като започна да ме тегли някаква гадна сила...аз веднага страхливо се събудих.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кошмари
« Отговор #1 -: Септември 29, 2014, 04:07:24 pm »
Рядко сънувам кошмари (вече ми е трудно да дефинирам "кошмар"), но се случва, когато пия много течности преди лягане или ми е горещо в под завивките.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Кошмари
« Отговор #2 -: Септември 29, 2014, 07:02:16 pm »
Taванът са мислите ти (може и плановете). Трополенето- не си сигурна в определена теза или усещаш, че се заблуждаваш по отношение на нещо/някого. Дупката и гадната сила- внимавай, да не приемеш непроверени мнения като твои.  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Кошмари
« Отговор #3 -: Септември 29, 2014, 07:04:35 pm »
Taванът са мислите ти (може и плановете). Трополенето- не си сигурна в определена теза или усещаш, че се заблуждаваш по отношение на нещо/някого. Дупката и гадната сила- внимавай, да не приемеш непроверени мнения като твои.  :)

мерси :) ще внимавам

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Кошмари
« Отговор #4 -: Януари 31, 2015, 10:13:22 am »
Бях някаква руса мацка и някаква жена беше хванала семейството ми (измислени хора) и се гавреше с тях по брутален начин - като филм на ужасите... Накрая ме хвана и мен и ме ритна в лицето и ми изпаднаха всички горни зъби....


Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Кошмари
« Отговор #5 -: Януари 31, 2015, 10:25:04 am »
Сънувах, че Шарапова губи днес финала и взима общо един гейм..

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Кошмари
« Отговор #6 -: Януари 31, 2015, 10:34:21 am »
Бях някаква руса мацка и някаква жена беше хванала семейството ми (измислени хора) и се гавреше с тях по брутален начин - като филм на ужасите... Накрая ме хвана и мен и ме ритна в лицето и ми изпаднаха всички горни зъби....

Ще преживееш обида (може и да се е случило вече). Няма да успееш да се защитиш.

п.п.За Шарапова- не знам. :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Кошмари
« Отговор #7 -: Януари 31, 2015, 01:10:59 pm »
Благодаря, Уран. Шарапова изгуби с 36 67 преди малко, а Уилямс не и остави никакъв шанс с тия сервиси. Като се замисля Шарапова е руса мацка като тази от съня ми. :D Много жалко, че изгуби ....  :(
 Ако получа някаква обида скоро ще докладвам. :)
« Последна редакция: Януари 31, 2015, 01:12:30 pm от Теодор »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Кошмари
« Отговор #8 -: Януари 31, 2015, 03:06:53 pm »
Благодаря, Уран. Шарапова изгуби с 36 67 преди малко, а Уилямс не и остави никакъв шанс с тия сервиси. Като се замисля Шарапова е руса мацка като тази от съня ми. :D Много жалко, че изгуби ....  :(
 Ако получа някаква обида скоро ще докладвам. :)
Залози?
Ако е имало такива и си загубил- това е ритникът в лицето.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Кошмари
« Отговор #9 -: Януари 31, 2015, 03:10:16 pm »
Залози?
Ако е имало такива и си загубил- това е ритникът в лицето.
Не, но милея за Маша.  :58: :012:

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Кошмари
« Отговор #10 -: Март 01, 2015, 03:00:55 pm »
При мен най-често поватрящите се кошмари са със змии или смърт на близки хора ( приятели).

Позната  пък има някакъв образ на голямо куче ( черно), като повтарящ се рефрен в кошмарите. Какво могат да значат тия символи?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Кошмари
« Отговор #11 -: Март 01, 2015, 03:58:18 pm »
При мен най-често поватрящите се кошмари са със змии или смърт на близки хора ( приятели).

Позната  пък има някакъв образ на голямо куче ( черно), като повтарящ се рефрен в кошмарите. Какво могат да значат тия символи?

Тълкуването на образите- хора и животни, зависи много отповедението им и чувствата, които предизвикват.
Куче-то може да бъде сексуалните нагони, желания, с които не можем да се справим или- подтискаме в будно с-ние. Може да е приятел или акцент в/у нас- самите (ние сме си най- добрите приятели :) ), за нещо, което пренебрегваме- здраве, работа, чувства....

Змии- мъдрост, агресивни жени, сексуалност, яд, дозата лекарство...

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Кошмари
« Отговор #12 -: Март 01, 2015, 04:11:38 pm »
Тълкуването на образите- хора и животни, зависи много отповедението им и чувствата, които предизвикват.
Куче-то може да бъде сексуалните нагони, желания, с които не можем да се справим или- подтискаме в будно с-ние. Може да е приятел или акцент в/у нас- самите (ние сме си най- добрите приятели :) ), за нещо, което пренебрегваме- здраве, работа, чувства....

Змии- мъдрост, агресивни жени, сексуалност, яд, дозата лекарство...


Мерси много, Уран. При мен змиите никога не подтикват добри чувства, да не кажа , че в реала имам паническа фобия от тях. Тази седмица се събудих една нощ от кошмар, точно змия сънувах. Една много голяма, черна. Трябваше да се преместя и не знам защо тази змия я сложихме в торба ( чувал) и трябваше да я носим до другото място. При което мои близки ме убежаваха да я взема и тя един вид се явяваше домашно животно. Вървяхме по един път, аз за кратко  носех торбата , усещах как мърда вътре и колко е тежка , накрая се отказах да я нося. Казах, че не искам да я взимам и че ако някой иска, то аз няма да се местя с нея.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Кошмари
« Отговор #13 -: Март 01, 2015, 04:21:54 pm »
Мерси много, Уран. При мен змиите никога не подтикват добри чувства, да не кажа , че в реала имам паническа фобия от тях. Тази седмица се събудих една нощ от кошмар, точно змия сънувах. Една много голяма, черна. Трябваше да се преместя и не знам защо тази змия я сложихме в торба ( чувал) и трябваше да я носим до другото място. При което мои близки ме убежаваха да я взема и тя един вид се явяваше домашно животно. Вървяхме по един път, аз за кратко  носех торбата , усещах как мърда вътре и колко е тежка , накрая се отказах да я нося. Казах, че не искам да я взимам и че ако някой иска, то аз няма да се местя с нея.

Това е атавистичен страх- "Змия в чувал". Ти и опасността, каквато и да е тя, но в случая- олицетворена от змия и това- да не намираш изход- чувал. Зоната на сигурност- твоя дом.
Помисли, кое те плаши/не можеш да разрешиш. :) Укроти го/разреши- Направи домашен любимец.

Hristiana

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Кошмари
« Отговор #14 -: Април 30, 2015, 12:06:01 am »
Привет! Много често сънувам кошмари. Най-често са свързани с родната ми къща и с нещо необяснимо - като зли сили и духове,които ме преследват.. Сънувам и убийци, които ме преследват и ме хващат и убиват ( по-точно събуждам се точно,когато трябва да бъда убита..чувала съм,че човек не може да види как е убит в съня си). Третият сън, който най-често сънувам е, че ходя по нужда , но на публично място, сред хора и се чувствам неудобно и срамно. Как могат да бъдат разтълкувани?