Автор Тема: Предколедно - вярвате ли в чудеса :)  (Прочетена 16126 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Предколедно - вярвате ли в чудеса :)
« -: Декември 02, 2016, 09:39:33 am »
Обичам Коледа и Великден. Едно ми е сгряващо, еуфорично.

И когато житейският план напредва - губим ли импулса да си пожелаваме нещо спонтанно, да вярваме в невъзможните мечти, да наказваме себе си, като ги отричаме?

Мечтаете ли, все още? Житейската ножица ни подрязва крилцата, но жив ли е устремът да ги разперим за полет?
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Предколедно - вярвате ли в чудеса :)
« Отговор #1 -: Декември 02, 2016, 10:45:48 am »
Вече не. Сатурн хубаво ни подрязва крилцата и ни учи, че трябва да живеем само в реалността.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Предколедно - вярвате ли в чудеса :)
« Отговор #2 -: Декември 02, 2016, 11:29:34 am »
Аз вярвам, да, без илюзии умираме, това е стратегия/игра за оцеляване на духа. (затова и религиите още са живи, но това е пипкава тема) Сизиф, Алиса, Питър Пан...
Ако можеше светът да е такъв, какъвто е в главата ми - еха, ама не може. Но като идеалист, аз все още вярвам, че "високите вибрации" са възможни, но непостижими, поради животинската ни природа. Далечен е Нептун, по-близка е Венера. Това ме гнуси от дете и боли, преди (сякаш) можех да правя приказка и за другите около себе си, сега съм уморена и прашецът ми от фея не работи. В снежно паспарту съм се превърнала, трябва някой/нещо да ме вдигне, за да се събудя. И спирам. Край.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Предколедно - вярвате ли в чудеса :)
« Отговор #3 -: Декември 02, 2016, 02:16:38 pm »
Разбира се,че вярвам в чудеса - не всичко може да бъде обяснено от човешкият(животински) ум,а всичко,което не ни е ясно ни учудва - чудва,оттам са и чудесата.
Религиите изобщо не са пипкава тема,много са си добре - спазвай правилата и повдигай вибрациите,тогава(почти съм сигурен,да не кажа че съм абсолютно сигурен) няма да вярваш в чудесата - чудесата ще са факт,обяснен,случващ се факт,явление. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предколедно - вярвате ли в чудеса :)
« Отговор #4 -: Декември 02, 2016, 02:33:59 pm »
Вярвам в синхроничности и съм се убедила как действат. В чудеса да вярвам... хм, ще ми се, но животът дотук не е представил такива доказателства. От друга страна като се замисля, фактът, че съм се родила без ментални и физически увреждания също е чудо, предвид обстоятелствата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Предколедно - вярвате ли в чудеса :)
« Отговор #5 -: Декември 02, 2016, 02:45:24 pm »
Аз съм мечтател, но .... Животът прогресивно ме приземява ...

Вчера се реализира едно мое голямо желание, в което никога не съм имала грам надежда, че може да се случи. Искала съм си го, мислила съм го .... въртяла съм - сукала ... е, отвсякъде безнадеждно ... И сега, връщайки се назад - си давам сметка, че в последните няколко месеца - получих неща, за които съвсем не съм се надявала. Реални, материални неща, основно по Уран/Марс, които обаче дълбоко ме докосват емоционално, не просто някакви вещи, уреди за ползване. И още благинки се изсипаха - като решения по проблеми, в които съм се чувствала безнадеждно, депресивно, отчайващо. А сега - все едно някой размаха вълшебната пръчица. Чувствам се, като получила подарък. Вероятно съм си го изработила по друг начин.  :)

Миналата година, като четох за новата луна - помня, че новолунията в 11 дом бяха най-щедри. Ами аз тази година дори няма да имам такова - мъничък ми е 11 дом  ;D Едното новолуние се пада в 10 дом, а другото на К12.  ;D

Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предколедно - вярвате ли в чудеса :)
« Отговор #6 -: Декември 02, 2016, 02:51:51 pm »
Не съм си правила предколедни списъци с желания, но стрелешкото новолуние сбъдна нещо, по което дълго съм работила. Не е кой знае какво, но на фона на всички положени усилия дотук с ниска възвръщаемост и нулев резонанс със средата и това е постижение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Предколедно - вярвате ли в чудеса :)
« Отговор #7 -: Декември 02, 2016, 03:03:39 pm »
Не се налага да вярвам, знам, че ги има. :engel016: Най-голямото чудо досега в моя живот се случи преди няколко години именно по Коледа. Отговор на мое терзание получих съвсем неочаквано чрез сън на Цветница. И т.н. и т.н. Хубаво е. :72:

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Предколедно - вярвате ли в чудеса :)
« Отговор #8 -: Декември 02, 2016, 03:29:55 pm »
Аз съм виждала джудже с големи боси крака на стола в спалнята, при това трезва ,освен да е имало нещо остатъчно в кръвта ми. Виждала съм и Ленин да ми маха от един прозорец ,който се отвори в небето но тогава не бях трезва  :D Иначе се заинтригувах какво е нещо материално по Марс Уран и нали имам услужливо мръсно подсъзнание, естествено първото което се сетих- нещо което научих вчера ,ама забравих думата, нещо със с беше-колан с изкуствен пенис или вибратор, видях такъв във филма 8о чувство и вчера ми излезе на картинка докато търся думата  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предколедно - вярвате ли в чудеса :)
« Отговор #9 -: Декември 02, 2016, 03:35:59 pm »
Бре, в натала имам голям тригон между изгряващ Уран, Луна и Марс, а такива подаръци за Коледа никога не съм получавала.  ???  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Предколедно - вярвате ли в чудеса :)
« Отговор #10 -: Декември 02, 2016, 03:58:36 pm »
А какви са тези уранични и марсови изненади? Нещо ми се е сварило мозъчето и днес не сме ок с мисленето.

Иначе вярвам в чудесата, магията, умея да мечтая, получавам нещата, които силно съм си пожелала. Но ми е малко изкуствено това приповдигане на настроението, защото наближава Коледа. Де да знам, не съм идеален циник, но ми е трудно да охкам и ахкам с новогодишни и коледни желания.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Предколедно - вярвате ли в чудеса :)
« Отговор #11 -: Декември 02, 2016, 04:02:00 pm »
Беки, вероятно за strapon си мислиш, ама не  :012:

Вчерашното е автоматична еспресо кафе машина Philips Saeco - от тези, в които сипваш кафе на зърна и тя си го мели и приготвя напитката :) На работа сме с такива и много ги харесвам, обаче над 1000 лв е цената и имам психологическа бариера - за такава сума за такова нещо. Освен това нямам парите, а трябва да постигна и съгласие с мъжа ми ... битки на много фронтове по темата. Обаче влезе в промоцията на Шел за 50% намаление и му предложих да направим подарък за къщата - нали на всяка Коледа се взима нещо за къщата и така - вече е у дома :)



А днес поръчах и това кафе - "бленд с кадифен крем и аромат на мед и бадеми за леко и приятно еспресо".  http://www.lavazza.bg/bg/away-from-home/professional/products/super_crema/ За офиса взимаме от тази серия и го познавам добре :)

Другите работи са също технически - нов лаптоп, електронен четец, орален душ ... И някои са финансови, но тях ги отнасям към цикъла Плутон-Венера - предоговаряне по кредитите и т.н.
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Предколедно - вярвате ли в чудеса :)
« Отговор #12 -: Декември 02, 2016, 04:23:56 pm »
Друго си е въображението на рибата т.е. на Бекси за подаръци по марс уран :D :08:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предколедно - вярвате ли в чудеса :)
« Отговор #13 -: Декември 02, 2016, 11:02:32 pm »
Днес Венера е много ярка, вижда се до новата Луна. Можете да си намислите любовно или романтично желание – съвпадът Луна/Венера се случва непосредствено след новолуние, когато Луната стана видима.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Предколедно - вярвате ли в чудеса :)
« Отговор #14 -: Декември 02, 2016, 11:29:25 pm »
Благодаря, Лили  :58: Възползвах се  ;)
Над силата е само умението да я владеем!