Автор Тема: За или против Изневярата...?  (Прочетена 36093 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #15 -: Май 29, 2014, 09:29:37 pm »
Аз ще изявя малко по различна гледна точка... Не очаквам, че някой би ме разбрал... Аз съм едновременно За и Против изневярата. Против съм, защото аз не бих го направила, защото когато има човек до мен, той е единствен, нямам очи за НИКОЙ друг, какъвто и да е и ако случайно започна да хвърлям погледи настрани това е знак, че този човек, който е до мен вече не ми е нужен. Сега защо съм За... Честно казано няма идеални хора, все с някакъв недостатък трябва да се примириш и за мен това е изневярата, стига човека да знае как да го прави , да няма постоянна любовница, да се прибира навреме вкъщи и да не изглеждам като глупачка в очите на околните, това че от време на време е кривнал... еми приемам го, критикувайте ме колкото щете. Предпочитам го пред ревността, боя, алкохолизма, ако щете дори не бих търпяла  някой да предпочете компютъра пред мен. Бях омъжена за прекрасен човек ( на всяка жена пожелавам такъв), гледаше ме в очите все едно съм нещо възвишено, неговата кралица, не ме е ревнувал, не ме е биел, не ми е изневерявал, перфектен от всякъде... обаче пък си пийваше, не системно, обаче когато го правеше си беше както трябва, не е ставал агресивен, обаче ей тва не мога да понасям. Не понасям да гледам пили, подчертавам пили не пияни хора, камо ли такъв да си ляга до мен, и това беше единствената причина да го напусна, знам, че няма да срещна друг такъв като него, но не  съжелявам.Така че от тая гледна точка предпочитам изневярата, пред всички останали неща, които изброих.

Galiusha ,къде попадат при теб Близнаци и Риби/Дева ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

galiusha

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #16 -: Май 29, 2014, 09:35:51 pm »
Близнаци- интерсептиран в 12 дом и Луната ми е там, Дева/Риби- 4/10 дом

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #17 -: Май 29, 2014, 09:36:38 pm »
Близнаци- интерсептиран в 12 дом и Луната ми е там, Дева/Риби- 4/10 дом

Благодаря . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #18 -: Май 29, 2014, 09:39:27 pm »
Аз пък не бих простила - това е едно от малкото неща, които никога не бих простила и не бих направила компрпмис с него. Ако още се слагаха хора по газови камери и на клади, за изневерници определено бих подготвила една, защото за мен на тях изконно им липсва уважение към другия, усещане за това, че можеш да го нараниш. Няма изневяра по грешка за мен - защото дали е за една вечер или паралелна връзка, винаги има време да помислиш, преди да я извършиш. Не че нечии чужд задник ми принадлежи и трябва като дресиран да слуша какво му казвам, но лоялността в една връзка е една от основите. Човек, който изневерява, е неблагонадежден и с не много усилие би предал човека до себе си и по други параграфи и други начини и не само него, но и други хора. В психологическо отношение нещата извират от едно място.  :)
« Последна редакция: Май 29, 2014, 09:43:57 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #19 -: Май 29, 2014, 09:45:49 pm »
А какво ще кажете за мъжете, които си гледат жените, децата, семейството, грижат се за домакинството, но същевременно не биха имали нищо против някъде да си го сложат? Според мен и тук нещата опират до удобството - устройва го да се връща в къщи при жената, тя ще го приласкае, ще му сготви, ще го обгрижи, ще го дари със скучно и познато чукане (но затова пък регулярно), а страстта, емоцията, адреналина той е готов да потърси другаде?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #20 -: Май 29, 2014, 09:49:27 pm »
Такива май имаха кофти аспект Луна-Венера и си мислят, че двете качества не могат да се съчетаят в една жена и винаги търсят две. Иначе мисля, че трябва да се изхвърлят с шут в задника, а след бракоразводното дело, жената така добре да се е погрижила за нещата, че на този и долните гащи да му вземат.  :D

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #21 -: Май 29, 2014, 09:52:17 pm »
Има такива хора, но едва ли в този форум, все пак който следва примитивните си функции и не си овладява импулсите, има проблеми с умствения си багаж - твърде лек му е.  :85:

Има си пътници за всеки влак, за които изневярата не значи нищо. Познавам хора с отворени връзки, правят секс с други и това не само, че не е проблем, а заздравява връзката им.

Погледнато обективно другият не ти принадлежи, има право да прави каквото поиска, а дали ти ще го приемеш или не е твой избор. Аз съм прекалено голям егоист, че да я приема изневярата, за мен е равна е на предателство. Дори и да искам не мога, ако опитам ще се саморазруша от гняв, ще съсипя и себе си и другия (това от опит го знам).
Това да искаш да притежаваш другия не е любов, а егоизъм, задоволяване на собственото ни его, желания, копнежи, но повечето хора са доста егоцентрични, включително и аз. Любов е, когато не съдиш, приемаш другият такъв какъвто е, обичаш го без да искаш нищо в замяна и си готов да пожертваш, ако се наложи себе си, заради обекта на тази любов. Такава любов между мъж и жена е рядко се среща.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #22 -: Май 29, 2014, 09:52:49 pm »
Иначе и на мен ми минават "грешни" мисли през главата, човещинка е... Например, съвсем наскоро, след онази случка с мачото в маршрутката, се замислих дали същата вечер е чукал жена си по-страстно от обичайното... ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #23 -: Май 29, 2014, 09:56:59 pm »
А дали има такива жени,от този по-горния тип,тоест на мястото на мъжа да се постави жена...

Че кой е казал, че и жените не го правят -  не се правят на примерни майки и домакини и същевременно не му слагат рога? В този живот и това общество лицемерие да искаш...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #24 -: Май 29, 2014, 10:06:29 pm »
"Моногамията е социално проклятие, което трови качественото междуполово общуване и възпира биологичния императив за сексуалната изява".  :043: :043: :043:

Недей, че тая вечер на Али Лун информацията ще му дойде в повече, отколкото може да понесе  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #25 -: Май 29, 2014, 10:07:11 pm »
Има си пътници за всеки влак, за които изневярата не значи нищо. Познавам хора с отворени връзки, правят секс с други и това не само, че не е проблем, а заздравява връзката им.

Погледнато обективно другият не ти принадлежи, има право да прави каквото поиска, а дали ти ще го приемеш или не е твой избор. Аз съм прекалено голям егоист, че да я приема изневярата, за мен е равна е на предателство. Дори и да искам не мога, ако опитам ще се саморазруша от гняв, ще съсипя и себе си и другия (това от опит го знам).
Това да искаш да притежаваш другия не е любов, а егоизъм, задоволяване на собственото ни его, желания, копнежи, но повечето хора са доста егоцентрични, включително и аз. Любов е, когато не съдиш, приемаш другият такъв какъвто е, обичаш го без да искаш нищо в замяна и си готов да пожертваш, ако се наложи себе си, заради обекта на тази любов. Такава любов между мъж и жена е рядко се среща.

 Отворените връзки, в които партньорите са наясно, че правят секс с други, не са изневяра, понеже те са уточнили, че са свободни да правят това. Аз не бих била в отворена връзка, примерно, най-малкото защото не съм контрольор да знам кой къде си го е пъхал и дали не носи някакви болести после от това, а и бих се чувствала все едно индиректно правя секс и с някакъв човек, с който парньора ми е бил преди това, но това си е мое усещане.
При изневярата винаги има премълчаване, има тайна, има предателство. И както казах в едно горно мнение, не е въпроса да искаш да притежаваш другия човек, а до колко, след като той изневерява е годен да създаде връзка, в която може да има взаимно доверие. Дори и примерно човекът Х да не го бърка, че човека У, който му е партньор, прави скритичко секс с други хора, с приемането на изневяра, човекът Х се подлага на особено голям риск от друг тип предателства. Човекът Х днес просто прави секс с някой и поставя удоволствието си като по-важно пред огорчението на другия. На другия ден човекът Х ще предаде човекът У по друг важен параграф - примерно няма да плати издръжка на детето си, а ще даде парите за хотелска стая, в която да прави секс с някаква оборотна .. ... ... . На третият ден човекът У ще има нужда от морална или материална подкрепа, която поставя в някакъв риск интересите на човека Х. Гледната ми точка е, че човекът Х няма да рискува за У, защото човекът Х не работи в отбор, не работи в двойка. Той работи за себе си. И ако за него по-важно е удоволствието му от болката на другия - определено не би "платил" със собствената си болка, за да помогне на другия, просто защото това изисква още по-голямо усилие, което идва от едно и също място.

Разлика между хората със склонност на инцидентни изневери и паралени връзки не е голяма - само в оправданието. Едните се блъскат в задните части на други хора след някакво количество алкохол (кой ги е карал да смучат като невидели и защо си мислят, че това е оправдание, не знам). Това са от типа хора, на които са им слаби ангелите - ще дойде, да кажем при един мъж някакво яко маце, той ще каже - Не, не мога, извинявай, обвързан съм. Тя ще извърти един-два женски номера и до там беше лоялността и те ти я индицентната изневяра. При паралелните вече нагло демонстрираш, че можеш да си правиш, каквото искаш. Резултата накрая е същия - на такива хора не може да се разчита.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #26 -: Май 29, 2014, 10:08:46 pm »
Ами някои хора приемат такова положение — че страстта между съпрузите в някакъв момент изтлява. И без да го правят на въпрос, дискретно си търсят тръпка другаде, а всичко останало продължават да делят с половинката си. Щом и двете страни ги устройва, какво да им кажеш? Не е идеално, обаче явно ги удовлетворява. А идеалистите продължаваме да търсим перфектни решения…

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #27 -: Май 29, 2014, 10:15:39 pm »
Чак газова камера за една изневяра... Тъндъре, не е ли малко прекомерно това?  ::)

Човек трябва да се научи да приема с достойнство победите и загубите. Да не можеш да простиш е едно. Но да пращаш на клада някой, че е намерил щастие другаде - това е друго. Да, грешно е да не си коректен, ако намериш щастието на друго място. Но освен разочарованието и удар по егото, не виждам кой знае какво престъпление, че да се пращат хората по клади.
Разни хора.
Козирог и Лъв, усещат се при теб - силно честолюбие. Не го пиша с лошо. Аз също имам планета в Лъв и сатурнясало Слънце.

Лиспата на честност и лоялност е социална болест, според мен Емма. Затова бих ги пратила на кладата, защото напсоледък заради безнаказаността на такива, страдаме от цялостна епидемия. Ако мислиш, че си намерил щастие някъде другаде, редно е да си честен с човека, с който си във връзка и да кажеш - "Искам да потърся щастието другаде, защото при теб не го намирам" и тогава да си ходи след щастието, колкото иска. Не става въпрос изобщо за наренено его, а за чистота на намеренията, действията, защото те са, които определят чистотата на човешката душевност. А мръсни хора по този параграф не харесвам и не мога да търпя в обкръжението си. Те са като една космясала потна мишница, немита 10 дена, насочена право в носа ти в горещ летен ден - както и да се въртят, миришат.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #28 -: Май 29, 2014, 10:20:34 pm »
Тъндъре, според мен те не търсят щастие в съпружеската си неверност, а просто моментно удовлетворение. Надали някой търси щастие в изневярата - по-скоро наслада за сетивата, вдигане на адреналина, на самочувствието, ама чак пък да се чувства щастлив от това... не знам...  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #29 -: Май 29, 2014, 10:22:10 pm »
Изказала съм се неточно, иначе точно това имам предвид, Лила. За тях  МОМЕНТНОТО удоволствие има по-голяма тежест, от емоционалната рана, която нанасят на човек, който се пише, че обичат. И възниква логическия въпрос - дали и до колко го обичат.  :012: