Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304081 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #570 -: Януари 02, 2015, 11:56:30 pm »
Юпитер/Венера-човек е "пожелателен" в областта на междуличностните взаимоотношения и всеки казус,свързан със самотата или липсата на удовлетворяваща близост с другите, увереност като сбъдване, че нещата в тези области ще се подобрят.Усилва се чарът, (не)привличането  или отвращението във всички типове социални връзки.Същият намига многообещаващо и в сферата на финансите, романтика и еротика...

"Принцът" не го носи транзит на Юпитер към Венера, а само увереността, че такъв все пак има. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #571 -: Януари 03, 2015, 12:56:53 pm »
Любимите детски приказки са и код към действията ни като по-зрели индивиди. :)
Като знам какви драми са ми били любими.... :'(

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #572 -: Януари 03, 2015, 02:18:58 pm »
Май проявленията на Юпитер зависят от аспектите му в наталната карта. Прави ми впечатление, че при хора, при които не е аспектиран не дава събитийност. А като малефик или добротворец се проявава според това дали аспектите са с добри планети и дали са твърди.
При мен е в знаков съвпад с Венера и Луна, като стои между тях, има и секстил с диспозитора си Марс и тригон с господаря на хороскопа Сатурн. При транзит имам събитийност като по часовник. Едни голееееми обещания и надежди се почват. Обаче Юпитер ми управлява 12 дом - оказва се, че нищо не е такова, каквото изглежда. Но пък заради добрите му аспекти аз леко приемам това.
Все пак при тригоните му с Венера и Луна имах неочаквано хубави дни, изненади и т.н. Скоро пак ще направи аспект с Луната.

П.П. Аа, не съм съгласна - принцове има. Просто са скрити под многото жаби:))))
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #573 -: Януари 04, 2015, 01:42:26 am »
Юпитер и марс са ми в секстил
И при двете ретроградия имах/м здравословни проблеми, нищо сериозно, но принципно съм здрава, така че това е необичайно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #574 -: Януари 04, 2015, 05:42:30 am »
Юпитер и марс са ми в секстил
И при двете ретроградия имах/м здравословни проблеми, нищо сериозно, но принципно съм здрава, така че това е необичайно

Юпитер у6, с опозиция към 1-ви дом, Марс е в аспект със Слънце, Луна в Стрелец-тр. Юпитер само е подсилил, разширил, онова,което вече е бушувало като заболяло у теб.Имаш по натал Меркурий квадрат Юпитер- ако по-малко си "голяма" тук, няма да "компенсираш" с някаква настинка или вирусно заболяване от/към транзити на същите. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #575 -: Януари 04, 2015, 10:10:37 am »
Май проявленията на Юпитер зависят от аспектите му в наталната карта. Прави ми впечатление, че при хора, при които не е аспектиран не дава събитийност.А като малефик или добротворец се проявава според това дали аспектите са с добри планети и дали са твърди.

Зависи. Литературата разглежда неаспектираните планети или като имащи изключително силно влияние върху живота на натива, или такава планета е като " заспала" и може влиянието и да е слабо. По принцип една неаспектирана планета може да се изяви с пълна сила, защото не е оцветена от аспекти с други планети, които биха могли да повлияят на действието ѝ по някакъв начин.

В моя натал Юпитер е неаспектиран, при все това именно това Е планетата, която обуславя насоката в живота ми, поне досега. Нито Венера, като У на цели 3 дома, АЦ и диспозитор на Слънце, нито пък Сатурн в 10-ти, са успели да вземат надмощие над неаспектирания Юпитер.

Между другото, жалко за онези нативи при които Юпитер се изразява като малефик (ако изобщо това е възможно!), Юпитер наистина е щедър и съответно нативите губят много в живота като не получават даровете му.
« Последна редакция: Януари 04, 2015, 11:23:14 am от MayFlower »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #576 -: Януари 04, 2015, 11:19:55 am »
Май проявленията на Юпитер зависят от аспектите му в наталната карта.

Дъ уан, естествено, че аспектите имат влияние, но също така, знака и дома, където се намира и управлява дават повече информация, къде и как ще се прояви. И това си е нормално, това е просто така - няма как на всички хора Юпитер да носи пари :).
А по въпроса за малефик  - не мисля, че действа като малефик, по-скоро би предпазвал от по-голямо зло, което би могло да се случи, или пък дава сили да се справиш с трудностите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #577 -: Януари 04, 2015, 11:22:37 am »
Като се замисля в ретроспекция, при мен неаспектираният Юпитер в 7 дом винаги е прекъсвал връзки без перспектива, без цел и посока. Особено когато се активира по прогресия или транзит. В този смисъл може да ме е предпазвал от още по-голямо разочарование впоследствие, да.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #578 -: Януари 04, 2015, 12:16:47 pm »
Имаш по натал Меркурий квадрат Юпитер- ако по-малко си "голяма" тук, няма да "компенсираш" с някаква настинка или вирусно заболяване от/към транзити на същите. :)

По-ниска съм от мишка, не работи така
Даже мисля, че работи точно обратното, колкото по-голяма бих била, толкова по-малко проблеми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #579 -: Януари 04, 2015, 02:18:28 pm »
По-ниска съм от мишка, не работи така
Даже мисля, че работи точно обратното, колкото по-голяма бих била, толкова по-малко проблеми

...когато започнеш да посрещаш заобикалящото те с "Да", вместо с "Не", би станала "по-голяма" в смисъла, в който ти търсиш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #580 -: Януари 04, 2015, 02:42:35 pm »
...когато започнеш да посрещаш заобикалящото те с "Да", вместо с "Не", би станала "по-голяма" в смисъла, в който ти търсиш. :)

Няма как да си обективна, нали разбираш
Първо трябва да си наблюдател

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #581 -: Януари 04, 2015, 03:12:51 pm »
Papy, пробвай с дистанция, така ще чуваш другите или ги приемай като "Х,У...", така е по-лесно. Транзитен Юпитер е ретрограден в огнен знак, ти имаш натален такъв също в огнен знак- в периода до месец май, е желателно да си по-малко "арогантна" в своята философия, гледна точна ,"истина' за нещата, иначе същите се обръщат срещу теб. Един Юпитер няма как да те разболее, нито такъв Марс, но същите съответно "уверяват" болежката и/или я "обострят".При теб у6, в случая е в ретрофаза, което не се случва за първи път, но останалата част от обстановката е различна от тази преди 11-12 г., тогава тр. Сатурн е бил поставен по друг начин. По същия начин се тълкува и за тр. ретро Марс.

Аз, благодаря за споделеното от теб, как ти си реагира(ш) в периода на ретрофаза и при Марс, и при Юпитер- за мен това е полезна информация, от която се уча. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #582 -: Януари 04, 2015, 05:43:40 pm »
Хм, моята теория е, че юпитер като управител на 6,8,12 хич не е толкова благотворен, и не само може да разболява, но и да умира
Относно конкретиката, нещата винаги са показани от повече от един фактор, например пр слънце в шести в квадрат към нат опозиция марс/нептун, тр сатурн опозиция дир юпитер, някое луние в/у венера у1 и т.н.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #583 -: Януари 04, 2015, 06:02:23 pm »
Нещо такова се получава :" Ако имаш тенденция за проблеми със сливиците, например и Юпитер има отношение към тази тенденция, се разделяш с тях, ако пък там е Сатурн, напротив." Или ако изхода от едно заболяване е положителен, Юпитер казва двойно "Да" на същото, но ако е отрицателен, също толкова уверено казва двойно "Не".
Юпитер може да е неблаготворен и в 9-ти дом, зависи какво се случва в картата- за един Скорпион със Сатурн в 10-ти и Юпитер в 8-ми, е твърде добра позиция.

Аз казах, същото, че нито Юпитер, нито само Марс или въобще всяка една планета не могат да са индикатори по даден казус. "Краят " винаги е по 4-ти дом. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #584 -: Януари 04, 2015, 07:54:06 pm »
Има такава концепция - за "функционални малефици", но тя тръгва от Джйотиш. Ако планетата управлява неблагоприятен дом, това ще повлияе и върху изявата й в хороскопа. Но за влиянието й не е достатъчно да се съди само по домовете, които управлява.

Античните астролози са обръщали много по-голямо внимание на силата и природата на планетите, а не кой дом в хороскопа управляват. Изключение правят господарите на ъглите, на първо място АС и МС.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui