Автор Тема: Тежките аспекти на Луната  (Прочетена 30884 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Тежките аспекти на Луната
« -: Март 21, 2014, 11:13:16 am »
Всички знаем колко напрежение дава един тежък аспект на Луната, особено с планета зад Септанера.

В случая обаче аз съм провокирана от една оозиция на Луна в Скорпион, 4д, с Марс в Телец, 10д. Фиксирани знаци, кардинални домове, рецепция от смесен тип, би казала Вещичка.
Как да се справя с една Луна, която е винаги на въпреки заради опозицията с диспозитора си? Няма оправия...  :014:
Споделете от опит, защото моята опозиция на Луна с Плутон вижда трагедия във всичко  :57:

Надявам се тук да разгледаме и Луна квадрат Венера по някое време.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #1 -: Март 21, 2014, 11:36:56 am »
Такива луни не понасят насилствени методи. Само с добро, убеждаване, човекът трябва да си мисли, че решението е негово.
Ако ти имаш такава луна-всеки, тръгнал с рогата към теб, ще получава отпор

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #2 -: Март 21, 2014, 11:58:34 am »
Такива луни не понасят насилствени методи. Само с добро, убеждаване, човекът трябва да си мисли, че решението е негово.
Ако ти имаш такава луна-всеки, тръгнал с рогата към теб, ще получава отпор

Потвърждавам  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #3 -: Март 21, 2014, 12:11:11 pm »
Потвърждавам – осмодомна Луна в аспект с Марс, Уран и Плутон. С насилствени методи не става, не става и с грубо доминиране, опитите за манипулация също отхвърлям. Става с добро и с придумване, но напоследък и тази вратичка съм зазидала. Само чистите по душа ще видят Бога – така ли се казваше? При мен важи същият принцип – вратичката към мен се отваря с чисти намерения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #4 -: Март 21, 2014, 12:28:29 pm »
по натал нямам тежки аспекти с Луната, която е в опозиция със Слънцето и може да се каже съвпад с Юпитер
беше ми обаче много тежък период, когато тр Плутон наближи квадрат с Луната ми, а в същото време тр Уран я настъпи

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #5 -: Март 21, 2014, 12:37:43 pm »
Винаги съм се чудила как хората от близкото ми обкръжение несъзнателно се стремят дори за нещо дребно да ми наложат мнението си или някое свое желание. Редовно ми се случва с една приятелка да не можем да постигнем консенсус – казвам й, че ми предстои натоварен уикенд, имам други ангажименти, тя започва да настоява да излезем с една бивша колежка на кафе, където ще изгубя половин ден. То е хубаво да се разведриш и да се разходиш навън, но когато нямаш друга работа. Освен това въпросната колежка не ми е близка приятелка и с нея нямаме много общо, така че от самото начало се знае, че това ще е кафе по женски на кухи приказки. Съжалявам, но аз вече по-внимателно си подбирам обкръжението и хората, с които да общувам. Сигурно ако имах време за убиване, щях да изляза с тях. И следват едни обяснения на скайпа в продължение на половин час (явно не вдява), накрая обиден и нацупен тон, продължаващи опити да ме склони да се съглася, в отговор на което аз се заинатявам още повече и ставам по-рязка в изказа. Сигурна съм, че го прави с добри и приятелски чувства, но аз го възприемам като опит да ми се въздейства, усещам психологически натиск. Навремето и бившия така ме изнудваше, беше доста упорито говедце – Слънце, Меркурий и Марс в Телец.  С методична настъпателност ме превземаше и ми дуднеше, докато не се размекна.  :012:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #6 -: Март 21, 2014, 12:44:04 pm »
Такива луни не понасят насилствени методи. Само с добро, убеждаване, човекът трябва да си мисли, че решението е негово.
Ако ти имаш такава луна-всеки, тръгнал с рогата към теб, ще получава отпор

Papy,а ти /твоята Луна понасяте ли същите методи и всичко следващо в споделеното от теб ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #7 -: Март 21, 2014, 12:46:35 pm »
по натал нямам тежки аспекти с Луната, която е в опозиция със Слънцето и може да се каже съвпад с Юпитер
беше ми обаче много тежък период, когато тр Плутон наближи квадрат с Луната ми, а в същото време тр Уран я настъпи

При мен точно тези два аспекта стават точни след десетина дни-квадрат на Плутон към Луна и съвпад на Уран с нея :-\ В натала имам точна опозиция Луна-Плутон, затова може и да не усетя квадрата силно и  стресиращо.

Акрукс, ако имаш желание, сподели конкретните проявления при теб. Разбирам, че те са различни за всяка карта, но все пак ми е интересно.

Иначе по темата, опозицията Луна -Плутон при мен никога не е имала клишираните проявления, описвани в астрологичната литература. Най-малко пък е вярно онова, за обсебващата майка и трудните отношения с нея, напротив! Да не говорим че тази опозиция не съществува, при едно тълкуване по древни методи.

Happy58

  • Гост
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #8 -: Март 21, 2014, 12:49:30 pm »
Всички знаем колко напрежение дава един тежък аспект на Луната, особено с планета зад Септанера.

В случая обаче аз съм провокирана от една оозиция на Луна в Скорпион, 4д, с Марс в Телец, 10д. Фиксирани знаци, кардинални домове, рецепция от смесен тип, би казала Вещичка.
Как да се справя с една Луна, която е винаги на въпреки заради опозицията с диспозитора си? Няма оправия...  :014:
Споделете от опит, защото моята опозиция на Луна с Плутон вижда трагедия във всичко  :57:

Надявам се тук да разгледаме и Луна квадрат Венера по някое време.

и мен това ме интересува принципно, как се решава този проблем - квадрат или опозиция с диспозитор. Аз си имам няколко такива.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #9 -: Март 21, 2014, 01:12:43 pm »
Лила, същия тип приятелка имах и аз. Уж най-добрата ми приятелка, пък не желаеше да прояви разбиране. Моята работа също не свършва на работното място, продължава и у дома. И тя непрекъснато настояваше да излизаме, за да киснем по кафенета на празни приказки. И го правехме, докато не ми писна. Определено се оказа, че имаме твърде различни интереси. Бяхме приятелки от детските години, после много се променихме и двете. Аз поумнях, тя... да кажем, че тръгна в противоположна посока. То не е убиване на време, то е загуба на време. В това време мога да свърша важна работа или да си почина много по-приятно от празни приказки в задимени заведения (тогава нямаше още забрана за пушене на закрито).

Затваряш Скайпа и казваш, че нетът ти прекъсва. :012: Б***и колко съм лоша.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #10 -: Март 21, 2014, 01:16:33 pm »
Лила, същия тип приятелка имах и аз. Уж най-добрата ми приятелка, пък не желаеше да прояви разбиране.

Стелиумен Стрелец с Луна в Близнаци.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #11 -: Март 21, 2014, 01:24:55 pm »
Твоята е много приказлива. :012:

Дева с Луна, Венера и Марс в Лъв. Откъде накъде на една Дева ще й се занимава с глупости, се питах аз. Но лъвският стелиум си иска забавлението и публиката. Луната й е в квадрат със Сатурн (сигурно широк) - хващаше я паниката често. Обичаше да се налага и да търси начини да блести в обществото. Луната й е около моя Десцендент, та винаги търсеше емоционална подкрепа и разбиране от мен. Питаше ме как съм. Аз отговарях накратко, в две-три изречения, за да не я занимавам с проблемите си. Тя питаше само проформа. За да е попитала и да може после с чиста съвест да започне емоционалните си излияния. Доста театрална и драматична. :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #12 -: Март 21, 2014, 01:29:52 pm »
За толкова акцентиран Стрелец е премерена и обрана - АС Дева, умее и да слуша, не само да говори.
Не знам откъде й идват тези несъзнателни опити да си наложи своето, може би от Марс в Козирог в квадрат с Плутон. На пръв поглед и в общуването изглежда доста деликатен човек.
После иди обяснявай, че няма нищо лично, просто имаш други приоритети за в момента.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #13 -: Март 21, 2014, 01:34:27 pm »
А всъщност кои аспекти са "тежки" за Луна,онези ,които са записани като "твърди/напрегнати" в астрологичните книги или онези ,които всеки е приел за себе си като такива ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #14 -: Март 21, 2014, 02:22:11 pm »
И досатурновите могат здраво да ударят Луната. Възлите още повече. Ще се разтърся за интересни случаи. Жалко, че изгубих цялата си база данни от индийски карти при преинсталирането на Уидоуса.