Автор Тема: Тежките аспекти на Луната  (Прочетена 31123 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #15 -: Март 21, 2014, 03:04:58 pm »
Рени, ако прочетеш внимателно поста на Лила, ще усетиш разликата
Малко хора се оставят да ги тъпчат, въпросът е какво намираме/приемаме за "нападение"
Моята луна - за нея питаше, е широко скроена и много-много не се вторачва, не се смята лесно за нападната, първо-защото не отразява другите достатъчно-не й пука, второ-ако влезе в битка-не й пука за последствията
Докато луна с твърди аспекти от марс не е така
И не-не зависи кой какво си мисли, то е инстинктивна реакция

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #16 -: Март 21, 2014, 04:23:43 pm »
А всъщност кои аспекти са "тежки" за Луна,онези ,които са записани като "твърди/напрегнати" в астрологичните книги или онези ,които всеки е приел за себе си като такива ?!?
Рени, фиксирам се върху напрегнатите аспекти - съвпад, квадрат, опозиция, куинкинс, ако щеш. Може и някой кармичен да обсъдим.
Тригоните и секстилите няма да й направят впечатление на Луната, по-скоро ще я травмира някой квадрат с всяка друга планета, освен Меркурий, според мен.

Винаги съм се чудила как хората от близкото ми обкръжение несъзнателно се стремят дори за нещо дребно да ми наложат мнението си или някое свое желание.

Добре де, а не смяташ ли, че от квадрата на Луната това си го мислиш само ти? А хората нямат такива намерения.

Моята опозиция, например, ме кара да мисля, че всеки ми казва нещо с едно наум, че има нещо лично към мен.
« Последна редакция: Март 21, 2014, 04:29:30 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

valinka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #17 -: Март 21, 2014, 04:43:09 pm »
Сега имам съвпад на тр Марс с нат. Луна....много трудно го издържам този аспект....но се успокоявам,че е временно  :012: Към списъка бих добавила и прословутият квадрат между Луна и Слънце. Трудно се отработва,аз все още не съм успяла,не знам дали и ще успея.  :( Добре,че няма напрегнати аспекти с други планети.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #18 -: Март 21, 2014, 04:52:54 pm »
И аз го намирам за кофти тоя аспект луна/слънце
И опозицията също, даже си мисля, че се конкурира с луна/сатурн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #19 -: Март 21, 2014, 04:57:44 pm »

Винаги съм се чудила как хората от близкото ми обкръжение несъзнателно се стремят дори за нещо дребно да ми наложат мнението си или някое свое желание.

Добре де, а не смяташ ли, че от квадрата на Луната това си го мислиш само ти? А хората нямат такива намерения.


Не, не смятам, че е така. Особено предвид това, че Луната е в 8 дом.

Има връзка с ранното възпитание - възпитавана съм така, че да поставям нуждите и потребностите на другите на първо място, пренебрегвайки своите собствени. Дете, което няма потребности, се гледа най-лесно. И това по индиректен начин ми беше внушавано и от баба ми, и от майка ми.

Впоследствие това внушение ми изигра много лоша шега - все още изпитвам силни затруднения, чувство за вина и срам, когато трябва директно да заявя желанията си, от какво точно се нуждая, какви са моите потребности (Луна). В резултат на това изпитваш постоянна неудовлетвореност, често се чувстваш употребен или пренебрегнат. И несъзнателно привличаш такива ситуации и такива хора в живота си.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #20 -: Март 21, 2014, 05:31:06 pm »
Разбирам....

въпросната Луна, за която писах в първия пост, е склонна да се самообижда, самонаказва, самонаранява... Правилно е, че с такива хора трябва само с добро. Но когато и с добро не става? Впоследствие, когато разбере, че е сбъркал, започва да се самообвинява.

Нямам идея какво трябва да е правилното поведение в случая... :17:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #21 -: Март 21, 2014, 05:41:27 pm »
За колко голям човек говорим?

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #22 -: Март 21, 2014, 05:46:05 pm »
В случая обаче аз съм провокирана от една опозиция на Луна в Скорпион, 4д, с Марс в Телец, 10д…
Как да се справя с една Луна, която е винаги на въпреки заради опозицията с диспозитора си? Няма оправия...  :014:

Много познато звучи :57: С добро е хубав съвет, опитай да хързулнеш идеята, без да я изричаш — сещаш се, просто оставяш другия да я дооформи, да направи последната крачка, все едно идва от него. Ако вътрешно е склонен да го направи, може и да проработи. За себе си знам, че хич не обичам да ми се казва, дори когато виждам, че нещата очевидно са така.

Как се преодолява такъв аспект, голямо чудо е…

Happy58

  • Гост
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #23 -: Март 21, 2014, 06:27:38 pm »
В случая обаче аз съм провокирана от една опозиция на Луна в Скорпион, 4д, с Марс в Телец, 10д…
Как да се справя с една Луна, която е винаги на въпреки заради опозицията с диспозитора си? Няма оправия...  :014:

Много познато звучи :57: С добро е хубав съвет, опитай да хързулнеш идеята, без да я изричаш — сещаш се, просто оставяш другия да я дооформи, да направи последната крачка, все едно идва от него. Ако вътрешно е склонен да го направи, може и да проработи. За себе си знам, че хич не обичам да ми се казва, дори когато виждам, че нещата очевидно са така.

Как се преодолява такъв аспект, голямо чудо е…

това предложение за кое точно се отнася - просто опозиция с диспозитора или защото самия диспозитор е Марс?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #24 -: Март 21, 2014, 06:34:08 pm »
Gauri, много добър пример си на дала. Благодаря ти!

Луната наистина е попаднала в неособено благоприятно положение - затисната между Сатурн и Раху, аспектирана от Марс. Взаимен аспект между Марс и Сатурн - това може да е толкова сила, енергия, гняв, ярост, които поразяват мисълта (Луната). Меркурий (У2 и У5) е силен - в собствен знак, във 2-ри дом заедно с У4 Слънцето. У1 Венера е в 4-ти, откъдето аспектира 10-тия дом. Дали е получила добро образование тази жена? Мисля, че има индикации за такова.

Управителят на 10-тия дом Сатурн (йогакарака) в 11-ти, откъдето аспектира Лагна, и където участва във взаимната рецепция между управителите на 11-тия дом (амбиция) и 3-тия дом (действие). Определено силна амбиция за постигане на професионални успехи, обществено признание. Връзка между управителите на домовете на желанията (кама домовете - 3, 7, 11), която е свързана с 1-ви дом и/или Луната, казват, че е комбинация за множество бракове/любовни връзки. Такава е налична в картата - У3 в 11-ти, У11 в 3-ти, У7 Марс аспектира У3 (Луната). Мисля, че ако управителят на 10-тия дом участва в комбинацията, ще има и усилена амбиция за обществено признание.
У3 с У10 в 11-ти може и да дава променлив успех, но би трябвало да дава успех. Може ли да попитам дали въпросната жена може да се нарече успяла в професията си?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #25 -: Март 21, 2014, 07:04:30 pm »
При мен точно тези два аспекта стават точни след десетина дни-квадрат на Плутон към Луна и съвпад на Уран с нея :-\ В натала имам точна опозиция Луна-Плутон, затова може и да не усетя квадрата силно и  стресиращо.

Акрукс, ако имаш желание, сподели конкретните проявления при теб. Разбирам, че те са различни за всяка карта, но все пак ми е интересно.
Изобщо не ми е интересно да си спомням за тези времена, проявленията на аспектите при мен започнаха още с навлизането на Плутон в козирог и на Уран в овен, на самия точен аспект не е имало някакви значителни проявления, дори не съм ги усетила, но то така си действат транзитите на тежкарите- година, две преди точен аспект


Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #26 -: Март 21, 2014, 07:18:26 pm »
това предложение за кое точно се отнася - просто опозиция с диспозитора или защото самия диспозитор е Марс?

Опозиция с диспозитора. При мен е друг, обаче в съвпад със Сатурн, за по-интересно.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #27 -: Март 21, 2014, 07:50:18 pm »
При мен точно тези два аспекта стават точни след десетина дни-квадрат на Плутон към Луна и съвпад на Уран с нея :-\ В натала имам точна опозиция Луна-Плутон, затова може и да не усетя квадрата силно и  стресиращо.

Акрукс, ако имаш желание, сподели конкретните проявления при теб. Разбирам, че те са различни за всяка карта, но все пак ми е интересно.
Изобщо не ми е интересно да си спомням за тези времена, проявленията на аспектите при мен започнаха още с навлизането на Плутон в козирог и на Уран в овен, на самия точен аспект не е имало някакви значителни проявления, дори не съм ги усетила, но то така си действат транзитите на тежкарите- година, две преди точен аспект


Благодаря за споделеното Акрукс, също така,  извинявай че те карам да си припомняш неприятен за теб период!
Вероятно Луната ти е в първата декада на Овен, затова си усетила Плутон, още при влизането му в Козирог, както и ингреса на Уран в Овен. Странно защо, аз все още нищо не мога да отчета по външните планети към натална Луна. Може пък да има изява когато вече аспектите са разходящи, но от друга страна, заради ретрогадието, Луната ми ще е аспектирана през следващите 2 години, има време достатъчно!

При мен в натала Луната в Овен като е в тригон с диспозитора си Марс, пак не е добре-избухливост, склонност към конфликти (словесни), свръх амбиции, както и егоизъм. Луната ми е в съвпад с Меркурий и в широк такъв, с Южен Лунен Възел.Както споменах и преди, опозицията към Плутон не я отчитам изобщо.

Happy58

  • Гост
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #28 -: Март 21, 2014, 08:38:55 pm »
това предложение за кое точно се отнася - просто опозиция с диспозитора или защото самия диспозитор е Марс?

Опозиция с диспозитора. При мен е друг, обаче в съвпад със Сатурн, за по-интересно.

благодаря :)

а идеи за квадратура с диспозитор имаш ли случайно?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #29 -: Март 21, 2014, 08:57:27 pm »
Рени, ако прочетеш внимателно поста на Лила, ще усетиш разликата
Малко хора се оставят да ги тъпчат, въпросът е какво намираме/приемаме за "нападение"
Моята луна - за нея питаше, е широко скроена и много-много не се вторачва, не се смята лесно за нападната, първо-защото не отразява другите достатъчно-не й пука, второ-ако влезе в битка-не й пука за последствията
Докато луна с твърди аспекти от марс не е така
И не-не зависи кой какво си мисли, то е инстинктивна реакция

Papy, не ми отговори на въпроса -ти и твоята Луна понaсqте ли насилствени методи и как реагираш ,когато някой тръгне с рогата напред към теб ?!?
И да чета ,всичко прочетох и само в споделеното от Mayflower,усетих "отговорът". ;)

Луната отразява Слънцето и после й "прилошава" от тежки,твърди и меки аспекти.
Моля да бъда извинена ,от Akruks и Mayflower,но ще ползвам като пример техните Луни заедно с моята :
Akruks -Слънце Везни  опозиция Луна в Овен ,няма твърди аспекти ,цитирам :"по натал нямам тежки аспекти с Луната,  може да се каже съвпад с Юпитер
беше ми обаче много тежък период, когато тр Плутон наближи квадрат с Луната ми, а в същото време тр Уран я настъпи

Mayflower-Слънце Телец ,Луна Овен тригон Марс ,цитирам :" , пак не е добре-избухливост, склонност към конфликти (словесни), свръх амбиции, както и егоизъм
При мен-Слънце Риби,Луна Овен съвпад Сатурн/Венера -мога да контролирам страстите и емоционалността си понякога

Ето това е "тежко " ,когато полярността Слънце-Луна е в несъвместими стихии и винаги там ще пада акцента на вътрешен конфликт.Луната без значение в кой знак попада ,винаги  носи отпечатък на Рак и като такава винаги при контакт с друг,ще реагира отразявайки този същия ,но специфично според знака ,в който попада.Тогава всъщност кой ни дразни ,кой ни нарушава спокойствието ,не ни разбира -другият или ние самите себе си ?!?
Всички аспекти към Луна засилват нейната чувствителност,като твърдите  по принцип сочат известно натрупване  или блокиране на изражението на нейния принцип ,но и много често лек аспект дава същите индикации,затова гледаме Слънце /АСЦ.
Но така или иначе няма как да се прочете в хороскопа,кога "твърдите " аспекти към Луна са леки и кога "леките " са тежки,защото  същите могат да се проявят по различни начини.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“