Автор Тема: Тежките аспекти на Луната  (Прочетена 31091 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #30 -: Март 21, 2014, 09:12:47 pm »
отговорих ти, сега пак ще пробвам

нали знаеш за ония експерименти дето с леща палят огън? ами лещата не е слънце, тя само отразява и фокусира, слънцето не прави пожар, но лещата - да

иначе за аспект слънце/луна вече писах

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #31 -: Март 21, 2014, 09:18:06 pm »
Благодаря. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #32 -: Март 21, 2014, 09:19:07 pm »
Имам наблюдения върху два тригона Слънце/Луна, в женска карта - самодоволство и нежелание да се развиват, слабо изразен стремеж към промяна. Обяснявам си го с това, че липсва вътрешно напрежение, което да ги подтиква към търсене на различни алтернативи. Избират една утъпкана пътечка и по нея си вървят. За секстила Слънце/Луна нямам такива наблюдения, само за тригона.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #33 -: Март 21, 2014, 09:25:44 pm »
Юпитер -трон,заточение,екзалтация,падение ,ъглов ?!? И какъв аспект има към Марс ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #34 -: Март 21, 2014, 09:31:59 pm »
Юпитер -трон,заточение,екзалтация,падение ,ъглов ?!? И какъв аспект има към Марс ?

При едната има силен Марс и силен Юпитер. Юпитер в Риби и управлява АС, намира се в един знак с екзалтирала Венера. Марс е в знак на екзалтация и разположен в първи дом.

По-тежкият случай е със съвпад Слънце/Марс в Лъв и анаретен Юпитер във Везни, перигринест.

И в двата случая Юпитер е далеч от ъглите.

Сетих се за трети случай, женска карта - тригон между светилата. Същото външно самодоволство, но малко по-динамичен живот, доста трудности преди сатурново завръщане, впоследствие се стабилизира. Има Сатурн в съвпад с АС в Лъв и опозиция към Слънце на ДС. Голяма амбиция и външна демонстрация на самочувствие, но стремеж към развитие и самоусъвършенстване липсва.



« Последна редакция: Март 21, 2014, 09:39:33 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #35 -: Март 21, 2014, 09:42:51 pm »
Юпитер -трон,заточение,екзалтация,падение ,ъглов...
Да, самодоволството и аз го свързвам с юпитер

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #36 -: Март 21, 2014, 09:45:08 pm »
Благодаря ,Лили.
А в третата карта ,как е поставен Юпитер ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #37 -: Март 21, 2014, 09:49:59 pm »
В третата карта е доста издигнат, Венера също и са в рецепция. Юпитер е в Телец, към края на 10 дом се намира (МС в Овен), Венера е в Риби, 9 дом. Екзалтирал Марс в съвпад с Меркурий в 6 дом.

Общото при трите е доста високо самочувствие, но се чудя дали е някаква външна компенсация или се дължи на много добра самооценка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

valinka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #38 -: Март 21, 2014, 09:50:15 pm »
Искам да попитам дали имате наблюдение в/ъ Луна съвпад ЮЛВ  :017: Щерката гледам има опозиция със СЛВ 1гр.,значи е в съвпад с южния възел. Или бъркам? И за да е още по-хубава картинката една опозиция има Луна / Плутон, квадрат с Уран и Сатурн,съвпад Плутон / СЛВ 2гр, не знам дали е за смях  :012:
« Последна редакция: Март 21, 2014, 09:51:52 pm от valinka »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #39 -: Март 21, 2014, 09:52:39 pm »
Искам да попитам дали имате наблюдение в/ъ Луна съвпад ЮЛВ  :017:

Склонност към самовглъбяване? Тя е още мъничка, трудно е да разбереш как действа аспектът.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

valinka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #40 -: Март 21, 2014, 09:57:55 pm »
Искам да попитам дали имате наблюдение в/ъ Луна съвпад ЮЛВ  :017:

Склонност към самовглъбяване? Тя е още мъничка, трудно е да разбереш как действа аспектът.

Да,да права си. Покрай темата се разрових из картите и ми стана интересно как се проявява този аспект. Много карма ще я преследва този живот, тя си ми е прероденият Хитлер  :012: :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #41 -: Март 21, 2014, 10:00:21 pm »
Слънце /Луна в аспекти секстил ,тригон няма какво да компенсират,но не е  и до самооценка ,а по-скоро усещане или увереност за величие ,случване на нещата ,да "изчезнеш  за 60 сек. " ....всичко при тях "работи" ,даже и да не работят. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #42 -: Март 21, 2014, 10:17:50 pm »
Момичета, вие този тригон Слънце/Луна го изкарахте най-мързеливия и късметлийски .... недейте така

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #43 -: Март 21, 2014, 10:25:38 pm »
Момичета, вие този тригон Слънце/Луна го изкарахте най-мързеливия и късметлийски .... недейте така

а, аз не съм, имам ги и двата плавни за мн хубави, ама чак късметлийски

всъщност мързела го свързвам най-често с венера

Happy58

  • Гост
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #44 -: Март 21, 2014, 10:31:57 pm »
Момичета, вие този тригон Слънце/Луна го изкарахте най-мързеливия и късметлийски .... недейте така

а, аз не съм, имам ги и двата плавни за мн хубави, ама чак късметлийски

всъщност мързела го свързвам най-често с венера

кои два? аз визирам Сл тригон Луна. Ето една идея за тълкуването му - може би пък това се дава, защото душата има нужда да отработи нещо друго, достатъчно силно и травмиращо, и то със сигурност ще го има в картата.

ааа, сигурно говориш за някакъв голям тригон, ок, сори