Автор Тема: Бабини лекове  (Прочетена 157645 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #150 -: Март 23, 2016, 10:51:23 pm »
Дракониада, би ли споделила за този гел против белези - в аптека ли е поръчван да го правят? Кожата ми е много тънка и от най-малкото нещо ми остава белег. Имам един особено голям на лакътя и се чудя как да го залича. Взимах Bio oil, но от него се обринах. :-\
Този гел още не мога да го "измисля".Няма никакво име на кутийката,за да цъкна в гугъл.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #151 -: Март 23, 2016, 10:57:08 pm »
Лекарство при силни сърбели от Едра шарка.  :d030: Действа моменталически и успокоява ефективно сърбела по "овенски".  :012:
Купува се от аптеката прополисова тинктура и се разрежда с вода в шишенце с пулверизатор (така е най-мързеливо).Иначе се топи с тампон памуче и се маже.Това спира полудяването и чесането на пъпки-личен опит.След 2-3 дни съвсем спират да се обаждат.
Много е важно да се пият имуностимулаторите през карантината,за да се възстановят бързо защитните сили на организма.  :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Бабини лекове
« Отговор #152 -: Март 25, 2016, 12:57:30 am »
Прополисовата тинктура е мощен имуностимулатор, пия два пъти в годината по десет дни, а иначе при нужда през останалото време, например като има магнитни бури много ми помага сутрин да изпия 20 капки в малко вода.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #153 -: Март 25, 2016, 10:31:50 am »
По принцип съм голям фен на алтернативните лечения, но искам да споделя наблюдения. Лек, в който някой се кълне на 100%, на друг може въобще да не подейства. Имуностимулатор (натурален) може да не успее да стимулира. Понякога най-безобидни неща, като например инхалация с лайка, може сериозно да алергизира иначе неалергичен човек. Хомеопатични боаронски лекарства при някои работят супер добре, при други-никакъв ефект.
Та...имайте едно наум, наблюдавайте и дозирайте правилно, ако нещо не подобри нещата за ден-поне малко, много вероятно да не ги подобри и за повече дни, ако не-и да ги влоши или замаскира.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Бабини лекове
« Отговор #154 -: Март 25, 2016, 12:07:43 pm »
Рару, на гърба на шишенцето с клеева тинктура са написали- да не се приема от хора, алергични към пчелни продукти и от деца до 3г.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #155 -: Март 25, 2016, 03:52:30 pm »
Знам, акрукс, мерси, имам даже няколко клееви неща вкъщи, последно си взех спрейче за гърло с клеева и невен
Просто споделих общи наблюдения, защото съм се начела на "ей това действа безотказно..." Понякога да, понякога не

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #156 -: Март 25, 2016, 07:22:20 pm »
По принцип съм голям фен на алтернативните лечения, но искам да споделя наблюдения. Лек, в който някой се кълне на 100%, на друг може въобще да не подейства. Имуностимулатор (натурален) може да не успее да стимулира. Понякога най-безобидни неща, като например инхалация с лайка, може сериозно да алергизира иначе неалергичен човек. Хомеопатични боаронски лекарства при някои работят супер добре, при други-никакъв ефект.
Та...имайте едно наум, наблюдавайте и дозирайте правилно, ако нещо не подобри нещата за ден-поне малко, много вероятно да не ги подобри и за повече дни, ако не-и да ги влоши или замаскира.
Да,като изключим това,че сме с различни алергии(който има),един имуностимулатор не действа при всички,защото един има запас от съдържащите в него вещества-все пак се храним различно,а при друг работи защото точно тези вещества не набавя с храната.
 И да не забравяме,че трябва момент на натрупване в организма,в зависимост от концентрацията на веществото,докато се усети положителен ефект.Аз често се възстановявам за не повече от 30 тина часа,защото започвам в последния момент с ударни дози и е спешно.  :d030:
 Поизгубих приблизително килце кръФФФФФчица и млях в кухненския робот сварени пилешки дробчета с по 200 и повече грама сурова коприва  и тъпках насила,всеки ден.Чувствам се страхотно и от вчера си прекъснах болничния.Като ме видяха казаха,че все едно нищо не ми се е случвало и съм след отпуска.Въстановох се за 7 дни напълно и нямам нито една синка по мен.
 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #157 -: Март 25, 2016, 08:00:51 pm »
Бабините лекове се приемат по-удобно във вид на бабини манджи-аз току-що омаах една тенджера 1кг коприва/долу-горе/ със сос бешамел .Винаги овкусявам и променям нещо по мой вкус-тук много удачно се получи подправяне със равни части смлян сладък и лют червен пипер-чудесно се допълва с копривата,балансира,не може да се говори за тъпчене насила,съвсем нормална и много вкусна манджа стана.Това което казва папи-така е -индивидуална реактивност-според темперамент и дошите на аюрведата .Лично аз съм като котка-душа,опитвам,пробвам и знам кое е най-ефективно при мен-това само при билки и подправки действа.Да не забравя-бях писал,че се лекувам с таратор и повечко чесън високо кръвно-забелязах миналата година чесънът въобще не можеше да се сравнява с реколтата преди 2 години-не знам кое е активното вещество,но миналата година го нямаше/нарочно съм търсил от различни източници/.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #158 -: Март 25, 2016, 08:16:09 pm »
В момента пробвам алкалната мин.вода с лимон за която споменах заедно с грейпфрут-нарочно с бялото подкорие-голяма горчилка се оказа,полезно,но не е приятно за пиене -за сметка на това забелязах действа ободряващо като тоник-така и така са спрели продажбата на хинин в аптеките за домашен тоник-бялото подкорие на грйпфрута успешно го замества :72:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #159 -: Март 25, 2016, 08:16:54 pm »
И аз обичам коприва (и чесън),но бях изгубила апетит-много нетипично за мен.За това се насилвах да ям.И сурова с ленено оливце.С дробчетата стана на някакъв пастет.Пропуснах черния пипер и другите лиготии нарочно.Не ми се ядеше хляб и набивах черен шоколад(него още си го ям.  :d030:

 
 А за синките смлях пресен живовляк,и нахвърлях от всички чайове,които имам вкъщи+ купих невен,листа от прясно зеле,сложих пак олио.Това го слагах по мен,закрепвах с марли,бинтове,връзвах с домакинско фолио,сменях на 12 часа горе-долу и изчезнаха за 3-4 дни.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #160 -: Март 25, 2016, 08:27:41 pm »
Не е бабино лекарство,но най-добро изпитано в практиката от мен за натъртвания-приложено веднага ограничава посиняването и отоците в голяма степен е ено ветеринарно мазило-Ungwentum refrigerans ,това е помада със стипца-равнява се на сложен лед,но по-добро .Само при ожулвания и лигавици се избягва/покрай очи/-там памук напоен с чай от лайка или очанка,нстърган на ренде картоф също,зеле не съм пробвал,но бих пробвал да го пасирам и така компрес ,живовлек съм чувал че помага-теснолист или широколист ?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #161 -: Март 25, 2016, 08:34:17 pm »
Не е бабино лекарство,но най-добро изпитано в практиката от мен за натъртвания-приложено веднага ограничава посиняването и отоците в голяма степен е ено ветеринарно мазило-Ungwentum refrigerans ,това е помада със стипца-равнява се на сложен лед,но по-добро .Само при ожулвания и лигавици се избягва/покрай очи/-там памук напоен с чай от лайка или очанка,нстърган на ренде картоф също,зеле не съм пробвал,но бих пробвал да го пасирам и така компрес ,живовлек съм чувал че помага-теснолист или широколист ?
Аз брах и от двата вида живовляк и налагах.Направих гъста каша.Забравих да кажа,че имах и сушени листа от кестени,които също сложих.
Другият път като посинея :D :d030:  ще пробвам и млените,сурови картофи-знам,че и те изсмукват,но не се сетих .  :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #162 -: Март 25, 2016, 08:37:50 pm »
Дракс, представих си те като  салата   :85: Голяма, ходеща, посинена зелка  :043: Дресинга е важен  :012: Пък и като огладнееш няма да се разхождаш до кухнята  :043: Що че ручаме  :D  зеуе  :043:
С фолиото си готова за фурната  :017: :043: :043: :043:
на лицето почти нищо нямах-само малко на окото!  :d030: :P  Та там почти не съм налагала.  :012:
 Ми то едно на друго си бях салата с дресинг.Най-важното е,че ефектът беше бърз.
И сама ги измислих тези работи с моя СЛВ в 6Д Козирог.  :57: :012:
Фолиото беше найлоново!  :19: :D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Бабини лекове
« Отговор #163 -: Март 25, 2016, 08:46:06 pm »
Не е бабино лекарство,но най-добро изпитано в практиката от мен за натъртвания-приложено веднага ограничава посиняването и отоците в голяма степен е ено ветеринарно мазило-Ungwentum refrigerans ,това е помада със стипца-равнява се на сложен лед,но по-добро .Само при ожулвания и лигавици се избягва/покрай очи/-там памук напоен с чай от лайка или очанка,нстърган на ренде картоф също,зеле не съм пробвал,но бих пробвал да го пасирам и така компрес ,живовлек съм чувал че помага-теснолист или широколист ?

Арника хомеопатично H30 - първия ден по 5 гранули през 2 часа, следващите 2-3 дни по 4-5 пъти на ден.
Може да се съчетае с крем Арника.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #164 -: Март 25, 2016, 10:52:21 pm »
А за кръв-жълтък, ако може пресен, домашен, суров. Ако не-на рохко. То е полезно за много неща всъщност