Автор Тема: Прогресивни куспиди  (Прочетена 4465 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Прогресивни куспиди
« -: Август 29, 2018, 08:31:07 am »
Кой начин за изчисление на прогресиите на куспидите в картата използвате?

От този линк разбрах, че всъщност заложената опция на изчисление, която винаги съм ползвала в астрокома е примарна дирекция, а не същинска прогресия на ъглите.

https://www.astro.com/cgi/h.cgi?f=gch&h=gch6251&lang=e

При използването на  "ARMC 361° / prog. Day", което всъщност е реалната прогресия (а не примарно директиране или ползване на изчислението чрез директиране на МЦ, което пък се ползва при дирекция на слънчевата дъга) ми се получават доста различни карти - на практика доста по.бързо се движат прогресивните куспиди в картата.

Вие намирате ли нещо интересно в картите си при този метод на изчисление?

Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивни куспиди
« Отговор #1 -: Ноември 20, 2018, 03:36:03 pm »

Вие намирате ли нещо интересно в картите си при този метод на изчисление?
  използвам Progressed chart  в астрокома, отделно таблицата с прогресивни куспиди излиза и в комбинираните карти- натал + прогресия, + директция
Интересното е, че има събития по двата дома, когато куспидата е в ингрес, +/- градус
при мен и други е налице промяна на местоживеене/kariera при ингрес на IC-MC

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресивни куспиди
« Отговор #2 -: Ноември 20, 2018, 03:39:03 pm »
При този метод всяка година се сменят 12 прогресивни асцендента, долу горе по едно и също време. Предполагам, че ако има активни важни прогресивни аспекти, попадането им в ъглови домове на прогресивната карта е времето на събития. Или пък трябва да се гледат лунациите къде попадат към този момент, но аз засега не съм открила нещо интересно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогресивни куспиди
« Отговор #3 -: Ноември 20, 2018, 04:27:01 pm »
И къде е тази опция в астрокома ?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивни куспиди
« Отговор #4 -: Ноември 20, 2018, 04:30:06 pm »
И аз ползвам "Прогресивна карта" и наблюдавам как активират или се активират прогресивните домове защото съм имала събития. Зависи кой е знака на АСЦ горе-долу с  0,5*-1, 5* се премества за година. Интересно е как се сменя динамиката, когато ПР АСЦ попада в знаци на бързите планети и ингреса  им в мунданен план, аналогично и за другите прогресивни домове.
Напр. ПР АСЦ във Везни, Венера сега като беше ретро е повлияла по различен начин или пък ПР К3 във Везни, ПР АСЦ Овен- Марс сега смени знак.
Ето при мен ПР 5/11 преди 1 г направиха съвпад с нат.АСЦ- ДСЦ, има проява.  Тази година ПР МС съвпад с Парс Фортуна, като Венера спря върху тази точка, сега ще наблюдавам, дали ще има изява след като Венера отново премине през този градус.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресивни куспиди
« Отговор #5 -: Ноември 20, 2018, 06:14:46 pm »
При мен наскоро се е случил ингрес на прогресивни МЦ/ИЦ- сигурно затова ме тресат треските със смяна на дом.
Не знам дали е правилно така да се гледа, но У на прогресивната ми К5 е точно на пр МЦ.
« Последна редакция: Ноември 20, 2018, 06:18:19 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогресивни куспиди
« Отговор #6 -: Ноември 20, 2018, 06:39:10 pm »
Прогресивните оси, за които пита Тери, се движат бързо.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресивни куспиди
« Отговор #7 -: Ноември 20, 2018, 07:07:25 pm »
И къде е тази опция в астрокома ?

Extended chart - display and calculation options - progressions вместо naibod избирате ARMC 361
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивни куспиди
« Отговор #8 -: Ноември 20, 2018, 09:32:01 pm »
При този метод всяка година се сменят 12 прогресивни асцендента, долу горе по едно и също време. Предполагам, че ако има активни важни прогресивни аспекти, попадането им в ъглови домове на прогресивната карта е времето на събития. Или пък трябва да се гледат лунациите къде попадат към този момент, но аз засега не съм открила нещо интересно.
не забелязах да се сменя прогр асц всяка година, задържа се в един знак с години, може би имаш предвид , че се движи напред с градус и нещичко за година
например на 29гр когато е бил имах значимо събитие по АС=ДС
прогт IC в нулев градус на Риби- тогава излязох на квартира с децата заедно с племенницата, която ме подлъга, че се е събрала с полицай, който наел голямо обзаведено жилище, подходящо за две семейства
нейният се оказа фалшив- разкрих го за няколко дни- ползваше в тролеите и навсякъде фалшива карта, че работи охранител в следствен арест
направи на телефона 200лв разговори, които платих, така както и комисионната на брокерката за апартамента, на който наема беше в долари, които пък скачаха нагоре всеки ден- тогава си заложих всичкото злато, за да платя наема, а после се преместихме с мъжа ми и децата тихом-мълком в необзаведена гарсониера в съседен блок- на връх 3-ти март посред нощ се изнесохме без много шум

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресивни куспиди
« Отговор #9 -: Ноември 20, 2018, 10:39:49 pm »
Ти смени ли въобще ключа за изчисляване на прогресията както съм написала?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивни куспиди
« Отговор #10 -: Ноември 21, 2018, 10:37:51 am »
Тери, работила ли си с този метод, т.е. имаш ли лични наблюдения в прогностиката за да споделиш ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресивни куспиди
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2018, 11:04:08 am »
Не съм, открих го тогава, когато съм пуснала темата и оттогава като се присетя разцъквам карти по него, но не мога да засека нищо конкретно. Гледам основно как се променят домовете, в които са прогресивните планети.

Наскоро реших, че трябва да проследя може би по-сериозно лунациите в кои домове на прогресивната карта попадат. На практика, както писах, за една година се сменят всички 12 знака на асцендента, съответно и на куспидите, всеки месец е различен асцендент, долу горе с градус на ден се изместват.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогресивни куспиди
« Отговор #12 -: Ноември 21, 2018, 01:23:08 pm »
Преди години съм проучвала и тези прогресии. Има хляб в тях, но както всяко нещо не се разглежда изолирано, а в контекста на всичко останало.
Като техника предполагат индивидуалната настройка, нагласа към даден момент спрямо обкръжаващия свят.
Ас и Мц, може да аспектират натална планета, която е акцентирана и в динамиката на картата, но не е правило. Изгряващият знак и неговия управител може да е индикация за призмата на тази нагласа. Наталните управители на прогресивни ъгли предполагат някаква характеристика. Гледам и техните транзити, как са мунданно.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивни куспиди
« Отговор #13 -: Ноември 21, 2018, 01:39:01 pm »
Ти смени ли въобще ключа за изчисляване на прогресията както съм написала?
Дааа
с това ARMC 361 ми излиза в момента пр. АС на 2градуса и нещо в Стрелец, а с обикновената прогресия е 25гр Везни
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 01:42:26 pm от akruks »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресивни куспиди
« Отговор #14 -: Ноември 21, 2018, 02:03:07 pm »
Дааа
с това ARMC 361 ми излиза в момента пр. АС на 2градуса и нещо в Стрелец, а с обикновената прогресия е 25гр Везни

А преди един месец ти е бил на 2 скорпион, декември ще ти е в козирог.
Frankly, my dear, I don't give a damn.