Автор Тема: Пропадналите в живота и липсата на амбиция  (Прочетена 7351 пъти)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #30 -: Септември 19, 2018, 05:47:45 pm »
Децата му са жестоки, но защо се стигнало до такава озлобеност.

Нямам представа. Предполагам, че е и той е направил нещо, за да ги отблъсне от себе си... Истината е винаги някъде по средата.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #31 -: Септември 19, 2018, 05:57:31 pm »
Много лични планети в 12 дом водят до асоциалност и трудна интеграция в общество, на работа и пр.
Това автоматично предполага трудно развитие, прогрес и съответно лесно пропадане.
Но и тук си има изключения.

Изследвала съм 3 такива карти (с пълен 12 дом). Общото са душевните разстройства или пък някаква обсесия.
2 от картите са със Слънца в земни знаци. Борят се, опитват отново и отново и им се получава, макар и по-трудно, на периоди.

Третата карта е на жена със Слънце във въздушен знак - залитане в религията до степен, че ако някой е болен, ще го остави на божията воля, без да се опитат всички възможни варианти за лечение.
« Последна редакция: Септември 19, 2018, 05:59:35 pm от lina »

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #32 -: Септември 19, 2018, 05:57:50 pm »
Какво лошо има в това, че работиш в производството. И там можеш да израстнеш, ако го имаш за цел. Не е задължително, не всеки иска да се развива. Важното е да си щастлива. Сатин, добре го е написала. Не се самосъжалявай, това е много вредно!
  Не се самосъжелявам , но за себе си го виждам и разбирам по този начин и правя и невъзможното да изплувам от там , лично аз там не виждам развиние и го виждам и усещам ,като провал за себе си.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #33 -: Септември 19, 2018, 06:14:33 pm »
  Не се самосъжелявам , но за себе си го виждам и разбирам по този начин и правя и невъзможното да изплувам от там , лично аз там не виждам развиние и го виждам и усещам ,като провал за себе си.

Извини ме, Аделина! Разбирам, че ти е трудно но нямаш ли право на избор? Да промениш живота си, смяната на работа не е ли първата стъпка? И защо да е провал, че работиш?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #34 -: Септември 19, 2018, 06:42:28 pm »
Много лични планети в 12 дом водят до асоциалност и трудна интеграция в общество, на работа и пр.
Това автоматично предполага трудно развитие, прогрес и съответно лесно пропадане.
Но и тук си има изключения.

Изследвала съм 3 такива карти (с пълен 12 дом). Общото са душевните разстройства или пък някаква обсесия.
2 от картите са със Слънца в земни знаци. Борят се, опитват отново и отново и им се получава, макар и по-трудно, на периоди.

Третата карта е на жена със Слънце във въздушен знак - залитане в религията до степен, че ако някой е болен, ще го остави на божията воля, без да се опитат всички възможни варианти за лечение.

Струпване на планети в 12-ти наистина е тежък за отработване. Но само той едва ли е достатъчен за провал в живота. Ако се намери подходящ партньор, който да помага, личността може и да изплува. Или работа като психолог, психиатър. Така си мисля. Не всеки има лидерски качества. Има пропаднали хора, които са лидери по призвание, но заради своята тиранична, властна природа пропадат, защото отблъскват всички около себе си.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #35 -: Септември 19, 2018, 06:58:49 pm »
Извини ме, Аделина! Разбирам, че ти е трудно но нямаш ли право на избор? Да промениш живота си, смяната на работа не е ли първата стъпка? И защо да е провал, че работиш?
Няма проблем ще ти отговоря имам проблем със зъбите това е причината да не мога да се реализирам в свера свързана с работа с хора ;както знаеш в тази свера външният вид е много важен .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #36 -: Септември 19, 2018, 08:39:11 pm »
Мен също не ме харесват особено заради външността и най-вече заради ръста, макар да съм чист и спреснат и да се гнуся от мръсотията. Също така, много хора не харесват в мен, че не съм като останалите и не се вписвам в представите им. И все пак, при работа с клиенти, това не ми е пречело особено (макар че в България има много прости хора и някои също не ме харесват, но това е техен проблем). Имам мечти, но и те не се вписват в това, за което мечтаят повечето и най-странното за останалите е, че не искам да имам кола и шофьорска книжка и намират това за изключително странно.
Баща ми на няколко пъти ми е казвал, че за него съм пропаднал, не така директно, макар че и той самият не е постигнал кой знае какво според мен.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #37 -: Септември 19, 2018, 08:56:13 pm »
Разковничето е развитие на осъзнати умения, които човек да приложи в живота си. Грешната самооценка, по- ниска такава или по-висока обърква предствите за развитие. Външността, ако е личен фактор за успялост, той ще пречи винаги. Липсата на каквито и да било умения са много по-вредни. Ако родителите цял живот те обиждат, когато си различен спрямо техните представи вместо да те насочат, накрая се превръщаш в смачкан и половин човек. Точно каквито са и те.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #38 -: Септември 19, 2018, 09:29:29 pm »
Поне 80 % от родителите на възраст над 40 години "възпитават" по този начин децата си и ги обиждат. Това са лично мои наблюдения, може и да греша, но поне 4 от 5 се държат по този начин.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #39 -: Септември 19, 2018, 09:48:49 pm »
Това вече е за темата деца и родители. Един от факторите е това още в зародиш, но след това какво е. Тук е за потенциал на личността и докъде ще стигне той. Какви са качествата и негативите, коя е причината за пропадане. Тя не е една, но силата на духа и волята са част от нея. Засега водещо си остава проблем с душата, когато тя страда човек не е пълен цял. Затова гледаме 12-ти дом, но и 6-ти, както правилно отбеляза Лина. Ако не се грижим добре за себе си и душата ни е затворена, страда. Има логика.
« Последна редакция: Септември 19, 2018, 09:52:33 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #40 -: Септември 19, 2018, 10:06:38 pm »
Моето субективно мнение за пропаднал човек е този който няма мечти, цели и амбиция да се развива. Деградирал човек. Който трудно се грижи сам за себе си.

По-късно, надявам се да успея тази вечер, имам идея за изследване на карти защо при някои хора се случва това пропадане. Лошото е, че нямам точен час. Незнам дали е правилна посоката, защото на много места прочетох, че астрологията няма как да отговори на този въпрос. Прочетох също че слаб Сатурн и слабо Слънце посочват за липсата на кариера, честа смяна на работа, поради проблеми с началници и колеги. Понеже всичко пак опира до лична ценностна система и животът ни от 0 до 20г. Това са два периода, един за Слънцето и един за Меркурий, следвани от период на Венера. Имаме подпериоди и въпросните хронократи, или time lord. След като може да се предвиди смърт, значи всичко може.

Според Вас, дали би могло да се предвиди по този или по друг метод?

https://alabe.com/text/PERIODS.html
Това е метод използван в елинистичната и се нарича Афезис
от типа на Фирдарите

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #41 -: Септември 19, 2018, 10:22:19 pm »
Това е метод използван в елинистичната и се нарича Афезис
от типа на Фирдарите

Да, благодаря, не е моя идея вече е създадена!  Грешно съм се изразила. :012:
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #42 -: Септември 19, 2018, 10:38:50 pm »
Много творци,художници,писатели са 12домни стелиуми и е твърде възможно приживе да са набедени за "пропаднали".Картата на Хемингуей е показателна.Хрумна ми обаче (да не ме анатемосате сега),дядо Добри ,Бог да го прости,винаги ми е изглеждал пропаднал.Мръсен,вмирисан,невчесан,проси,не работи.......Ама то си е казано:"Всеки светец е бил грешник,всеки грешник може да бъде светец".

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #43 -: Септември 19, 2018, 10:50:01 pm »
Според мен Кету в 10ти дом може да покаже, че човек не изпитва нужда да се изявява в работата си или обществото, изобщо да бъде забелязан. Както и Слънцето в 4ти, може да се предположи, че жената я устройва да е домакиня или да работи нещо от вкъщи.
Много лични планети в 12 дом водят до асоциалност и трудна интеграция в общество, на работа и пр.
Това автоматично предполага трудно развитие, прогрес и съответно лесно пропадане.
Но и тук си има изключения.
Имам Слънце, Марс и Кету в 12 ти. Съгласна съм с това, което казваш. Така се получава, защото прекалената активност е голям разход на енергия. Особено, когато се работи с мн хора и се очаква да си проактивната страна. Желанието за самовглъбяване и липсата на интерес към външния свят забавят материалния прогрес.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #44 -: Септември 19, 2018, 11:26:09 pm »
Имам Слънце, Марс и Кету в 12 ти. Съгласна съм с това, което казваш. Така се получава, защото прекалената активност е голям разход на енергия. Особено, когато се работи с мн хора и се очаква да си проактивната страна. Желанието за самовглъбяване и липсата на интерес към външния свят забавят материалния прогрес.

Идеално те разбирам. Една Луна имам в 12ти, но ми е пре-достатъчна, за да знам, че прекомерното общуване, особено по работа, ме изтощава енергийно и обезателно имам нужда от свое си време, за да презаредя.
Затова и предпочитам работа тип "сценичен работник". Може да дърпам конците, или да чистя след представлението, но не и да съм на сцената  :012: