Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 113378 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Транзити на Нептун
« -: Февруари 27, 2014, 01:38:55 pm »
След като вече създадох теми за Уран и Плутон,дойде редът и на "омагьосващия" Нептун.Споделете моля къде по транзит ви вдъхновява или замъглява ясната ви преценка?

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2014, 02:10:15 pm »
В 1 дом - чакам го да ми кацне на Слънцето след определено време. Аз съм си омагьосана по рождение, но като ми кацне върху него може съвсем да ми изфиряса акъла  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2014, 03:06:18 pm »
В 1 дом - чакам го да ми кацне на Слънцето след определено време. Аз съм си омагьосана по рождение, но като ми кацне върху него може съвсем да ми изфиряса акъла  :57:...

Няма страшно ,тук ще си бъде ,но може прекалено силно да се идентифицираш с някакъв "обожествен" образ /роля,че си някакво висшо създание,със същата такава мисия,послание.
А пък евентуално ако не му понесе "дестилацията " на Нептун ,нали веднага след него минава Плутон и "стабилизира" ,каквото е останало. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2014, 03:25:11 pm »
Нептун ми се разкара на 3* от Слънцето и взех да изтрезнявам. Реших, че любовникът ми не ме заслужава. Верно не ме заслужава.

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2014, 03:25:23 pm »
В 1 дом - чакам го да ми кацне на Слънцето след определено време. Аз съм си омагьосана по рождение, но като ми кацне върху него може съвсем да ми изфиряса акъла  :57:...

И аз с рожден Нептун-У8 в 5.... заблуди, филми и илюзии :)
Сега ми навлиза в 8 дом и ще направи опозиция с луната и квадрат с меркурий ..... каквото прочетох няма да е лесно.
Интересното е, че в същия период прогр. луна ще съвпадне със нептун, начинаеща като мен го забелязва като подчертаване по нептуновата тема.
Някой има ли опит?
« Последна редакция: Февруари 27, 2014, 03:31:40 pm от poli_z »

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2014, 05:50:40 pm »
Няма страшно ,тук ще си бъде ,но може прекалено силно да се идентифицираш с някакъв "обожествен" образ /роля,че си някакво висшо създание,със същата такава мисия,послание.
А пък евентуално ако не му понесе "дестилацията " на Нептун ,нали веднага след него минава Плутон и "стабилизира" ,каквото е останало. ;)

Ти пък не ми трябва да ми каца на Слънцето за да разбера, че съм Божествена  :D :D :D ... За мисии и други такива дивотии - споко и това нема ми мине през акъла. Единствената ми "мисия" е да бъда себе си, така че няма да ви спохожда нов Ицо (Исусчо)  :d030:... Моите предположения са, че ще стана още по отвеяна от сега. Лятото любимо занимание ми е да седя на терасата с чаша кафе и да блея с часове как мърдат облаците  :P, тогава предполагам, че ще стане още по-страшно  :012:.

Пък с Плутон не ме плаши  :012:. При опозето му към Луната ми единственото, което стана е, че сънувах, че придружавам мъртва жена до оня свят и ме пуснаха там като турист  :D :D :D...
« Последна редакция: Февруари 27, 2014, 05:52:35 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2014, 08:29:35 pm »
"Страхувах се,че не ме разбират ,сега се страхувам ,че започнаха да ме разбират "-Нептун ,натален и транзитен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #7 -: Февруари 27, 2014, 09:14:57 pm »
Плува из първодомието ми - нищо интересно. По-друго си беше на Асцендента преди 14 години. Тогава го усетих много силно. След това спря да се проявява толкова, плува си спокойно, живеем в хармония - аз не го усещам, той не ме замъглява крайно. :08:

Може и той да е причина за интуицията ми, която на моменти е покъртителна. Да е допълнителен щрих към другите неща.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #8 -: Февруари 28, 2014, 08:54:18 pm »
Сега Нептун прави точен тригон с Луната ми - не усещам нищо по-особено. Ако говорим за сънища, моите по принцип са интересни, но отдавна не съм сънувала шантави неща, така че може и в тази насока да се прояви. В 6 гр. Риби ще направи съвпад с наталния Марс (у5) - да не ме омагьоса някой нептунов тип?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #9 -: Февруари 28, 2014, 09:27:24 pm »
Сега Нептун прави точен тригон с Луната ми - не усещам нищо по-особено. Ако говорим за сънища, моите по принцип са интересни, но отдавна не съм сънувала шантави неща, така че може и в тази насока да се прояви. В 6 гр. Риби ще направи съвпад с наталния Марс (у5) - да не ме омагьоса някой нептунов тип?  :017:

Дано, Лили, нищо не се знае... и аз казвам все като в турските сериали....ееее късмет..
Иначе на мен Нептун се движи по 6 дом и ще си прекара още време там, но сега на 5 градуса в Риби още малко и прави тригон с натална Венера на 8 в Рак, нали Нептун е висшата октава на Венера, та по този повод ще ги очакваме нептуновите типове :-* 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #10 -: Март 01, 2014, 02:06:31 pm »
На сходящ тригон тр. Нептун - Слънце, мисля, че най-накрая с тази планета започваме постепенно да се разбираме и да дружим заедно.  :d030: Друго по-проклето нещо от Нептун не съм срещала, хахахах.  :012: Бавничко го схванах. Принципно за мен транзитите му, като погледна назад, винаги да бележели някакъв период, вид държане, все повтарящи се илюзии, някакви неверни неща в живота, които ми се е искало да видя. И след това някакви сблъсъци с реалността жестоки, де.  :57:Транзитите на Нептун са като топене на лед - не е изведнъж, малко по малко - вади ти душичката и изобщо не усещаш как и кога е станало. Затова и не мисля, че на точен транзит може да се очаква конкретно събитие - освен ако наистина попарата не е жестоко надробена, тогава наистина става леговище на илюзии. Но Нептун е повече за вътрешния свят - усещанията, как ги виждаме ние нещата. Това така обсъждано състояние на Единение с Божественото, което е големия бонус на Нептун също е въпрос на вътрешна работа, не толкова на външна проява. Жертването не е никаква жертва - трябва да можеш да живееш БЕЗ, за да можеш да го култивираш в себе си и да започнеш реално да го оценяваш, така че без мелодрами.  ;)


Thunder,всичко след Сатурн е БЕЗ както след :(без)минало,(без)его,(без)лъжи .

Доколко можеш да си позволиш да се "изгубиш" и тогава ще разбереш "жертването" по Нептун,родена си като "жертва на Сатурн " ,така че ... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #11 -: Март 01, 2014, 07:43:19 pm »
Thunder,ползвай "тригона " на Нептун и твори-пиши,готви,музицирай,скицирай...само не се отклонявай  в посоката ,да обясняваш -защо ,как и какво ,така или иначе няма да си разбрана.
При Нептун ползвай "от"  -отделяне,отнесен,от мен ,от време на време и т.н. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #12 -: Март 01, 2014, 09:15:05 pm »
Напоследък пиша повече - бях спряла по едно време почти напълно и то наистина се побърках, не беше добра идея.  :012: :57:

Никога не изпускай от очи натала ,дори и при транзити на Нептун и няма да се ..."побъркваш"  :72:

Не забравяй ,че си родена "на брега ".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #13 -: Март 01, 2014, 09:47:12 pm »
Аз много писах по време на транзита на Нептун върху Слънцето. Няма такова писане! Сега спрях, транзитът си замина. С няколко илюзии под мишницата. Нептун дава нови прозрения, но за да е сигурно какви са, трябва да се изчака да отмине транзита. По време на него може само да се черпи от "Божествения нектар".

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #14 -: Март 01, 2014, 09:50:20 pm »
Smarta ,кой/кои пият от "нектара" ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“