Автор Тема: Колко сме видими ,с нашето призвание  (Прочетена 12004 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #15 -: Април 21, 2014, 09:07:13 pm »
Въпреки сатурновия намек на 10 дом има хора, които търсят за себе си висок професионализъм, не непременно слава. Приятел телец има слънце в 10 и асц. лъв. Скромен е, но без да споделя виждам е доволен, че е финансово самостоятелен, с труд и години работа сега случи на подходящата работа в неговия бранш. Но не гони кариера.
Вероятно, славата идва в резултат. И не всяка професия е от такъв тип, че да има известност. В други случаи от хора с планети в 10 дом, обкръжението семейството очакват отговори, идеи, решения. Слънцето ми е на минути от 11 дом, но в 10 дом. Години храних илюзия, че е в 10 дом. Вярно е, че обединява значението и на двата дома. Втората половина на живота ми-се чувствам определено 11-домна. Хич не държа да съм център, но много бих искала да достигна  ниво в заниманията си и да съм лично удовлетворена, тоест пак е сатурново оцветено-сама да се надскоча и вътрешно да си дам висока оценка. Меркурий ми е в 10 дом, но...научих, че "мълчанието е злато". Мога да се опра на него винаги, вече празните приказки ме уморяват, не и да се говори на всяка цена по всички теми. Иначе е вярно, че може да работиш 2 неща едновременно, това ми храни нуждата от разнообразие.
Работата ми е свързана със сцена.
С планети в 10 дом-слънце напр. в огнен знак-човек дължи на себе си едно развитие в живота, ако е почтен, признанието ще дойде естествено. Ако там е сатурн, може да има в детството конфликт с родители човекът има необходимост да си осигури стандарт-както го разбира, естествено. ;) Луната би дала популярност. Естествено и аспекти, есенциални качества имат значение.
« Последна редакция: Април 21, 2014, 09:39:12 pm от enigma »

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #16 -: Април 21, 2014, 09:42:31 pm »
Аз съм с МС в овен,марс,луна и венера в 10ти дом.
Като марс и луна са в точен съвпад.
Не успях да направя кариерата ,за която мечтаех от детство.
Но пък на 40 години започнах нещо ,което никога не съм предполагала,че ще правя и това нещо ми носи щастие.Без да желая да правя кариера с него,си го работя и все пак "жъна" някакви си успехи :)
ПРоресивното ми слънце от 10 години е в 10ти дом,може и то да дава някаква подкрепа...знам ли...

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #17 -: Април 21, 2014, 10:02:16 pm »
Бейби, :08:, хареса ми поста ти. Много бих искала всеки около мен/защото е обратното/ да повярва, че има право да инвестира вяра, време и енергия, за да прави/работи това, което го прави щастлив, или където е надарен. Харесвам това -чрез един хороскоп да се обясни на човека, колко всъщност е специален и колко повече може да се развие, да постигне, дори и след 40-защо не? Ако нямах огнен асцендент, не бих мислила така. Сега се сещам/поздрав към Рени/, липсата на огнено качество не е много благо приятна позиция. Познавам композитор-така и не се реализира, вземат му хубавите неща без пари. Стелиумна везна, новолунна, марс и мерк също във везни, сатурн в козирог в 10 и асц. риби. Няма огън, не дръзва, бяга от битки и чака да дойде времето, но то не идва. Казва-вероятно трябва да се уча на търпение.Сатурн прави тригон с венера в дева в 6 дом, за съжаление последното надделява. Изпипва си нещата и се развива, вече мина 50-те.
Саспортас-Грийн говорят, че за реализиране по слънцето ни, особено в 10 дом , обикновено има една борба-потенциална завист и пречки от обкръжението, роднини, други...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #18 -: Април 21, 2014, 10:04:47 pm »
Въпреки сатурновия намек на 10 дом има хора, които търсят за себе си висок професионализъм, не непременно слава. Приятел телец има слънце в 10 и асц. лъв. Скромен е, но без да споделя виждам е доволен, че е финансово самостоятелен, с труд и години работа сега случи на подходящата работа в неговия бранш. Но не гони кариера.
Вероятно, славата идва в резултат. И не всяка професия е от такъв тип, че да има известност. В други случаи от хора с планети в 10 дом, обкръжението семейството очакват отговори, идеи, решения. Слънцето ми е на минути от 11 дом, но в 10 дом. Години храних илюзия, че е в 10 дом. Вярно е, че обединява значението и на двата дома. Втората половина на живота ми-се чувствам определено 11-домна. Хич не държа да съм център, но много бих искала да достигна  ниво в заниманията си и да съм лично удовлетворена, тоест пак е сатурново оцветено-сама да се надскоча и вътрешно да си дам висока оценка. Меркурий ми е в 10 дом, но...научих, че "мълчанието е злато". Мога да се опра на него винаги, вече празните приказки ме уморяват, не и да се говори на всяка цена по всички теми. Иначе е вярно, че може да работиш 2 неща едновременно, това ми храни нуждата от разнообразие.
Работата ми е свързана със сцена.
С планети в 10 дом-слънце напр. в огнен знак-човек дължи на себе си едно развитие в живота, ако е почтен, признанието ще дойде естествено. Ако там е сатурн, може да има в детството конфликт с родители човекът има необходимост да си осигури стандарт-както го разбира, естествено. ;) Луната би дала популярност. Естествено и аспекти, есенциални качества имат значение.

Enigma,с какво от себе си си видима за другите-професия,статус,хоби,глас....с какво си атрактивна за другите ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #19 -: Април 21, 2014, 10:07:21 pm »
Саспортас-Грийн говорят, че за реализиране по слънцето ни, особено в 10 дом , обикновено има една борба-потенциална завист и пречки от обкръжението, роднини, други...

При мен пътят беше дълъг и трънлив - и завист, и пречки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #20 -: Април 21, 2014, 10:12:26 pm »
Нямам идея, наистина. Светилата са 11-домни-неистово бягам от определяне да съм някой за някого, или за нещо. Ти знаеш картата, комплицирана както при всеки. Изнася ми сама да си светя някак за себе си, тогава няма разочарование от очакванията. Искам да да постигам удовлетворение от това, което правя, в което вярвам. Трудно го постигам, редки са просветлените моменти, но си струват.
По сведения на близки и дългогодишни приятели, а това е статистика понеже сме изяли торба сол заедно за толкоз години-меркруий забелязват. Но и го крия обикновено, потискам ги, побеждавам в спора аргументирано, а това не е приятно винаги. Слънцето-как не съм мъж...лек игнор му давам, иначе става несъзнателно съревнование с мъжете, а така няма хармония, нали съм жена.
« Последна редакция: Април 21, 2014, 10:32:20 pm от enigma »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #21 -: Септември 11, 2018, 12:44:11 am »
Винаги съм знаела, че ще лекувам и помагам на хората, но не съм знаела конкретно как. Много ми е трудно да определя каква ми е конкретната цел. Давам газ, докато успея в дадено нещо, света мога да обърна, за да се случи и после губя интерес...

Колкото и смешно да звучи, все повече се замислям какво ми е призванието... Усещам, че май не е това, което правя в момента.

Мисля си, че тепърва ми предстои на стари години да го открия. Ба#си и кошмара с тоя нат. Сатурн на МС в Стрелец ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #22 -: Септември 11, 2018, 12:52:00 am »
Сатурнов транзит към Слънце/Юпитер.
А аз призванието си съм го открила отдавна, но напоследък все повече се убеждавам колко е девалвирала тази професия и вече ми излиза нерентабилна. Късно ми е за пореден път да се преквалифицирам, а и вече не зная какво... Не мога да се откажа от нещо, което наистина харесвам, поради конюнктурни проблеми.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #23 -: Септември 11, 2018, 10:38:57 am »
Винаги съм знаела, че ще лекувам и помагам на хората, но не съм знаела конкретно как.

Виж Луна.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #24 -: Септември 11, 2018, 01:01:28 pm »

Много се радвам, че отново сте започнали да коментирате по тази тема, която и мен ме интересува изключително много.

Винаги съм знаела, че ще лекувам и помагам на хората, но не съм знаела конкретно как. Много ми е трудно да определя каква ми е конкретната цел. Давам газ, докато успея в дадено нещо, света мога да обърна, за да се случи и после губя интерес...
Колкото и смешно да звучи, все повече се замислям какво ми е призванието... Усещам, че май не е това, което правя в момента.


romantica,
Направо ми взе думите от устата! И аз се чувствам по същия начин. Определено губя интерес, след като видя че този вид дейност, не ми е толкова интересна както в началото. И аз винаги съм се чудила защо съм избрала сегашната си професия. Много ме бива да давам съвети за лекуване, нормално е в този бранш, но никога не ми е доставяло такова удоволствие.
Единственото нещо, което много харесвам е разбира се да работя за себе си. Но това не е възможно за всеки един човек. Силната ми страна е търговията. И обмислям варианта за нещо иновативно, онлайн и мое, защото светът се развива в тази насока. Лошото е че нямам представа какво да бъде то.
Имам МЦ във водолей, като Уран и Сатурн са в 7ми дом в съвпад в Стрелец. Знам че Сатурн е в екзалтация в 7ми дом, лошото е че Стрелеца е много деен и не му се стои на едно място. Понякога просто не мога да си намеря място и искам да правя нещо, защото иначе просто не се чувствам удовлетворена.
Луната и Венера са ми във Водолей в 10-ти дом, заедно с Меркурий в Риби в 10ти. Като У6 ми е везни и все си мисля, че определено професията ми отговаря на положението на Венера-болестите, лечителска наука и терапия. И когато давам съвет или начин на приложение на даден лекарствен продукт, го правя с много такт и обръщам внимание на всеки един пациент. Поставям се на негово място, защото и аз бих искала когато отида някъде да ме обслужат по такъв начин. Винаги се усмихвам и с добър тон и гледам разбира се да е много описателно, защото докторите малко през простото го карат. Но тази професия не ми е при сърце.
Ти към какво си се насочила или още нямаш нищо конкретно?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #25 -: Септември 11, 2018, 03:42:55 pm »
fortunades,
Ти към какво си се насочила или още нямаш нищо конкретно?

Медицина.
Но никога не си поставих това като ясна цел, а се оставях на мнения на хора да ми кажат дали ставам или не ставам. И когато мненията на някои натежаха, че аз съм била чувствителна, че това не било за жена, че трябвало много уроци и какво ли не аз просто го оставих на заден план и се отправих в посоката, която ме вълнуваше тогава, а именно психологията. Но тази професия не е нормативно уредена, не е регламентирана, няма ясен статут, а и в България не е добре развита. Като четох разните им стратегии за психичното здраве за следващите 20-25г., кашата ще става все по-голяма, нямат никакви намерения за клинични пътеки, а и в добавка от циганизацията не ми се струва много успешен ход, а и не се виждам дълго да работя в държавна структура - смазващо е.
Винаги съм имала усещане, че работата ми ще е свързана с бяла манта.

А моята дискотека през обученията е следната:
1. Природо-математически профил
2. .-------; изучила съм 7 вида химии, латински, морфология, ботаника, физиология, генетика, молекулярна биология и т.н. Прекъснах в края на следването, защото учебниците бяха над 50-годишни, преподавателите говориха за кооперации и за един важен изпит ми искаха да убия, т.е. препарирам 100 бр. различни членестоноги без повторения. Просто дойде един момент, че не можех да ги понасям.
3. Икономика, та в дипломата пише, че съм специалист-икономист ;D
4. .......

Сега работата ми е свързана с №4, но правя още 1001 неща, от които офис секретарка, учител, хигиенист, ИТ (създаване и поддръжка на фб страница и сайт на мястото, където работя)... Тотално мултиплициране :012:

Моят час на раждане не е много сигурен, но да кажем, че и аз съм с Венера във водолей в 12 дом (в секстил с Уран в 10 дом) - мечтая някой ден и аз да бъда сама на себе си шеф и Меркурий в риби в 1 дом :)

Луна в риби в 12 дом става ли за лекар?
Мислих си за психиатър, но това върви за ръка с неврологията. Аз не бих издържала да работя само с психотични пациенти.
« Последна редакция: Юли 01, 2019, 12:05:48 am от romantica »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #26 -: Септември 11, 2018, 04:59:53 pm »
Луна в риби в 12 дом става ли за лекар?
Мислих си за психиатър, но това върви за ръка с неврологията. Аз не бих издържала да работя само с психотични пациенти.

Това си помислих, подходящо е за теб, но може да не ти издържи психиката в един момент. Сатурн как ти е в картата, че  в момента не мога да я видя. Сложи я, ако искаш.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #27 -: Септември 11, 2018, 05:08:18 pm »
Прекалено емпатична и съпреживяваща. Не е подходяща. За лекар трябва повече да си човек, който е воден от рационалното, отколкото да подхождащ емоционално за каузата да помагаш, за доброто на човечеството. Рибите са спасители, обаче водата има склонност да попива, а лекарската работа е една от най-натоварващите психиката.
« Последна редакция: Септември 11, 2018, 05:21:16 pm от starinthenightsky »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #28 -: Септември 11, 2018, 07:30:41 pm »
Това, че повечето лекари са арогантни и груби, прави ли ги рационални? При хирурзите се наблюдава явен Садистичен комплекс.

Това, че проявявам емпатичност не следва и че преживявам всичко на всеки. Да, преди може и да е било до някаква степен, но с времето всичко се променя и човек стига до разбирането, че ако иска да се съхрани е необходимо да се дистанцира.

Ако се потвърди и че съм АС Овен, както излезе при ректификация и от бебешкия албум, нещата биха изглеждали различни.
« Последна редакция: Септември 11, 2018, 07:48:14 pm от romantica »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #29 -: Септември 11, 2018, 07:50:09 pm »
fortunades,
Медицина.

И аз съм мислила за медицина, но родителите ми казаха че нямат достатъчно връзки за да работя като лекар или хирург.
За това записах фармация. Но преди това учих за инженер-технолог на козметика и парфюмерия.
И така и аз като теб с много специалности и дипломи. А и съм завършила и за ветеринарен техник. Предната година пък завърших курс по маркетинг и мениджмънт, като исках да работя в офис за онлайн аптека. То и така и стана. Само че в момента този сайт е много иновативен и вкарваме много функционалности, които никой друг сайт ги няма. И за съжаление става много бавно и с много пари. Разбира се понякога ми иде да си хвана шапката, защото завися от много хора. Все ги чакам да ми изпратят информация за сайта. А то става бавно, а аз хич не обичам да чакам. Не съжалявам че не съм избрала медицината, защото е прекалено голяма отговорност. А и с моята Луна във Водолей, определено щяха да ме мислят за много студен човек. Въпреки, че винаги консултирам много професионално и пациентите са ми благодарни.
Съвета ми е да следваш мечтите си, но ти ще си прецениш дали си заслужават усилията и времето. Психиатрията е много тежка професия, аз лично съм работила с такива хора и в днешно време стават все повече.

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.