Автор Тема: Жените, и имат ли подход в любовта  (Прочетена 26114 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #15 -: Юни 08, 2015, 10:08:21 pm »
Къде е Драката да се изкаже  :D

Моето наивно мнение по темата е че любовта не се пресмята и цифрите нямат никакво място тук :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #16 -: Юни 08, 2015, 10:15:05 pm »
Но в крайна сметка всеки си има личен критерии за комфорт, когато влезне във връзка.
Като в приказката за гърнето и похлупака.

Така е.
Всеки приема това, което него го устройва... към определен момент, защото в живота всичко се променя, няма вечно статукво.

Подобното привлича подобно. Мен слабите гени не ме привличат - за да спечели вниманието ми, трябва да е някой като мен, да умее да се бори, да не се задоволява с инерция. Инертните мъже може и да създават някакво усещане за спокойствие, но на мен бързо ми омръзват, стават ми безвкусни някак още на етапа преди задълбочаване на отношенията.



« Последна редакция: Юни 08, 2015, 10:20:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #17 -: Юни 08, 2015, 10:34:08 pm »
Не знам дали това е за мъжката или за женската тема, но искам да споделя малко пресни наблюдения. Пътувах със сестрата на една приятелка и направо се отчаях — младо, приятно момиче, хубаво, работливо, вярващо… и невероятно ограничено. Просто не се поддава на описание. Всяка дума е клише, всяка позиция — предразсъдък. Лили говореше вчера за неравстойни бракове, тя е идеален кандидат за такъв. Някой ще я вземе за жена по чисто практични причини, да му пере, чисти, готви, ражда деца, тя него — защото в началото ще си е повярвала, че го обича. И няма да се разведе, понеже е грях. Ако стигне дотам, ще е минало доста време и ще има да преосмисля всичко, което дотогава е приемала на доверие. Много, много тъжно.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #18 -: Юни 08, 2015, 10:37:22 pm »
Ами нека допуснем, че влизайки в брак с него го е приела такъв, какъвто е и това я устройва.
Защото имам пресен пример за точно обратното и то с близък роднина - през всичките години, които беше с жена си, спукваше се от работа, за да подсигури комфорт, уют, разнообразие (къде ли не я водеше, подаръци, т.н), на децата нищо не им липсваше, никога не и е посягал и след 15 год. брак тя просто му заби нож в гърба, смени го с някакъв мизерник, който беше по-млад и му взе почти всичко при развода.
Никога не бях допускал, че ще му се случи.
Но в крайна сметка всеки си има личен критерии за комфорт, когато влезне във връзка.
Като в приказката за гърнето и похлупака.

Когато човек получава всичко на готово и по лесният начин, той не може да го цени, превръща се в даденост :)
Така че това е най-логичната развръзка в подобни случаи с разглезени жени, които никога не са поемали каквато и да било отговорност. Когато усетят по-добра и изгодна за тях възможност си събират багажа.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #19 -: Юни 08, 2015, 10:38:29 pm »
И на мен ми е много жал за такива жени, сред тях има доста свестни и добри човечета. В началото тръгват с най-чисти намерения и вярват, че любовта, която ги е събрала с половинката, ще е все така вечна и красива. И после битовизмите и зависимостта буквално ги смачкват, а те не смеят дори да си представят, че би могло да има и друга алтернатива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #20 -: Юни 08, 2015, 10:40:32 pm »
Когато човек получава всичко на готово и по лесният начин, той не може да го цени, превръща се в даденост :)
Така че това е най-логичната развръзка в подобни случаи с разглезени жени, които никога не са поемали каквато и да било отговорност. Когато усетят по-добра и изгодна за тях възможност си събират багажа.

И на мен ми е интересно срещу всичките тия блага жена му какво е правила... или е била /със/ златна?  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #21 -: Юни 08, 2015, 10:43:20 pm »
Ще извадя   елката вече, егати, гледам темата-любов ала бала и кво- курс по счетоводство и контрол ли ще караме във форума :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #22 -: Юни 08, 2015, 10:46:05 pm »
Не бе, Ребс, на някои просто са им 24-каратови, затова вземат да ги глезят  :29: ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #23 -: Юни 08, 2015, 10:51:40 pm »
Не бе, Ребс, на някои просто са им 24-каратови, затова вземат да ги глезят  :29: ;D
Аха старо злато-концентрирана слънчева светлина и патина не хващат, а аз с наивизма си щях да си купувам нефритени яйца за трениране на... мозъчните мускули че така правели древните китайки.. японки ..гейши :012:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #24 -: Юни 08, 2015, 10:52:07 pm »
Не, просто някои мъже са отговорни и искат да направят жена си щастлива :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #25 -: Юни 08, 2015, 10:53:48 pm »
Докато не разбере, че изобщо не го заслужава. Какъвто е случаят, описан по-горе от Санти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #26 -: Юни 08, 2015, 10:54:21 pm »
Санти, какво се чудиш?
И аз познавам жена на един наш работник. Живее си добре с мъжа си, той не я бие, задоволява я финансово, сексуално. Нормално семейство с дете. Човекът се хваща да прави ремонт на дома, намира си работник - циганин с името Шекспир. И жена му го зарязва. Бяга с г-н Шекспир. Предпочита живот в малка къщурка, циганска музика, беднотия. Пред уреденото си семейство.
Не знам кое е по-добре, тя си знае. Може да не е била щастлива, да е търсила повече драма, емоция. Как да я упрекна, когато не знам какво й е липсвало?

Спокойствието в една връзка не носи задължително щастие.
Много критично към хората, които не намират вече щастие в дома си. Никой не е застрахован, че ще види на друго място повече. Не сме в пещерите, живеем в съвременен свят. Отворени граници, отворени връзки, отворени семейства, живот без граници. Всичко е поток.
Дай да разстреляме всички разведени, че са се усетили как не са щастливи или не правят щастливи половинките си.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #27 -: Юни 08, 2015, 10:55:56 pm »
Не, просто някои мъже са отговорни и искат да направят жена си щастлива :)
Да важно е да е трижди щастлива и от горе и от долу-херметичен закон ;D

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #28 -: Юни 08, 2015, 10:57:58 pm »
Не, просто някои мъже са отговорни и искат да направят жена си щастлива :)

Явно за някои жени и това не е достатъчно, както споделих в горният случай.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #29 -: Юни 08, 2015, 10:58:21 pm »
Ema, успях да стигна само до Шекспир.  :012: Залях се от истеричен смях. После ще прочета финала на сторито. :012: :012: