Автор Тема: ТРАНСФОРМАЦИЯТА - ИСТИНСКАТА ЦЕЛ НА ГАДАТЕЛСТВОТО  (Прочетена 3852 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Много интересна гледна точка! Доста от нещата са ми напълно разбираеми и покриват начина ми на мислене по този въпрос. Мислех да сложа само линк, но се притеснявам да не затрие статията от сайта по някаква причина и затова ще я копирам.

Статията е от тук: http://www.tretooko.com/index.php/using-joomla-2/intuitziya/79-istinskata-tzel-na-gadatelstvoto

 

ТРАНСФОРМАЦИЯТА - ИСТИНСКАТА ЦЕЛ НА ГАДАТЕЛСТВОТО
Или за моя метод ТРАНСФОРМИРАЩИ ЛИЧНИ КАРТИНИ

 

 

   С тази статия ще запозная читателите с един мой метод за трансформация, който прилагам от известно време и в работата си с други хора. Най-общо – става дума за създаване на картина, която аз рисувам след медитация, свързана със съответния човек. Никога не знам предварително какво ще изобразя – картината се рисува „автоматично”.

   Интересното е, че досега всеки, който е получавал такава картина, наистина намира себе си в нея, и често вижда неща, които досега не е виждал или осъзнавал. За да се изяснят обаче нещата, ще започна по-отдалече – всъщност, от нещо, което вероятно съществува отпреди Големия Взрив – гадателството. Или, както аз го наричам – „да виждаш времево”.

   Бидейки същества пространствени, т.е. усещащи, че са ВЪТРЕ в ПРОСТРАНСТВОТО (което, разбира се, е илюзия), повечето от нас, паралелно с това усещане за пребиваване ВЪВ ПРОСТРАНСТВОТО, усещаме ВРЕМЕТО някак ИЗВЪН НАС. Усещаме го като река, която тече наоколо. Но ние не течем с него. Ако мога да си позволя такава метафора – то пространството е лодката, в която ние седим, а времето е реката, по която се носи статичната лодка-пространство. Макар науката отдавна да е  доказала, че реално няма отделно време и отделно пространство – че те са едно неделимо ЦЯЛО – ние продължаваме да ги усещаме по този начин. Е, понякога човек може да преживее спонтанно състояния, при които да има съвсем осезаемо усещане за статичност на времето и разтичане на пространството – т.е. обръщане на стандартното възприятие. Разбира се, спонтанните преживявания от този вид са рядкост. В повечето случаи те се индуцират целенасочено - дали чрез различни соматопсихо-техники, дали чрез употреба на вещества, влияещи върху мозъчните центрове, това е без значение.

 И след този дълъг и вероятно неясен увод, ще премина по същество, за да го изясня.

 
   Става дума за това: поради горните причини, ние не виждаме ВРЕМЕТО в цялост. Най-общо - не виждаме себе си например ЕДНОВРЕМЕННО като ЗИГОТА, ЕМБРИОН, БЕБЕ, ДЕТЕ, МЛАДЕЖ, МЪЖ ИЛИ ЖЕНА, СТАРЕЦ и т.н. Ако по начало можехме да виждаме времево, щяхме да се възприемаме едновременно във всички гореизброени състояния. Но ние виждаме основно пространствено. Затова ни се струва, че така наречените, условно, минало и бъдеще, не са пред нас. Тук идва редът на ГАДАТЕЛСТВОТО. То е вид практика, която, ако е добре приложена, може да даде на човек този вечно търсен „времеви поглед”.

    За съжаление, не всички разбират дълбочината на тези неща и приемат „гадателството” като начин да разберат бъдещето си. А то всъщност е нещо много повече от това. Бъдеще реално няма. То е ТУК и СЕГА. Осмелявайки се да „виждаш времево”, ти се осмеляваш и да създадеш бъдещето си. А също и миналото – колкото и абсурдно да звучи. Затова всяка една гадателска практика, ако е изпълнена правилно и добронамерено, е всъщност АКТ НА ТРАНСФОРМАЦИЯ.

    Схематично: човекът, подложил се на този акт, прави връзка между своя ПРОСТРАНСТВЕН АЗ и своя ВРЕМЕВИ АЗ. От тази връзка се ражда един НОВ АЗ, който може да възприеме себе си в ЦЯЛОСТ и да управлява тази ЦЯЛОСТ. Новият Аз не се страхува вече от ВРЕМЕТО. Не го приема за мистерия или някаква свръх-тайна. Новият Аз вече не е подвластен на ВРЕМЕТО.

  Това е висшата цел на всяка гадателска практика.

    Затова, когато някой ви гадае – по какъвто и да е начин – ако ви казва пряко неща, които ще ви се случат, моят съвет е да не ги приемате насериозно. В никакъв случай!

    Гадателят е длъжен да покаже тенденциите на човека, на когото гадае. Да свърже неговите, условно наречени ПРОСТРАНСТВЕН И ВРЕМЕВИ АЗ и да предизвика трансформация в този човек – така щото този човек да използва своето ВРЕМЕ най-целесъобразно и полезно, както за себе си, така и за другите.
   Смея да кажа, че успявам да постигна това с личните картини, които правя на пожелалите и с които започнах настоящата статия. Затова нарекох тази техника „ТРАНСФОРМИРАЩИ КАРТИНИ”.

    Повечето хора, на които съм правила такива, искат да си ги запазят за себе си – което е напълно нормално. Преди няколко дни един човек ми разреши да публикувам неговата (все още не е в рамка) – затова ще я сложа тук, като илюстрация към статията. А и за да добиете образна представа. Тази конкретна картина е изпълнена с акварелни моливи, 50/38 см.

 Благодаря на Всички за вниманието!
 автор: Соня Петрова - Аеиа

А ето и картината:

Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Ето го и моето мнение по въпроса:

Възможно е да се предсказва бъдещето по принцип, но това зависи от много неща. Значи вие може да зададете въпрос във време "А". Някой да ви даде отговор във време "Б". Развръзката обаче винаги се случва във време "Д", защото между "А" и "Д" има време "С", в което една ситуация може и да се измени, а може и да си остане същата. Ако се измени обаче то отговора също се променя, тоест има пряка връзка между "С" и "Д". При всички случаи обаче "С" е променливата в уравнението и от нея зависи резултата!

Тоест, крайният резултат се променя заедно с вас. Ако вие израснете по пътя си към точка Д, то и точка Д определено ще е променена, а няма да е тази от времето А.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Вещичка,това са най-модерните и лесно смилаеми методики за консултиране в сферата на позитивната психология,терапия-същите се практикуват паралелно с мокър и сух пясък .Приятно и е акт на лично творчество ,като резултат на /от недоволство ,материализирано под формата на изкуство,с цел трансформация или -Уран-Нептун-Плутон. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“