Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107125 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #705 -: Март 13, 2018, 11:20:19 pm »
Напротив-съвсем умишлено и нарочно ги карат дасе трудят. То и аз в смисъл на реално физическо действие говорех.
Сега вече дават голф-не ми е интересен :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #706 -: Март 14, 2018, 12:41:13 am »
Приятелството също е вид обич. А този, който те обича ти мисли доброто. Прави нещо за теб като израз на тази обич. Обичащият човек и в недостатъците намира предимства, нещо симпатично, а необичащия и в предимствата - недостатъци. Задължени се чувстват познатите, просто защото не им дреме чак толкова за теб.
« Последна редакция: Март 14, 2018, 12:44:33 am от starinthenightsky »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #707 -: Март 14, 2018, 10:38:22 am »
Приятелството също е вид обич.

И не само приятелството, а и всеки вид подкрепа, помощ към друг човек, понякога малко познат или съвсем непознат, ако са безкористни. Но малцина го забелязват, виждам. Повече са фокусирани върху негативното. Позитивното се приема като даденост и се подминава, а понякога могат и да го сритат. Затова има една мъдрост – мълчи за доброто, което правиш, защото и без това са малко такива жестове и негативните постъпки количествено преобладават. Даже ако не са негативни, просто едно безразличие. И не дай боже в нещо да успееш.
« Последна редакция: Март 14, 2018, 10:41:23 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #708 -: Март 14, 2018, 02:16:44 pm »
ааа, чакай сега, контактите ми са в общ брой 950, ама тя работата го предполага ;D
Рени, това по съвпада Венера/Юпитер ли идва?

Аз съм с Венера/Сатурн и моите контакти са над 1000. :)
АСЦ, у АСЦ, планета/и в 1-ви дом, по същия начин и около МЦ, владетелят на раждане-това мисля е ключето. Как влизаме в света и как очакваме да ни вижда света.

P.S. Ти готова ли си да помагаш на хората спонтанно, без после да коментираш или обясняваш защо си го направила ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #709 -: Март 14, 2018, 02:26:47 pm »
Маймунка, според теб оказахме ли(ти) подкрепа  със споделеното ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #710 -: Март 14, 2018, 06:57:21 pm »

P.S. Ти готова ли си да помагаш на хората спонтанно, без после да коментираш или обясняваш защо си го направила ? :)

че то аз все спонтанно съм го правила, не се е налагало да се обяснявам на никого, нито да го мисля, или по-скоро импулсивно, почти инстинктивно

но има и помощ, която съвсем обмислено съм предприемала, дори да няма импулс - това се случи с годините

п.п. вметката за Венера/Юпитер беше просто шега, закачах се само :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #711 -: Март 14, 2018, 09:13:24 pm »
Знам, че се шегуваш, но при теб е и истина( а за някой и да е полезна информация) У АСЦ съвпад Венера, където и Венера, и Юпитер са добре по дом.
АСЦ Стрелец спонтанно е отворен към другите и те му връщат с приятелство, жест, колкото и да нямаме тази нужда.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #712 -: Март 14, 2018, 09:22:49 pm »
Да добавим и добре поставена Луна във ведическата карта.

Познавам подобен случай /близка/ – У1 Юпитер в съвпад с Венера в знака на нейната екзалтация. Избрала е медицинска професия. Но в извънслужебния си живот определено не е човек, който се раздава за другите. Там обаче има силно ранена Луна – квадрат от Марс и Сатурн, които са в опозиция по оста 1/7, т.е. с какви енергии влизаме във взаимодействие с другите. Малефик в първи и малефик в седми. Като граблива птица е. Но има друга Луна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #713 -: Март 14, 2018, 09:46:18 pm »
Моят АСЦ във ведическата е в Скорпион, с у Марс, така че...:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #714 -: Март 14, 2018, 09:51:52 pm »
Но си нямаш опозиция на малефици по оста 1/7.

Познавам и друг случай – опозиция Слънце/Сатурн по оста АС/ДС точно. И там само се взема, нищо не се дава и не се помага.
Луна в "приятелския" 11 дом, екзалтирала по сидерал. Прекрасна екзалтирала Венера, по двата Зодиака. В елевация. Юпитер в 10 дом. В рецепция с Венера, по тропикал. Меркантилна нагласа в живота.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #715 -: Март 14, 2018, 09:57:21 pm »
Имам малефик в 1-ви дом.
И все пак АСЦ Стрелец, даже и със Сатурн, Марс по тази ос, няма да попречат толкова, че да не привлича натива приятелства, жестове на добра воля. Много е благоприятен този АСЦ. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #716 -: Март 14, 2018, 10:07:22 pm »
По-горе нали четеш какво пиша? В седми нямаш нищо.

Никой не е казал, че няма да имат приятелства. За друго говоря. По 7 дом може да видим какво се отдава при взаимодействие с другите, но в комбинация с други фактори, разбира се.

Друг пример – съвпад Марс и Сатурн в 7 дом. Много дружелюбен и приятелски Асцендент – Водолей, благородна и щедра лъвска Луна   :57:. Абсолютен консуматор, приятели почти няма, всичко се поставя на много повърхностна и потребителска основа. Изключителна стиснатост и пресметливост. Бие всички рекорди по меркантилност в отношенията – и в съпружеските, и в приятелските. Но не е достатъчно умна и хитра, за да го прикрива. Просто ѝ личи отдалеч и или я приемаш такава, или не я приемаш. Уникален егоизъм, който обаче не е скрит зад маска на престореност и мазнотия. Аз съм склонна да приемам човешките недостатъци, когато не се правят опити да се представят за добродетели. В пъти по-трудно ми е да приема престорени пози, зад които се крият нелицеприятни мотиви и поведение.

Иначе на пръв поглед много общителен и дружелюбен човек, но същевременно много студен. Човек, който никому няма да подаде ръка. Приятелството се свежда до чесане на езици, обсъждане на децата, мъжете и манджите на близката детска площадка. Обаче подобното привлича подобно – съпругът е същият типаж, в приятелствата се търси само полезност.



« Последна редакция: Март 14, 2018, 10:16:11 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #717 -: Март 14, 2018, 10:19:40 pm »
Няма такова нещо-асц водолей дружелюбен, това е царство на сатурн, прави човек егоистичен, почти колкото лъвската луна
Но както винаги-като в квантовата физика-зависи кой наблюдава

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #718 -: Март 14, 2018, 10:28:11 pm »
Рару, опитвам се да развенчая митове и клишета, но безуспешно.   :d030:

Днес има неприятна новина, но никъде не намирам карта с час. Стивън Хокинг е починал, голям мозък.

И руският астролог Авесалом Подводни е починал съвсем наскоро, на 5 март. Сравнително рано, 53ти набор.
« Последна редакция: Март 14, 2018, 10:36:22 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #719 -: Март 14, 2018, 10:35:50 pm »
Е имам малефици в 1 и 7, заедно с Луната- чак пък използвачка и меркантилен консуматор във взаимоотношенията не съм  :29: