Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 126399 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За другите неща
« Отговор #30 -: Септември 24, 2017, 02:59:45 pm »
За преди-ами...аз като съм бляла преди. Сега като връщам времето винаги е ставало така, че на масата не стои до мен или мъжа си, а до моя, сещам се заради игрите-кой на кого е казвал думи и т.н., през това време мъжът й си пуска филм, който гледа успоредно с играта, обикновено моят се присъединява към него, те започват да се бъзикат помежду си, а тя като треньор постоянно връща фокуса на играта-това е най-обичайната ситуация. Аз обикновено участвам с нежелание, защото ми е достатъчно да си бърборим, обаче не-винаги се играе на нещо. След което ние обикновено бием, случвало се е да пусна дума, дето знам, че тя няма да я знае/познае, за да обърна резултата, ама това е защото те много се надъхват, особено тя, а аз по принцип съм си състезателен тип. Ако е имало флирт, той е бил чрез изразено внимание, закачки, смях с повод и без, телесен контакт-от тия, дето уж като ти шепне на ухото, се е натиснала плътно в теб, без да е необходимо. Свалки тип 5-ти клас, не е замечтани погледи и показване на крачета, макар че винаги сме докарани, спиралка, обеци, прическа.
Нейният мъж много не отразява това поведение, все едно нищо не се случва

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #31 -: Септември 24, 2017, 03:27:27 pm »
Не знам какво да кажа. Много съм неопитна в това отношение, трябва да се пита някоя омъжена жена.

Навремето, говорим за преди 20 години, имах една приятелка. Сравнително рано се омъжи – на 24, но и времената бяха други. За колега от същите структури. После по един естествен начин не отдръпна от мен, това приятелство винаги е било на приливи и отливи, според настроенията ѝ – Лъвица с афликтирана първодомна Луна, в съвпад с Плутон и квадрат от Сатурн в 10ти. И все с някакви дрязги ме занимаваше. Но беше емоционален човек, имаше човещинка, интелигентност.

По едно време се беше сближила с по-голямата сестра на наша обща приятелка. Също омъжена и с малко дете – общи теми, далеч от моя начин на живот. В един момент пак ме потърси и тръгна да споделя за някакви ревниви изпълнения. Въпросната нова приятелка все правела комплименти на нейния мъж, сравнявайки го със своя – стабилен, отговорен, надежден, лоялен. И в един момент Лъвицата тръгва да ревнува, без никакви реални свалки. Да ти похвалят мъжа също може да бъде повод за недоразумение. Няма блус, няма натискане, няма шепнене на ушенце.

Миналата година като се задоми една моя приятелка, доста по-възрастна лелка, в тях отивах вече само по официална покана, а не спонтанно да се чуем и да отскоча да я видя. Задължително с поло или жилетка, закопчана догоре, дълга пола или свободен панталон. Никакъв грим, бижута, накити, маникюри и педикюри. Никакъв повод да няма за задни мисли и ревност от нейна страна. Все пак добре познаваме стоката – Луна и Слънце в т-квадрат със Сатурн, огнена Луна, съвпад Венера/Марс в огнен знак. И в крайна сметка, след като го играех монахиня и спазвах санитарна дистанция, нейният льольо пак направи опит да ми се сложи, тихомълком и зад гърба ѝ. Направени бяха и опити за манипулация, изпълнения ала детска градина. Така че не винаги другата жена е к*ва, а трябва малко повече да опознаем мъжа до себе си. Някой ден, ако все пак се задомя, се моля да не бъда поставяна в такива ситуации – на съмнения и недоверие, не обичам ревността.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За другите неща
« Отговор #32 -: Септември 24, 2017, 06:58:09 pm »
Ами...както казах ако тя не беше започнала атаки към мен, аз и до сега нищо нямаше да забелязвам и виждам, имаме и други приятелски семейства, никога не ми е хрумвало такова нещо, не сме от вчера заедно
Затова и се изненадах-хем от ситуацията, хем от въпросната жена, ходили сме по плажове, екскурзии, познаваме се от години

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За другите неща
« Отговор #33 -: Септември 24, 2017, 07:16:41 pm »
Още описания-заради картата ги давам-кани ни на гости и казва-Вие кога ще ни поканите на гости, никога не сме идвали у вас, при което ти вече си задължен да поканиш (мъжът й е бил вкъщи много пъти, но не и цялото семейство); страничната приятелка ми предлага парче от нейната пица да опитам, и ако ми хареса, да си взема, тя казва "е, ако тя иска (тоест аз) ще отиде да си вземе; в следващия момент се обръща към гаджето ми и казва "искаш ли да опиташ от моята салата, ще ти хареса, много е хубава"- ей такъв тип поведение. Тя води парада, определя ролите, кой къде ще седне, кой какво ще яде. Разликата с отношението към другите в компанията, че на тях внимание не се обръща-само на нас. Тези примери са характерни по принцип за нея, само че бяха абсолютно фокусирани-преди аз да си помисля каквото и да е, сега само си припомням назад.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #34 -: Септември 24, 2017, 07:37:23 pm »
Да не би да е била наистина подпийнала или според теб го е направила нарочно, демонстративно?

Навремето и аз се втрещих, когато една колежка, която по едно време започна да търси и приятелски контакт с мен – излизахме на по кафе, на пицария, на плаж, без никакъв свян се съблече по цици пред гаджето ми на плажа. При условие, че аз бях по горнище, а тя бе сама, не бяхме по двойки. На някои жени просто им се изплъзва границата. Даже не го правят със зла умисъл, преднамерено. Друг път ме беше поканила да излезем вечер на заведение, за да ме ползва като буфер с неин стар обожател. Беше дошъл от родния им град, а тя вече се беше загаджила с друг. И хем не може да му откаже среща, хем не иска да ѝ досажда и да ѝ се слага, после да тръгне да я изпраща до тях и да я притисне до вратата.  ;D В момент, когато приятелят ѝ е на път, извън страната. А да кажеш, че е някаква секс бомба... дребно, безлично, анорексично.

Друг пример – млад женен колега. Бяхме се събрали на фирмено коледно парти, в тесен кръг – нашият малък колектив. Всички бяха по двойки, само аз необвързана, но това не ми попречи да изкарам добре вечерта и да се забавлявам. Съпругата на колегата беше дошла за пръв път и цяла вечер седя със злобна физиономия, за всяко нещо му се зъбеше нервно и отправяше нелепи забележки. Човекът иска да потанцуват – с нея, не с някоя колежка, да се веселят, тя седи и се цупи. С физиономия на хищно обидено зверче. И двамата Лъвове – коренна разлика. Какъвто е добродушен единият, толкова е криво другото. Тогава ми просветна защо колегата с толкова кисел вид потегля след работа. Сега все ходи по командировки в далечна чужда държава – неговият тих и спокоен пристан.  :lol_hitting:

Но като цяло такива просташки изпълнения, да се цупим и сърдим заради мъже, сред моите приятелства с жени е нямало. Приятелките може да са хвАни едната, чУкни другата, но поне такива опитности са ми били спестени. Не че не сме се събирали по купони и вечеринки. Или по-скоро аз странях от такива изпълнения. В някогашната ми компания имаше две, които не се свеняха да си отмъкват гаджетата, една на друга. Погледнато отстрани е доста комично, но в една по-зряла и отговорна възраст може да не ти е много до смях, когато се случи, защото отношенията вече се поставят на друга плоскост.

Но наистина е интересно да наблюдаваш, като се съберат женени/обвързани хора в една компания, всичките по двойки. Всяка двойка се държи по различен начин, но ако си по-интуитивен, може да се види кой командва парада вкъщи. Даже някои дребни жестове го показват. Била съм в такава компания, макар и сред малко по-възрастни, забавно е да наблюдаваш. На някой мъж, след като е леко подпийнал, може да му се прииска да танцува. Жена му, с вид на матрона, седи с изражение на дзвер и се опитва със заядливи забележки да го вкара в пътя. После тръгват да се карат кой автобус да хванат и кога /ако не са с кола или такси/, дали да останат за още час или да потеглят. И всеки с различно мнение. Друга двойка гледаш – жената като мишка, бледнее на фона на мъжа. А той – душата на компанията, веселяк, майтапчия. Много различни типажи, събрани по двойки.



« Последна редакция: Септември 24, 2017, 07:49:51 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: За другите неща
« Отговор #35 -: Септември 24, 2017, 07:47:38 pm »
То такива "каки" си проличават рано или късно. И много често поставят ли си за цел да имат някой мъж го постигат. Тук ми се струва, че зависи от партньора дали го познаваш добре и до колко. Ако му имаш доверие си мисля, че няма от какво да се притесняваш. Но щом има такава "приятелка" в компанията е добре да си имаш едно на ум!

Точно арогантността и наглостта ме втрещиха, демонстративно отношение, но в избрани ситуации. От друга страна е възможно да е имала дълги скрити симпатии, а сегашните транзити да са й подложили крак, за моя изненада.
... тя е типичният спортист-веселяк, в който не би предположил никакви свалки, задкулисия и подобни. Докато в един момент не усетиш, че кани гаджето ти на блус, пак на майтап, после го кани на друго, на трето...Дори ме попита дали сега той като е в това настроение е по-добре да го заговори или да изчака.

Аз такава ситуация като горната не бих изтърпяла. Забирам си мъжа и се махам. На "приятелката" ще ѝ орежа крилата и ще я поставя в черния списък. Може да е крайно, ама аман от паразити!

Имам няколко познати семейства с доста добри финансови възможности и винаги ми е било чудно защо жените им са плътно до тях по командировки, а на почивки си ходят сами по семейно или заедно със семейството на брат/сестра. Някой ден и аз бих процедира така ;D


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #36 -: Септември 24, 2017, 07:55:19 pm »
Ако му имаш доверие си мисля, че няма от какво да се притесняваш.

И да му имаш доверие, винаги ще се намери някоя по-настоятелна жена. А и големи хитруши има, в това съм се убедила вече. Но според мен един мъж ако е коректен и почтен, винаги ще намери начин да ѝ се изплъзне и да отклони такива опити.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За другите неща
« Отговор #37 -: Септември 24, 2017, 08:02:12 pm »
Ми...то ме боли от честолюбие и заради приятелството, не от притеснение, че някой ще й върже. Но фактът, че от един момент нататък се чувствах като дебнено животно, че ме е поставила в ситуации да се обяснявам, че трябва да си променям отношение и държание, това лесно не го подминавам, пак опира до его, трябва да си го пази човек, пък и изненадата-любопитството ми е изострено :) Как да кажа-леко сдъвкана и изплюта от приятелска уста :)
В нейните мераци към гаджето аз не мисля да се меся-това си е негова работа

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За другите неща
« Отговор #38 -: Септември 24, 2017, 08:08:08 pm »
Вижте само колко време я мисля, значи без плащане на сметки няма да минем, доколкото се познавам. Обикновено махвам с ръка, но не и този път

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #39 -: Септември 24, 2017, 08:11:21 pm »
Леко встрани от ревността, в отношенията с приятелки и мен неведнъж ме е дразнило, че ме поставят в ситуации, в които сякаш съм длъжна да им давам обяснения – защо съм казала еди какво си, какво мисля за еди кой си, за нещо си и т.н. С едни такива съднически мотиви от тяхна страна и демонстративно чувство за извисяващо се превъзходство, което според мен е чиста проба избиване на комплекси. Рано или късно идва момент, в който разбираш кой наистина ти е приятел /дай боже да има такива/, а кой е бил ръководен от временен интерес, какъвто и да е той.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За другите неща
« Отговор #40 -: Септември 24, 2017, 08:54:35 pm »
В моя случай не бих го определила като ревност, защото моето гадже в тези ситуации си беше пас, а може това още повече да е надъхало спортистката, тоест-да е започнало като заигравка, и после да е минало към ожесточение, само гадая, а и в крайна сметка никой от околните не ме "разлюби" заради нея, тоест-реално нищо не се е случило.
За мен приятелствата са просто нещо-кефи ме, мога да контактувам, разбира ме, дори и да е 2 от 3 пак съм ок.
Ако попадна с моя приятелка в такава ситуация, бих я попитала открито какво става, и ако ми каже истината, не бих се разсърдила, независимо от причината (обаче въобще не си представям как някоя ще го направи)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #41 -: Септември 24, 2017, 09:03:04 pm »
Много рядко някой ще ни каже какви са истинските му мотиви, това го прави уязвим. И точно затова не бих очаквала някоя приятелка да си признае защо го прави.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: За другите неща
« Отговор #42 -: Октомври 08, 2017, 02:31:55 am »
Папи, щом случката се е повторила, определено не става дума за изпиване на едно голямо и последващо засърбяване. По-скоро по някакъв неосъзнат от теб начин си настъпала дамата с есенциално затритите планети по мазола и тя е решила да изравни резултата.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За другите неща
« Отговор #43 -: Октомври 08, 2017, 11:41:27 am »
Може, макар и малко вероятно
Следващият път може би ще е осъзнато

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #44 -: Октомври 25, 2017, 04:33:12 pm »
Днес за сефте търках билетче.  :012: Печалба 3 лева, но си е 50 процентова. От четирите печеливши числа, излязоха две.