Автор Тема: Цикъл Марс-Юпитер  (Прочетена 26130 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #30 -: Януари 04, 2018, 08:41:48 pm »
Рени,защо точно 23*?
Защото Юпитер се обръща ретрограден на този градус?
Подсказката е от приятелка.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #31 -: Януари 04, 2018, 09:16:18 pm »
Имено там е работата - да не заставаш на пътя на чуждата агресия,

А, ние с нашата агресия , защото всеки носи такава, на чий път заставаме- нещо такова се получава на практика :" Всички работят с идиоти, тогава идиотите с кого работят ?!? " :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #32 -: Януари 04, 2018, 09:18:57 pm »
Рени,защо точно 23*?

Защото тогава реално ще влезе в Скорпион. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #33 -: Януари 04, 2018, 10:09:08 pm »
За мен няма значение дали са близки и колко са близки - това се случва около нас - днес може да го направи колега, утре случаен човек на улицата ... аз няма да отида да живея в пещера, за да не ми се случва :)
Изобщо не съм съгласна- човекът на улицата и колегата бих могла да преглътна без отзвук от моя страна, осланяйки се на максимата ’ Убий простака с мълчание’, но онзи, който трябва да е опора и сигурност , да ми ги реди такива.... Абсолютно съм убедена, че всички тези обиди се акумулират вътре в човек и идва времето, в които избиват със страшна сила- болест, изневяра, развод.
Е, ако живееш с някого като съквартирант, може и да е в по- лека форма.
И тук пак опираме до Луната и степента й на поносимост и адаптивност към Марс.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #34 -: Януари 04, 2018, 10:35:15 pm »
Всеки има различен праг на поносимост и по различен начин реагира спрямо дразнители.
Унижението в семейството, между мъжа и жената, може да бъде в различни форми. Понякога не е нужно дори да ти повишават тон. Това обвързаните жени най-добре го знаят, а също така защо търпят и кога им прелива чашата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #35 -: Януари 04, 2018, 11:08:04 pm »
А, ние с нашата агресия , защото всеки носи такава, на чий път заставаме- нещо такова се получава на практика :" Всички работят с идиоти, тогава идиотите с кого работят ?!? " :)

Нашата агресия е просто енергия, която всеки избира дали да владее и къде да насочва :)  :-*
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #36 -: Януари 05, 2018, 12:40:05 am »
Значи нашето е цвете, а чуждото....Не става така. Всеки насочва на някъде агресията си още от малък, само че не всеки от малък се учи да я насочва към : учене на език, математика, изкуство, помощ, инициатива, защита на по-слабите, постигане на цели и т.н. Средата, окръжаващото играят голяма роля за това дали агресията ни ще е здравословна или ще се манифистира в гняв, Корея много добре посочи за статуса на Луна.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #37 -: Януари 05, 2018, 08:50:06 am »
Цикълът активира при мен 3,9,6,12 домове.Агресивно,безцеремонно писане и говорене,напрегнато ежедневие,но на вътрешно ниво,все едно ще се взривя всеки момент.Тиха,спокойна лудост ме е обзела.Не крещя,не се карам с никого.Не се смея,не ме радва нищо.Всъщност това състояние е от миналата година.Но сега го пиша,описвам публично.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #38 -: Януари 05, 2018, 10:41:50 am »
Само ще добавя, че според будистите е важно и вътрешното чувство, не само действието. Привидно човек може да реагира умерено и спокойно, а вътрешно да трепери от гняв, да е дисбалансиран. Да отвърнеш с усмивка на някоя обида/агресия, а вътрешно да изпиташ гняв и омраза. Умелото привидно захаросване и скриване на истинското чувство под лицеприятни маниери не е достатъчно, трябва и вътрешно човек да е спокоен и в баланс. А това вече е изкуство да си владееш вътрешните импулси и изисква ниво на осъзнатост.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #39 -: Януари 05, 2018, 10:54:50 am »
Големи толерасти се извъдихте, думите, които използва човек, независимо от енергията, която влага говорят много за нивото на интелектуално и емоционално развитие на индивида.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #40 -: Януари 05, 2018, 10:55:44 am »
Толерасти и еврогейци  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #41 -: Януари 05, 2018, 01:09:56 pm »
Марс Стрелец, в 1-ви дом, в нощна карта, готов да стане ретро по прогресия, 135* Сатурн, секстил Уран/Юпитер, дясно каре у7/10 Меркурий- като малка се биех, падах, вечно ранена и случваща се на инциденти, но средата (ИЦ Риби, Слънце  в 4ти, Луна/ Сатурн/Венера, у4-ти в 10-ти) и най-вече прозорливостта на мама е помогнала да канализирам енергията му, защото имам тази възможност- още от 1-ви клас бях записана да спортувам , на поне 5 кръжока, много игра на улицата, вкъщи песни, танци, да разказвам как е минал денят ми, карти, табла и други занимателни игри и в 20:00 ч бях в леглото. В 6 клас вече не се биех, ръководих и класа, и спортния отбор, занимавах се с културно-масова дейност, вкъщи рисувах и имах дъска, на която имитирах , че занимавам ученици( нямала съм кукли). И досега говоря открито, т.е. агресивно, но мога да се владея и да овладявам ситуация, обичам да се съревновавам и да съм първа, и се боря за това, но без да спъвам противника-тук няма толерантност, това е двубой, без значение дали е словесен, спортен или друг тип. Не обяснявам защо така съм действала, отивам и си вземам желаното- знам как и мога. Съпричастна съм с хората, които говорят за агресията, а не знаят как да си извоюват място в света  и често им помагам, но ако се правят на жертви, си ги оставям сами да се научат да плуват, да пляскат с вода в уста. Започвам "битки", защото имам нужда от такива (Луна в Овен), но няма да стана да се бия, да нападам, заради спорта. Обикновено се смея, когато някой има затормен Марс, а тръгва да се бие с мен, като японско петле, аз знам, че ще го победя, но заради Слънце  в Риби му позволявам да си изкаже монолога, но тези с добре Венера, са и с добра стратегия- интересни са ми за схватка. Знам, че притежавам вътрешната сила да овладявам външния свят, благодарение на наталния си Марс и това не става като не  излъчвам агресия, благодарение на нея решавам и имам волята да постигам целите, като посещавам курсове, образовам се, влизам в конфликтни ситуации, преодолявам трудности с времето . Когато Марс транзитира през даден дом, според това кой е вътре, може да съм гневна, упорита, да имам проблеми със стомаха, да усещам чувство на безсилие, но ставам и се боря, усещам как тази сфера има нужда от оживление- ето сега транзитно ми  е в 12-ти дом, активно сънувам, помагам и съм повече в услуга на другите,но и метаболизма ми е забавен, трупам килца. :)
Марс показва какво можем да развиваме повече, което искаме или можем да станем, а  това не се случва без агресия, като последната не е мръсна дума, Който иска нека да си я складира в килера, да избягва пряката конфронтация и после да обяснява как всички го мачкат, как е разочарован, че не го забелязват с уменията и постиженията му и как не му пука,- дрън-дрън. Марс е воин и не е уместно да го кастрираме, правейки от него Венера, в противен случай има последствия, за които много от списващите тук споделят ? 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #42 -: Януари 05, 2018, 01:10:46 pm »
Големи толерасти се извъдихте, думите, които използва човек, независимо от енергията, която влага говорят много за нивото на интелектуално и емоционално развитие на индивида.

Точно.  :08:
Митологично Марс е роден като отмъщение и в природата си винаги носи пожари, раздразнимост, разрушение и всеки път, когато е близо до Земята проявява тази си способност. Всички, които са родени с добре поставен Марс имат възможност да се научат да канализират, насочат енергията към дейности с продуктивен характер, но това не означава, че стават кротки агънца-това да не е Венера ? Марс във водни стихия,във Везни, във воден дом, падащи домове, ретрограден, в аспект с Нептун, Луна, винаги ще е пасивно -агресивен, защото не може да борави адекватно с копието си, винаги ще обяснява действията си, но ще му е трудно да действа действително по заложените сфери.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #43 -: Януари 05, 2018, 01:21:03 pm »
Митологично Марс е роден като отмъщение

И едно от лицата на Венера е такова: Ищар на Акад – да носи войни, глад, мор, Ишхара – страдание, отмъщение.
Венера в по-късните епохи се социализира и става по-опитомена, вече позната като естествен бенефик. Във ведическата митология тя е господар на асурите, т.е. има и демоничен елемент. По принцип Венера е отмъстителна богиня, такава е и Афродита от древногръцките митове. Там виждаме колко себично си пази интересите и любовните трофеи, отмъщавайки на конкуренцията /и не се отличава със скрупули/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #44 -: Януари 05, 2018, 01:54:08 pm »
Венера може да носи войни, глад, но и смирна, "манна небесна"  и полезни, красиви  неща и е родена по съвсем друг повод и начин, митологично. Тя е изкусителка, затова са й сложили мидата, но носи принципа и на мира, а заради красотата и благата й стават поводите за война, тя самата не е войнствено настроена, тя е социална, а Марс е асоциален, двете противоположности на един и същи принцип.
Лили, и аз , и ти имама марсова Венера, нищо, че твооята по сидерал е в знак на Юпитер, към любовта и мира се стремим, чрез Марс. Но понеже твоя Марс е в знак, в който Венера екзалтира или пък във Водолей, където Венера е в собствен триплицитет, лесно може да манипулираш другите да изживяват твоя собствен неизразен гняв и ти наистина си споделяла, че срещаш такова поведение или така силно да те вбесят другите, че да нямаш избор, освен да се защитаваш непрекъснато и така накрая да откриеш собствената си власт- това е един от начините. Аз дадох пример  с мен, защото мога да дразня точно такива нативи като теб с така поставен Марс, за да се види разликата и така се разберат двете позиции. На мен поведение от този род може да влезе в полезрението ми, ако стане крайно, т.е. мрънкащо, иначе обясних как го виждам. Виж с Венера съм повече слушател, както и със Сатурн.:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“