Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 435866 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13537
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1335 -: Юни 01, 2019, 02:50:45 pm »
Сафо, да. Интересно ми е как да определя кой аспект на Слънцето/Луната/Венера/Марс е първият, при раждането. Аз сега нали чета за брака, че там ми стана интересно и все в руската астрология пишат, че се гледал първия аспект.
Извинявай, фортунадес, както винаги с теб не може да се разберем от раз. Поне аз не съм те разбрала, че питаш конкретно за първия аспект на Слънцето, а питаш въобще в натала ти кой е първият сходящ аспект.
На Слънцето да- с Юпитер се свързва първо, но за брак е показател при дневно раждане, при нощно за жените се гледа Марс, който при мен е в съвпад с Нептун (2' разлика) , ако вземем под внимание тези 2', то с Нептун е първия му аспект, а Нептун е у-л на моя ДС и е в знак Скорпион- първата ми продължителна връзка е с мъж под този знак, художник, който пиеше... ; следващият му аспект е квадрат със Сатурн У5 в 5д- мъжът ми е Козирог със Слънце в моя 5д.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1336 -: Юни 01, 2019, 03:46:19 pm »
На Слънцето да- с Юпитер се свързва първо, но за брак е показател при дневно раждане, при нощно за жените се гледа Марс, който при мен е в съвпад с Нептун (2' разлика) , ако вземем под внимание тези 2', то с Нептун е първия му аспект, а Нептун е у-л на моя ДС и е в знак Скорпион- първата ми продължителна връзка е с мъж под този знак, художник, който пиеше... ; следващият му аспект е квадрат със Сатурн У5 в 5д- мъжът ми е Козирог със Слънце в моя 5д.

Какви аспекти си имала при започване на двете връзки, били ли са активирани сигнификаторите при теб?
И какво означава следното: Аспектите,които вече са минали не се отчитат. Т.е., когато аспектът минава 5гр или е разходящ ли?
Пример: Слънце 13* квадрат Плутон 9*57', Слънце секстил Сатурн 18*37' и Слънце секстил Марс 17*22'. Марс и Плутон са У7, а Сатурн и Уран диспозитор на Слънцето. Тук всички са сходящи нали?

При сключване на брак се гледа и Мц-Иц, Юпитер и Сатурн, но който никога не иска да подписва влияят ли пак Мц-Иц?
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 07:30:45 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1337 -: Юни 02, 2019, 09:16:20 am »
Извинявай, фортунадес, както винаги с теб не може да се разберем от раз. Поне аз не съм те разбрала, че питаш конкретно за първия аспект на Слънцето, а питаш въобще в натала ти кой е първият сходящ аспект.
На Слънцето да- с Юпитер се свързва първо, но за брак е показател при дневно раждане, при нощно за жените се гледа Марс, който при мен е в съвпад с Нептун (2' разлика) , ако вземем под внимание тези 2', то с Нептун е първия му аспект, а Нептун е у-л на моя ДС и е в знак Скорпион- първата ми продължителна връзка е с мъж под този знак, художник, който пиеше... ; следващият му аспект е квадрат със Сатурн У5 в 5д- мъжът ми е Козирог със Слънце в моя 5д.
akruks, да това ми беше въпросът, но научих и още нещо.
За съжаление си мисля, че другите могат да ми прочитат мислите  :D и че с малко думи и без много обяснения ще се разберем.
Проблемът е в мен, определено. Ще се старая да пиша и описвам по-подробно това което питам.
Така за аспекта ми на Слънце съвпад с Юпитер- тук се чудих ли чудих, кой е този мъж, защото моят съпруг е със Слънце в Козирог, асц Везни. Обаче намерих часът на раждане на бившият си, с който бях 7 години. И какво се оказва, че той е бил с асц. Стрелец, което напълно отговаря на картата ми и за малко щяхме да се оженим :D . Но и тогава съм имала късмет, като го хванах че ми изневерява с 3 различни :D Тоя беше много смел. Не съм сигурна за часът му има +/- 15мин, но си пада в асц.Стрелец.
И сега идва въпросът ми за това, кой аспект определя сегашният ми съпруг? Защото имам Слънце квадратура с Уран в Стрелец в 7ми и Нептун в Козирог в 8ми?
Благодаря.

Какви аспекти си имала при започване на двете връзки, били ли са активирани сигнификаторите при теб?
И какво означава следното: Аспектите,които вече са минали не се отчитат. Т.е., когато аспектът минава 5гр или е разходящ ли?
Пример: Слънце 13* квадрат Плутон 9*57', Слънце секстил Сатурн 18*37' и Слънце секстил Марс 17*22'. Марс и Плутон са У7, а Сатурн и Уран диспозитор на Слънцето. Тук всички са сходящи нали?

При сключване на брак се гледа и Мц-Иц, Юпитер и Сатурн, но който никога не иска да подписва влияят ли пак Мц-Иц?
maimunka365, браво. Много хубав въпрос и на мен ми е интересен.  :38:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1877
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1338 -: Юни 02, 2019, 03:08:53 pm »
Аз съм с нощно раждане, т.е. Слънцето е под хоризонта.

Тогава сигнификатор на мъжа е Марс (при мен в Телец на К3) и прави само един мажорен аспект (квадрат) към Венера (У3,8 в 12 дом). Какъв трябва да е той - издържлив шофьор с готина кола, разведен, таен агент...? :012:

Ако се гледаше Слънцето щеше да е по-добре положението - Слънце (в овен в 1 дом, У6) в точен съвпад с Юпитер (У10), казими. Следват квадрат Уран/У12 и Нептун/У1.
« Последна редакция: Юни 02, 2019, 03:18:07 pm от romantica »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1339 -: Юни 02, 2019, 03:26:25 pm »
maimunka365, браво. Много хубав въпрос и на мен ми е интересен.  :38:

fortunades, то хубаво съм задала въпросите, но имам грешки.  :012: Слънце 13* квадрат Плутон 9*57' е разходящ, мисля. Сходащия е по-силен аспект от разходящия. Интересно, дали това има значение и при дълготрайността на партньорството. И  дали не се гледат само сходящи аспекти на Слънцето. За подпис се гледа Юпитер и оста 3-9, освен Мц-Иц.
« Последна редакция: Юни 02, 2019, 03:51:55 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1340 -: Юни 02, 2019, 03:51:26 pm »
Аз съм с нощно раждане, т.е. Слънцето е под хоризонта.

Тогава сигнификатор на мъжа е Марс (при мен в Телец на К3) и прави само един мажорен аспект (квадрат) към Венера (У3,8 в 12 дом). Какъв трябва да е той - издържлив шофьор с готина кола, разведен, таен агент...? :012:

Ако се гледаше Слънцето щеше да е по-добре положението - Слънце (в овен в 1 дом, У6) в точен съвпад с Юпитер (У10), казими. Следват квадрат Уран/У12 и Нептун/У1.

romantica,
Е ако изглежда като Том Круз, защо да не е таен агент?  :012:
Може да е писател, журналист или счетоводител с това К3 или У3. Но виж че Телец и Венера, определено може да има нещо от Телеца в него. А тъй като не знам Венера, може би ти е в Риби или Водолей, възможно е и да се занимава с компютри/онлайн търговия.. с лекарства с този 12ти дом или нещо свързано с медицината. Нещо такова ми се върти.
Квадратурата пак е хубав и силен аспект за брак, но това което съм чела за този аспект е че ще е здрава и стабилна, но няма да е гладка. Ще имате как да се изразя битки за надмощие, което си мисля, че е напълно нормално за една двойка. Няма да ви е скучно както при нас с мъжът ми. То не може да се скараш с него, дори и да искаш :D  :012:

fortunades, то хубаво съм задала въпросите, но имам грешки.  :012: Слънце 13* квадрат Плутон 9*57' е разходящ, мисля. За подпис се гледа Юпитер и оста 3-9, освен Мц-Иц.
maimunka365,
Да, гледат се сходящите мажорни аспекти.
При мен пр. Юпитер е на К12, а дир.Юпитер е в съвпад с пр.Слънце в 12-ти дом. А при мъжът ми пр.Луна на IC, като той е нощно раждане.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1341 -: Юни 02, 2019, 04:00:02 pm »
Според мен се разглеждат всички, но нека всеки сподели от личен опит. Примерно, при мен аспектът е разходящ, но Плутон е У7 в 6-ти и добре описва партноьрът ми от първата най-дълга връзка. Стелиум в Скорпион с екзалтирал Юпитер в 12-ти., като Слънцето му е точно на мое К7. Негово Слънце в 5ти, Плутон му е в 4-ти. При мен Слънцето е У5.
« Последна редакция: Юни 02, 2019, 04:09:51 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13537
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1342 -: Юни 02, 2019, 06:10:08 pm »

И сега идва въпросът ми за това, кой аспект определя сегашният ми съпруг? Защото имам Слънце квадратура с Уран в Стрелец в 7ми и Нептун в Козирог в 8ми?
Квадратът с Уран е разходящ и само по дъга, по знак не са в квадрат. Нали търсим сходящ аспект на Слънцето- следващият, след съвпада с Юпитер, е квадратът с Нептун в Козирог- мъжът ти е слънчев Козирог

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13537
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1343 -: Юни 02, 2019, 06:14:39 pm »
Аз съм с нощно раждане, т.е. Слънцето е под хоризонта.
Тогава сигнификатор на мъжа е Марс (при мен в Телец на К3) и прави само един мажорен аспект (квадрат) към Венера (У3,8 в 12 дом). Какъв трябва да е той - издържлив шофьор с готина кола, разведен, таен агент...? :012:
Никъде не е упоменато, че само мажорни аспекти се отчитат- условието е да са сходящи. Но това е само груб ориентир, повече важи прецизното изучаване на натала по отношение на любов, брак, деца- изследва се потенциала на натива в тези сфери

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13537
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1344 -: Юни 02, 2019, 06:22:12 pm »
Какви аспекти си имала при започване на двете връзки, били ли са активирани сигнификаторите при теб?
При започване на тригодишната връзка със Скорпиона, Слънцето ми по прогресия току-що е навлязло в Скорпион, пр. Луна съвпад с ЮЛВ в 5д- Козирог
При запознанството с мъжа ми и началото на връзката ми с него Луната ми по прогресия съвпада с неговото Слънце по прогресия в знак Водолей

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1345 -: Юни 02, 2019, 06:38:19 pm »
Квадратът с Уран е разходящ и само по дъга, по знак не са в квадрат. Нали търсим сходящ аспект на Слънцето- следващият, след съвпада с Юпитер, е квадратът с Нептун в Козирог- мъжът ти е слънчев Козирог

akruks, да пак не обърнах внимание че Урана е разходящ аспекта...
За квадратът с Нептун в Козирог- да ти кажа, направо си го виждах като принца на бял кон, даже и сега го оправдавам за действията му и ми прощавам постоянно, това че с много благ характер. Но квадратурата ме притеснява, защото това означава че няма да ни е лек брака. Е то се вижда де. По-скоро се опитвам да разбера, къде се "вижда" проблемите, които имам със семейството му и по-точно с майка му. Ако У4 при него от моята карта Уран показва майка му, той е квадратура с моето Слънце(което е моят У4), което си е отговор.

Никъде не е упоменато, че само мажорни аспекти се отчитат- условието е да са сходящи. Но това е само груб ориентир, повече важи прецизното изучаване на натала по отношение на любов, брак, деца- изследва се потенциала на натива в тези сфери

akruks,
Ръшман не беше ли писала в книгата си, че са само мажорните или аз се бъркам. Значи при мен Слънцето прави и  сходящ полу-квадрат с Марс, имах краткосрочна афера с един грък, който е слънчев Овен. Даже той доста ми помогна да преодолея бившият си :D
И това са при мен аспектите, значи повече няма да се омъжвам или да се развеждам :D Но ако съдим по квадратурата ми Слънце- Уран(в 7ми), това си е предпоставка за развод, както и У7 Юпитер квадратура с Уран и Нептун У11 квадратура с Уран. Ето ги 3-те предпоставки, които сочат че е възможен развод при мен.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13537
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1346 -: Юни 02, 2019, 06:50:39 pm »
akruks,
Ръшман не беше ли писала в книгата си, че са само мажорните или аз се бъркам.
писали сме за това и съм я цитирала даже дословно преди, когато още те нямаше във форума, но нямам точен спомен какви трябва да са аспектите, помня само, че са сходящи и е дала за пример нейните бракове  :012:

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1347 -: Юни 02, 2019, 09:18:17 pm »
писали сме за това и съм я цитирала даже дословно преди, когато още те нямаше във форума, но нямам точен спомен какви трябва да са аспектите, помня само, че са сходящи и е дала за пример нейните бракове  :012:

akruks,
Ами гледам сега книгата:
"Аспекти към и от Слънцето в картата на жена:
- Сходящи аспекти, образувани от управителя на седми дом
-Планетите в седми дом и техните аспекти
-При жените броят на сходящите аспекти , които прави Слънцето, преди да напусне знака, дава броя на потенциалните бракове.
-Използвам само главните сходящи рождени аспекти,  т.е. съвпада, квадрата, опозицията, тригона и секстила.
-Слънцето може да образува сходящи аспекти  само с по-бавно движещите се платени - Марс, Юпитер, Сатурн, Уран, Нептун и Плутон
-Меркурий и Венера също могат да образуват сходящи аспекти със Слънцето, но това се изразява като любовни взаимоотношения
-Силна кармична връзка е сходящ аспект на Слънцето спрямо възлите, но не е показател за брак
-Най-силният аспект,ще се прояви първо т.е. съвпада ще се прояви преди секстила. Следователно това означава, че съпвадът т.е. най-силният аспект, ще опише първият брак и съпруг преди секстила. И въпреки това всички аспекти сходящи и разходящи, в повечето случаи описват всичките партьори , които човек ще привлече"
Това е от Ръшман.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1348 -: Юни 03, 2019, 07:57:58 am »
Обаче, Ръшман не споменава за дневно и нощно раждане.
И тук идва въпросът ми, при жена с нощно раждане: при сходящ тригон Марс в Дева в 6ти дом със Слънце в телец във втори дом, кое описва съпругът: Слънцето или Марс?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7329
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1349 -: Юни 03, 2019, 11:59:34 am »
Моето Слънце няма сходящи аспекти,Юпитер у7 дом няма сходящи аспекти също...........ако знаех това преди,щях да си помисля,че никога няма да се омъжа.