Автор Тема: Всякакви въпроси  (Прочетена 55155 пъти)

Небула

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #15 -: Декември 06, 2017, 08:37:54 am »
Да прекъсна спора ви, ако позволите. Едно блиц въпросче: липсата на емоционална интелигентност на какво отдавате? На трудни аспекти на Сатурн ли? Понеже наблюдавам много хора, просто осакатени в това отношение. Те самите не си дават сметка, но хората около тях страдат. В крайна сметка страдат и самите те, понеже има трудни отношения, настъпват раздели и т.н.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #16 -: Декември 06, 2017, 09:08:20 am »
Да прекъсна спора ви, ако позволите. Едно блиц въпросче: липсата на емоционална интелигентност на какво отдавате? На трудни аспекти на Сатурн ли? Понеже наблюдавам много хора, просто осакатени в това отношение. Те самите не си дават сметка, но хората около тях страдат. В крайна сметка страдат и самите те, понеже има трудни отношения, настъпват раздели и т.н.

На силен акцент Огън-Въздух без Вода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #17 -: Декември 06, 2017, 09:14:37 am »
Да прекъсна спора ви, ако позволите. Едно блиц въпросче: липсата на емоционална интелигентност на какво отдавате? На трудни аспекти на Сатурн ли? Понеже наблюдавам много хора, просто осакатени в това отношение. Те самите не си дават сметка, но хората около тях страдат. В крайна сметка страдат и самите те, понеже има трудни отношения, настъпват раздели и т.н.
Не виждам връзка между емоция и интелигентност, възможно е да е от трудните аспекти на Сатурн.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #18 -: Декември 06, 2017, 09:18:00 am »
Имам и аз въпрос- снощи реших да си погледна новия солар, че наближава.Ползвам Astro.com.
Реших да пробвам и в един руски сайт с интерпретация, но там , въпреки коректно зададените данни, всичко -АЦ, куспиди е с 10 градуса назад.
Защо?
« Последна редакция: Декември 06, 2017, 09:19:53 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #19 -: Декември 06, 2017, 09:44:47 am »
"Сакат", осакатен са по Сатурн, но не слагайте всяко "не добро" под неговата шапка.
Аз съм със Сатурн -Луна- Венера- Марс,но съм емоционално студена по отношение на интимност от многото Огън, Меркурий, Стрелец, Юпитер.,Уран. Всички в семейството ми имат аспекти на Сатурн към Луна/Венера, но само аз съм "осакатена" откъм разбиране към другите. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #20 -: Декември 06, 2017, 09:59:20 am »
Само че тия, които са на академично нАучно ниво в астрологията, много четат, изследват и наистина имат знания, често им куца именно практическата част. Реално от толкова много знания не могат да разтълкуват един хороскоп, нямат и познаваемост в прогностичната част. Едното име с дипломка не прави S класа, трябва да има и дарба, талант.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Небула

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #21 -: Декември 06, 2017, 10:00:46 am »
Не виждам връзка между емоция и интелигентност, възможно е да е от трудните аспекти на Сатурн.
Има такова понятие, даже и книги са изписани на тази тематика. Става въпрос за чувствителност, емпатия и включването им в отношенията, така че да се получи цялостен контакт в общуването.
Според мен е Сатурн в труден аспект със светилата, или Венера. Възможно е и да бъде в 3 или 7 дом, примерно - на комуникацията.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #22 -: Декември 06, 2017, 10:01:05 am »
Да прекъсна спора ви, ако позволите. Едно блиц въпросче: липсата на емоционална интелигентност на какво отдавате? На трудни аспекти на Сатурн ли? Понеже наблюдавам много хора, просто осакатени в това отношение. Те самите не си дават сметка, но хората около тях страдат. В крайна сметка страдат и самите те, понеже има трудни отношения, настъпват раздели и т.н.
Въпрос на синастрия и лично отношение.
За теб може да е емоционален пън, за друг- огън от любов.
Това, че не разкрива емоции и ги контролира, не значи, че не ги изживява.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #23 -: Декември 06, 2017, 10:09:35 am »
Слаба емпатия, липса на емоционално съпреживяваене съм наблюдавала в 5-6 случая с Луна в 6 дом. Независимо от знака, аспектите. Не са баш пънове, просто по особен начин се свързват с другия. Не създават усещане за дълбочина и истинско съпреживяване, такива усещания предизвикват у мен. И случаят не е единичен - поне няколко човека, наблюдавани през годините.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #24 -: Декември 06, 2017, 10:20:25 am »
Има такова понятие, даже и книги са изписани на тази тематика. Става въпрос за чувствителност, емпатия и включването им в отношенията, така че да се получи цялостен контакт в общуването.
Според мен е Сатурн в труден аспект със светилата, или Венера. Възможно е и да бъде в 3 или 7 дом, примерно - на комуникацията.
Аз не виждам връзка съм написала,а не,че няма такова понятие.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #25 -: Декември 06, 2017, 01:02:11 pm »
Слаба емпатия, липса на емоционално съпреживяваене съм наблюдавала в 5-6 случая с Луна в 6 дом. Независимо от знака, аспектите. Не са баш пънове, просто по особен начин се свързват с другия. Не създават усещане за дълбочина и истинско съпреживяване, такива усещания предизвикват у мен. И случаят не е единичен - поне няколко човека, наблюдавани през годините.

Познавам няколко, обратни наблюдения имам, едната дори е в Сатурнов знак /водолей/. Тази Луна дори при малко отклонение в емоционалното ми състояние да имам веднага е надушила.
Емоционални пънове за мен като знакова позиция са Луни в Дева и Близнаци. Иначе като цяло доминиращ Сатурн, прекалено много земя, липса на вода и разни такива, зависи от картата. Виждала съм безчувствена и студена скорпоионска Луна+ екзалтирана Венера / в тригон/, но в комбинация със силен знак Козирог и намесен Марс / в съвпада с Луната/, емоция и емпатия 0

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #26 -: Декември 06, 2017, 01:17:18 pm »
Моите наблюдения са предимно такива. Някои обаче по система дом-знак отиват в 7 дом. И въпреки това има разлика в изявата в зависимост от това дали Луната е над или под хоризонта. При шестодомните съзирам преобладаваща заинтересованост от лични проблеми, но често остават глухи за болката на отсрещния.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #27 -: Декември 06, 2017, 01:30:32 pm »
Имам и аз въпрос- снощи реших да си погледна новия солар, че наближава.Ползвам Astro.com.
Реших да пробвам и в един руски сайт с интерпретация, но там , въпреки коректно зададените данни, всичко -АЦ, куспиди е с 10 градуса назад.
Защо?
Дай сайта, за да видим защо, може би е от основното часово време, зададено в програмата. Случи ми се веднъж в сръбски сайт- трябваше да напиша българското си време на раждане с час напред, за да е точно изчислението.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #28 -: Декември 06, 2017, 01:45:08 pm »
Акрукс, аз отговорих с въпроса си, какво смятам . А всеки може сам за себе си да прецени кое е приемливо.
На мен понякога ми трябват няколко дни, докато отговоря на въпрос, понякога и 5 мин, но и в двата случая са ми трябвали 15 г и още 4 пъти по толкова ще ми трябват, защото разбирам с всеки отговор, още колко имам да уча. Една цена никога не е стряскаща, а отношението ни към числото/цифрата, с която ние самите измерваме типа стойност, чрез нея.
Виж ся к'во, от 2004 съм из форумите, зная кой кога и колко, понимаеш?
от утре по 200лв ми плащайте на въпрос, а когато е делови/свързан с работа - 400лв, щото съм чела , учила и прилагала в действие астрология от зората на бг демокрацията, изразяваща се с посевместна лакомия за бързо забогатяване, граничеща с цинизъм
има една бг поговорка "лаком г^з гълта пръст"

Небула

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #29 -: Декември 06, 2017, 01:47:14 pm »
То така е и с всичко. Необходим е талант в някаква насока. Основната разлика за това за някой астрологията да е призвание я прави талантът. Афинитетът към точните науки, техническото, инженерно мислене, са някаква част от този талант, способности. Без тях няма достоверна препратка и астрологичният анализ, изводи лежат на съмнителна основа. Е вярно, не всеки програмист или инженер може да има талант и в астрологията.
  :012: Е то пък оставаше от инженер или програмист да очакваме съпреживяване...

Разбира се, че за всичко трябва талант, за да си добър в това, което правиш. Тук не исках да засегна точно професионалната сфера. Макар че човешките взаимоотношения са общовалидни, нужни са на всеки човек, и във всяка сфера на общуването и живота.

И така, като че ли можем да обобщим - много земя, 6 дом (или домовете на земните знаци), липса на планети в домовете на въздушните и водните (особено 8 и 12), липса на вода, трудни аспекти на Сатурн - особено с Луна и Венера, но и със Слънцето (при мъжете е по - важно).

Satin, Водолей много усеща, даже да изглежда, че витае някъде, докато при Близнаци - да, има го този момент, че те бързат да говорят повече, отколкото да слушат понякога и по принцип те са си за себе си на 1-во място.

Корея, не, имах предвид хора, които са такива с всички - дето каза Лили "емоционални пънове". Те си ги имат чувствата, ама са им някак само за себе си, от себе си и към себе си, без да отчитат реакциите насреща. Както и какво предизвикват с поведение или думи, каква може да бъде реакцията. И са искрено учудени от резултата. Особено с лица от по - далечния кръг на общуването им могат да бъдат направо жестоки.
« Последна редакция: Декември 06, 2017, 01:53:04 pm от Небула »