Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 165895 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #780 -: Юни 15, 2019, 01:14:53 pm »
Гледам в една карта (за съжаление без час на раждане) прогресивно новолуние на 10 козирог в квадрат с натален съвпад венера плутон на 10 везни. Предстоящото затъмнение на 10 рак също прави напрегнат аспект към двете конфигурации.

Нещо съм чела за затъмнение в аспект с прогресивна лунация, но не мога да се сетя точно какво и къде. Дали би оказало влияние? Натала е пълнолунен, всъщност човекът е роден на лунно затъмнение.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #781 -: Юни 24, 2019, 03:18:47 pm »
Тери, затъмнението е лунация, така че ще задейства прогресивния аспект, както и значимостта на транзитния Сатурн.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресии
« Отговор #782 -: Юни 25, 2019, 07:08:43 am »
Гледам в една карта (за съжаление без час на раждане) прогресивно новолуние на 10 козирог в квадрат с натален съвпад венера плутон на 10 везни. Предстоящото затъмнение на 10 рак също прави напрегнат аспект към двете конфигурации.

Нещо съм чела за затъмнение в аспект с прогресивна лунация, но не мога да се сетя точно какво и къде. Дали би оказало влияние? Натала е пълнолунен, всъщност човекът е роден на лунно затъмнение.
Значи дирекция Слънце също е в действие?Винаги има събития при дирекции по аналогията на планетите,които са активирани,щом не знаеш час на раждане ,разгледай в кой знак от натално Слънце са участващите планети,пак носи информация.

Petrakis83

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Прогресии
« Отговор #783 -: Юли 07, 2019, 06:05:27 pm »
Здравейте
Скоро си направих прогресивна карта и видях, че в нея през следващата година имам квадратура на прогресивна Венера с натален Уран. Това ме претиснява много, защото е напрегнат аспекта и с Венера. Вие как бихте го разтълкували?
Благодаря предварително


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #784 -: Юли 07, 2019, 06:45:11 pm »
Здравейте
Скоро си направих прогресивна карта и видях, че в нея през следващата година имам квадратура на прогресивна Венера с натален Уран. Това ме претиснява много, защото е напрегнат аспекта и с Венера. Вие как бихте го разтълкували?
Благодаря предварително

Без карта, може да откриеш, че не харесваш  някои  чисто физически несъвършенства или такива в близките връзки, да нямаш желание да си сътрудничиш, да предизвикаш прекъсвания, екстремни ситуация, за да не ти е скучно, финансите може да претърпят промяна;елементът на забраненото ще е водещ, при наличие на близка връзка някой от партньорите може да поиска временно да си даде "почивка" от връзката.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Petrakis83

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Прогресии
« Отговор #785 -: Юли 07, 2019, 09:04:38 pm »
Извинявам се, но как да я кача картата?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #786 -: Юли 08, 2019, 11:37:58 am »
Здравейте, не съм влизала тук от доста време, защото работата така ме завъртя, че съвсем се откъснах от астрологията.
Обаче животът си върви и не чака :)
В тази връзка, появи ми се оферта за нова работа, но е свързана с кардинална промяна. А за да мога да преценя, си гледам картата за 2г напред. Бих се радвала да чуя мнението ви дали промяната си заслужава или ще е катастрофална предвид няколко предстоящи прогресии, транзити и разбира се - дирекции.
Става въпрос за: честите натрапчиви аспекти на Луна У9 и Плутон У2, както и активирането на К4

- ингрес на пр Луна в 12д (У9) и предстоящия й съвпад с Плутон;
- транзитите преди К 4 - Плутон ще се разхожда там 3г, като някои аспекти ще съвпаднат с прогресивния съвпад.
- Сатурн влиза в 4д.
- Плутон влиза в 4д.
- тези двамата ми правят квадрат с Луната! При Плутон квадрат Слънце изкарах отвратителен период!
-----------
Дир и пр. Венера правят опозиция с Нептун по оста 2-8 - има ли заблуда или опозицията ще ми направи погледа ясен?
-----------
- Меркурий У9 върви към опозиция с Плутон
--------------------
Опитът ми до момента ми е показал, че дирекционните аспекти действат +/- 2 години. Значи в момента всичко е активно.
Да не говорим, че някои решения трябваше да взема на транзити, които повтарят тези аспекти (напр. транзитна Венера опозиция Нептун и съвпадаща с дир и пр Венери на новолунието със СЗ на 2.07., което ми е в квадрат с Мерка).

Обръщам внимание, че съм забелязала, че Венера ми застъпва финансите, а двата управителя на 5д ми влияят върху любовните отношения.
Ще съм благодарна на мнения  :58:
« Последна редакция: Юли 08, 2019, 12:05:04 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресии
« Отговор #787 -: Август 16, 2019, 07:12:32 am »
В очакване съм (нервно)на прогресивно новолуние в съвпад с натален Марс.Ето и картата.В 11 дом се случва новолунието,почти на к12.Да го разглеждам ли така,че цялата енергия и действия ще се развиват и насочват в тези домове,натални и производни?
Понеже октомври-ноември(2020) по-точно,Марс ще застане стационарно-директен върху наталния,Дали в картата на Марсовият ми възврат ще се разбере къде ще е взривоопасната комбинация?Сигурно.Два възврата ще имам. :-\
« Последна редакция: Декември 21, 2019, 07:21:10 am от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #788 -: Август 16, 2019, 09:53:44 am »
Да не хукнеш за чужбина (12 ти дом), сама (пр. новолуние в овен)? :012:

Сега сериозно: лунация в аспект с малефик теоретично не е добре. На практика как ще е не се знае. Марс добре поставен по знак, но не и по дом (нощна планета в половината на слънцето). Тъй като аспекта е точен, с планета с достойнство и наталната лунна фаза е нарастваща т.е. прогресивната скоро ще е същата като наталната мисля, че те очакват кардинални промени в отстояване на себе си (знак овен). Лунацията е в кардинален знак.

Много важно е да проследиш транзитите към натала и прогресивната карта в рамките на 1 година в периода на пр. новолуние.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Прогресии
« Отговор #789 -: Август 16, 2019, 11:00:15 am »
Ааа ши полудееш бе как -в опозиция с Уран, В 5ти от любов :D Ама освен да полудееш по Марс-Уран да гръмнеш мъжа си и да го излежиш по 12  :012: Но може и лудницата Друго получаваш нервен срив и влизаш в манастир, 2-копаеш в двора и гръмва гейзер с нафта и тнт интересни сценарии .

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресии
« Отговор #790 -: Август 16, 2019, 11:32:05 am »
Точно в деня на про. Новолуние транзитен Марс в скорпион в 3*опозиция транзитен Уран. Марс е много подчертан по прогресия, дирекция и транзит. Кулминацията Марс - Уран ми задействат Тао квадрата. Венера и Юпитер по транзит са на к8. Пълнолунието е в 19градус на телец в опозиция с Венера та на мъжа ми. В деня на "големия взрив" Луната в скорпион, намаляваща преди Новолунието в стрелец, което ще е на к7. Аз го тълкувам като инцидент, с участие на мъжка фигура от семейството. Само се моля да не е сина ми. По 12-6 като производни домове са лелите, кучето, края на нещо/някой по 9 дом. Благодаря Тери и Ребека. Може и мъжа ми да ми счупи главата и да ме излежи. В соларната ми карта Марс/Уран са в първи, на мъжа ми в солара почти всичко е в 12 сол., а сол. Марс съвпад с нат. Плутон.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #791 -: Август 16, 2019, 01:17:02 pm »
Ти освен марс, гледай и транзити към светилата (натални и прогресивни) - нали е прогресивна лунация т.е. аспект на светилата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #792 -: Август 17, 2019, 10:22:10 am »
Сафо, това е част от пътя ти. :)
Луната вече е минала веднъж през Марс, а щом имаш растящ секстил Слънце- Марс е нормално по някое време от живота ПР Слънце да се случи върху Марс, защото следва своя цикъл или ти следва да се свържеш с ритъма на този цикъл. Марс е над хоризонта само това го прави при теб по-опасен в делата по 12-ти и 6-ти, 11-ти  домове.( Пр. у12 в 11-ти загуби чрез приятели или спестеното се разпилява ) ПР Новолуние е край на един цикъл, който в момента изживяваш аналогично на балсамична Луна  и начало на нов, така че е нормално да се сблъскаш с пререкания, загуби, объркване или да си нетърпелива веднага да започваш онова, за което дълго време си чакала. Марс допълнително ще припира да правиш старт, а пък е добре да изчакаш поне 3 г, докато наистина схванеш с какво точно да се ангажираш в следващите 7 г-14 г. Сега кокичетата са под снега, тъмно е и ще действаш на сляпо.  Зависи за какво ползваш Марс. Тр. Сатурн ще даде старт на ПР Новолуние с квадрат, а той е важен при теб тази година. Сатурн при теб държи МЦ и квадрата идва оттам- значи все пак няма да е толкова страшно погледнато в посока професионално ангажиране, иначе обичайното-лоши спомени, скандали , при някой от семейството ти може да има задържане/арест( при съществуващи обстоятелства за това). И все пак тр. Юпитер е спрял с тригон към Марс ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресии
« Отговор #793 -: Август 18, 2019, 08:04:09 am »
Благодаря Рени!Прогресивното новолуние при мъжа ми се е случило през 2000г.в  съвпад с Юпитер в скорпион в 11 ят му дом.Юпитер е у1,у4 домове при него.По същото време прогресивният му Марс е съвпад с нат.Слънце в 10 дом.Да,ще трябва да го приема като част от пътя.Тази година племенникът ми беше задържан няколко пъти в ареста.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресии
« Отговор #794 -: Август 20, 2019, 09:23:27 am »
Да споделя нещо за тази прогресия/дирекция Слънце върху нат.Марс.При сх.аспект преди около 2 години мисля тръбяха по медиите за жестокото убийство в района където живея,след това престъпникът се самоуби в района на искърското дефиле,тази година стана друго такова-някакъв изби цялото си семейство(срещу нас),подпадлиха колата на наш съсед,запалиха помещение в близост до нас-отсреща,сега пък чета за намерени човешки останки до водоем в негован,който посещавам.мой съсед /приятел от детските ми години претърпя няколко операции,едва оцеля-панкреас.навсякъде около мен,или където и да мина стават,или съм наблюдател на някакви инциденти.хората,които загинаха с автобус при своге,аз минах оттам на другия ден.мисълта ми е,че виждам полиция,журналисти,инциденти,смърт насвсякъде без да съм пряк участник  :-X :( :-\ :17: