Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429920 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Тема за въпроси от начинаещи
« -: Ноември 26, 2015, 07:12:29 pm »
Не можах да измисля някое по-интересно заглавие, засега ще е това. Ако някой има други предложения, можем да го сменим.

Нека имаме такава закачена горе тема за всички начинаещи, които идват във форума да задават въпроси и да търсят информация. Предлагам някои по-елементарни въпроси да се задават в отделна тема, за да не навлизаме в странични обяснения и дискусии в други, по-специализирани теми на форума.

Предлагам да въведем малко ред. Но въпросът е не само да го въведем, а и да можем да го поддържаме.  ;D

Нека тази тема е ориентир за всеки начинаещ. И ако не намери друга по-подходяща тема, да си задава въпросите тук, ако е нещо по-общо.

Имате въпроси по наталната си карта или на някоя приятелка, познат, роднина, близък - първо проверете дали има вече готова тема "Натални карти" във форума, преди да пускате отделна тема с такъв въпрос.

Хорарни въпроси да се задават в съответните хорарни теми, според естеството на въпроса и ситуацията - Общи хорари, Хорари за работа, Хорари за здраве, Любовни хорари и т.н.

Ако е нещо по-специфично, първо потърсете готова тема със сходно заглавие. Имаме няколко теми с практическа насоченост - за професионалната ориентация, за предстоящо майчинство, за разни предсказателни техники... За партньорска астрология имаме отделна тема "Синастрии".

Ако не знаете къде да построите астрологична карта, може да използвате ресурсите на astro.com. Има и други сайтове, но този е най-популярният и предлага доста възможности. Вече направена карта можете да добавите или като прикачен файл към мнението си /преди да го публикувате/, или предварително да я качите в някой сайт за снимки и изображения и след това да я постнете тук, като посочите съответния линк в полето "Вмъкни изображение".

Преди да питате за някой астрологичен аспект какво означава, за есенциални и акцидентални достойнства, за някоя предиктивна техника или друго, потърсете готова информация в секция "Избрани теми". Във форума има и други полезни ресурси, събрани в отделни теми - за електронни книги, за интересни сайтове, онлайн калкулатори и др. Тях ще ги откриете в секцията "Линкове. Софтуер. Полезни статии".

Ако не намерите тема, която да ви се стори подходяща за задаване на някой по-рутинен въпрос, може да използвате тази. Това е целта на нейното създаване.

Как да си определя доминантата в хороскопа? Кои са най-силните планети в моята карта? Имам стелиум - как да определя влиянието му, коя планета в стелиума е най-изявена? Имам празни домове - какво означава това? Асцендентът или Медиум Цели е на границата на два съседни знака - какво да правя? Всички тези въпроси можете да задавате и тук, ако не намерите по-подходящо място за това.

За друго в момента не се сещам, но нека това да е началото. Приятно навлизане в дебрите на Астрологията ви желая! И нека Силата бъде с вас!  :012:


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2015, 10:32:02 pm »
аз имам въпрос, който е за тази тема, да речем.
Кармична астрология на Шулман томчетата някъде/някой от вас има ли ги сканирани или в pdf формат?
Рових това лято по много сергии, само на едно място ги намерих, искат им 70 лв. и ги продават единствено в комплект, което ми се вижда нагличко, та да. тези дни пак ще преровя интернета...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2015, 10:33:40 pm »
На руски може да се намери в нета, на български не се сещам къде има. Тази поредица не съм я чела.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2015, 07:34:50 pm »
ох съжалявам, след като написах темата си видях този пост :( поствам тук въпросите си и ще пробвам да изтрия темата.
Здравейте, нова съм в форума и имам нужда от помощ, много ще ме зарадвате ако се отзовете на моя призив.
Очаквам дете, втори син, та по принцип ще е секцио и ще определяме дата.Термина ми е на 14,01,2016 и вероятно лекарите ще искат да го изместят седмица по рано.Намирам се в Лондон. Та първата ми молба е да ми помогнете в избора на дата, лаик съм в астрологията ,но все пак гледайки картата за месец януари са все едни тау квадрати, едно чудо от 2 тау квадрата нагоре на ден.Не искам да определям съдбата на детето си но ми се иска да избера по малкото зло. Вероятно датите които ще се спрягат ще са около 6-7 а точно тогава ама хич не ми се иска,защото сме избрали различно име от Йордан и Иван а на всичкото отгоре свекър ми е Йордан а баща ми Иван  :57: Та помогнете с дата, на мен 12 ми изглежда най добре,но си мисля че никой няма да ме чака до тогава. После втория ми въпрос е свързан с това,че и първото ми дете беше секцио и то с определена дата но си тръгна само 11 дни по рано. Все ми се струва че случката ще се повтори и днес цял ден сменям дати и часове и ми изглежда че ако ще се ражда по рано това ще е или на 25 или 26,12 рано сутринта около 6, поради натална Луна в тригон с Уран той в 5 дом и транзитна Луна в 8 дом в секстил с натален Сатурн, та бих била безкрайно благодарна ако някой който разбира и съответно му се занимава с моята личност провери тези две неща, коя дата за секцио е най подходяща и ако бебето си тръгне само кога горе долу се очаква да е това.
Моите данни: 19/12/1978 02:45 Видин, ще раждам в Лондон
Ако ви трябват данните на таткото 01/11/1977 13:40 Павликени
Благодаря ви
Редактиране на публикация
« Последна редакция: Ноември 30, 2015, 08:48:00 pm от eses »

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #4 -: Декември 03, 2015, 12:52:12 pm »
Някой може ли да ми каже как да тълкувам 2 тао квадрата в картата на сина ми?
Слънце в стрелец 2 дом в квадратура с Сатурн в дева 11 дом и Уран в риби 5 дом, последните два в опозиция
Втория тао квадрат е същия само че вместо слънце е марс.
Благодаря :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #5 -: Декември 13, 2015, 03:46:54 pm »
Кратък уводен курс по основи на астрологията за начинаещи: http://www.alwaysastrology.com/learn-astrology.html

How to interpret a birth chart

/изисква се елементарно ниво на английски/
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #6 -: Декември 13, 2015, 06:37:40 pm »
Някой може ли да ми каже как да тълкувам 2 тао квадрата в картата на сина ми?
Слънце в стрелец 2 дом в квадратура с Сатурн в дева 11 дом и Уран в риби 5 дом, последните два в опозиция
Втория тао квадрат е същия само че вместо слънце е марс.
Благодаря :)

Това означава ли че Слънце и марс са в съвпад?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #7 -: Декември 13, 2015, 08:32:13 pm »
Или опозиция :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #8 -: Декември 13, 2015, 08:39:53 pm »
Или опозиция :)

ако е опозиция, няма да е Тао, а цял квадрат.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #9 -: Декември 13, 2015, 09:28:47 pm »
Някой може ли да ми каже как да тълкувам 2 тао квадрата в картата на сина ми?
Слънце в стрелец 2 дом в квадратура с Сатурн в дева 11 дом и Уран в риби 5 дом, последните два в опозиция
Втория тао квадрат е същия само че вместо слънце е марс.
Благодаря :)

Това не го ли тълкувахме вече в една друга тема  ;)

http://astra.la/forum/index.php?topic=56.msg100857#msg100857
« Последна редакция: Декември 13, 2015, 09:32:50 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #10 -: Януари 03, 2016, 01:06:55 am »
Освен на Нептун, вината за интосикация на тялото може ли да се приписва и на Юпитер?

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #11 -: Януари 03, 2016, 02:14:11 am »
Интоксикация е отравяне,за отрови мисля се гледа скорпион,8д и Плутон.Нептун,риби,12д са допълнително указание за скрито,тайно,неясно,бягство чрез наркотици или самоубийство .Юпитер е черен дроб-действа в обратна посока ако е силен,ако е увреден може и да участва.Аз съм привърженик на идеята на Шестопалов  за комбинация от 3 фактора,домове при него,но и знаци и планети в една посока .Винаги трябва да е замесен 8д,а другите фактори зависи каква интоксикация е-хронична 12д,остра 1д и Марс ,с храна-4д,с течности 12д/алкохол/ и тн .

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #12 -: Януари 03, 2016, 01:48:06 pm »
Интоксикация е отравяне,за отрови мисля се гледа скорпион,8д и Плутон.Нептун,риби,12д са допълнително указание за скрито,тайно,неясно,бягство чрез наркотици или самоубийство .Юпитер е черен дроб-действа в обратна посока ако е силен,ако е увреден може и да участва.Аз съм привърженик на идеята на Шестопалов  за комбинация от 3 фактора,домове при него,но и знаци и планети в една посока .Винаги трябва да е замесен 8д,а другите фактори зависи каква интоксикация е-хронична 12д,остра 1д и Марс ,с храна-4д,с течности 12д/алкохол/ и тн .
Много благодаря за коментара, че аз доста се пообърках! :)
То и Уран трябва да е замесен като планета, която отговаря за пречистването на кръвта ... Явно наистина е много важно за каква точно интосикация става на въпрос. :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #13 -: Януари 03, 2016, 02:10:54 pm »
Много благодаря за коментара, че аз доста се пообърках! :)
То и Уран трябва да е замесен като планета, която отговаря за пречистването на кръвта ... Явно наистина е много важно за каква точно интосикация става на въпрос. :)
                                                                                                                                                                                   Моля :) Не съм гледал източници,логиката ми е такава .Уран не съм срещал да има отношение към пречистване на кръвта,водолей е свързан нерви/биотока по тях/,подбедрици ,някакво модерно,ново лекуване нова технология ,необичайни,редки ,уникални болести .Марс е по кръвта/хемоглобина/,защини сили ,Т левкоцити килъри,макар за имунитет да отговаря Нептун,някои работи не пасват на съвременната медицина,има нужда от модернизиране .Самото понятие ,,пречистване на кръвта,, е остаряло,означава детоксикация-да,но от какво?Има много видове отрови-ендо и екзо-генни ,които тровят организма,пречистване от коя по-точно? Организма се самоотравя постоянно ако някой отделителен орган не работи добре,другите компенсират до определена степен само .Всяко засилване на функцията на отделителни органи напр. бъбреците е пречистване,това с диуретици-това имат предвид мисля,но има много други -засилване на функцията на ч.дроб да неутрализира,засилване имунитета,слабителни и нормализиращи микрофлората на червата и тн . Всичко това се отразява благотворно на течната среда в организма -кръвта и лимфата основно .
« Последна редакция: Януари 03, 2016, 02:22:55 pm от Oposit »

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #14 -: Януари 08, 2016, 09:01:38 am »
Това ще го сложа тук, защото наистина е много добро като указание за тълкуване

Венера в знак на Сатурн е едно, Венера в аспект със Сатурн е друго, а Венера в 10 дом е трето. Първата е олицетворение на козирожки качества, сатурнови са нейните мераци, нещата които имат стойност за нея и които желае са с козирожки характеристики, оценъчната й скала е сатурнова, природата й е хладна, сдържана. Втората в зависимост от своята природа среща и попада на структуриращи, ограничаващи, възпиращи желанията й обстоятелства. Третата е поставена  в сатурнова среда, нейните желания са да е черешката на тортата в зависимост от естеството на знака, в който попада.