Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327238 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #45 -: Септември 14, 2015, 09:09:25 pm »
привет на всички тук :) работя,но ме интересува дали ще сменя работата в близко време (до година)..
Прави си картите тук astro.com

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за работа
« Отговор #46 -: Септември 15, 2015, 09:16:21 am »
Ами скучно ми е, какво да направя. Вече си говоря сама.  :012:

От друга страна и работата в колектив има доста недостатъци. Рядко се случва да попаднеш в свестен екип, налага се да се съобразяваш със сульо и пульо, да изтърпяваш всякакви глупости.

Липсва ми социален живот, липсва и усещане за реализация, затова търся екипна изява. Винаги съм работила с хора, липсват ми ежедневни контакти - с клиенти, не толкова с колеги.

Ако продължавам да водя затворен живот и да работя дистанционно, рискувам да стана 100 кила, нямам мотивация да изглеждам във форма.  ;D

Лили, защо не опиташ да намериш работа с директен превод - при срещи и разговори. Така ще има дни, в които да си навън, с хора, с контакти. Знам, че тази област не е достъпна много, но не пречи да опиташ - ама от другия месец :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #47 -: Септември 15, 2015, 12:01:20 pm »

Хепи, това, което ме съветваш, вече съм го опитала като вариант. Но времената се променят.

Преди няколко години имах доста директни клиенти, говорим за периода 2009/2010, но оттам нататък всичко замря. Някои клиенти са се изнесли от България, други са фалирали, трети просто вече нямат толкова работа. През последните 3-4 години е абсолютен колапс с преводите, поне с моя език. Няма никакви поръчки, от агенции идват само дипломки и удостоверения за легализация, т.е. да ти ползват подписа.

На старата си клиентска база вече не мога да разчитам. Вчера разбрах, че дори най-постоянният ми и коректен клиент е намерил друг начин да си превежда документацията, за да пести пари. Дава всички договори на секретарката, вече не ги дават на преводач. Та това е положението.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #48 -: Септември 15, 2015, 12:13:19 pm »
работя,но ме интересува дали ще сменя работата в близко време (до година)..

Според мен тук промяна по-трудно ще дойде, осите на хороскопа са във фиксирани знаци. Но ти не питаш в краткосрочен план и вероятно нямаш нещо конкретно предвид, някой друг вариант.

В тази карта не виждам ясни указания за смяна на колектив/работна среда, на този етап сякаш си по-зависима от други хора или обстоятелства. И като че ли смяната на работа сега не ти е чак толкова на дневен ред.

Засега промяна в работата по-скоро би могла да настъпи поради излизане в майчински /казвам го в кръга на шегата  :012:/.

« Последна редакция: Септември 15, 2015, 12:26:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

mimss

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
Re: Хорари за работа
« Отговор #49 -: Септември 15, 2015, 12:31:18 pm »
привет..да като че ли и по скоро съм зависима от други хора..
а и май на този етап в личен план повече ми куцат нещата..нещо ново там като връзка в близкия месец или в близко бъдеще..прилагам карта вече направена в www.astro.com  :) дано този път да се е получило
а за майчинството-дай боже някой ден..но в близко бъдеще едва ли  :012:
« Последна редакция: Септември 15, 2015, 05:33:18 pm от mimss »
Човекът до теб, едно от малкото неща, които можеш да избираш, трябва да бъде повече. Да очаква повече от живота СИ и да прави повече за живота ВИ.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #50 -: Септември 15, 2015, 01:36:38 pm »
прилагам карта вече направена в www.astro.com  :) ано този път да се е получило
Лили ти е построила карта в астроком и ти е отговорила, що се отнася за работата, а за връзките има отделна тема хорари за любов.

mimss

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
Re: Хорари за работа
« Отговор #51 -: Септември 15, 2015, 03:26:14 pm »
това за отделната тема ясно-просто отговорих на коментара и...
Човекът до теб, едно от малкото неща, които можеш да избираш, трябва да бъде повече. Да очаква повече от живота СИ и да прави повече за живота ВИ.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Хорари за работа
« Отговор #52 -: Септември 17, 2015, 06:54:21 pm »
Ще ме назначат ли на договор в печатницата до 1 месец?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #53 -: Септември 17, 2015, 07:13:35 pm »
Засега нещата с твоето назначаване наистина ми се струват доста несигурни, на кантар. Може и работодателят да не знае какво точно иска и още да не е преценил за какъв тип работа ти би била най-подходяща при тях.

След броени дни твоят сигнификатор сменя знак и става подвластен на Юпитер - работодателя. Има вероятност - с повече старание - да му спечелиш симпатията. Реално обаче хорарът няма да завърши със съвпад на Луна със Сатурн. Последният аспект ще е квадрат с Марс /диспозитор на Луната/ - мисля, че в голяма степен и от твоето поведение ще зависят нещата. Ако си по-гъвкава и успееш да се адаптираш, да навлезеш по-бързо в работата, може и да те оставят.

Особеното тук е, че въпрос, свързан с договор/документи, се задава непосредствено преди стационарно-ретроградната фаза на Меркурий. Това усложнява тълкуването, прави въпроса по-непредсказуем. Хубавото е, че Меркурий е в знак, в който твоят сигнификатор екзалтира.

Честно казано, малко съм скептична, но ще видим. Като че ли не виждам достатъчно потвърждения за сключване на договор, но сякаш и работодателят още не е решил с каква работа ще може да те натовари в бъдеще. Някак висящ ми се вижда и въпросът относно заплащането. Може и картата да отразява твоите притеснения.  :017:

« Последна редакция: Септември 17, 2015, 07:16:24 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Хорари за работа
« Отговор #54 -: Септември 17, 2015, 07:19:27 pm »
Благодаря, Лили!  :58: Аз не разбирам нищо от астрология, но пък имам силна интуиция и тя ми казва, че няма да работя там, някак си усещам, че предстои промяна и ще сменя града. Но ще видим. То и договор не се сключва при ретро Мерк, така че ще изчакам  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #55 -: Септември 17, 2015, 07:25:09 pm »
Ще ме назначат ли на договор в печатницата до 1 месец?
Венера У3, У8 е в сходящ тригон с Уран У1, може да подпишеш договор, но Луната У6 ще извърши последен аспект квадрат с Марс У2, У9 в 6д, а 9д освен юридически, показва крайното развитие на въпроси по 6д., та да не останеш без пари накрая от цялата работа?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Хорари за работа
« Отговор #56 -: Септември 17, 2015, 07:25:39 pm »
Въпросът не е за тук:
Имаш ли транзитни планети в 6,10 и 2Домове,Тренди?  :)
Юпитер в кой дом ти минава?Виж и управителите на "късметлийските домове"
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #57 -: Септември 17, 2015, 07:26:18 pm »
но пък имам силна интуиция и тя ми казва, че няма да работя там, някак си усещам, че предстои промяна и ще сменя града.

Може и така да се случи, но преди да отидеш на друго място, би било хубаво да имаш "отметка" за придобит стаж в CV-то /и евентуално написани препоръки от реален работодател, при който си стажувала/. Това определено дава предимства пред опцията да търсиш работа в непознат град с празно сиви. Това е като "килимче за отскок", ако ме разбираш. Не е като да разчиташ само на едното си завършено образование.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Хорари за работа
« Отговор #58 -: Септември 17, 2015, 07:28:23 pm »
Драки Юпитер ми транзитира през 10- ти дом, даже имам и възврат, Венера също е в 10-ти дом. Юпитер ми тригонира стелиума в Козирог. Трябва да има събития.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Хорари за работа
« Отговор #59 -: Септември 17, 2015, 07:30:20 pm »
Драки Юпитер ми транзитира през 10- ти дом, даже имам и възврат, Венера също е в 10-ти дом. Юпитер ми тригонира стелиума в Козирог. Трябва да има събития.
  :08: Юпитер кой дом ти управлява,че не ми се напъва да си представям.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: