Автор Тема: Цигарите  (Прочетена 34905 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Цигарите
« -: Юни 18, 2015, 07:26:50 pm »
Дайте ми всякакви мъдри, поучителни, възмутителни, скандални и каквито искате съвети за отказване
Моля, не слагайте снимки, не съм чувствителна към тях, а са грозни

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Цигарите
« Отговор #1 -: Юни 18, 2015, 10:10:41 pm »
Защо ти се налага да ги спираш?Ами пуши си,но ги намали.Приеми,че са нещо приятно,а не смъртен грях и ги пуши само за удоволствие.Аз пуших страшно много и ги намалих доста.Отказвам да се претравям,отказвам да се лиша от нещо толкова интимно и приятно.Намерих баланс,беше ми много трудно да дисциплинирам никотиновата зависимост и намалените дози, чисто физически се поболявах.
Не знам колко пушиш,но ако дъниш на час по 2-3,първоначално(първите дни) ги смъкваш на 1-2,след това на 1 на час,после през час...
« Последна редакция: Юни 18, 2015, 10:13:37 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Цигарите
« Отговор #2 -: Юни 18, 2015, 10:14:44 pm »
Дайте ми всякакви мъдри, поучителни, възмутителни, скандални и каквито искате съвети за отказване
Моля, не слагайте снимки, не съм чувствителна към тях, а са грозни
Изтървахме новолунието в близнаци-дишането, но и нервното напрежение, ай друг път ще ги отказваме! Аз съм толкова добра в зарибяването за отказване,че вече имам трима отказали се. Шарлатанка ще дойда, аз не съм и искала да ги откажа. Но бивши пушачи колеги ме гледат с ледено презрение заради пушенето. Е, тогава ми взривяват урана и ами-пуши ми се, това е. И ми е кеф.
Сериозно сега-за мен ключът е когато има момент за промяна-астро, или друг-нови навици места и хора, не изцяло. При мен навиците и режимът са устойчиви, нещо трябва да ме раздруса, за да направя промени.
Аз съм си купила книга-две даже и диск на тема отказване, познатите ми се смеят. Никога не съм искала да ги откажа, грозно, но е истина.
В момента, в който не пушех 3 дни на Рила имах видения-отстрани се видях как пуша.
Зависимостта е в мозъка, като се изтърпи абстиненцията-се забравя нуждата от цигара. Но винаги си на ръба да се върнеш отново, Повечето не го правят. Браво на тях. Други стават нетърпими към пушачите. Познавах един чичи 20 години не пуши и се върна към тях, умря от рак на белите дробове, а беше над 70. Това обаче никога не ми е било коз против павкането. Баща ми пушеше по 2 кутии, хвърли ги от раз на 51, живя до 77 г. Майка ми- никога не е била пристрастена, пушеше от мода-такива времена имаше. После ги намали и спря.
Дисциплина и инат за месец-два, после е лесно.
Лошото е,че всички около мен ми тътнат постоянно и това ме дразни и ми пречи да заобичам свободата да дишам чисто.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цигарите
« Отговор #3 -: Юни 18, 2015, 10:34:09 pm »
На мен принципно ми миришат лошо
Обаче пуша кутия, сега съм на около 10 половинки (хвърлям ги до средата)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Цигарите
« Отговор #4 -: Юни 19, 2015, 12:09:19 am »
Виж "The Power of Habit" на Charles Duhigg. На кратко, тезата му е, че навиците не се изкореняват, а променят. В добрия случай, запазваш подтика за действие и наградата от него, а променяш самото действие — когато усетиш, че ти се допуши, си взимаш ментов бонбон, условно. Имам я някъде на EPUB.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Цигарите
« Отговор #5 -: Юни 19, 2015, 01:11:55 am »
Направи си бебе. Сигурен начин. Майчински инстинкт. При мисълта как бебето се сбръчква, когато пушиш, ще имаш воля да не пушиш.

 :012:

Иначе се стараеш да не мислиш за цигарите. Адски е трудно. Опитваш се да си спокойна. Някак. Сложно начинание. И аз се боря. В началото ми беше много трудно. Макар да ми изглеждаше лесно. Беше инат. Ядосах се на себе си, че съм толкова зависима от цигарите. След изпадане в лека истерия, че нямам цигари. Обиколка в търсене на 'моите' цигари. Станах грозна за себе си. Втрещих се.
Първо бяха бонбони. Някакви.
Откажи цигарите и си припомни какво е да дишаш с цели гърди. Невероятно е.  :08: Аз се отдъних след третия ден. До него все едно имах камък на гърдите.
Сега не ям бонбони. Но си позволявам сутрин с кафето открадната цигара. Това просто го обожавам. И бебе не може да ме откаже от тази цигара.

Не се сещам за бонбони. Но като ми се допуши, намирам си някакво занимание. А и точно сега нямам особено свободно време.

И не забравяй да не заместваш с храна.  :012: Заради тези бонбони сега се налагат тренировки. Но е по-добре от цигарите.
Пуши за удоволствие. Не по навик.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Цигарите
« Отговор #6 -: Юни 19, 2015, 11:07:52 am »
Голям опит имам тук :012: Много лесно ги спирам,но пък и лесно пак ги почвам :lol_hitting: Мисля това отразява сидералното положение на Сатурн и Раху във 2д,риби по ведическа ,отработка е .Който си изгради метод за спиране на цигарите веднъж обаче,може да използва наученото универсално,тогава всички усилия са си стрували .Наистина един навик се замества с друг,когато вреден навик,привичка се замести с някой полезен на негово място се освобождава много енергия .Говори се за порочен гръг или верига .На веригата се търси най-слабото звено,брънка и се прекъсва,при различни хора слабото място е на различни места ,най-ефективна е работа за прекъсване на веригата ,порочния кръг в слабите места  .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цигарите
« Отговор #7 -: Юни 19, 2015, 11:12:28 am »
Какво значи слабо място на веригата, дай пример?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Цигарите
« Отговор #8 -: Юни 19, 2015, 11:59:28 am »
По-добре от здравния министър няма кой да го каже  ;D

Пушачът Москов към ученици: Пушенето пречи на секса
http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/pushachyt-moskov-kym-uchenici-pusheneto-prechi-na-seksa-6038018

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Цигарите
« Отговор #9 -: Юни 19, 2015, 12:10:41 pm »
Papy,под верига имам предвид причинно -следственната връзка,като се замисля най-слабото място е в началото,прекъсването в зародиш,докато навика не е се е затвърдил .При мен са причина за започване са-виждане с приятел на кафе/кафето винаги го свързвам с цигара едното не може без другото/,при пазаруване виждам цигари на щанда и автоматично купувам,има ли цигари покрай мен това е дразнител-докато не ги свърша не мирясвам,компания -всички пушат,не върви да се цепя от колектива,някой ,нещо ме нервира и ми се допушва/свързано е с адреналина.,особено силна е автоматиката сутрин-това от времето когато започвах работа рано сутрин,та кафе с цигара един път ме събуждат,втори път заради задължителното ,,изтропване,, рано сутрин,че после няма време ,това устойчив навик .При някои може да има по-вече причини,при някои по-малко.при някои са по-упорити и устойчиви-някои го свъзват с пушене с колеги за ,,фас почивка,, някои за тонус на работното място,когато се работи стресова работа,както когато спряла на светофар кола,спира,но работи на празен ход .Възможни звена за стопиране-избягване на приятели-пушачи,избягване да имаш цигари в себе си,достъп до цигари,пазаруване от магазини където не се продават цигари,за да няма дразнене,не носене на чанти,дрехи без джобове за цигари,за изтропване сутрин помага създаване на рефлекс със топъл чай например и тн  .Когато се спират критичен период са ми първите 2 седмици,когато сутрин се кашля и се отделят храчки-може само тогава по една цигара,а си мисля напоследък добър ефект тогава ще имат сиропи за суха кашлица,втечняващи храчките .Не ми се получи подредено,но и подредбата е индивидуална така или иначе,да се прави индивидуално  :72:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цигарите
« Отговор #10 -: Юни 19, 2015, 12:17:25 pm »
Аз май съм от пристрастените-като мине час и половина и започвам да се оглеждам къде да запаля. Изключително тъп маймунски навик
Кафето е проблем, обичам кафе
Засега държа на намален режим, да видим

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Цигарите
« Отговор #11 -: Юни 19, 2015, 12:28:48 pm »
Баща ми отказа цигарите, когато поскъпнаха преди години и от тогава не е пушил. Казва, че вече не чувства тази зависимост, а и не е навит да дава към 5 лева за кутия цигари, като може примерно да ги даде за ракия.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Цигарите
« Отговор #12 -: Юни 19, 2015, 12:48:24 pm »
Може да се каже/напише много аз лично всеки път импровизирам,в различни моменти причината е различна-например сега,,фас-почивка,, и купони като причина не са ми актуални,актуалното пропушване беше заради стрес около проблеми с майка ми/.Луната ми е в скорпион,8д./,явно трябва да се работи в посока преодоляване тоя стрес .Преди това пушех заради връзката с кафе и кока кола-към тях също бях пристрастен,а вървяха само с цигара-като развалиха колата и кафето отпадна като проблем,просто не търся качествено кафе и кола и това като причина се отживя,и въобще доволен съм- в момента пуша по 6 дневно,а като излезе скоро пресния чесън на главички казал съм-това е момента за стабилно нормализиране на високо кръвно спирането е гарантирано! :72: Веско ме подсети-много ефективно е контролирането на парите в себе си-само за необходимото,това стопира от харчене за глупости !
« Последна редакция: Юни 19, 2015, 12:53:12 pm от Oposit »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Цигарите
« Отговор #13 -: Юни 19, 2015, 03:25:31 pm »
Аз май съм от пристрастените-като мине час и половина и започвам да се оглеждам къде да запаля. Изключително тъп маймунски навик
Кафето е проблем, обичам кафе
Засега държа на намален режим, да видим
Папи, ти от какво пушиш?
При мен беше подобно на Опозит, нямаше къде и как да се избяга от агресивна родителска  среда и тънък пситормоз.
Сега обаче нямам травми, отработила съм, също като теб ги гася наполовина.
Кафето иска и цигара. Зимата го спрях за 2 седмици-свиква се, отначало спях и през деня. :57:
Казват психолози,че всеки е зависим-към сладко, към връзки, телевизия. Не толкова вредни пристрастявания. Тогава -защо-дали не е защото сме големи хора и за удобство и подредба на света сме изградили яки навици, стереотип. Децата са спонтанни, всеки ден биха правили нещо ново, не им трябват патерички, зависимости.
За мен моят начин би бил в  това-промяна в режима, щом съм изчистила емоционалния проблем.

Папи, имаш една опозиция на нептун, той често е заподозрян.
« Последна редакция: Юни 19, 2015, 03:51:11 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цигарите
« Отговор #14 -: Юни 19, 2015, 05:31:45 pm »
Papy, само ти и сама, когато поискаш.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“