Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 437272 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #720 -: Юли 08, 2018, 06:14:49 pm »
Когато съм задавала хорарни въпроси са ми казвали че се случват до 2 3 месеца и няма смисъл от време. Иначе за Таро и оракули има значение, щото там положението е друго. Но това е хорар. Или бъркам ? А нали за това задавам толкова въпроси, защото не ми е ясно как да тълкувам, за да се науча да разбирам и другите обстоятелства , като например че няма да почне друга връзка щото ще се събере с бившата си или че ще започне връзка с жена която познава или съвсем нова тиква на хоризонта.
Аз така и не разбрах що ми се скара, но ще се постарая да наблюдавам другите как задават въпроси.
Благодаря ти .
А,така ли прозвуча?Не се скарах.И друг път съм давала примери,като например да попитам:Аз ще умра ли?Отговорът е ясен.Въпросът е безсрочен.Х ще започне ли връзка?Отговорът е ДА.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #721 -: Юли 08, 2018, 06:23:55 pm »
Но по какво видя че ще започне връзка? Моята цел не е само да получа отговор , аз искам да се науча и да тълкувам .

Благодаря ти.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #722 -: Юли 08, 2018, 06:30:19 pm »
Но по какво видя че ще започне връзка? Моята цел не е само да получа отговор , аз искам да се науча и да тълкувам .

Благодаря ти.
Тони е представен от Венера в лъв.Негов 5ти дом също се упр.от Венера.Лъв се свързва с любов.Луната ще направи тригон с Венера.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #723 -: Юли 08, 2018, 06:33:19 pm »
Но нали Асц е късен ?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #724 -: Юли 08, 2018, 06:35:47 pm »
Но нали Асц е късен ?
Във фиксиран знак е все пак.Затова написах до 2 години със сигурност ще започне връзка.
Това са си мои тълкувания,може и да греша.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #725 -: Юли 08, 2018, 06:39:17 pm »
А в случая кого представя Асцендентът?
Тони е назован/а по име, в такива случаи е прието да се гледа по 7 дом.
Но някак не ми се вижда логично да се гледа потенциалната половинка по първи дом. По АС обикновено е този, който задава въпроса. Зависи ти къде си в тази схема. Ако нямаш никакви лични очаквания от квезита, тогава въпросът би могъл директно да се разгледа по първи дом, а бъдещата половинка да се търси по седми. В хорарите се търси максимална простота, няма смисъл допълнително да се усложнява схемата на тълкуване и да се въртят хиляда производни дома, да носим от девет кладенеца вода. Обикновено последното се прави, когато тълкуващият не е наясно с някои основни принципи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #726 -: Юли 08, 2018, 06:43:01 pm »
Във фиксиран знак е все пак.Затова написах до 2 години със сигурност ще започне връзка.
Това са си мои тълкувания,може и да греша.

Това не го знаех, все ми е казвали че не може да се прави предсказание за дълго време и аз за това се обърках  в това , което ми казваш. Ясно. Ще прочета и за това тогава .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #727 -: Юли 08, 2018, 06:45:51 pm »
Срещала съм разминавания по въпроса относно срока на валидност на един хорар.
Някои го ограничават в рамките на близките месеци, други са на мнение, че може да показва нещата в дългосрочен план. Особено когато АС и основните сигнификатори са във фиксирани знаци. На практика обаче нямам наблюдения върху хорар, проработил след няколко години. Може би зависи от естеството на въпроса и от начина, по който е бил зададен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #728 -: Юли 08, 2018, 06:54:31 pm »
А в случая кого представя Асцендентът?
Тони е назован/а по име, в такива случаи е прието да се гледа по 7 дом.
Но някак не ми се вижда логично да се гледа потенциалната половинка по първи дом. По АС обикновено е този, който задава въпроса. Зависи ти къде си в тази схема. Ако нямаш никакви лични очаквания от квезита, тогава въпросът би могъл директно да се разгледа по първи дом, а бъдещата половинка да се търси по седми. В хорарите се търси максимална простота, няма смисъл допълнително да се усложнява схемата на тълкуване и да се въртят хиляда производни дома, да носим от девет кладенеца вода. Обикновено последното се прави, когато тълкуващият не е наясно с някои основни принципи.

Аз съм бившата и искам да съм с него, но към момента осъзнавам че с неговият начин на мислене и отношение връзка между нас не може да има повече, но искрено се надявам той да се промени , осъзнае и да се съберем. Въпреки че около мен има и други мъже момента, но друго си е да си си с този , който си обичаш.

Иначе сега направих друга карта, която ми се струва че не е нерадикална, но не мога да тълкувам добре все още и набързо ще напиша това което аз виждам, и според мен продължавам да си мисля че той в момента си има друга и аз съм много далече от нещата.


В 7ми дом има Луна - това може да е присъствие на жена
Негов сигн Венера
Между Луна и Венера има предстоящ тригон
Той е в негов 4ти дом
В 5ти дом няма никой
В 7ми дом е юпитер но има квадрат, означава ли това че в бъдеще ще предстои тригон?
В 11 има хирон но е на 144 градуса
 В отсрещният дом на неговият 4 е 4 и там е Нептун а У на отсрещният 4 дом е Сатурн и има тригон между тях
Между Слънце и Луна има секстил,  това мисля че показва че трябва да има някоя?

А може ли по хорарна карта да се види дали връзката му е с нова жена, с жена която познава от миналото или с мен - бившата (уж).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #729 -: Юли 08, 2018, 07:07:16 pm »
Тълкуванията по хорарни карти във форума са прекалено различни и противоречиви, ако очакваш да научиш нещо.
Работим по различни системи и прочитът се разминава. Това не е форум с последователи на конкретна школа, не е толкова специализиран /има и такива/. И всеки ще ти обяснява как се тълкува дадена карта по свой начин и маниер. Затова е най-добре да четеш книги и да потърсиш хорарни практикуми. Има такива обучения, вероятно има и безплатни клипчета с обяснения в youtube. Астрология във форум не се учи, не и в такъв формат. И аз лека-полека уча хорарна астрология, но използвам специализирани интернет ресурси.
« Последна редакция: Юли 08, 2018, 07:10:08 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #730 -: Юли 08, 2018, 07:18:41 pm »
Иначе ако приемем че неговият дом е първи, то неговият сигнификатор е Марс.
Той е в собствен трети дом - пак комуникации.
В своя седми дом има Луна а между Марс и Луна има квадрат но до колкото знам след това предстои тригон,  това брои ли се че до месец може да им станат нещата ?
7ми дом се управлява от Телец - Венера, която му е в негов 10ти дом. Обаче ако Луната му е в седмият дом това дали не показва мен, че връзката ни беше доста сериозна. Щото ние скъсахме окончателно наскоро.
Извинявам се за обърканите тълкувания , но се уча все още.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #731 -: Юли 08, 2018, 07:19:59 pm »
Тълкуванията по хорарни карти във форума са прекалено различни и противоречиви, ако очакваш да научиш нещо.
Работим по различни системи и прочитът се разминава. Това не е форум с последователи на конкретна школа, не е толкова специализиран /има и такива/. И всеки ще ти обяснява как се тълкува дадена карта по свой начин и маниер. Затова е най-добре да четеш книги и да потърсиш хорарни практикуми. Има такива обучения, вероятно има и безплатни клипчета с обяснения в youtube. Астрология във форум не се учи, не и в такъв формат. И аз лека-полека уча хорарна астрология, но използвам специализирани интернет ресурси.

Ясно, значи до тук ми се препоръчва Уилям Лили , и мисля да започна да чета по неговият начин.
Ти какво мислиш ?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #732 -: Юли 08, 2018, 07:23:47 pm »
Тая тухла не съм я чела, но нищо не пречи от него да започнеш.
На мен хорарната не ми е приоритет, натална и предиктивна практикувам.
От любопитство гледам и хорари, за да видя как работи астрологията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #733 -: Юли 08, 2018, 07:30:53 pm »
Тая тухла не съм я чела, но нищо не пречи от него да започнеш.
На мен хорарната не ми е приоритет, натална и предиктивна практикувам.
От любопитство гледам и хорари, за да видя как работи астрологията.

 :85: :85: :clap:

Това с тухлата ме уби.
А предиктивната астрология не е ли Елективната?  Щото сякаш елективната ме влече също (за момента) обаче всичко ми е мазало в главата (емоции, астрология, Таро, живота) и ми се ще направо един лоудинг на инфо да направя в главата ми и директно да започна да го ползвам. Ама не става, трябва да уча и практикувам... Таро ми отне 3, 4 години докато започна да го разбирам, нека да видим какво ще стане с астрологията.
Благодаря !
« Последна редакция: Юли 08, 2018, 07:32:32 pm от Entice »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #734 -: Юли 08, 2018, 07:33:46 pm »
Хорарите също са много полезни, защото и те са предиктивни в своята същност. И много добре развиват аналитичното мислене,  който го има.  :)

Елекцията е сложничка, а и няма перфектна карта, колкото и да ги гласиш. Много фактори се вземат под внимание. Според мен добрата елекция, наред с хорара и ректификацията, е цяло изкуство.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui