Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 437165 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #795 -: Юли 20, 2018, 01:16:52 pm »
Пускай му пиратки и на него тогава за 5 лева на месец!
 :cheer:
той няма открита тераса, а и у тях всяка вечер тече купона- това е техният начин на живот- снимки във фейса как ядат и пият с едни и същи хора години наред, едни и същи приказки, просташки шеги- как не им омръзна?  :017:

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #796 -: Юли 20, 2018, 04:08:24 pm »
той няма открита тераса, а и у тях всяка вечер тече купона- това е техният начин на живот- снимки във фейса как ядат и пият с едни и същи хора години наред, едни и същи приказки, просташки шеги- как не им омръзна?  :017:

akruks,
Те това не могат да го проумеят, защото нямат толкова сиво вещество или не го използват по предназначение. Ако имаха със сигурност щяха да живеят по друг начин. Трябва да има и такива хора. За такива като нас, това е неприемливо или просто не можем да ги разберем, защото не мислим като тях, нямаме такова светоусещане - това е. Махни с ръка и не им обръщай внимание, а пиратката може и пред вратата да я гръмнеш. :D
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #797 -: Юли 20, 2018, 05:43:52 pm »
Entice, аз говорех по принцип, не конкретно за теб, а иначе за тогава, доколкото помня, двамата взаимно май прекъснахме контакта. Както и да е.
А това за магиите са пълни глупости. Още повече, че магии не съществуват, а ако някой си мисли, че може да прави, то той е в голяма заблуда.
За отговорността имах предвид, за всички, че не може аз да търпя другите да се държат с мен както им скимне, един ден да не искат да говорят с мен, на другия ден - друго, не може така "иде ми, дойде ми", а аз ако се държа веднъж по-иначе, да излизам лош. Както и да е, каквото било - било. Може за добро да е.

Ми не съм прекъсвала аз контакта с теб. Ти просто един ден ме блокира в скайп и аз все още незнам защо.
Но това си е твое решение.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #798 -: Юли 24, 2018, 12:09:25 pm »
Здраейте,
Интересува ме какво се гледа, наблюдава при транзит , ако при пожар ти е изгоряла къщата?
Човекът в радикса в момента на пожара какъв транзит евентуално трябва да има и в кой дом, за да се види това събитие?
Благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #799 -: Юли 24, 2018, 12:16:36 pm »
Марс отговаря за пожарите.
Малефици през 4 дом, но може и в отсрещния да проработят.
За такова събитие трябва да има указания и по дирекции през съответната година, ако щетите са сериозни, ако нативът губи покрив над главата. Наличието на транзит не е достатъчно условие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #800 -: Юли 24, 2018, 01:03:11 pm »
Марс отговаря за пожарите.
Малефици през 4 дом, но може и в отсрещния да проработят.
За такова събитие трябва да има указания и по дирекции през съответната година, ако щетите са сериозни, ако нативът губи покрив над главата. Наличието на транзит не е достатъчно условие.
Къщата на шефът на съпругът му е изгоряла в Атина и днес разбрахме.  :( Възможно ли е при У4 Козирог и Сатурн, Марс и Плутон са транзит през 4-ти дом да се случи? Нямам представа в колко часът е роден. Но аз имах такова предчувствие, че ще му се случи нещо с къщата.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #801 -: Юли 24, 2018, 10:45:35 pm »
Къщата на шефът на съпругът му е изгоряла в Атина и днес разбрахме.  :( Възможно ли е при У4 Козирог и Сатурн, Марс и Плутон са транзит през 4-ти дом да се случи? Нямам представа в колко часът е роден. Но аз имах такова предчувствие, че ще му се случи нещо с къщата.
когато няма час на раждане, може да се постави слънцето за асц. и от него броиш 4-ти дом
Марс пали, Плутон друса и изригва, а Нептун наводнява

zefira

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #802 -: Юли 25, 2018, 08:20:35 am »
Akruks, много те моля , обясни като за начинаещ  ::) как се прави " когато няма час на раждане, може да се постави слънцето за асц. ". Не го разбрах . Благодаря за вниманието.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #803 -: Юли 25, 2018, 08:45:19 am »
Домовете в една карта зависят от часът на раждане. При положение, че той е непознат, се построява карта със слънчева домова система.Това става, като се вземат градусът, часът и минутата на рожденото Слънце и се поставят като асцендент. Всички останали домове в така построената карта, имат същия този градус.
« Последна редакция: Юли 25, 2018, 08:58:39 am от starinthenightsky »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #804 -: Юли 25, 2018, 08:55:10 am »
когато няма час на раждане, може да се постави слънцето за асц. и от него броиш 4-ти дом
Марс пали, Плутон друса и изригва, а Нептун наводнява
akruks,
Бях чела в една от книгите, че това се прави. Но не се сетих в първия момент. Ще я намеря и ще прочета тази част отново.
Много ти благодаря за отзивчивостта.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #805 -: Юли 25, 2018, 11:04:30 am »
Вчера моя човек ми каза че не чувства същото вече и че иска да се разделим, а днес аз попитах дали ме обича.
Моя сигнификатор е Меркурий, неговия е Юпитер. Неговият сигнификатор е в 9ти дом - чужденка съм за него и двамата сме в чужбина, но всъщност живеем в един и същи град в чужбина. Моя сигнификатор е в неговият 6ти дом. Да не би това да показва че му докарвам главоболия например, карам го физически да не се чувства добре? Ако приемем Луната за втори сигнификатор, тя е в 10ти дом - на общественото положение. То ест това е важно за него как другите гледат на нас или на мен. Между нашите сигнификатори има квадрат , а между Слънцето и Луната е куинконс. Пълна трагедия значи. Аз тук никаква обич не виждам. Освен че не се чувства добре човека с мен.
А таз венера в 7ми дом да не би да показва че има друга , която да ме е изместила от чувствата му ?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #806 -: Юли 25, 2018, 11:52:29 am »
Венера е генерален сигнификатор на любовните въпроси.
В дома на кверента има отношение към него самия, показва неговото състояние, как той се чувства.
И разходящият съвпад на Луната със Сатурн, при това в знака на нейното заточение, показва, че отношенията са зациклили.
« Последна редакция: Юли 25, 2018, 11:54:38 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #807 -: Юли 25, 2018, 12:47:05 pm »
И разходящият съвпад на Луната със Сатурн, при това в знака на нейното заточение, показва, че отношенията са зациклили.
Lilla,
В този случай, това е последният аспект на Луната, нали? Защото е най-близо до Сатурн и е в разходящ съвпад, защото Луната се отдалечава от точния градус на аспекта и е по-бързата планета?  :017:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #808 -: Юли 25, 2018, 01:58:21 pm »
В този случай, това е последният аспект на Луната, нали?

Не. Луната ще направи и тригон с Венера, която е в дома на кверента.
Тя е в знак на падение и работи с оглед на есенциалната си природа. Екзалтира в дома на квезита.
Възможно е да има опити за затопляне в отношенията, по-скоро от страна на питащата. Може да отразява и нейните очаквания.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #809 -: Юли 25, 2018, 02:19:45 pm »
Не. Луната ще направи и тригон с Венера, която е в дома на кверента.
Тя е в знак на падение и работи с оглед на есенциалната си природа. Екзалтира в дома на квезита.
Възможно е да има опити за затопляне в отношенията, по-скоро от страна на питащата. Може да отразява и нейните очаквания.
Lilla,
Оф, да ... не се съобразих, че е в началото на знака Козирог и има още път да измине и да направи аспекти преди да смени знака.  :72:
« Последна редакция: Юли 27, 2018, 10:27:47 am от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.