Автор Тема: Цикъл Меркурий-Сатурн  (Прочетена 18384 пъти)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #15 -: Април 28, 2018, 11:04:16 pm »
strelicka, много апокалиптично, но и много реалистично.  :clap:
Виждам описаното навсякъде, дори и тук.

А какво, ако Меркурий транзитира в тригон наталната си позиция при следващото раздаване - при квадрата си със Сатурн, когато първият е във Везни?
Дали ще покаже, че решенията по настоящия квадрат са били правилен избор?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #16 -: Април 28, 2018, 11:12:21 pm »
Решения се вземат и при трудни констелации, но случването по същите след това среща  пречки и изисква повече усилия. При квадратура( мунданно и към натално-прогресивна карта) на Меркурий със Сатурн, Марс, Уран, Нептун по възможност е добре да се изчака да се взема важно решение. Дали е едно решение е правилно или не, не е така съдбоносно, както да избягваш да правиш избор или вечно да отлагаш вземане на такова.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #17 -: Април 29, 2018, 07:38:30 am »
А какво, ако Меркурий транзитира в тригон наталната си позиция при следващото раздаване - при квадрата си със Сатурн, когато първият е във Везни?
Дали ще покаже, че решенията по настоящия квадрат са били правилен избор?

зависи от нат.меркурий как е разположен и какви асп.има,кой дом.упр.
ето ти прецени как е при теб ситуацията

Неблагоприятни периоди за правилни решения:

- Динамични аспекти на тр.Марс, Юпитер, Сатурн, Уран и Нептун към натален Меркурий
- Динамични аспекти на тр.Марс и тр.Сатурн към натален Нептун
- Динамични аспекти между тр.Юпитер и Нептун към натален Уран; тр.Нептун към натални Слънце и Меркурий.

Благоприятни периоди за правилни решения:

- Хармонични аспекти на тр.Сатурн към наталните светила, Юпитер и Сатурн
- Хармоничен аспект между тр.Уран и натален Меркурий
- Динамичен аспект между тр.Сатурн и натален Уран

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #18 -: Април 29, 2018, 07:47:49 am »
Решения се вземат и при трудни констелации, но случването по същите след това среща  пречки и изисква повече усилия. При квадратура( мунданно и към натално-прогресивна карта) на Меркурий със Сатурн, Марс, Уран, Нептун по възможност е добре да се изчака да се взема важно решение. Дали е едно решение е правилно или не, не е така съдбоносно, както да избягваш да правиш избор или вечно да отлагаш вземане на такова.

тайминга е важен -точното време,точното място ,с точните хора, да избягваш и да правиш избори ако не уцелиш момента, си избързал или си закъснял,а времето бързаше,пъзела не се нарежда ,интуицията ти подсказва кога ,как

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #19 -: Април 29, 2018, 09:26:05 am »
тайминга е важен

Да. :08:
...Но за нативи с акцент Юпитер, Огън, Водолей е трудно да се съобразяват с такъв, затова често сами си инициират/ нарочват тайминг и ако посочените не са блокирани и имат помощни леки аспекти в картата им се получава това с избора и решенията. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #20 -: Април 29, 2018, 10:22:44 am »
Стреличка, права си, но понякога нямаме кой знае какъв избор и трябва да се вземат решения при трудни транзити. Дори, бих казала, кардинални решения, които впоследствие могат да променят целия ти живот. Под натиска на обстоятелствата или в условия на криза. При опозиция на Сатурн към Меркурий бях взела много важно решение, за което не съжалявам. Но то е отлежавало, напрежението се е нагнетявало и в един момент резултира в проблеми. Нямаше как да застана в щраусова поза и да чакам да отмине трудният транзит. И да се правя, че нищо не се случва и не трябва да се вземат мерки.
При квадратури на Сатурн към Меркурий ми се е случвало да отлагам решение, отново под натиска на обстоятелствата. И това отлагане не ми е носило кой знае какви дивиденти, напротив. Сега не знам какво ще е, предстои пак квадратура. Тази със сигурност ще проработи, активна е вече и дирекция на меридиана към Меркурий. Големи катаклизми и обрати в професията не очаквам, но съм наумила професионален възход. Вече паралелно практикувам две професии. В първата съм постигнала всичко, във втората навлизам и смятам да се развивам. Там е по-тегаво, но виждам, че успявам и съм полезна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #21 -: Април 29, 2018, 08:02:31 pm »
Стреличка, права си, но понякога нямаме кой знае какъв избор и трябва да се вземат решения при трудни транзити. Дори, бих казала, кардинални решения, които впоследствие могат да променят целия ти живот. Под натиска на обстоятелствата или в условия на криза. При опозиция на Сатурн към Меркурий бях взела много важно решение, за което не съжалявам. Но то е отлежавало, напрежението се е нагнетявало и в един момент резултира в проблеми. Нямаше как да застана в щраусова поза и да чакам да отмине трудният транзит. И да се правя, че нищо не се случва и не трябва да се вземат мерки.
При квадратури на Сатурн към Меркурий ми се е случвало да отлагам решение, отново под натиска на обстоятелствата. И това отлагане не ми е носило кой знае какви дивиденти, напротив. Сега не знам какво ще е, предстои пак квадратура. Тази със сигурност ще проработи, активна е вече и дирекция на меридиана към Меркурий. Големи катаклизми и обрати в професията не очаквам, но съм наумила професионален възход. Вече паралелно практикувам две професии. В първата съм постигнала всичко, във втората навлизам и смятам да се развивам. Там е по-тегаво, но виждам, че успявам и съм полезна.

по натал имаш тригон Сатурн-Меркурий ,какво е общото между двете планети-полезност,точност,ред, организираност,дисциплина,отговорност при вземане на решения,ефективност и професионализъм,опозето на тр.сатурн към меркурий се смекчава от секстила към нат.сатурн ,като си усвоила тези качества,можеш само да надграждаш  с възход и развитие
сега ще е интересно квадратурата на тр-сатурн от интерсептиран козирог към нат.меркурий как ще си прояви


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #22 -: Април 29, 2018, 08:22:10 pm »
сега ще е интересно квадратурата на тр-сатурн от интерсептиран козирог към нат.меркурий как ще си прояви

Засега нямам идеи, не смятам да минавам на друга работа. Имам изключително неприятен спомен от започване на работа при тр. Сатурн в квадрат към нат. Меркурий през 2004. Изглеждаше много обещаващо, а се оказа пълна измама. С транзитен Юпитер в съвпад с МС. По-голяма наглост от страна на работодател наистина не бях виждала, колективът също се оказа прогнил. Тогава обаче квадратурата идваше от Рак, сега от Козирог.

Единственото, за което се сещам в момента, е да въведа повече ред и организация в ежедневието. Да не губя време и енергия за несъществени неща, да спра да се разпилявам и да огрявам навсякъде, да се концентрирам само върху едно-две най-приоритетни неща и там да наливам енергия. Мога да бъда в пъти по-ефективна, но поради непродуктивни навици използвам само 50% от капацитета си, а може би дори по-малко. При това за дейности, които не са градивни и не ми носят полза.

Може би е време да се концентрирам изцяло върху лични амбиции/интереси и да ги следвам. Винаги съм губила ефективност поради разпиляване и липса на единствен фокус. Не можеш да обхванеш необятното, трябва да има приоритети. Единствено се мобилизирам, когато изведнъж ми се събере голям обем работа. Но и тогава често се е случвало да губя време за странични неща, докато ми виси някоя спешна поръчка, от която си изкарвам прехраната. Платени поръчки висят и изостават, докато губя време за благотворителности, от които няма никаква възвръщаемост, дори ми носят вреди. Човек трябва да знае в кой кладенец си струва да налива вода, а кой да подмине, ако водата в него е отровена. На това му викат ясна преценка и подреждане по приоритети.  :)




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #23 -: Април 30, 2018, 11:21:38 am »
но ,сатурн е ретро,ще ревизира планове,проекти започнати на съвпада,водещи ще са здравият разум,стабилни основи и ресурсите с които разполагаме по дома,където е ретро,в личен план,карето изисква нов подход,начин на действие за по-добро качество,успеваемост
ретро е и плутон,подопечен,повтаряме стари грешки,причини,манипулации,чувство за вина,обсебеност,огорчение,отмъщение,ретро сатурн не може да ни извади от кръга на повтаряемост без да си платим за стари дългове,за всяка грешка няма прошка-малефиците са в козирог в каре към меркурий,в след ретроградна сянка-изречени думи-договори-работа-тайни-грешен избор на посока, ще ни застигнат с присъда ,която влиза в сила на следващо каре ,мерка везни и директен сатурн,горчивият опит на проба-грешка
възможност за смекчаване и изход от неблагоприятни ситуации има през сeкстилите на нептун и юпитер

в момента Сатурн почти е в квадрат към наталния Мерк , откъм 6 дом - налага ми се наистина да взимам решения относно работата. Нумерологично знам, че ще има промяна, но не знам каква.
Но, идеята ми беше, че няма как да чакам до някакъв тригон (примерно) - ако някой ми предлага работа, със супер условия за момента, не мога да му кажа - чакай да дойде тригона на Сатурн към Мерка ... :) .... но пък при взимането на решение си имам едно наум и не затварям вратата след себе си.
Решението, което взех, е компромисно - да видим как ще се получи ... ако някой въобще се сети да си спомни :)

Наталния Меркурий няма аспекти. Но пък квадрата от Плутон към него премина.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #24 -: Април 30, 2018, 11:48:55 am »
И аз съм с квадрат на Сатурн към Меркурий сега и бях решила да търся сигурност в работа, но вече осъзнавам, че ми е много трудно да се разделя със свободата си. Колкото и да се опитвам да пренастроя мисловните си настройки и да стана роб като продам свободата си су финансова стабилност, толкова повече усещах че убивам себе си -волната птица божия в мен.  :012: че сега ще мисля пак как да лети птицата без канап на крачето  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #25 -: Април 30, 2018, 12:15:16 pm »
Сатурн в момента ми квадрати светилата откъм 4д. - минала съм този аспект вече, тогава бях млада булка, промяна на местоживеене, дом, семейство, лежане по болници да стана мама, сега съм млада баба и не ме свърта тук, Сатурн ме ръчка здраво да изоставя старото, опразнено гнездо и да градя нов живот другаде.
Понеже видях, че сте обсъждали квадрат на Сатурн към Меркурий, имах такъв миналата година, Сатурн от 4д ми квадратеше Мерка У1, у10 в 1д- скандали с членове на семейството около имоти, разклатиха ми се нервите здраво, което ми срина имунитета, последваха на няколко пъти вируси, косата започна да пада, но и това мина... Решенията (намисленото) тогава от мен, във връзка с продажби на ниви, къща,  не се реализира и сега отчитам, че е било за добро, щеше да съм на загуба.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #26 -: Април 30, 2018, 12:15:39 pm »
И аз съм с квадрат на Сатурн към Меркурий сега и бях решила да търся сигурност в работа, но вече осъзнавам, че ми е много трудно да се разделя със свободата си. Колкото и да се опитвам да пренастроя мисловните си настройки и да стана роб като продам свободата си су финансова стабилност, толкова повече усещах че убивам себе си -волната птица божия в мен.  :012: че сега ще мисля пак как да лети птицата без канап на крачето  :012:


И аз така. Друсаха ме яко нервите, че и пристъпи на паника имах, докато Сатурн не започна да се отдалечава, ама пак май пак ще се върне към него, та не знам тогава, сигурно съвсем ще издухам  ;D А имах предложение за ПР на един от министрите , но директно отказах, без и да се замислям, и аз не желая да си жертвам свободата, безценна ми е, въпреки че монотонната работа от дивана  ;D взе зверски да ми доскучава, а и нищо не разбирам от ПР....

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #27 -: Април 30, 2018, 12:36:03 pm »
Голям майтап, щом не разбираш от пиар, ама то да не мислиш, че другите разбират-от кол и въже са. Може на Волен Сидеров или друг с отклонения ,да е по-интересно и креативно да си пр  ;D Абе като каза, ме подсети -що не ми предложат да стана ПР на Николай пловдивския владика, мале ее ще си падна на мястото -хем луд, хем гей ,незнае с Бог ли говори или с някой от демоните, ама аз ще знам, ще му бая и гледам на боб  :012: Николай пловдивски със шизофренията, ако прочетеш това обади се -ще ти покажа правата вяра и къде залязва слънцето  :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #28 -: Април 30, 2018, 12:39:14 pm »
Твърдите аспекти на Сатурн посочват къде нямаме избор, затова трябва да направим нещо, което нещо не винаги е вземане на решение. А всеки аспект на Сатурн е свързани с амбициите, така че, сега когато са в квадратура мунданно Меркурий и Сатурн отразяват как и къде са ни насочени мислите, което не е повод на всяка цена да уловим посоченото от този аспект. Силна проява за тези, които носят тази конфигурация по рождение.
Период, в който може да се засили комуникацията със Сатурнови типажи/ Козироци, 10-то домни, да срещаме пречки, закъснения в контактите, уговорки, пътувания,в отношенията с роднините, да възприемаме по-негативно действителността, външния свят, да сме ограничени в пътувания, комуникации, но пък идеите ще се синтензират, ако им позволим да бъдат по-гъвкави, приспособими, за да се справим с квадратурата в кардинални знаци. Вместо да сме студени в общуването да изградим нов стил, начин на общуване, все пак Меркурий върви към горен съвпад със Слънце.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #29 -: Април 30, 2018, 02:16:28 pm »
Голям майтап, щом не разбираш от пиар, ама то да не мислиш, че другите разбират-от кол и въже са. Може на Волен Сидеров или друг с отклонения ,да е по-интересно и креативно да си пр  ;D

На Волен ПР и аз бих станала, ама не е достатъчно луд за мене, нали наскоро ми бе поставена диагноза  :85:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui