Автор Тема: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?  (Прочетена 25643 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Опитах да задам такъв въпрос в дребосъците, но явно не е достатъчно дребосъчест :) Ще опитам отново, надявам се да стане дискусия.

Виждам, че има доста прогностични методи, като че ли най-ползвани са транзити, прогресии, соларни дъги и дирекции. Обаче преглеждах настройките на соларните дъги и дирекциите, за да видя по какво се различават и гледам има екваториални и зодиакални, със съотношение ден към тропическа или сидерална година. Различни настройки за домофикацията.

Сравнявам при хора, за които имам информация за събитията - опитвам се да отсея кое е по-работещо и показателно. Имам някакви впечатления, но предвид това, че се занимавам от няколко месеца - ще се радвам да споделите и своя опит :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #1 -: Ноември 07, 2015, 07:02:19 pm »
Ох, при мен си работят всичките :) Преди малко гледах обратни дирекции - екваториални в съотношение ден към сидерална година - и пак колко точно - гледам за мен и мъжа ми :)
Над силата е само умението да я владеем!

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2015, 08:44:50 pm »
При себе си отбелязвам слаба/никаква събитийност при транзити на външни планети.
Затова и от доста време се интересувам само от предсказателните техники на антична астрология -примарни дирекции, профекции, ал фирдарии. Силно се възхищавам как древните астролози са успявали да бъдат така точни в прогностиката, като дори не са знаели за съществуването на Уран, Нептун и Плутон. Никога не включавм Хирон в картите, напоследък съвременните астролози му придават силна значимост, която обаче съвсем не съществува.
 
Също, при мен солари и лунари дават доста ясна насока за предстоящи събития.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #3 -: Ноември 07, 2015, 08:48:57 pm »
Дирекциите винаги при мен показват важните събития, Транзитите ги отключват ,а Лунациите са спусъка :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2015, 09:00:06 pm »
Аз на Хирон му вярвам :) Може би, защото в натала ми е в 1 дом - усещам го съвсем на физическо ниво, както и мисля, че има разни други изяви, но за тях е по-добре да замълча :) .

Тази година премина през асцендента ми. Докато е бил в 12 дом се лутах между лекари, голямо моткане, не могат да вземат решение и т.н. Та мина през асцендента и когато направи тригон с нат. СЛВ в 8 дом в Скорпион и с диорекционен Плутон - лекарят ми падна от небето. Съвсем неочаквано. При този аспект беше  първата операция. Дни след нея стана ретрограден и се върна на Асцендента. Докато е на асцендента - бяха втората и третата операция. В края на месеца очаквам да приключи този етап. Точно тогава той става директен :)

Но вероятно при един едно тяло е силно, при друг друго... По книгата за Хирин го изследвах доста - как се е движил през картата ми през годините и съм склонна да приема доста от написаното :)

За момента не мога да кажа коя планета/техника не дава резултат при мен. Тези, които познавам дават :) Дори от планетите ми е трудно да пренебрегна някоя, но ми е интересно, че при други хора пък не е така :) Очаквах, че при всички е, като при мен :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2015, 09:00:41 pm »
Дирекциите винаги при мен показват важните събития, Транзитите ги отключват ,а Лунациите са спусъка :)

А кои дирекции ползваш?
Над силата е само умението да я владеем!

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2015, 09:04:43 pm »
В прогностика използвам  Фирдарии, профекции, дирекции, солар, дирекциите по терми.
Но външните планети не разглеждам. Отказала съм се от тях. За мен не са достатъчно информативни.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2015, 09:08:50 pm »
Имаше една книжка, не помня обаче от Тийл или от Брейди беше, вътре имаше подробна статистика за натални карти и прогностични методи. На около 80% от нативите и техния радикс съответно, може да се прави прогностика ползвайки външни планети и най-често ползвани прогностични методи-транзити, вторични прогресии, солари. Имаше някакви 20%, които могат да се прогнозират само ползвайки древни методи.

Важността на Хирон е хиперболизирана и преекспонирана, мнението е на малцината съвременни астролози, ползващи антични методи, аз просто съм съгласна с тях. Сигурна съм, че ако Хирон не съществуваше, пак би намерила аспекти, обясняващи събитийността, която си описала по-горе.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2015, 09:11:26 pm »
Да, разбира се, той само допълва картинката, не я чертае :)
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #9 -: Ноември 07, 2015, 09:21:58 pm »
да точно това , което Майско Цвете казва, вторични прогресии или дирекции , Солар Арк в астрокома, планетите се движат с градус за година! Има една книга на Михаил Левин ако се сещаш

Хирон пак показва, болка си е , при мен дава разкъсващи моменти или помош отгоре :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #10 -: Ноември 07, 2015, 09:26:41 pm »
Да, зная какво е, но ми беше интересно за детайлите :) В астрото са зодиакални, други ползват екваториалните ...  :) Благодаря :) Разбрах те :)
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #11 -: Ноември 07, 2015, 09:32:22 pm »
В никакъв случай екваториални , дават забавяне с две години ... показват какво се е случило преди две години поне при мен. Това го прoверихме с моя приятелка астроложка това лято.
« Последна редакция: Ноември 07, 2015, 09:40:28 pm от greg07 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #12 -: Ноември 07, 2015, 09:36:40 pm »
Карта, която работи назад, работи и напред-това правило досега не ме е предало

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #13 -: Ноември 07, 2015, 09:38:50 pm »
Карта, която работи назад, работи и напред-това правило досега не ме е предало
Да , Папи и аз съм с водил от тази логика

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #14 -: Ноември 08, 2015, 01:25:22 am »
При мен транзитите си работят като по учебник, а и при дъщерите ми също, но иначе следя лунациите, лунари и солари- точни събития не дават, но дават верни насоки къде и какво може да се очаква. Иначе на 100% точно няма метод при положение, че съществува свободната воля, която има силата да променя начертаното от съдбата.