Автор Тема: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?  (Прочетена 25316 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #90 -: Ноември 18, 2015, 04:51:18 pm »
От немската астроложка, с която контактувам, научих, че при всяко важно събитие трябва да има някакъв точен аспект - от него можем да разберем причината за случката. Всъщност, ние обсъждахме смъртта на майка ми - в този ден е имало точен куинконс на тр Уран, У8, с Нептун - У10. Защо участва У10 вече е друг въпрос, който също ми обясниха, но не влиза тук към темата :).

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #91 -: Ноември 18, 2015, 04:54:10 pm »
Аз също търся точен аспект, най-точния. Към планета управител или към куспида на дом. И винаги има такъв.
Може да участва 10 дом, ако по него се гледа майката. Освен това предполагам заради това, че показва статуса на човек, макар да ми звучи леко нелепо за такъв случай.
« Последна редакция: Ноември 18, 2015, 04:56:03 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #92 -: Ноември 18, 2015, 05:11:33 pm »
Сега се замислям, че може би в момента наистина доизчиствам някаква непреработена карма по майчина линия или пряко свързана с майката. Най-точният аспект сега е на тр. Сатурн към нат. Марс в 6 гр. Риби, последният много близо до ИЦ. Пък най-точният аспект на Марс в радикса е с Луна в 8 дом. Същевременно Сатурн е в сходящ тригон със Слънцето, също почти точен. Но много по-силно се усеща квадратът му с Марс. Натално имам мажорен аспект между Слънцето и Сатурн, между Марс и Сатурн няма. Просто си давам сметка, че негативните събития в момента не са свързани пряко с моите постъпки и действия, че да има какво да се "наказва". За това загатва и тригонът на тр. с нат. Слънце. Може това да е последният ми сблъсък с миналото, дано.

Ако искаме да видим какви са по-дълбоките причини на дадено събитие /или събитиен фон/, свързани с минала карма, се разглежда планетният период, наречен Мула даша.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #93 -: Ноември 18, 2015, 05:44:13 pm »
Лили, значи Нептун е стационарно-ретрограден върху ИЦ . Докато е бил ретрограден през последните 5 месеца е бил опозиция с МЦ, което сякаш те е поставило  в позиция на "инфектирана" от възможното пренасяне на неопределени ( Нептун) състояние на другите, разбирай всичко по 10 -ти дом, за да те накара да разбереш защо си толкова свръхчувствителна към нуждите на другите, връщайки те назад във времето ( ти сподели при кой ). Още няколко пъти Нептун ще спре в твоя 4-ти дом и в тези моменти ти незабавно ще усещаш какво другите очакват от теб и ще продължаваш да действаш според техните очаквания, ако не си позволиш да излезеш от "утробата" на твоето детство, минало и не се впуснеш в нов етап от живота си. В момента, в който го направиш ще разбереш, че си се подчинявала на своите копнежи и нужди да си в услуга на другите. Ти имаш такива индикации от големия воден тригон, в който участва тронова Луна и господаря на Слънцето ти. Не е необходимо цял живот да жертваш собствената си душа, его в полза на другите и така непрекъснато да се питаш защо си останала невъзнаградена -влез в "собственото си тяло" и не живей чрез другите. Повечето астролози са категорични, че егото да трябва да контролира Нептун, не обратно.  След като сега и Сатурн е върху Марс/ИЦ -това е момента да се самоопределиш като отделна личност ( Марс у 1 ) със собствени стремежи, отговорности . Марс , подвластен на Нептун и Слънце-Сатурн, е често показател, че човек (се) е подчинявал на своите нужди според изискванията на авторитета , без значение дали това са твоите родители, учители или някой настойник. Нептун е свързан със сливането първо и после с отделянето, сега при теб ще е интересно, защото едновременно ще  изживееш двата най-несъвместими принципа чрез квадратурата Сатурн-Нептун. Като човек със силно аспектиран Нептун в картата, мога да ти препоръчам да изхвърлиш "огледалата " в периода, иначе отново рискуваш да отразяваш всикчо по оста 4/10 -ти домове.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #94 -: Ноември 18, 2015, 05:46:53 pm »
Много точно, Рени. Повече нямам намерение да обслужвам чужди потребности. Изключение биха направили само най-близките, такива засега нямам.

Цитат
Като човек със силно аспектиран Нептун в картата, мога да ти препоръчам да изхвърлиш "огледалата " в периода, иначе отново рискуваш да отразяваш всикчо по оста 4/10 -ти домове.

За това може да допринесе и изолацията, в която пребивавам през последните няколко месеца. Няма кого да "отразявам" и така ми е доста по-добре. Пък и когато човек е стъпил на пътя на израстването, ненужните хора се отхвърлят и си отиват сами по един естествен и ненасилствен начин, за да се освободи място за други контакти - с тези, с които сте в синхрон.



« Последна редакция: Ноември 18, 2015, 05:51:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #95 -: Ноември 18, 2015, 05:53:24 pm »

Ако искаме да видим какви са по-дълбоките причини на дадено събитие /или събитиен фон/, свързани с минала карма, се разглежда планетният период, наречен Мула даша.
Хубаво, но аз как да я определятази Мула даша като не разбирам от инийска астрология  :017:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #96 -: Ноември 18, 2015, 05:56:13 pm »
Просто уточних, че има и такъв метод, с който да се видят фактори от миналото на душата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4535
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #97 -: Ноември 18, 2015, 06:17:01 pm »
Ами всички души сме с тежки досиета, как да се разбере от коя инкарнация ще чистим тъмното минало сега. :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #98 -: Ноември 18, 2015, 06:35:37 pm »
Тъкмо четох тази статия. Мисля, че освен в Д60, може да се използва в раши и в по-основните /тематични/ варги. Опитвам се да я разуча как работи в раши и навамша.

При мен сегашните циркове май само на повърхността са свързани с майката, а кармичната причина ще да е друга. И интересното е, че се е задействало в периода на две най-слаби планети в хороскопа ми. Баш "стари" врагове са се активирали, нищо общо с майката - тя е свързващото звено.
« Последна редакция: Ноември 18, 2015, 07:24:30 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #99 -: Ноември 18, 2015, 06:42:40 pm »
Лили, аз благодаря за споделеното от теб, аз пък получих форма на "посланието " от Нептун към Марс/ Меркурий.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #100 -: Ноември 18, 2015, 08:24:30 pm »
Просто уточних, че има и такъв метод, с който да се видят фактори от миналото на душата.

само да вметна, че Еволюционната астрология на Джеф Грийн всъщност прави точно това - определя какво си донесъл от минал живот и какво трябва да свършиш в настоящия, за да се осъществи еволюцията на душата.

Happy58

  • Гост
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #101 -: Ноември 18, 2015, 08:25:05 pm »
За който вярва в минали животи.

има място за всички под Слънцето.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #102 -: Ноември 18, 2015, 08:29:34 pm »
само да вметна, че Еволюционната астрология на Джеф Грийн всъщност прави точно това - определя какво си донесъл от минал живот и какво трябва да свършиш в настоящия, за да се осъществи еволюцията на душата.

В наталната карта, статично?

Говорим за прогностични методи - в кой момент какви фактори и влияния от минали инкарнации могат да излязат на дневен ред.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #103 -: Ноември 18, 2015, 08:33:27 pm »
В наталната карта, статично?

Говорим за прогностични методи - в кой момент какви фактори и влияния от минала инкарнация могат да излязат на дневен ред.

И за прогнозиране - реално, докато сме на тази Земя, работим постоянно по тези кармични задачки. Те не са задължително с катаклитичен (така ли е думата :) ) характер, но определено могат да се определят. Аз от 1 година съм в такъв период и има още :) - да ми е здраво д...о :) - но, поне като ми е ясно, ми е по-леко :)

Happy58

  • Гост
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #104 -: Ноември 18, 2015, 08:36:38 pm »
Лили, използват се характеристиките на Плутон, възлите и управителите на възлите, както и аспектите на всички тях. Съответно, при участие на някой от тях в прогностичните методи, се прави анализ, какво излиза на преден план, на повърхността. Надявам се, един ден и аз да мога да го правя, защото ми е много интересно :)