Автор Тема: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?  (Прочетена 23134 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #30 -: Ноември 10, 2015, 04:08:34 pm »
При мен дирекциите работят, носят събития, но по непредсказуем начин. Лошите дирекции през 2013/2014 - съвпад на дир. Плутон с АС и опозиция на дир. Марс с Плутон - не донесоха негативни събития, никакво насилие и никакви суицидални тенденции. Докато дирекциите, на които възлагах големи надежди - дир. Венера в съвпад с Юпитер и дир. Юпитер в съвпад с Луна - донесоха негативен развой, загуби /на постоянна работа, на редовен доход, на наследствено имущество/.

Ама верно - ако има стадо около теб, има по-голяма вероятност нещо да ти се случи. Но и по-голяма вероятност от мизерии.  ;)
« Последна редакция: Ноември 10, 2015, 04:10:52 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #31 -: Ноември 10, 2015, 04:21:58 pm »
Уран сега се връща върху стелиума.От 2 години е подхванал а напред,а назад. :)

А стелиума, ако не бъркам, е в 10ти дом, нали? И ефект няма, така ли? :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #32 -: Ноември 10, 2015, 04:33:40 pm »
Този разговор с теб го водим 50 път в този форум,нали?

Вземи лист хартия, пишещ инструмент и смятай : средата на Овен-Везни, Слънце-Марс къде попадат, кога пр. Слънце и АСЦ се срещат и къде, а Луната тригер на бавен транзит и натална/прогресивна планета. Аз ти посочих факти, ти ако си заинтригувана ги проверяваш, не съм ти дала съвет , наклон или разбор на профила ти, а иначе разговор се води минимум от двама човека, при акцент Овен/Уран, винаги единият липсва, лично споделено.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #33 -: Ноември 10, 2015, 04:43:19 pm »
Това е абсурд, не го вярвам. Транзитните уран или плутон не са ли аспектирали нищо? Сатурн?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #34 -: Ноември 10, 2015, 04:48:19 pm »
Много странно, Драки. Трябва да има индикации в картите.  С рехави аспекти не ще да е.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #35 -: Ноември 10, 2015, 04:54:51 pm »
Тя също има нат Слънце/Хирон съвпад.за нас може би не трябва да има аспекти,за да се случва нещо. ;)  :012: Юпитер от Риби дори не вижда дсц Лъв.
Аз също съм със съвпад натални Слънце/Хирон, но при събития картите са задействани. При съвпадащи по време транзити/ дирекции/ прогресии/ солари/ лунари и пр. винаги има проявление.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #36 -: Ноември 10, 2015, 09:47:21 pm »
Човек не инициира произволно, просто така се нареждат обстоятелствата че да изглежда все едно той е вятъра в платната. Инициатива винаги можем да предприемем, но това не означава че ще случим нещо.


Въпрос на Марс, 1-ви дом, АСЦ и Сатурн.
Стар, ако няма вятър навън, имаш глава и дух да ги конструираш, може би така са се появили и първите вятърни мелници ?!? )))  На Северния полюс няма круши, но има бели мечки-това са обстоятелствата, с това ще се опъват платната, а ако си ползваш и главата, и си достатъчно сърцата, даже ще си и вятъра в платната.  Да инициираш нещо, означава да кажеш : " Аз съм", това учи същото и е много важно да го случиш в по-ранна възраст, а реализирането на инициативата иска развитие, учене, търпение, умение... Случки под път и над път, но ги срещат и виждат малцина именно поради малко по-нагоре споменатата причина.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #37 -: Ноември 11, 2015, 01:45:10 am »
Разбира се, че се започва от субективното -Марс, за да се гледа/търси  обективно(то) -Венера . Смелостта идва с годините и опита, не със Супермен, а успеха с късмета, ако на всеки му пада ябълка( та) върху главата, кой ще води статистиката на същото. Има участници и наблюдатели, като субективно и обективно, като избор и решение, като Марс и Венера. Някои хора се движат, други действат, някои знаят, други мислят, някои виждат, други гледат. Не всеки е роден да може , затова и не необходимо да се напъва, но всеки е роден да бъде, ето затова е необходимо да действа.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #38 -: Ноември 11, 2015, 08:51:04 am »
Какво е това оченце, което ме гледа от заглавието на темата?    :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #39 -: Ноември 11, 2015, 08:54:13 am »
Без значение е  от колко кладенеца вода ще извадиш, а как стоят нещата на практика. Другото за мен е философстване на празна  ясла.
При мен обстоятелствата са ме насочвали и са ориентирали инициативите ми. Когато аз съм инициирала не винаги са се получавали нещата.
Концепцията че човек сам движи нещата в живота си е приемлива за огнения  тип хора. Как такъв с охота би приел, че го водят за носа ?  ;D

Според мен всички така си мислят, през призмата на съответния елемент. Само много воден тип човек, с подчертан меланхоличен темперамент мисли, че е безгласна буква в собствения си живот.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #40 -: Ноември 11, 2015, 10:14:27 am »
Ами нали има начини да се прецени свободната воля и потенциала
И там хубава роля играе локус фортуна, която пък да не забравяме как се смята

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #41 -: Ноември 11, 2015, 10:28:20 am »
За свободната воля съм чела за връзка с някои аспекти.

Как се проверяват - свободната воля и потенциала с ЛФ? Ако има тема - с удоволствие ще я разгледам  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #42 -: Ноември 11, 2015, 11:05:03 am »
За кои аспекти, свързани със свободната воля си чела? :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #43 -: Ноември 11, 2015, 11:10:43 am »
Напълно съм съгласна със Стар  :) Картата ми бъка от огън, Марсчето ми непрекъснато рита срещу ръжена, ама тц, случва се това, което трябва да се случи, не това, което искам да се случи /независимо колко усилия полагам, ударът в стената е равен на тях, ако тези усилия са в грешната посока  ;D /, така че съм се отказала от свободната воля, но за сметка на това имам някаква вяра в съдбата, че ще ме води в правилната посока, ако престана да и се опъвам и бъда търпелива /Марсът ми не е особено доволен, че не е господаря, ама какво да се прави, светилата и парс фортуна са в неизгодни позиции, а с един Марс не става/ ;D

Някои са по-галени от съдбата от други, желанията им и събитията в живота им са в синхроничност, има лекота, те може да мислят, че имат свободна воля, но това не променя мнението ми, че не ние дърпаме конците.

Свободната ни воля се състои в дребните неща, като да изям ли целия шоколад или да не го изям, но за значимите неща си има предварително написан план, ако там някъде не е дадено да бъдеш космонавт няма как да станеш  :) 

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #44 -: Ноември 11, 2015, 11:14:30 am »
Всеки определя какво да се случва в живота му, но трябва да разбере дали чрез Юпитер, дали чрез сатурн, дали чрез нептун ;)
Frankly, my dear, I don't give a damn.