Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 437294 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4535
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #975 -: Септември 14, 2018, 05:46:47 pm »
Ами продължавай да живееш на воля  пък  ние -аз само ще ти завиждам за ненатъпкания хамбар .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #976 -: Септември 14, 2018, 06:25:50 pm »
Иначе при хората се случва и щяхме да имаме супер астро казус  :012:

Мдаа, и щеше видимо да се подобри генът, особено тук.
Да има най-доброто от Пешо, от Гошо, от Трайчо и от Славчо.  :D :D :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #977 -: Септември 14, 2018, 07:25:10 pm »
Коментара ти е неуместен, но това ми припомня причината да се махна от България, и се радвам че го направих. Тук, в Англия, хората живеят, а не говорят !

Така е, много избраха като теб

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #978 -: Септември 15, 2018, 09:51:57 am »
Здравейте,

Тъй като в момента съм обърнала внимание на Символичните Дирекции, но имам нужда от помощ.
Има ли такава програма или начин по който мога да разбера кога една планета прави аспект към Куспида на дом?
Или трябва да гледам градусите?
Имам солар файър, но е толкова модерна че не знам ако има такава функция, как да я използвам.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #979 -: Септември 15, 2018, 12:28:05 pm »
Здравейте,

Тъй като в момента съм обърнала внимание на Символичните Дирекции, но имам нужда от помощ.
Има ли такава програма или начин по който мога да разбера кога една планета прави аспект към Куспида на дом?
Или трябва да гледам градусите?
Имам солар файър, но е толкова модерна че не знам ако има такава функция, как да я използвам.
  в астро.ком има дирекции- планети и купили по дирекция, аспектите си отчиташ сама, не е толкова сложно да видиш дали някоя дир.планета съвпада с натална куспида и обратно

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #980 -: Септември 15, 2018, 01:18:39 pm »
  в астро.ком има дирекции- планети и купили по дирекция, аспектите си отчиташ сама, не е толкова сложно да видиш дали някоя дир.планета съвпада с натална куспида и обратно
akruks,
Тази опция я ползвам, както и в солар файър, но в книгата която чета, пише за аспект към куспида на дом. Описват как в картата на жена, при Дир.Слънце има хармоничен аспект към К7 е възможен брак. А при дир.Слънце с нехармоничен аспект към Сатурн, който е У7 е слабо вероятно. Та въпроса ми е, дали ако имаме напр. Дир.Венера квадратура десцендент, това е нехармоничен аспект към К7, независимо къде се намира дир.Венера? Това ли е аспект към Куспида?
Или Ако имаме У7 Луна и дир.Луна в 9ти дом квадратура към нат. Сатурн в 1ви дом и У1, е аспект на дир.Луна към К1?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #981 -: Септември 15, 2018, 03:45:18 pm »
akruks,
Тази опция я ползвам, както и в солар файър, но в книгата която чета, пише за аспект към куспида на дом. Описват как в картата на жена, при Дир.Слънце има хармоничен аспект към К7 е възможен брак. А при дир.Слънце с нехармоничен аспект към Сатурн, който е У7 е слабо вероятно. Та въпроса ми е, дали ако имаме напр. Дир.Венера квадратура десцендент, това е нехармоничен аспект към К7, независимо къде се намира дир.Венера? Това ли е аспект към Куспида?
за аспект с куспида се отчита съвпад, но с куспидите, определени за кардинални оси, като ДС,АС,МС,ИС се отчитат квадрат, тригон,секстил,опозиция
СД Венера квадрат ДС се отчита независимо къде се намира Венера и в кой знак е, при дирекция се взема предвид естеството на планетата, в случая това, което символизира Венера е в напрегнат аспект с това, което символизира Десцендента, затова се наричат Символични Дирекции, накратко СД
« Последна редакция: Септември 15, 2018, 10:44:26 pm от akruks »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #982 -: Септември 15, 2018, 05:39:09 pm »
за аспект с куспида се отчита съвпад, но с куспидите, определени за кардинални оси, като ДС,АС,МС,ИС се отчитат квадрат, тригон,секстил,опозиция
СД Венера квадрат ДС се отчита независимо къде се намира Венера и в кой знак е, при детекция се взема предвид естеството на планетата, в случая това, което символизира Венера е в напрегнат аспект с това, което символизира Десцендента, затова се наричат Символични Дирекции, накратко СД
akruks,
В никоя книга не е описано по този рязбираем начин, по койтп ти го обясни! Защо е толкова трудно някой да го направи с прости думи? Възможно е и аз да съм с малко мозък, но поне мисля че от 1 година съм набрала нялаква информация. Хубаво е че има такива хора като теб, които могат да го обяснят по този начин.
Благодаря ти отново за оказаната помощ!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #983 -: Октомври 03, 2018, 05:58:40 pm »
Ако в натала една планета върви към съвпад с друга, но преди точния аспект се обръща ретро по прогресия и реално не се достигат, има ли реален съвпад или няма?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #984 -: Октомври 03, 2018, 06:27:02 pm »
Ако не се достигат в допустимия за това орбис - няма, но дори и да не са достигнали точен аспект - има.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #985 -: Октомври 05, 2018, 01:58:46 pm »
Ако в натала една планета върви към съвпад с друга, но преди точния аспект се обръща ретро по прогресия и реално не се достигат, има ли реален съвпад или няма?
натално са в съвпад, ако са в допустимия орбис
по прогресия- пиши за коя планета става въпрос, на какво разстояние е от тази, от която се отдалечава

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #986 -: Октомври 10, 2018, 08:07:28 am »
От кой сайт можеше да видим часовите управители?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #987 -: Октомври 10, 2018, 08:21:13 am »
Къде можеше да видим също за дадена дата от коя планета се управлява?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #988 -: Октомври 10, 2018, 09:41:38 am »
От кой сайт можеше да видим часовите управители?
Като отворя ZET,и се изписва часови управител.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #989 -: Октомври 10, 2018, 09:43:21 am »
Като отворя ZET,и се изписва часови управител.
Хубаво, ама аз го нямам този софтуер и за момента не мога да инсталирам нов. Помня, че имаше някакъв сайт, не сега не мога да го открия.