Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233116 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хорари за здраве
« Отговор #690 -: Май 05, 2016, 06:09:52 pm »
Майка ми ще се оправи ли и какъв всъщност е първоизточника на симптомите - високо кръвно през ден и нарушения във вестибуларния апарат? Днес е приета в болница.


enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Хорари за здраве
« Отговор #691 -: Май 05, 2016, 06:35:00 pm »
Юпитер е У на 6 д за майка ти, как е кръвната й картина? Мина ми мисъл дали не пие ежедневно лекарства, които с времето се оказват със завишени дози?
« Последна редакция: Май 05, 2016, 07:06:37 pm от enigma »

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Хорари за здраве
« Отговор #692 -: Май 05, 2016, 07:02:15 pm »
Не е точно по хорара, но се сетих нещо. Същите симптоми имаше една моя приятелка, много дълго време. Ходи на какви ли не изследвания, нищо не и отркиваха.  Накрая един свестен лекар я насочи към щитовидната жлеза. Оказа се синдром на Хашимото. И тя имаше проблеми с вестибуларния апарат, особено когато се намираше в кола или друго превозно средство. Тогава и ставаше най-зле и вдигаше изведнъж кръвното.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #693 -: Май 05, 2016, 07:36:35 pm »
Майка ми ще се оправи ли и какъв всъщност е първоизточника на симптомите - високо кръвно през ден и нарушения във вестибуларния апарат? Днес е приета в болница.
Луната е без курс, последно е извършила съвпад с Уран У8 в неин 10-ти дом.
Кръвно се вдига и при шипове, нарушения на вестибулара и високо кръвно има също при проблем с бъбреци. Първоизточник не знам, но проблемът е стар- Сатурн У8 на К6, в разходящ квадрат с Юпитер У6 и двете планети са ретро. Меркурий У3, У12 при нея е ретро, може да има връщане в болницата за изследване по-късно, което да ѝ коства пари- Мерка отива към съвпад със Слънцето У2

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Хорари за здраве
« Отговор #694 -: Май 05, 2016, 09:01:13 pm »
аброад, кръвната захар/инсулин проверявани ли са?

Според мен трябва да се оправи. Стискам палци, всичко да е наред.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хорари за здраве
« Отговор #695 -: Май 05, 2016, 10:05:55 pm »
Юпитер е У на 6 д за майка ти, как е кръвната й картина? Мина ми мисъл дали не пие ежедневно лекарства, които с времето се оказват със завишени дози?

кръвните изследвания са добри
да, ежедневно приема шепа хапчета

аброад, кръвната захар/инсулин проверявани ли са?

Според мен трябва да се оправи. Стискам палци, всичко да е наред.

проверявани са, няма проблем със захарта

щитовидната жлеза не е изследвана скоро

но тя едва ходи

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хорари за здраве
« Отговор #696 -: Май 06, 2016, 12:12:18 pm »
Аброуд, по хорара по-скоро ми изглежда причината да е на психическа основа, Сатурн У1 на К12 квадрат Юпитер У12, който не се чувства никак добре в Дева и е в 8-ми дом. Няма да е бързо, но ще се оправи, няма да има влошаване.

Ох, дано всичко е наред

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Хорари за здраве
« Отговор #697 -: Май 06, 2016, 12:16:10 pm »
Мисля, че поне кръвното следва да се нормализира в близките дни (Луна съвсем в края на Овен (→ Марс), след това минава в Телец и екзалтира), макар здравето на майка ти като цяло да е зле. Не смея да се изказвам много-много, дано логиката ми е вярна.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хорари за здраве
« Отговор #698 -: Май 06, 2016, 12:45:24 pm »
Аброуд, по хорара по-скоро ми изглежда причината да е на психическа основа

и аз имам сходни предполажения - сякаш се е предала
то аз не се справям със смъртта на баща ми, а какво остава за нея
ама ми е объркано и притеснено, не смея да се правя на доктор

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Хорари за здраве
« Отговор #699 -: Май 06, 2016, 02:45:25 pm »
и аз имам сходни предполажения - сякаш се е предала
то аз не се справям със смъртта на баща ми, а какво остава за нея
ама ми е объркано и притеснено, не смея да се правя на доктор
Тя би могла да се справи също и заради тебе. Желая ти да намериш сили и оптимизъм, да я заразиш, или някак да я нахъсаш. :38:

pepi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 57
Re: Хорари за здраве
« Отговор #700 -: Май 08, 2016, 06:38:23 pm »
Няма да се стигне до операция и нямаш злокачествено образувание, така че не си внушавай подобни диагнози, а още по-малко да си мислиш за края  :) По картата излиза, че гинекологично си здрава, както ти е казал лекарят на последния преглед. Ако имаш дискомфорт в коремната област, може да е свързано с перисталтиката, оправи си хранителния режим, както и ежедневните навиците, свързани с повече движение на чист въздух и здравословен начин на живот.


Голямо благодаря, д- р Аkruks,  :)
след 2 седмици по лекари се оказа, че разчиташ много точно астро картите. Наистина се оказа така както писа. Благодаря :-*

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Хорари за здраве
« Отговор #701 -: Май 09, 2016, 08:32:24 am »
имам ли артрит?
според мен хорара показва да. при това сатурн е в 5ти, дано не е на гръбнака.
от тогава съм ходила при 2ма лекари и според тях нямам. но това е без изследвания...на око  :banghead:

ов - нямам. имам нарушение на вегетативната система. май по дева и меркурий това.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Хорари за здраве
« Отговор #702 -: Май 11, 2016, 11:14:21 pm »
проверявани са, няма проблем със захарта

Ако е стандартното изследване, не е достатъчно. Сигурно знаеш, но да кажа, че трябва обременяване с глюкоза. Евентуално после, като се позакрепи и извън болницата.

Дори да е от нерви и напрежение, което е разбираемо в ситуацията, те са рефлектирали върху дадена зона в тялото и са създали причина за кръвното. Лекарите рядко си дават зор да я открият, а такава винаги има. 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #703 -: Май 12, 2016, 09:41:34 am »
и аз имам сходни предполажения - сякаш се е предала
то аз не се справям със смъртта на баща ми, а какво остава за нея
ама ми е объркано и притеснено, не смея да се правя на доктор

мъката, нервите, напрежението се преработват от бъбреците (рефлективно надбъбречна жлеза). Изследвай й бъбреците и кортизола. При мен никой от лекарите не стигна дотам, но вчера кортизола се оказа висок, над нормата. Предстои ми да мисля, как ще го регулирам - но със сигурност няма да е с лекарства.

Жалко, че в картата няма директни насоки - в моя хорар Акрукс ме насочи точно към тази част на тялото (за което съм изключително благодарна), но, както казах, едва сега получих резултати и то от изследвания, предприети от мен самата. Така че, не разчитай на лекарите много.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Хорари за здраве
« Отговор #704 -: Май 12, 2016, 11:09:23 am »
Продължителният стрес неизбежно покачва стойностите на кортизола, понеже тя работата на хормона е именно такава, освобождава се в отговор на състоянието ни в даден момент/период. От там нататък не при всеки се задълбочава като проблем, въпрос на предразположеност. Инцидентно високи данни не са непременно признак за сериозно усложнение, каквото би могло да настъпи принципно.
И тук също е важно как е изследван – трябва да се пусне веднъж сутрин, веднъж вечер, а сутрин нивата му обичайно са по-високи. Редом с него е удачно да се провери и адренокортикотропния хормон.
Хепи, доколкото помня един твой хорар, имаше насоки за хормонални проблеми, а при възникването на такива в дадена зона, обикновено се разстройва почти цялата система. Нещата са свързани. Почти задължително, например, щитовидната обади ли се, надбъбречните жлези са в играта (високият кортизол потиска функцията й) и многобройни такива подобни комбинации. Кръвна захар/инсулин също има вероятност да са дисбалансирани, защото кортизолът помага за усвояването на глюкозата.
Може и да не съм се изразила достатъчно професионално, извинявам се за спама. Но общо взето мисълта ми е, че това е изключително сложен и фин механизъм, който излезе ли извън ритъм, много трудно се вкарва отново в релси, особено пък с традиционните похвати на „светилата“ в медицината.

Иначе, ако откриеш начин за регулиране, сподели го. Със сигурност витамин Д няма да ти е излишен, веднага бих започнала с приема му.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred