Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233010 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорари за здраве
« Отговор #60 -: Април 23, 2014, 09:32:32 pm »
Чудя се в случая тази Луна без курс как би следвала да се тълкува? Няма повод за притеснения или че положението ще остане същото?
Ами ако си остане същото добре, аз се опасявам да няма опасност за живота и, защото болестта била наследствена (не разбрах точно каква), но баща и е починал от нея ...

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорари за здраве
« Отговор #61 -: Април 23, 2014, 09:34:48 pm »
Гледайки картата, мисля, че би трябвало да се оправи. Венера е неин с-р, както и У6, и е в Риби, в екзалтация по знак. Луната е направила квадрат със Сатурн (У4 от неин 6 дом), но на Венера ѝ предстои тригон със Сатурн. Да се надяваме да се оправи, макар и не толкова бързо,тъй като Сатурн е ретрограден. Вероятно когато тръгне директен, би трябвало да се подобри състоянието ѝ.
Благодаря ти! Сега видях, че има и разходящ тригон между У1 и У8 неини домове - правили са и операция вече ...

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Хорари за здраве
« Отговор #62 -: Април 23, 2014, 10:03:30 pm »
Мисля, че ограничението за отговоряна е -нерадикалност на сатурн ретро в 1 дом засяга питащия,тоест те,б Азазел. Едно от тълкуванията е -въпросът става несъществен за питащия, т.к излизат други неподозирани важни неща, нещо го обезмисля. Не е за нея. Асцендетът е на Изгорения път, също известна нерадикалност. Което ме кара да мисля, че ти нямаш достатъчно информация, и това е отразено в картата с тези ограничения. Понякога това значи, че квезита не еникакъв на питащия, недостатъчно близък, или не толкова познат.
Управителите на 9 и 1 домове апликират тригон, което показва, че лечението ще закрепи нещата.
Управителят на 1 и 6 домове е една и съща планета -венера-екзалтирала, която реално ще пренесе светлина към сатурн и юпитер и ще направи водният тригон реалин. Ще допринесе за едно стабилизиране на състоянието поради управлението на 9-края на лечението /сатурн/ и поради дом 8, операцията-Юпитер, също екзалтирал. Но Венера е на мястото на трона на юпитер, а сатурн на мястото на падение на венера. Съществено подобрение не мисля ,че скоро ще има. А не пречи нещата да останат така ,в ремисия.
Луната е без курс-няма място за притеснение, не и летален изход, във фиксирани знаци и все още влияещ квадрат на сатурн-нещата вероятно ще се окажат хронични, лечението ще едълго. След повече време би имала нужда от допълнително лечение заради ретроградието на сатурн.
За съжаление, когато марс е ретро по време на операция, често има ревизия.


За кардиналният кръст-внезапно ли се е явило сегашното влошаване?
« Последна редакция: Април 23, 2014, 10:51:56 pm от enigma »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #63 -: Април 23, 2014, 10:40:52 pm »
Благодаря ти! Сега видях, че има и разходящ тригон между У1 и У8 неини домове - правили са и операция вече ...
и е била успешна, тригонът е хубав аспект, показва също, че е отминала опасността за нея, няма опасност
Венера у1, У6 е в секстил с ПФ в 9д, който е 4-ти от 6-ти, имала е късмет и е излекувана

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорари за здраве
« Отговор #64 -: Април 23, 2014, 10:44:42 pm »
Благодаря на всички включили се! Лечението наистина се очаква да е продължително и се надявам всичко да е наред. Ще дам ОВ след време! :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #65 -: Април 24, 2014, 01:43:55 pm »
да, грешка в сметките, луната няма да направи секстил с меркурий

грешка без значение всъщност, във въпроса не се пита за бъдещо събитие, а за настоящо състояние, резултат от минали събития - значи не търсим предстоящи аспекти, а сепариращи, в резултат на които се е случило сегашното състояние*, добавени към есенциалното състояние на планетата. По апликациите ще се ориентираме как Ще се развие състоянието/заболяването/лечението - в случая ще се развие по граничния и изчезващ в Слънцето Меркурий и предстоящите аспекти на Луната - първо квадрат със Сатурн, после съвпад с Парс Фортуна, накрая тригон/секстил с възлите. Не че е необратимо, но ще си е яка криза, преди да се оправи. Пък луд ли е - не, перегрин е = това не му е вродено/есенциално/ състояние, а аксидентална реакция, но то и въпросът е "има ли психически проблеми"...

ПС. *Подобно е при загубени вещи - по сепарациите се гледа какво се е случило на предмета, кой последно е бил в контакт с него, а по сходящите - дали ще се намери и от кого, кога, по какъв начин. 
« Последна редакция: Април 24, 2014, 01:45:48 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #66 -: Април 24, 2014, 02:06:33 pm »
Ще се оправи ли здравословно назованата по име?  ???

Назованата по име няма за какво да се тревожи - държи всички сигнификатори в картата и е в добра кондиция. Състоянието й е преувеличено - не знам дали от нея самата, или ти си се филмирал излишно.
Часовият управител не съответства на въпроса, ретроСатурн в първи, ако не броим съвпада на Луната с Парса и аспектите към Раху/Кету, ще се сдобием с безкурсна Луна, с пет думи - не изглежда да имаш коректна представа за ситуацията.
De omnibus dubitandum est

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорари за здраве
« Отговор #67 -: Април 24, 2014, 02:42:01 pm »
Информацията за въпросната личност е препредавана и стигнала до мен. Така че не съм най - добре запознат със случая - просто ми го описаха много лошо, но със сигурност е сериозно и не е преувеличено. 20 годишно момиче да е на химиотерапия си е доста неприятна новина ...
Благодаря ти за анализа! :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хорари за здраве
« Отговор #68 -: Април 24, 2014, 03:38:18 pm »
ПС. *Подобно е при загубени вещи - по сепарациите се гледа какво се е случило на предмета, кой последно е бил в контакт с него, а по сходящите - дали ще се намери и от кого, кога, по какъв начин.

Има логика, но според мен случаят е друг тук
Луд не се става за ден, месец
Може да е вродена предпоставка
Може да е криза на средната възраст и т.н. и т.н.
Все едно ако попитам "жена ли съм"-така го разбирам
А-и тук нещата зависят доста от венера, като гледам-нищо й няма, та едва ли ще е толкова зле развоят
Аз си го обяснявам с временни преувеличени кризи-поради работа/бизнес, екстра- реакция

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #69 -: Април 24, 2014, 03:43:31 pm »
Азазел, положението на сигнификатор в екзалтация при въпроси за болест често дава неадекватна представа за състоянието, но това може да се тълкува двояко - или че не е толкова зле, колкото изглежда/колкото си мисли/колкото се представя или че не е толкова добре, колкото се представя. Ако правилно съм те разбрала, в случая да ти представили нещата много лошо и вероятно тълкуването би трябвало да е - не е ЧАК толкова зле.
При въпроси за смъртоносни заболявания У 8 е и смъртта, не само хирургична интервенция. Най-добре е У 1 и У 8 да са в знаци, в които не си говорят помежду си по есенция и са без сходящи аспекти. В случая Венера е в обител на Юпитер, но "интересът" на Юпитер към Венера не е толкова силен, а и двете вече се разделят по живо, по здраво. Силата е с нея. :-*
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #70 -: Април 24, 2014, 03:51:45 pm »
А-и тук нещата зависят доста от венера, като гледам-нищо й няма, та едва ли ще е толкова зле развоят

Защо да зависят от Венера? Можем ли да я ползваме като алиби само заради възлите и часовия управител?
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хорари за здраве
« Отговор #71 -: Април 24, 2014, 04:05:43 pm »
И още диспозиторства
Ми що да не, или подхождаме по простите сметки-2 тригона, 3 квадрата, последен аспект...или оценяваме всичко в дълбочина-кой какво защо..
Де да знам, малко обратна връзка няма да е лошо :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #72 -: Април 24, 2014, 04:45:52 pm »
В часовата карта не диспозиторства нито над Луната, нито над Х. - не ги вижда, не ги приема есенциално, а и те нея - фактически няма отношение към случилото се до момента - тоест към "има ли психически проблеми". После чак ще диспозиторства квезита, което дава надежда за как ще се развие проблемът на Х, но след катарзиса от преминаването в друг знак и от изгарянето.

Моето схващане за психични проблеми е по-широко от аз жена ли съм. Примерно бащата, дето си пребил дъщерята до смърт защото искала захарен памук, а не искала да му чете читанка, се оказа, че не бил пиян и не бил луд нито по принцип, нито към конкретния момент, но проявявал хронично психичните си проблеми, изразяващи се в несъразмерни агресивни изблици. Истерията не е точно болест, но е психичен проблем, burn-out синдромът е психичен проблем, който се манифестира с физически заболявания. Стресът и паниката са си психичен проблем, при който не реагираш адекватно и не си на себе си, но в конкретната секунда направо си си изперкал. Параноята и маниите може да са както безобидни за околните психични проблеми, плод на силен емоционален шок така и направо злокачествено животозастрашаващо заболяване. 

За въпроси от типа аз жена ли съм бих гледала само есенциалните качества. Ако питам ще си сменя ли пола, ще проверя и сходящите аспекти и ингреси на сигнификаторите. Ако питам предприетата хормонална тератия за смяна на пола повлияла ли ми е, ще гледам разходящите аспекти и ингреси.

Разбира се, не е сигурно и нямам как да докажа, че е така, това е моята логика на разглеждане на такива въпроси.
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Хорари за здраве
« Отговор #73 -: Април 24, 2014, 04:53:30 pm »
Часовите управители са важни, но къде да проверя реда на планетите. Трябва да знаем часа и изгрева и залеза на луната за дена нали, за да определим периодите , нали Диана? Съгласна съм с твоя начин на разсъждение, това е логиката. :clap:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #74 -: Април 24, 2014, 05:21:01 pm »
Вероятно го има вградено в програмата, която ползваш някъде в настройките.
Но ето тук

калкулатор в ексел на Боб Макрански - http://www.dearbrutus.com/body_planetaryhours.html

този е за уиндоус ХР - http://chronosxp.sourceforge.net/en/

малко инфо - http://www.renaissanceastrology.com/planetaryhoursarticle.html

De omnibus dubitandum est