Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233483 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Хорари за здраве
« Отговор #480 -: Септември 07, 2015, 02:28:50 pm »
Обаче марсът се проявява типично по знак в лъв. Лъвът нали се свързва  със сърцето и емоциите , от там сигурно и с кръвното налягане.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за здраве
« Отговор #481 -: Септември 08, 2015, 12:45:03 pm »
Луната в Близнаци е невярна
Diyana, а дали можеш да обясниш защо смяташ така? И аз съм установил, че в хорарите с Луна в Близнаци, аспектите ѝ не винаги влияят толкова силно, колкото примерно при Луна във всеки друг знак, дори и в знаците на заточението и падението си.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #482 -: Септември 08, 2015, 12:49:30 pm »
Може би е имала предвид, че е променлива и може да даде неочакван резултат?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Хорари за здраве
« Отговор #483 -: Септември 08, 2015, 01:22:46 pm »
Не пиша вместо Дияна.

Едно от съображенията в хорарите е, че когато Луната е в последни градуси, картата може да се окаже негодна да се отсъди точен отговор, а това се касае предимно за пребиваването й в Козирог, Скорпион, Близнаци, ясно защо. Забелязала съм, че по инерция някои явно са приели цялостното й положение в Близнаци за подвеждащо, аз нямам такива впечатления. Ако случайно се получава така, то със сигурност обяснението се съдържа в други очевидни фактори.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за здраве
« Отговор #484 -: Септември 08, 2015, 01:26:35 pm »
А когато Луната е в нулев градус?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #485 -: Септември 08, 2015, 01:57:34 pm »
Лили отказва да разглежда  специално хорари с Луна в Близнаци. Козирог и Скорпион не са причина да се въздържа от отговор. Луна в Близнаци е равна на Сатурн в седми и може да подведе астролога. Като се прибера по-късно ще потърся цитат.

Зависи от въпроса.
De omnibus dubitandum est

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за здраве
« Отговор #486 -: Септември 08, 2015, 01:58:59 pm »
Благодаря много, Диана!
Виж дали Лили не казва и каква е причината да отказва да разглежда хорарите с Луна в Близнаци.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #487 -: Септември 08, 2015, 02:10:21 pm »
Sunny е права за правилото за последните градуси на Близнаци Скорпион и Козирог, като цяло при последни градуси въобще картата е несигурна, а при тези  трите направо нерадикална. Но в примерните му хорари близнаците са специално избягвани :)

« Последна редакция: Септември 08, 2015, 02:41:04 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #488 -: Септември 08, 2015, 02:24:08 pm »
Навремето бях попаднала на сайт с подробно разглеждане на есенциалните достойнства според различни автори от средновековието, за съжаление не го запазих и впоследствие така и не успях да го открия. Имаше много обяснения и таблици.

Остана ми спомен, че според някои автори Луната е в слаба позиция в последните градуси на Везни /аналогично на падението ѝ в Скорпион/, както и в последните градуси на Близнаци. За падението ѝ в последните градуси на Везни впоследствие чух и от един преподавател.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #489 -: Септември 08, 2015, 02:26:15 pm »
Намерих нещо. Първият пост горе долу изчерпва темата. Бях забравила Бонати :-)

http://skyscript.co.uk/forums/viewtopic.php?t=5653
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #490 -: Септември 08, 2015, 02:27:57 pm »
Да, последните градуси май са лоши щото са терми на Сатурн/Марс:-).

Като цяло и на запад са запазили традицията Луна да е враг на Меркурий, но в Дева все пак е тригонократор:-)
« Последна редакция: Септември 08, 2015, 02:49:23 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #491 -: Септември 08, 2015, 05:38:22 pm »
Лили отказва да разглежда  специално хорари с Луна в Близнаци. Луна в Близнаци е равна на Сатурн в седми и може да подведе астролога.
Уилям Лилѝ е отказвал да гледа въпроси при Луна в близнаци, защото последната може да подведе астролога, така ли? Алфѝ Лавоа, на базата на дългогодишна практика в областта на хорарна астрология, е стигнал до извода, че не Сатурн в 7д, а Нептун в 7д може да пързулне астролога да даде грешен отговор, Сатурн е затруднявал астролога навремето, когато картите са се изчислявали на ръка, не както сега с компютър.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #492 -: Септември 08, 2015, 05:41:59 pm »
Намерих нещо. Първият пост горе долу изчерпва темата. Бях забравила Бонати :-)

http://skyscript.co.uk/forums/viewtopic.php?t=5653
Луната в близнаци е в 12-ти производен дом от нейния собствен 4-ти, и какво от това?

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #493 -: Септември 09, 2015, 12:01:49 pm »
Да дам и ОВ от изследванията - всчко е "бетон" (цитирам :-) ), освен щитовидна жлеза - 2 хормона не са в ред. Комбинирано със стреса си е дало резултата.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #494 -: Септември 09, 2015, 12:26:48 pm »
Остана ми спомен, че според някои автори Луната е в слаба позиция в последните градуси на Везни /аналогично на падението ѝ в Скорпион/, както и в последните градуси на Близнаци. За падението ѝ в последните градуси на Везни впоследствие чух и от един преподавател.

Намерих нещо такова в афоризмите за Луната на Гвидо Бонати. Доста обстоятелствено - съображение 5, кога Луната се явява злотворна. Тук е на руски, но е по-удобно, защото е свободно достъпно онлайн и с коментари каква е ситуацията при Абу Машар и Ибн Езра.

В повечето случаи причината е терминална :-)
De omnibus dubitandum est