Автор Тема: Гледане на кафе  (Прочетена 57637 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Гледане на кафе
« Отговор #60 -: Май 07, 2016, 10:12:50 pm »
Кит и колибри.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Гледане на кафе
« Отговор #61 -: Май 07, 2016, 10:23:45 pm »
Ха, вярно, че има вулкан :) Онова голямото се чудих какво е, но не ми хрумна кит. Пиленцето го видях :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Гледане на кафе
« Отговор #62 -: Май 07, 2016, 10:32:18 pm »
Явно скоро ти предстои да изпуснеш парата за нещо. Което дълго е клокочило в теб. И напира да излезе.


Интересна символика има тук.

Цитат
Кит
Символ на дявола, тъй като според легендата, моряците често вземали китовете за острови, хвърляли котва и животните завличали корабите под водата. Вратата на ада често пъти се изобразява като отворената паст на кит.

Ще гориш в ада, Репси. То се видяло.  :57:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Гледане на кафе
« Отговор #63 -: Май 07, 2016, 10:41:20 pm »
Ще бълвам огън, видяло се е. Адът — той е за другите :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гледане на кафе
« Отговор #64 -: Май 07, 2016, 10:44:14 pm »
Брей, не очаквах, че от раз някой ще види нещата :08: Парейдолията ни действа по сходен начин :)

Виждам от раз, защото са доста добре зумнати и очертани, иначе хич не ми работи фантазията  :012:

Сега се загледах - долу в третата чаша има голям пълзящ охлюв /с черупка/ отляво, който гледа надясно към някакъв полускрит мъж /пак лице в анфас/. Мъжът не е възрастен, не е и младо момче. Изглежда замислен. Тъмен, с добре очертани вежди, скули, правилен и леко чип нос и малко набола брада или катинарче, хайдушки мустак не видях.  ;D
« Последна редакция: Май 07, 2016, 10:48:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Гледане на кафе
« Отговор #65 -: Май 07, 2016, 10:50:57 pm »
На "Игра на тронове" ми прилича на мен. :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гледане на кафе
« Отговор #66 -: Май 07, 2016, 10:56:17 pm »
На "Игра на тронове" ми прилича на мен. :012:

Не знам, аз зомбираща кутия си нямам в нас, само на утайка гледам, това ми е от малкото удоволствия  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Гледане на кафе
« Отговор #67 -: Май 07, 2016, 11:03:55 pm »
Този вулкан е доста...сексуален символ. Не е ясно огън ли ще бълваш. С толкоз голи девойки в чашата. Явно си бил в интересно настроение по време на кафепиенето.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Гледане на кафе
« Отговор #68 -: Май 07, 2016, 11:11:25 pm »
Само една гола и то загатнато, МХОО е по бански :) Настроението беше жизнерадостно-майско такова едно. Но като се замисля, има основните черти на "Игра на тронове", факт :012:

Лили, дали би могла да дадеш по-подробни указания къде видя охлюв + мъж? Лице току намеря някъде, но охлюв до него все няма и няма ::)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гледане на кафе
« Отговор #69 -: Май 07, 2016, 11:16:44 pm »
Лили, дали би могла да дадеш по-подробни указания къде видя охлюв + мъж? Лице току намеря някъде, но охлюв до него все няма и няма ::)

Снимка № 3 - долу голямото кръгче, което си очертал. Не знам, на мен това вляво на оФлюХ ми заприлича, не се сетих за други асоциации. Голям, добре очертан, светъл. Само рогца /пипалца/ му липсват, стоят прибрани. Иначе охлювът не е лоша символика, пък и този не е тип плужек, а с черупка на гърба /носи нещо, с нещо се е нагърбил/. А черупката му е във вид на обърната котешка глава /порода калъройнт/ или на мече панда.  :012:
« Последна редакция: Май 07, 2016, 11:20:36 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Гледане на кафе
« Отговор #70 -: Май 07, 2016, 11:22:05 pm »
Аз видях един Айнщайн. Една буква "п". Ако ударя още някое питие днес, може и други неща да видя.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Гледане на кафе
« Отговор #71 -: Май 07, 2016, 11:29:05 pm »
Уф, видях мечето :012: И кученце с клепнали уши.

Ема, Айнщайн е индианският вожд!!! Ако е на същото място, де — вдясно от огнедишащия, вляво от изправената мистично-гола жена, северно от змея в дъното.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Гледане на кафе
« Отговор #72 -: Май 07, 2016, 11:44:53 pm »
Уф, видях мечето :012: И кученце с клепнали уши.

Ема, Айнщайн е индианският вожд!!! Ако е на същото място, де — вдясно от огнедишащия, вляво от изправената мистично-гола жена, северно от змея в дъното.

Репс, завъртя ми се главата от толкова посоки. Лекичко с тях. Като за блондинка.  :85: Влез ми малко в положение, ще ме умориш без време.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Гледане на кафе
« Отговор #73 -: Май 07, 2016, 11:45:08 pm »
Значи освен голи жени и мустакати мъже, трябва и опит за тълкуване на стенописите. Според мен голата жена ву дракона е блудницата от апокалипсиса яхнала червения звяр в откровенията на йоан, някъде изобразявана яхнала златния телец.Мисля, че това е отзвук на мунадната обстановка +венера в телец и замъгление на съзнанието от дългите религиозни празници, ядене и филми на библейска тематика по тв .Китът е голямата риба глътнала Йона в старият завет която после го изплюла жив!Фактически вулканът не е вулкан а повърнатото от кита-възкресението раждането на Йона-асоциация с раждането на Венера от пяната! Мустакатия мъж е Йона :017: Тук отново съзирам възможност от преяждане, натежалост по празниците примесено с библейски картини и мууунадни отзвуци .Диагноза- психо физическо претоварване с обща обърканост и прочие :017: :012:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Гледане на кафе
« Отговор #74 -: Май 07, 2016, 11:48:32 pm »
Аз по-буквално бих го тълкувала, Ребекси. Но няма 12 часа. И целомъдреното възпитание не ми позволява такива помисли. А писания съвсем. Но на усет тълкуванията ми са за червена точка.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.